Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια από ποιο μήνα και μετά σας αφήνει ο γιατρός να βάφετε νύχια; Εμένα μου έχει απαγορέψει τα μαλλιά αλλά τα νύχια μου έχει πει από την αρχή ότι μπορώ να τα βάφω. Εγω βέβαια φοβάμαι και δεν τα έχω βάψει έως τώρα αλλά τώρα που ανοίγει ο καιρός έλεγα μήπως φτιάξω λίγο τα ποδαράκια. Πήρα και μανό από το φαρμακείο για να μην έχει πολλά χημικά (λέμε τώρα..)

Cafe για μαμάδες Μαίου 2012!!!


ksdesign

Recommended Posts

Γεια σας!

Πώς πάτε με τη ζέστη?

Ξαναπιάνει μου φαίνεται σιγά σιγά, φυσάει λιγάκι και δροσιζόμαστε έστω!

Κατερινάκι πήγατε για μπάνιο με τα μικρά?

Καλά πέρασε ο Γιωργάκης στην παραλία?

Δεν τον βούτηξες ε?

Ζεσταίνονται κι αυτά πράγματι, μη σου πω και παραπάνω από εμάς, φοράνε και τα πάμπερς, είναι και ξαπλωμένα την πιο πολύ ώρα, κι εγώ η με ζιπουνάκι την έχω, ή σκέτο φορμάκι καλοκαιρινό εννοείται πια. Ειδικά όταν τρώει της κάνω λίγο αέρα με την βεντάλια για να μην ιδρώνει το πουλάκι μου.

Λιάκι ζορίζεται ο μικρούλης με τα πονάκια πάλι?

Αχ μωρέ το παιδί μου!

Ελπίζω να είναι καλύτερα σήμερα!

Εμάς ήταν η νονά του Γιάννη εδώ 2 μέρες, κάναμε βολτούλα στην παραλία, είδαμε και τον αγώνα την παρασκευή σε μια καφετέρια, ψιλογκρίνιαζε όμως μετά η μικρή και φύγαμε, το Σάββατο πήγαμε σε ένα φιλικό ζευγάρι βόλτα, ξεπορτίσαμε δηλαδή αρκετά!

Σήμερα ξύπνησα με πονοκέφαλο και έχω και ένα σωρό δουλειές σπίτι..αν μου περάσει σε λιγάκι θα τις κάνω, προς το παρόν δεν την παλέυω.


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γειά σας μανούλες!!!

Κατερινάκι και Σοφία , για άλλη μια φορά θα εκδηλώσω τον θαυμασμό μου που τα καταφέρνετε με δυο μωράκια στο σπίτι και βγαίνετε και βολτούλες και κάνετε και τα μπανάκια σας και τις δουλειές του σπιτιού!!!!ΜΠΡΑΒΟ!!!!

Εγώ δεν προλαβαίνω τίποτα στο σπίτι, πάλι το βράδυ δεν κοιμηθήκαμε, παρόλο που είχε αρχίσει να βελτιώνεται, χθες ήταν το χειρότερό του βραδυ του μωρού μου...δεν κοιμήθηκε σχεδόν καθόλου, βογκούσε και πονούσε όλο το βράδυ, κάθε μια ώρα τρώγαμε και αλλάζαμε και πάνα γιατί ΄γεμιζαν με κακάκια, δυο φορές λερώσαμε και το φορμάκι μας και μια φορά κάναμε τσίσα και κακά στο δρόμο για το μπάνιο :shock::shock::shock: και σφουγγαρίζαμε τα πατώματα βραδιάτικα!!!!!!!!!!

αλήθεια όμως δε με πειράζει που δεν κοιμάμαι, απλά δεν αντέχω να τον βλέπω να υποφέρει, ΄τώρα το πρωί ήταν τόοοσο κουρασμένος, τον άφησα να κοιμηθεί στην αγκαλιά μου για 2 ώρες:Dπιάστηκα η γυναίκα, και τώρα τον έβαλα στο κρεβάτι του να συνεχίσει...

