Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 minutes ago, Blue Velvet said:

      Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει κάποιες πολυβιταμινες για τη βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων.Εχει δυόμιση χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και σκέφτομαι να πάρω και βιταμίνες μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.Με αγχωνει το ότι είμαι και 39,έχω και χαμηλή ΑΜΗ..θα πάρει σίγουρα και ο άντρας μου βιταμίνες για το σπέρμα, αυτός έχει τρία χρόνια που έκοψε το τσιγάρο,αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο,γιατί έχει ολιγοσπερμια και κάνουμε μικρογονιμοποιηση 

      Εγώ πήρα q10 των 200 τρία χάπια  ημερησίως … μας βοήθησαν πολύ αλλά μας φούσκωσαν … εγώ δηλαδή πολύ ο άντρας μ τα σταματησε ένα μήνα πριν την ωοληψια  γιατί τρώγαμε ασύστολα χαχαχα αλλά εδώ στο εξωτερικό είναι πολύ διαδεδομένες με μεγάλα ποσοστά επιτυχίας . 

Cafe για μαμάδες Μαίου 2012!!!


ksdesign

Recommended Posts

Ωχ Ελενίτσα είχε πονάκια η μικρή εχτές ε?

Θα τα περάσουν κι αυτά, δε γίνεται να είναι κάθε μέρα μες την τρελή χαρά, θέλει υπομονή αυτές τις ώρες πιστεύω, και εννοείται δε φταίει ο θηλασμός, είναι που πονάνε και δε μπορούνε να φάνε εκείνη την ώρα τα καημένα.

Ακόμα να έρθουν για το σταθερό, έχω κάνει αίτηση αλλά αργεί η διαδικασία μάλλον..

Λιάκι ζόρικος άντρας ο μικρός σου!

Θέλει να σε έχει συνέχεια στην τσίτα μου φαίνεται!

Αγκαλιά και πάνω κάτω θα είστε όλη μέρα να φανταστώ ε?

Είναι σου λέω που έχει τα πονάκια, είναι και λίγο γκρινιαρούλης και δένει το γλυκό!

Και η δικιά μου το έχει ακριβό το χαμόγελο ακόμα, λίγο σκάει το χειλάκι μόνο, την πιο πολύ ώρα είναι νευριασμένη αν την κρατάς ειδικά και δεν την ταίζεις ουου, χαμός γίνεται!

Κορίτσια σας είπε ο γιατρός να κάνετε υπέρηχο ισχίων στα μικρά και έλεγχο στα αυτάκια τους σε ωριλά?

Στο Γιάννη μου δεν ήταν υποχρεωτικά, τώρα λέει τα κάνουν όλα τα μωράκια γύρω στις 40 μέρες, έκλεισα ραντεβού την άλλη βδομάδα να την πάμε.


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Σοφακι!!! Πω πω μια μπουμπου!!! Μια γλυκα ειναι!!!! Ζαχαρένια! χιχιχι Μεγάλωσε και άλλαξε παντως σε σχεση με τις προηγουμενες φωτο! Θα σας βαλω και εγω κιαλλες!! :P

Αχ, κοριτσακια μου και εμας η γκρινια συνεχιζεται σημερα.... Ζορια εχει το κοριτσακι μου!!! Και ο δικος σου Λια τα ιδια,ε;;; Απαιτητικουλης ειναι αλλα εχει και πονακια σιγουρα σαν τη δικια μου... :cry::? Υπομονη και κουραγιο!! Παλι πριν που ετρωγε τα ιδια μου εκανε και εφαγε σε 3 δοσεις αφου ενδιαμεσα την ηρεμουσα με αγκαλιτσα και πιπιλα... Κουτσα στραβα τρωει... να δουμε την Παρασκευη στο ζυγισμα... Ουτε εμας γελαει ακομη παρα μονο στον υπνο. Βεβαια κανει προσπαθειες οταν ειναι ξυπνια να γελασει και που και που σπαει το χειλακι ειδικα αν της μιλαω και της χαιδευω το πιγουνακι ή τα χειλακια στον ακρη. Συνηθως ομως ειναι σοβαρη! :tongue: Ακομη εχουν οψη νεογνου, δεν εχουν χαλαρωσει...

Σοφία οσον αφορα τον υπερηχο που ειπες δεν μας ειπε κατι η γιατρος μας. Καλα αν θες εχει ενα καρο εξετασεις να κανεις! Θα τη ρωτησω βεβαια. :rolleyes:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι Ελενίτσα, μεγαλώνουν πολύ γρήγορα τα σκατούλια!

