Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

Cafe για μαμάδες Μαίου 2012!!!


ksdesign

Recommended Posts

Μιαμ, μιαμ η κολοκυθοπιτα!!! Στειλε μας ενα (μεγάλο) κομματακι.... :tongue: Ναι, ειναι σχολαστικη η γιατρος σου μαλλον αλλα ενταξει δεν κανει κακο! Ποσο θα πληρώσετε; Μπες να μας πεις νεα απο τις εξετασεις! :D

Η μπουμπου η δικια μου, εχει αυτες τις μερες ζορια περισσοτερα αλλα ηρεμει κιολας. Δε σφιγγεται συνεχως ευτυχως. Η δικια σου δεν εχει καθολου πονακια; Τιποτα;


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Να σου στείλω Ελενίτσα εννοείται! Έγινε και καλή και όπου να' ναι θα τελειώσει το ταψί, την έχω τσακίσει!

Όλα καλά στους γιατρούς, και ο ωριλά την βρήκε μια χαρά στην ακοή και ο υπέρηχος ισχίων ήταν καλός! Στα λεφτά την πατήσαμε, είδε και τον Άρη ο ωριλάς που τον πονούσε το αφτί και είχε κερί και λίγο φλεγμονή και μας πήρε 100 ευρώ, η γιατρός που μας έκανε τον υπέρηχο μετά δε δέχτηκε το χαρτί του ικα που το είχα γράψει, γιατί δεν τους πληρώνουν λέει κι αυτούς μετά από το ταμείο, 40 ευρώ κι εκεί! Μια χαρά δηλαδή!

Πωπω τα εμβόλια σκέφτομαι για τη μικρή που ξεκινάμε τον άλλο μήνα θα μπορούμε να τα γράφουμε ή θα πρέπει να τα αγοράζουμε? και είναι και ακριβά!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ελενίτσα η δικιά μου έχει σφιξίματα ώρες ώρες αλλά όχι σε σημείο να της προκαλεί κλάμα, την ακούω ζορίζεται, σφίγγεται, κανει τα προυτς προυτς και της περνάει μετά από λίγο ευτυχώς.


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστώ μανούλες!!!!

έχω τα γενέθλιά μου σήμερα...αισίως 31!!!

απίστευτο πως περνούν τα χρόνια!

θα βγούμε για φαγητο το βράδυ όλη η οικογένεια...δηλαδή οι τρεις μας!!!:P:p:p

και βγάζω γαλατάκι τώρα, να πάρω και ένα μπουκάλι μζί μου σε περίπτωση ανάγκης...

αχ, κορίτσια έχουμε θέμα με το αυτοκίνητο...παθαίνει αμοκ στο καθισματάκι και πλαντάζει στο κλάμα...δεν ξέρω τι να τον κάνω, αφού σε πεντάλεπτη διαδρομη καταλήγω να τον βγάζω και να τον κρατάω αγκαλιά!!!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!!!!!!!!

Κατ' αρχήν Λία, να σου ευχηθώ και απο εδώ (εκτός facebook) χρόνια σου πολλά...πολύχρονη κι ευτυχισμένη με τον αντρούλη σου και το αγοράκι σου!!! Λιάκι, σου κάνει καψώνια μου φαίνεται ο γιος σου...συνήθως μέσα στο αυτοκίνητο όλα ναρκώνονται και κοιμούνται...ο δικός σου...πως και το αντίθετο...εντύπωση μου κάνει...Κατά τ' άλλα έχει στρώσει καθόλου ο ύπνος του? Πωπω, σε καταλαβαίνω απόλυτα, γιατί έτσι ήταν ο Χρήστος, μιλάμε για πολύ ξενύχτι...ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω!!!

Σοφία αλήθεια εσύ έχεις facebook, να σε βρούμε?

Λες με τα εμβόλια να έχουμε κανένα τέτοιο θέμα..με τα ταμεία...και να μην τα γράφουν...άστα να πάνε μετά...