αχ, ελπίζω να μη κρατήσει πολύ ακόμα αυτό το μαρτύριο....περιμένουμε πως και πως να μας κάνει ένα συνειδητό χαμόγελο, αλλά που, ο καημένος πονάει συνέχεια...

εμείς κορίτσια με τη ζέστη τον έχουμε μόνο με ζιπουνάκι και όταν βλέπω ότι ιδρώνει πολύ του το βγάζω και τον αφήνω γυμνούλη με την πάνα..δείχνει να του αρέσει που δροσίζεται και μετά τον τυλίγω με μια πικέ πανούλα που δεν κολάει επάνω του..ερκοντίσιον δεν ανάβω, δεν το έχω και πολύ σε υπόληψη ανέκαθεν...


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φρεσκομανούλες! :P

Ουφ και πουφφφφ τι ζεσταρα ειναι αυτη Παναγιτσα μου!!!!

Λία μου, ακομη κολικοι,ε; Κι εμεις μια απο τα ιδια. Ελεγχομενη η κατασταση αλλα υπαρχουν και τις προκαλουν σφιξιμο και νευρικοτητα! Κουναει χερακια ποδαρακια πολυ γρηγορα και συνεχεια οταν την πιασει! Δεν ξερω αν το κανει παντα απο τους κολικους αυτο αλλα εγω ετσι το μεταφραζω! :shock: Ισως και να ειναι απο τη ζεστη, ισως απλη γκρινια...δεν ξερω! Τα εκανε στο πατωμα ο σκατουλης;; χιχιχι :tongue: Κι η δικια μου καμια φορα τα κανει πανω στην αλλαξιερα και τρομαζω! Κανει και δυνατη κλανιτσα ταυτοχρονα και πεταγομαι στον τοιχο απεναντι!!! :? :-? :?:shock: :shock: :shock: Αληθεια, μαγειρευεις; Τι τρωτε τωρα που εχουμε περιορισμενο μενου λογω κολικων; Μπελας κι αυτος!

Σοφακι, γεια! Εβαλες μοναδες στο στικακι; Μας ελειψες κοιλας! ;) Της κανεις αερα οταν τρωει,ε; Καλη η ιδεα αλλα δυσκολευομαι γιατι εχω και τα δυο χερια πιασμενα οταν τη θηλαζω! Καλα κανετε που ξεπορτιζετε οποτε μπορειτε, κι εμεις το ιδιο κανουμε! Σχεδον καθε απογευμα την πηγαινουμε τη βολτουλα μας! Δεν παλευεται ολη μερα στο σπιτι, ασε που εχει ο αντρας μου αδεια μεχρι και την Παρασκευη και πρεπει να το χαρουμε!

Θα παει σημερα ο Τασος στο ιατρειο της γιατρου μας για να μας γραψει το πρωτο και εξαπλο εμβολιο που θα κανουμε στις 3 Ιουλιου που θα ερθει. Θα παω στο φαρμακειο αυριο να το παρω να δω τι θα μου πουνε... Ελπιζω να μην το πληρωσουμε!

Αχ, αυριο εχουμε επετειοοοοο!!! 2 χρονια γαμου!!! χιχι Οχι πως θα κανουμε τιποτα φοβερο, δεν ειπαμε ακομη κατι. Δεν με νοιαζει ομως! Μας αρκει που φετος θα γιορτασουμε μαζι με το παιδακι μας!!

Κατερινακι, πολλα φιλακια!


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

....τελικά κορίτσια, δεν τους γλιτώσαμε κι εμείς τους κολικούς....κάθε βραδάκι τον πιάνει κι εμένα...έντονα...και κάποια βράδια μου κοιμάται στο καρότσι που τον κουνάω και νανουρίζεται....και μετά από πολύ ώρα τον πάω στο κρεββατάκι του....αλλά και κατά την διάρκεια της ημέρας τον ακούω που έχει αέρια ο καημενούλης...και όλη την ώρα είναι προυτς και προυτς!!! Για να δούμε...η παιδίατρος μου είπε να μην του αλλάξω γάλα, να τον αφήσω καμιά εβδομάδα να δούμε πως θα τα πάει...και αν συνεχίζει να του πάρω από την ίδια μάρκα γάλα το ΗΑ που είναι για κολικούς. (με λιγότερη λακτόζη...)

Ελενίτσα, να ζήσετε σαν τα ψηλά βουνά...να τα εκατοστήσετε, να είστε ευτυχισμένοι και δυνατοί να μεγαλώσετε το παιδάκι σας!!!

Λιάκι, μην αγχώνεσαι μην σε πιάνει πανικός...τον ίδιο θαυμασμό νιώθω κι εγώ για τις μανούλες που έχουν 3 και 4 παιδιά...είναι να πάρεις το κολάη που λένε!!! Με τον Χρήστο, κι εγώ ήμουν πιο αγχωμένη...με τον Γιώργο, ξέρω λίγο πολύ (υπό φυσιολογικές συνθήκες) τι θα αντιμετωπίσω....και δεν αγχώνομαι....Φαντάσου ότι στον Χρήστο, αν τον άφηνα μερικά λεπτά χωρίς να τον βλέπω...πήγαινα από πάνω του να δω αν είναι καλά...αν αναπνέει...τώρα τον καημένο τον Γιώργο τον αφήνω κάτι τρίωρα που κοιμάται....ξεχνώ ότι έχω παιδί...ειδικά τα πρωινά που δουλεύω σπίτι....όσο για τις δουλειές του σπιτιού...λάθος φαντάζεσαι...δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα...ένα μαγείρεμα με το ζόρι...τα πιάτα βάλε βγάλε στο πλυντήριο, και πλύσιμο - δίπλωμα των ρούχων από το πλυντήριο - στεγνωτήριο....να ναι καλά ο πεθερούλης μου, που επειδή είδε το ζόρι που τραβάω...ειδικά όταν έχω και τον αντιΧρηστάκο μου σπίτι...μου είπε να κρατήσω την γυναίκα μέχρι και τον Αύγουστο...η οποία έρχεται και μου κάνει εδώ ένα τριωρο κάθε απόγευμα (εκτός Σαββατοκύριακο...)...και μου κάνει ότι μπορεί...από το θέμα Χρήστου...και όλες τις δουλειές του σπιτιού....όσο για τις βολτούλες...προκειμένου να κάθομαι στο σπίτι και να τα έχω και τα δύο στο κεφάλι μου, πετάω την σκούφια μου για να βγω βόλτα...συνήθως τα πάμε στον δημοτικό κήπο μέσα, που έχει ένα ωραίο καφέ...κι εγώ με τον Γιωργάκι πίνουμε το καφεδάκι μας και το γαλατάκι μας αντίστοιχα, και ο Αντώνης, λίγο κάθεται, λίγο κυνηγάει τον Χρήστο...που κυνηγάει τα περιστεράκια...τον πάει στις κούνιες και στα αυτοκινητάκια...κι ετσι λίγο ηρεμεί το κεφάλι μου απο τον Χρήστο...Πάντως Λία πολύ ταλαιπωρείται ο καημενούλης σου...κι εσύ φυσικά μαζί του...τι να πω..υπομονή...μέχρι να κλείσουν κανένα τρίμηνο...μετά νομίζω ησυχάζουν από τους κολικούς...

Α, κορίτσια ο σκατούλης μου, άρχισε να μου χαμογελάει....του πιάνω τα χεράκια και του κάνω παλαμάκια και του τραγουδάω..και μου σκάει διάπλατα χαμόγελα....μόνο όμως όταν του κάνω αυτό...(ο Χρήστος το 1ο χαμόγελο του) μου το έσκασε 3ο μηνών...από μόνος του βέβαια...(σ' εκείνον ότι και να του έκανα δεν έπιανε...)