Σοφία, όντως έχουν πλάκα τα μεγάλα μας...σήμερα ο δικός μου έκλαιγε απαρηγόρητος στο καρότσι του γιατί πεινούσε...και τον πλησιάζει ο Χρήστος και του λέει: "Γώγο...μην κλαις...τι έχεις? Σώπα!!!" (Η αλήθεια είναι οτι ο μεγάλος μου, είναι λίγο ψυχοπονιάρης...στον παιδικό μου έλεγαν, για αρκετούς μήνες το πρώτο καιρό, ότι όταν έβλεπε κάποιον να κλαίει...μετά έκλαιγε κι αυτός!!!)

Λοιπόν τα νέα μας...την Πέμπτη την περασμένη, πήγαμε παιδίατρο, γιατί είχαμε λίγο μυξούλα, και λίγο βηχάκι...κολλήσαμε από τον μεγάλο...ευτυχώς δεν κάναμε πυρετό...απλά βάζουμε πολύ ορό στην μυτούλα κάθε φορά, πριν τον ταίσω....και ο καημενούλης κλαίει...σκοτώνεται.."ουά ουά" (έχει πλάκα ο Χρήστος που τον συμπονεί, κι έρχεται από πάνω του και του λέει..."σώπα Γώγο, σώπα, κι εγώ βάζω ορό, μα δεν κλαίω...είναι καλό, σώπα"). Κατά τ' αλλα έχουμε μεγαλώσει αρκετά...ήταν 4350στο βάρος...ύψος δεν μετρήσαμε γιατί γινόταν πανικός στο ιατρείο, και δεν ήθελα να την καθυστερώ ...(γιατί λόγω του ότι έιναι 1η μου ξαδέρφη, δεν μου παίρνει ποτέ λεφτά και ντρέπομαι ....μερικές φορές για πράγματα που δεν είναι επείγον...).

Εμείς για ωριλά, μας είχαν πει μέσα από την κλινική, με έξτρα χρέωση βεβαίως βεβαίως....(40 ευρουλάκια) και τον είχε δει εκεί...το ίδιο είχε γίνει και με τον Χρήστο....τώρα για τα ισχύα...δεν ρώτησα την παιδίατρο μας, αλλά θυμάμαι στον Χρήστο που μου είχε πει...ότι συνήθως θέλουν πιο πολύ έλεγχο τα κοριτσάκια γιατί αυτά έχουν πιο συχνά πρόβλημα... και τον Χρήστο τον είχε δει εκείνη και μου είχε πει ότι δεν χρειαζόταν κάτι άλλο....

Επίσης έχουμε αρχίσει να παιρνάμε αρκετή ώρα ξύπνιοι, (έτσι τον παίρνω κι εγώ δίπλα μου στο μπαλκόνι το απόγευμα, ή στην κουζίνα που έχω το λαπτοπ, και κάνω δουλειά το πρωί, τον βάζω μέσα στο καρότσι του ανιψιού μου που είναι τρομερό για κρεβατάκι...γιατί με την καλαθούνα, φοβάμαι μην βρεθεί ανάσκελα από τον Χρήστο...)μέσα στο διάστημα της ημέρας...αλλά ευτυχώς είναι τόσο ησυχούλης, που κάθεται μοναχούλης του...και δεν μιλάει...το μόνο που έχω παρατηρήσει, είναι ότι θέλει παρέα...γιατί βλέπω όσο του έχω μουσική δεν κλαίει, δεν παραπονιέται...ή αν έχω την τηλεόραση και ακούει ομιλίες...ή εμάς τους ίδιους....άμα είναι ξύπνιος και σταματήσει να ακούει κάτι...σκοτώνεται στο κλάμα...

Πάντως βρε κορίτσια, αγχώνομαι λίγο με το θέμα της ζέστης...γιατί ο καημενούλης ιδρώνει...εν τω μεταξύ μέσα στο σπίτι έχω ζέστη, άμα ανοίξω έχω ρεύμα, τον βγάζω έξω, αλλά τον σκεπάζω με ένα σεντονάκι...που δεν ακουμπάει πάνω του αλλά το καρότσι (είναι βαθύ), για να του κόβει λίγο το τυχόν ρεύμα...