Σοφία, τι κάνεις; πως σου πέρασε ο πονοκέφαλος τελικά; σε ταλαιπώρησε ε;

Τελικά, πήγαμε για μπάνιο το Σάββατο...αφου κουβαλήσαμε την μάνα μας και τον πατέρα μας στην παραλία...ο Χρήστος άρχισε να μας φωνάζει..."Φαί - φαί!!!" (μόλις ξύπνησε στο σπίτι, τον πήραμε και φύγαμε...και δεν τον τάισα, για να μπορεί να μπει στην θάλασσα...) γίναμε ρεζίλι...στην συνέχεια δεν θυμόταν τι εστί θάλασσα από πέρυσι, με αποτέλεσμα να μην θέλει να μπει με τίποτα...πήγαινε ένα βήμα εμπρός και τρία πίσω...τελικά ο άντρας μου δεν τον κατάφερε...και από τα πολλά τον πήρα εγώ σηκωτό...αγκαλιά...και τον βούτηξα μέσα...(βέβαια είπα...παναγία μου τώρα με τον πόλεμο που κάνουμε θα μου φύγει το μπικίνι....και θα γίνουμε ρόμπα...)..Και το καλό αφού τον βούτηξα και πριν καταφέρω να τον βάλω στο σωσίβιο, μου φώναζε...(μέσα στην θάλασσα) "πετσέτα....πετσέτα..." χεχεχε!!! πολύ πλάκα... Μετά του άρεσε...έπαιξε με τον μπαμπά με τα κουβαδάκια του...μια χαρά πέρασε!!!! Και ο Γιωργάκης στο ρηλάξ...έριξε τον ύπνο της ζωής του..με το αεράκι της θάλασσας...κιχ δεν έβγαλε!!! (και φυσικά δεν τον βούτηξα...δεν προλαβαίνουμε φέτος...πρέπει να είναι τουλάχιστον 4 μηνών για κάποιους...και κατ' εμέ...τουλάχιστον 6 μηνών...- άρα του χρόνου, εκτός αν τον πάω για χειμερινό κολυμβητή....χεχεχε!!!)

Λοιπόν...αυτά...προς το παρόν!!!!!!!!!!


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ευχαριστούμε πολύ κοριτσάκια μου για τις ευχές! Πώς πέρασαν κιολας 2 χρόνια.... :rolleyes:

Κατερινιώ, περαστικούλια στο νινί σου μωρέ.... Παλιοκολικοί! Στο λαιμό μου κάθονται...ταλαιπωρούν τα γιαβράκια μας!!!! :mad: Μολις μπούμε στον τρίτο μήνα ελπίζω να αρχίσουν να υποχωρούν σταδιακά... Και εγώ πριν εκεί που την κρατούσα να ρευτεί πατάει μια τσιρίδα.... Αλλο πραγμα...οχι απλά κλάμα... Και μετα που την εβαλα στο ριλαξ αρχισε τα βογκητα αλλα ευτυχώς οχι για πολυ... Ευτυχως τα βραδια γενικα τα παμε καλα...

Πηγα πριν στο φαρμακειο και πηρα το πρωτο μας εμβολιο! :shock: Ειμαι περιεργη να δω πόοοσο θα τσιριξει!!!! :? Αλλα πιο πολυ με απασχολεί το μετα. Τι θα της φερει το εμβολιο...πυρετο; Υπνηλία; ανορεξία; γκρινια; Τώρα που είπα πυρετο, εσεις ποιο θερμομετρο βαζετε στα μωρακια σας; Εχω παρει αυτο με την ακτινα που σα ειχα πει παλιοτερα και ειναι του αυτιου, αλλα καποιες φορες δειχνει ο,τι ναναι δεν ξερω... Και η γιατρος μου ειπε οτι δεν ειναι καλο για μωρο γιατι δεν εφαρμοζει καλα στο μικρο αυτακι της... Α, δε σας ειπα το βασικο. Δωρεαν το πηρα το εμβολιο. Ρωτησα τη φαρμακοποιο και κανονικα κοστιζει 51,30. Πειτε να σας το γραψουν και πατε να το παρετε τωρα που το δινουν γιατι απο μερα σε μερα αλλαζουν αυτοι! Στο ψυγειο μπαινει και κραταει 1 χρονο, μη σας ανησυχει!