Ελένη, μια χαρά ακούω και η δική σου, έχει μεγαλώσει πάρα πολύ...φτου φτου σκόρδα...!!! Ελένη δεν σκέφτεσαι καθόλου την ιδέα του παιδικού σταθμού από Σεπτέμβριο του 2013? Η μικρή σου θα είναι τότε 15μηνών...κι εσύ μην βλέπεις, ακόμα είναι νωρίς..θα σε κουράσει το μέσα στο σπίτι...και ειδικά μετά που θα περπατήσει, και θα πρέπει να την κυνηγάς παντού και συνέχεια θα τα δεις όλα...σου μιλώ εκ πείρας...(ειδικά όταν είσαι μόνη και δεν έχεις βοήθεια...) Ειδικά άν καθίσεις άλλη μία σχολική χρονιά...η μικρή θα πάει περίπου (μέχρι τον επόμενο Σεπτέμβρη του 2014) 27 - 28 μηνών...βάζω το χέρι μου στην φωτιά ότι δεν θα την παλέψεις...θα σε βγάλει καπάκι...και θα πιεστείται και οικονομικά όπως λες με ένα μισθό...

Εγώ τον Χρήστο το πήγα παιδικό 18 μηνών...και δεν την πάλευα άλλο...θα πηδαγα από το μπαλκόνι αν τον αφηνα ακόμα 10 μήνες....

Αυτή είναι η συμβουλή μου...ξανασκέψου το!!!! ...θα με θυμηθείς τότε!!!!

Σας αφήνω να πάμε για νανάκια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Καλώς το Κατερινάκι!

Κρύωσε λίγο ο Γιωργάκης ε, θα τα έχουμε αυτά μάλλον εμείς με τα μεγάλα, όλο και κάτι θα βουτάνε από αυτά ρε γμτ, τουλάχιστον να τα περνάνε ελαφριά γιατί είναι μικρούλια ακόμα μωρέ! Βάζε του ακόμα ορό κάμποσες μέρες για να βεβαιωθείς ότι του πέρασε τελείως!

Πάχυνε κιόλας ο μπόμπιρας ε? Μπράβο το παιδί σου!

Δεν έχω φέισμπουκ εγώ κοριτσάκι!

Ναι κι εγώ μπερδεύομαι πώς πρέπει να τη ντύνω, αν πρέπει να τη σκεπάζω, όταν κοιμάται μπορέι να είναι δροσερή, μετά που θηλάζει μπορέι να ζεσταθεί πολύ, στο μπαλκόνι για λίγο βγαίνουμε γιατί φοβάμαι το αεράκι.

Ναι ρε συ, καμία σχέση κι εμένα με το Γιάννη η μπέμπα, τούτη θα κάτσει λίγο και στο ριλάξ, εχτές ας πούμε σιδέρωνα και της μιλούσα και δε γκρίνιαξε καθόλου, ο ταλιμπάν σιγά μην καθότανε!!

Το προσέχει δηλαδή ο Χρηστάκης κι εσένα ε, μπράβο!

Κι ο δικός μου ρε συ, δεν το περίμενα, άμα γκρινιάζει της φέρνει τα κουκλάκια του που παίζουν μουσική και της τα βάζει και να δεις πώς σταματάει η μαντάμ! Πρέπει να τα πάρω βίντεο αυτά να τα θυμάμαι μου φαίνεται!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα μεγάλα μας αδερφάκια μάλλον θα προσέχουν τα μικρά...άντε να μεγαλώσουν μόνο λίγο τα μικρούλια μας, γιατί έχω ένα άγχος μην φάει ο μικρός καμιά αδέσποτη...και πάθει τίποτα...ή να μην του κάνει κάτι ο μεγάλος από λάθος...όχι επίτηδες..το αποκλείω πια!!!

Πολύ χαίρομαι με τον Γιαννάκη σου...είναι πολύ γλυκούλης και τρυφερός...ο ζουζούνος σου!!!!!

Να τους δώσεις πολλά φιλάκια!!!