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελένη, μην το σκέφτεσαι καθόλου...κατά πάσα πιθανότητα...δεν θα του φέρει τίποτα....ούτε πυρετό...ούτε γκρίνια...ούτε τίποτα...θυμάμαι από τον Χρήστο έτσι μου έλεγαν...και το κουβέντιαζα τότε και με άλλες μαμάδες....σε κανένα μας ζουζούνι, δεν είχε κάνει τίποτα...Μόνο για την τσιρίδα να αγχώνεσαι..και για το πως θα το κρατάς που θα σκέφτεσαι ότι θα το τρυπήσει η γιατρός με την σύριγγα....μόνο που το σκέφτομαι θέλω να βάλω τα κλάματα...δεν τα μπορώ αυτά.... (κλαψ κλαψ!!!)

Εγώ έχω πάρει κατά καιρούς διάφορα θερμόμετρα από το φαρμακείο...(και για τα δύο η μάρκα ήταν microlife) το 1ο ήταν πολύ καλό και γρήγορο (ήταν άσπρο με γαλαζοπράσινο) ...αλλά τελείωσαν οι μπαταρίες και θεώρησα πιο εύκολο για μένα να πάρω ένα 2ο από το φαρμακείο (ήταν μπλε χρώμα στρογγυλό)...το οποίο βγήκε πατάτα...(ακριβές μέν, αργό δε...-πολύ αργό δε!!!) και τελικά πήρα ένα από το mother care με 11 ευρώ πάρα πολύ καλό!!!

Τι καλά για το εμβόλιο που το πήρες δωρεάν....Εγώ πρέπει να ζορίσω τον άντρα μου, γιατί με τις δουλειές του τρέχει και δεν έχει φτιάξει ακόμα το βιβλιάρειο υγείας του παιδιού...(ούτε καν στο ληξιαρχείο έχει πάει να φτιάξει την δήλωση του παιδιού...να πάρουμε και τα λεφτά από τον ΟΑΕΕ...)κι εγώ δεν μπορώ να πάω πρωί γιατί δεν έχω που να αφήσω τον μικρό....είναι κρίμα να τον τραβολογάω μαζί μου μέσα στην ζέστη!!!


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Ελενίτσα έχετε επέτειεο αύριο?

Τι καλά! Να ζήσετε ευτυχισμένοι με το ζουζούνι σας κοπέλα μου εύχομαι!

Είχα τελικά άλλες 10 μέρες στο στικάκι, το ξεσκάλισε ο Άρης και το ανακάλυψε!

Γιατί καλέ έχεις και τα δύο χέρια πιασμένα όταν θηλάζεις τη μπέμπα?

Το πήρα κι εγώ το εμβόλιο την Παρασκευή ευτυχώς, μου το έγραψε η παιδίατρος και το πήρα κι εγώ δωρεάν, 6 του μήνα νομίζω έχουμε ραντεβού να το κάνουμε.

Ούτε εμένα είχε ποτέ ο Γιάννης παρενέργειες, καμιά φορά λίγη γκρινίτσα μου φαινόταν ότι του έκαναν αλλά δεν είναι και στάνταρ ότι ήταν από αυτό καθ' ότι ήταν αρκετά γκρινιαρούλης γενικότερα!

Λιάκι για να λες ότι τον κοίμησες αγκαλιά 2 ώρες φαντάζομαι πως ζορίζεται αρκετά ο μικρός, μαζί κι εσύ φυσικά! Υπομονή και θα περάσουν σιγά σιγά, το πρώτο τρίμηνο είναι το πιο δύσκολο στους κολικούς.

Η πιπίλα δεν τον θοηθάει να ηρεμεί λιγάκι?

Τα δεύτερα παιδάκια που λέει και η μαμά μου μπαίνουν στον αυτόματο, δεν έχεις πολύ χρόνο εξάλλου γιατί έχεις ήδη το μεγαλύτερο, το αλλάζεις, το ταίζεις το μικρό και νάνι! Δε μαθαίνουν και πολύ αγκαλιά πιστεύω και είναι πιο καλόβολα μωρά. Δουλειές τώρα μην περιμένεις πως το σπίτι αστράφτει, εξάλλου ο Γιάννης το κάνει ανάστα ο Κύριος σε χρόνο ντετε, τα βασικά κοιτάω κι εγώ να κάνω, μαγείρεμα, ρούχα, σίδερο, τα υπόλοιπα χαλαρά!