Κατά τ'αλλα...παιδιά τώρα περιμένω τον τεχνικό...μου χάλασε και το πλυντήριο (αυτό ήταν παλιό της μαμάς μου...αλλά δεν νομίζω ότι έπαθε και τίποτα χοντρό...πλένει...αλλά χάνει νερά..στο ξέπλυμα) αλλά και το στεγνωτήριο...που είναι το κυριότερο..για μένα..γιατί βάζω τα ρούχα του μωρού και δεν τα σιδερώνω...παρά μόνο ελάχιστα...

Τα έπαιξαν και αυτά μαζί μου...με τόσα πλυντήρια και στεγνωτήρια...ειδικά τώρα που μαθαίνει να βγάζει τις πάνες και ο Χρήστος, δεν φαντάζεσται!!!

Λοιπόν θα τα ξαναπούμε...πολλά φιλάκια!


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα τα ίδια μου κάνει το δικό μου πλυντήριο, τα έχει ψιλοπαίξει αλλά το κρατάω για όσο τη βγάλει, το είχε ο Άρης ως εργένης και είναι και λίγο μικρό αλλά όταν χαλάσει τελείως θα πάρω άλλο.

Πολλά ρούχα κι εγώ άστα, ειδικα του Γιάννη που μια θα κατουρηθεί, ακόμα έχουμε ατυχήματα εμείς κι ας τα έχουμε βγάλει κάμποσο καιρό τα πάμπερς, μια θα πασαλειφτεί με παγωτά, μια θα έρθει μες τη λάσπη!!

Πώς πάει ο Χρηστάκης με την εκμάθηση της τουαλέτας?

Ο δικός μου ξεχνιέται κάποιες φορές στο παιχνίδι, μεσημέρι-βράδυ ακόμα του φοράω πάντως.


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Α ναι, Λιάκι πώς περάσατε εχτές?

Ο μικρός ήταν καλό παιδάκι?

Κι εμένα η μικρή κοιμάται στο αυτοκίνητο, τη νανουρίζει μάλλον!

Ο δικός σου θέλει να σε έχει στην τσίτα σου λέω συνέχεια!

Αν χαθώ λίγες μέρες θα είναι που μου τελειώνουν οι μονάδες στο στικάκι πάλι!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μενα! :P

Σοφάκι, τελεια που σας βρηκαν καλα οι γιατροι!! Θα ρωτησω κι εγω τη γιατρο μας για αυτο τον υπερηχο να δω τι θα μας πει... Ελπιζω με τα εμβολια να μην εχουμε θεμα γιατι ακουω οτι ειναι ακριβα... :? Θα μας το γραψει να το παρουμε και αρχες Ιουλιου που θα ερθει απιτι να μας εξετασει θα μας το κανει κιολας! Πολυ μας βολεψε που ερχεται σπιτι χωρις προβλημα και χωρις μεγαλη χρεωση! 40 ευρω παιρνει και στο ιατρειο νομιζω μας ειπε 20 γιατι ειναι του ΕΟΠΥΥ. Παλι καλα που εχει μονο σφιξιματα η μικρη σου και δεν ταλαιπωρειται πολυ! Και η δικια μου ευτυχως πιο πολυ γκρινια το λες αυτο που την πιανει ποτε ποτε και οχι κλαμα να μην ξερεις τι να την κανεις! :shock: Η καημενουλα! Το ποσο τη λυπαμαι οταν αρχισει να μουγκριζει και να βογκαει δε λεγεται!!! :cry: Κι εγω προβληματιζομαι για το πώς να την ντυνω και για το αν θα τη βγαλω εξω και πού θα την πάω με αυτον τον αθλιο και ατελειωτο αερα που εχει!!!! Τα νευρα μου! Εχει και ο Τασος αδεια και δεν μπορουμε να το ριξουμε εξω λιγο παραπανω! :mad:

Κατερινιώ, περαστικουλια στο μπεμπακο! Ευτυχως δεν εκανε πυρετο!!! Αχ, να προσεχουμε πολυ οσο ειναι ανεμβολιαστα τα ζουζουνια μας!!! Το εχω ενα αγχος.... :? Μεγαλωσε πολυ καλε!!! Πηρε αποτομα,ε; Ποσο εβαλε στο μηνα; Αυτο που μου λες για τον παιδικο πανω στο χρονο της μικρης δεν το βλεπω αν και θα το ξανασκεφτω... Δεν ειμαι απο εκεινες που βαριουνται σπιτι και που θα προτιμησω να παω στη δουλεια οσο και να με κουραζει η μικρη! Το λεω βεβαια τωρα χωρις να ξερω πώς ειναι να μυνηγας ενα μικρο ολη μερα και να εχεις και τις δουλειες του σπιτιου, αλλα επειδη με ξερω ειμαι πολλη σπιτογατα! Και ακουω ενα σωρο για τις ιωσεις στους παιδικους και δε θελω να την παιρνω αρρωστη καθε μερα..