Κατερινάκι δεν την πάλευα εχτές και ήπια ντεπόν τελικά, μετά από λίγο συνήλθα.

Καλέ μέχρι πότε έχετε περιθώριο να δηλώσετε το παιδί?

Νομίζω όχι πολύ, ή κάνω λάθος?

Στείλε το σύζυγο να τα φτιάξει γιατι είναι και όλα αυτά με τις απεργίες και τα φάρμακα και γίνεται χαμός.

Α, γέλιο είχατε στη θάλασσα δηλαδή!

Βρε το Χρηστάκη, δεν ήθελε στην αρχή αλλά μετά του άρεσε ε?

Είναι και λίγο παγωμένη μωρέ και τους φαίνεται κάπως, μετά από λίγο συνηθίζουν!

Αχ κι εμένα η σκατούλα σκάει γελάκια καμιά βδομάδα τώρα όταν της μιλάς!

Θα τη φάω τη μαγουλίτσα μου!

Α, έπιασε και την πιπίλα, μια χαρά, τώρα κοιμάται και δεν θέλει στήθος!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Σοφακι εχω και τα δυο χερια πιασμενα γιατι με το ενα κραταω το βυζι για να μην της βγαινει απο το στομα και κανω και μαλαξεις μερικες φορες και με το αλλο υποβασταζω ή το κεφαλακι της ή ενα μαξιλαρακι στο οποιο την ακουμπαω για να μην κουνηθει και της φυγει... Μας ειχαν δειξει αυτον τον τροπο στην κλινικη αλλα οσο βαραινει ζοριζομαι λιγο... Εσεις πώς τα κρατατε; Δεν ξερω αν την κραταω καλα ή τζαμπα δυσκολευω τη ζωη μου!!! :tongue: Σημερα εχουμε επετειο! Ευχαριστουμε πολυυυ! Να εισαι καλα κοριτσακι!!

Κατερινα μου, αυτα τα θερμομετρα που μου αναφερεις ειναι ηλεκτρονικα,ε; Εγω της βαζω ενα υδραργυρου αλλα ειναι του πενταλεπτου!!!!! :shock: Με το ζορι την κραταω τοση ωρα... Ειχα και ενα ηλεκτρονικο της brown και εδειχνε χαζα! Αλλοτε δεν εβγαζε τιποτα, αλλοτε εδειχνε 35 και κατι σε μας οποτε το εβαζα και το πεταξα. Το ειχα παρει 10 ευρω. Αυτο της mothercare ειναι καλο δηλαδη; Στο ληξιαρχειο εχει προθεσμια κανενα 10ημερο και μετα εχει προστιμο απο οσο ξερω. Οχι πολλα βεβαια, δεν ειμαι και σιγουρη ομως... Μην το αφηνεις αλλο! Ισως το προστιμο να ανεβαινει οσο περνανε οι μερες.

Μακαρι κοριτσια μου να μην εχει παρενεργειες το εμβολιο! Την Τριτη που ερχεται θα το κανουμε στις 3 του μηνα. :?


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ελένη ναι, είναι ηλεκτρονικά....το 1ο έκανε πολύ λίγο χρόνο ούτε λεπτό...το δεύτερο βασικά δεν μου άρεσε γιατί αργούσε έκανε ένα - δυο λεπτά...όταν δεν είχε πυρετό, μέτραγε γρήγορα, αλλά όταν χτυπούσαμε το 3,5 έκανε πάρα πολύ...(όχι βέβαια 5' που κάνει ο υδράργυρος...) το mothercare κάνει 20'' το πολύ...είναι φοβερό...και πολύ φθηνό...