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια μου, ψιλοχάθηκα, μας έπιασαν για τα καλά οι κοιλικοί από προχθές και χοροπηδάμε όλη μέρα κάθε μέρα!!!

όπως καταλαβαινετε το φαγητό το πήραμε πακέτο στα γενέθλια:P


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια μου, ψιλοχάθηκα, μας έπιασαν για τα καλά οι κοιλικοί από προχθές και χοροπηδάμε όλη μέρα κάθε μέρα!!!

όπως καταλαβαινετε το φαγητό το πήραμε πακέτο στα γενέθλια:P

Ωχ, κοριτσακι μου, κουραγιο! Αγκαλιτσες και μασαζακι στην κοιλιτσα του να του κανεις... Κι εμας ωρες ωρες βογκαει αλλα ειναι σταθερη η κατασταση μας! Ελπιζω μολις μπουμε στον τριτο μηνα (3 Ιουλιου) να αρχισουν να υποχωρουν! Πακετο το φαγητο,ε; χμμ.... δυστυχως τα μωρακια μας κανουν το προγραμμα οποτε αυτα τα απροοπτα θα τα εχουμε!!! :? Παρ' ολα αυτα ειμαι σιγουρη πως τα φετινά γενέθλια ήταν τα ομορφότερα της ζωής σου!!! :P


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λία τι κάνει ο μικρούλης φίλος μας? Είναι σίγουρα κολικοί? Μήπως είναι ενόχληση από την ζέστη? Γιατί κι εμένα από προχθές (ούτε συννενοημένα να είναι τα παιδάκια μας) μ' έχει τρελλάνει στην γκρίνια...κλάμα...ανησυχία...δεν καθόταν πουθενά...αρχικά νόμιζα ότι ήταν κολικοί...αλλά τελικά καμία σχέση...είναι από την ζέστη...του έφταιγαν όλα...φαντάσου ότι τελικά προχθές το βράδυ που μου ξεκίνησε...κοιμήθηκε για βράδυ στο καρότσι...τον πήρα στο δικό μου δωμάτιο που είναι πιο δροσερό από των παιδιών...του έβαλα κι ένα ζιπουνάκι μόνο...και αυτό ήταν...και με λίγο κούνημα...μετά κοιμόταν μέχρι το πρωί!!! και από τότε μου τα κάνει αυτά κάθε μέρα όσο τον έχω μέσα στο σπίτι...μόλις τον βγάλω στην βεράντα, που έχει δροσιά, κοιμάται σαν πουλάκι...

Ελένη, στον μήνα πάνω αν θυμάμαι καλά είχε πάρει περίπου 900 γραμμάρια και 7εκ. - στον 1 μήνα και 12 μέρες περίπου είχε πάρει 1510γραμμάρια -.

Σε λίγο λέμε να πάμε για μπάνιο...τα μικρούλια...τι κρίμα που δεν θα κάνει και ο Γιωργάκης...θα είχε πολύ πλάκα...Θυμάμαι την 1η φορά που βάλαμε τον Χρήστο...τον είχαμε αφήσει νηστικούλη για να κάνει το 1ο του μπάνιο...και το αποτέλεσμα ήταν μόλις τον βάλαμε και βράχηκαν τα χεράκια του και το μουτράκι του, πήρε χαμπάρι την αλμύρα της θάλασσας και θυμάμαι που έγλειφε τα χεράκια του με μανία, λες και ήταν το καλύτερο φαγητό..και έκανε και μιαμ μιαμ!!! χεχεχε!!!

Φιλάκια...


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...