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites

Ελένη ναι, είναι ηλεκτρονικά....το 1ο έκανε πολύ λίγο χρόνο ούτε λεπτό...το δεύτερο βασικά δεν μου άρεσε γιατί αργούσε έκανε ένα - δυο λεπτά...όταν δεν είχε πυρετό, μέτραγε γρήγορα, αλλά όταν χτυπούσαμε το 3,5 έκανε πάρα πολύ...(όχι βέβαια 5' που κάνει ο υδράργυρος...) το mothercare κάνει 20'' το πολύ...είναι φοβερό...και πολύ φθηνό...

Α, μαλιστα ωραια. Επειδη θα παω στα mothercare αυτες τις μερες θα το κοιταξω... Οι μετρησεις που δειχνει ειναι αξιοπιστες;;; Σορρυ που ρωταω και ξαναρωταω...απλα την εχω παθει απο ηλεκτρονικο που οπως ξαναεγραψα, εδειχνε ο,τι να'ναι!! :evil:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι το έχω τσεκάρει...με τόσους πυρετούς που κάνουμε....και τώρα πάλι με πυρετό έχω τον Χρήστο εδώ...ευχομαι Παναγίτσα μου, να μην κολλήσει ο μικρούλης μου!!!


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!!!

αχ, κορίτσια τι χαρά μου έδωσε το μπουμπούκι μου σήμερα το πρωί!!!

λίγο πριν τον βάλω να θηλάσει μου έσκασε κάτι χαμόγελα:D:D:D

και ήταν κανονικά γελάκια, ούτε πριτσάκια ούτε κακάκια που ήταν τις άλλες φορές!!!!

πήραμε τετοια χαρά με τον πατέρα του!!!!χαλάλι και τα ξενύχτια!!

και εχθές κατά τις 7μιση το απόγευμα πήγαμε για μπάνιο, τηνέκανα την βουτιά μου και ήταν πολύ ωραία, κοιμήθηκε για κανένα 20λεπτο ο μπεμπούλης στην παραλία μετά τον τάισα και γυρίσαμε...

βέβαια στο αυτοκίνητο μου βγήκε η πίστη να τον απασχολήσω για να μη πλαντάξει πάλι στο κλάμα..κάτι κάναμε..ελπίζω να το συνηθίσει κάποια στιγμή!

Ελένη εμείς πηραμε θερμόμετρο από το Ήρα, πανάκριβο, έκανε 50 ευρώ αν θυμάμαι καλα, δείχνει την θερμοκρασία δωματίου και παίρνει θερμοκρασία και από το αυτί και από το μέτωπο σε 5 δεύτερα!

νομίζω πως δείχνει καλές θερμοκρασίες, βέβαια μέχρι τώρα κανείς μας δεν είχε πυρετό για να το εξακριβώσω αλλά όποτε το βάζω δείχνει φυσιολογικές θερμοκρασίες..

άντε με το καλό τα εμβολιάκια σας!!!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω τσεκάρει...με τόσους πυρετούς που κάνουμε....και τώρα πάλι με πυρετό έχω τον Χρήστο εδώ...ευχομαι Παναγίτσα μου, να μην κολλήσει ο μικρούλης μου!!!

Οκ, ευχαριστωωωωω! Θα παω να το παρω... :rolleyes:

Αχ, περαστικουλια στο Χρηστακο μας!!!! Γιατι το γιαβρι μου παλι πυρετουλη;;; :cry:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!!!

αχ, κορίτσια τι χαρά μου έδωσε το μπουμπούκι μου σήμερα το πρωί!!!

λίγο πριν τον βάλω να θηλάσει μου έσκασε κάτι χαμόγελα:D:D:D

και ήταν κανονικά γελάκια, ούτε πριτσάκια ούτε κακάκια που ήταν τις άλλες φορές!!!!

πήραμε τετοια χαρά με τον πατέρα του!!!!χαλάλι και τα ξενύχτια!!

και εχθές κατά τις 7μιση το απόγευμα πήγαμε για μπάνιο, τηνέκανα την βουτιά μου και ήταν πολύ ωραία, κοιμήθηκε για κανένα 20λεπτο ο μπεμπούλης στην παραλία μετά τον τάισα και γυρίσαμε...

βέβαια στο αυτοκίνητο μου βγήκε η πίστη να τον απασχολήσω για να μη πλαντάξει πάλι στο κλάμα..κάτι κάναμε..ελπίζω να το συνηθίσει κάποια στιγμή!

Ελένη εμείς πηραμε θερμόμετρο από το Ήρα, πανάκριβο, έκανε 50 ευρώ αν θυμάμαι καλα, δείχνει την θερμοκρασία δωματίου και παίρνει θερμοκρασία και από το αυτί και από το μέτωπο σε 5 δεύτερα!

νομίζω πως δείχνει καλές θερμοκρασίες, βέβαια μέχρι τώρα κανείς μας δεν είχε πυρετό για να το εξακριβώσω αλλά όποτε το βάζω δείχνει φυσιολογικές θερμοκρασίες..

άντε με το καλό τα εμβολιάκια σας!!!

Καλημέρα, ζουζούνα!

Τι υπέροχο χαμόγελακι,ε; Κι εμας η μικρή μας τελευταία το σπάει το χειλάκι της και σήμερα κι εμάς γέλασε την ώρα που την άλλαζα αρκετά ξεκάθαρα! Περιμένω βέβαια για το ακόμη πιο ξεκάθαρο και να μας κοιτάει ταυτοχρονα. Ακομη δεν το εχω δει αυτο το ξεκαθαρο γελακι κοιτώντας μας. Μερικα μωρακια διαβασα το εχουν πιο δυσκολο το γελιο! χιχι :P Αναμένουμε...

Κι εμείς έχουμε πάρει ενα ακτίνας που παίρνει θερμοκρασία από το αυτί με 40 ευρω, αλλά η παιδίατρος μας είπε οτι δεν ειναι καλα αυτα για τα μωρακια γιατι εχουν μικρο αυτακι και δεν χωραει σωστα για να παρει και σωστη θερμοκρασια... Γι αυτο λεω τωρα που ειναι μικρουλα ακομη να παρω ενα καλο ηλεκτρονικο και γρηγορο και το ακτινας ας υπαρχει για εμας και για εκεινη λιγο αργοτερα.. :rolleyes:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Πώς πάτε με τη ζέστη κοριτσάκια?

Η μπουμπού μου δεν καλοκοιμάται σήμερα και μάλλον φταίει αυτό!

Λιάκι έσκασε χαμόγελο ο μπόμπιρας?

Θα δεις από δω και πέρα που θα αρχίσει τα κατορθώματα τα διάφορα τι χαρά θα παίρνετε,όταν θα πιάσει για πρώτη φορά παιχνιδάκι στα χέρια του, όταν πει τα πρώτα του αγού και μαμ, όταν κάνει παλαμάκια, θα σας ξετρελαίνει με όσα μαθαίνει κάθε φορά!

Κάνατε μπανάκι κι εσείς, μπράβο!

Μόνο εμείς δεν πήγαμε ακόμα Ελενίτσα!

Κατερινάκι περαστικά στο Χρήστο!

Πάλι αρρωστούλης ε? Προσοχή όσο μπορέις με το μικρό. Όλα ρε γμτ τα τσιμπάνε στον παιδικό?

Έκανα κι εγώ χαρτιά μήπως τον πάρουν στον δημόσιο από Σεπτέμβρη να περνάει η ώρα του και να μην βαριέται σπίτι αλλά δεν βλέπω να τον παίρνουν γιατί εγώ δεν δουλεύω για να έχουμε μόρια.

Ελενίτσα εγώ στο μαξιλάρι τη θηλάζω και τη στηρίζω με το ένα μου χέρι, το άλλο το χρειάζομαι τις πιο πολλές φορές εξάλλου, ή θα κάνω αέρα γιατί ζεσταίνεται η μικρή ή όλο και κάτι θα ζητήσει ο Γιάννης, να του διαβάσω παραμύθι, να του βάλω ντιβιντί κ.α

Έχεις μεγάλο στήθος και το κρατάς για να μην την πνίγει?

Μαλάξεις δεν νομίζω πως χρειάζεται να κάνεις..


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...