Σε λίγο καιρό θα τα κρατάμε και θα πονάνε τα χέρια, η πλάτη, όλα που θα βαρύνουν κι άλλο και θα ξεπεταχτούν!

Ζέστη πολύ και σήμερα!

Βαρεθήκαμε λιγάκι μέσα, αύριο σαραντίζουμε όμως και πιστεύω να κάνουμε πιο πολλές βολτίτσες! Το απογευματάκι που δεν θα έχει πολύ ζέστη θα ξεπορτίζουμε!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπέρα!!!!!!!!!!!!!

Επιτέλους, καταφέρνω να σας γράψω....κατ'αρχήν να χαίρεσται όλες τα μπεμπάκια σας και καλές βόλτες σε όλες μας, τώρα που σαραντίσαμε!!!!

Χάθηκα λιγάκι, παρόλο που σας διάβαζα, αλλα ο χρόνος μου ήταν μηδενικός για να μπω να γράψω...την περασμένη εβδομάδα για κανένα τετραήμερο μου έκανε ο μικρούλης την μέρα νύχτα...με αποτέλεσμα εφόσον δεν κοιμόταν την νύχτα, εγώ να είμαι ζόμπι, εφόσον εγώ δεν μπορούσα να κοιμηθώ ούτε την ημέρα, με το άλλο το θηρίο....

Μετά πάνω που στρώσαμε, αρχίσαμε θέματα με τον Χρήστο...μ' αυτό το παιδί έχουμε ένα πρόβλημα, κάνει αλλεργικό άσθμα, κι έχει φλέμμα και βήχα όλο τον χειμώνα μέχρι τώρα, και κάθε βράδυ βήχει τόσο πολύ, μέχρι που κάνει εμετό...και τρέχουμε και δεν φτάνουμε εγώ και ο μπαμπάς!!!! Κάνουμε εμετό κάθε μερά...μα κάθε μέρα (χωρίς υπερβολή) μήνες τώρα...και άντε μετά την κούραση της όλης ημέρας, να σκουπίζεις και να σφουγγαρίζεις εμετούς, και να αλλάζεις σεντόνια και τον Χρήστο φυσικά...άστα να πάνε....γι' αυτό χάνομαι κατά καιρούς...εκτός απ' όλα αυτά Δευτέρα και Τρίτη τον είχα σπίτι όλη μέρα γιατί έκανε πυρετό...(ευτυχώς ένα 38,5 για μία φορά μόνο) αλλά ανησύχησα...κυρίως για το μωρό... Άσε που και αυτό φταρνίζεται και ψιλοβήχει...με φλεματάκι...Του βάζω ορό του κακομοίρη, και μετά του τα τραβάω με το "ρουφηχτήρι" που λέγαμε κάποτε...και αυτός τρελλαίνεται, δεν του αρέσει καθόλου!!!

Σοφία, η μπουμπούκα σου είναι μια χαρούλα, μεγάλωσε πολύ νομίζω ε? Άσε που σε βρίσκω φοβερά άνετη με τον Γιαννάκη...(το λέω επειδή τα βλέπω μαζί στην φωτογραφία στο κρεββάτι...) εγώ αποφεύγω να τον αφήνω να τον πλησιάζει τον δικό μας, γιατί φοβάμαι μην τον πλακώσει τον μικρούλη....κατα λάθος όχι επίτηδες..δεν μου έχει δείξει δείγματα επίθεσης...αντιθέτως...είμαστε γεμάτοι από δείγματα αγάπης...μέχρι που με κάνει να ανησυχώ!!!! Τώρα δύο μέρες τον βάζω στο καρότσι που είχε η αδερφή μου πριν 10 χρόνια στον ανιψιό μου, το οποίο είναι φοβερά άνετο, σαν κρεββατάκι, αλλά και φοβερά δυσκίνητο σαν καρότσι, γι αυτό το έχω μόνιμα μέσα στο σπίτι και το χρησιμοποιώ μόνο για να τον πηγαίνω από δωμάτιο σε δωμάτιο, για να τον βγάζω στο μπαλκόνι το απόγευμα και να κοιμάται φυσικά εκεί...γιατί στην καλαθούνα δεν έχω εμπιστοσύνη, με τον μεγάλο μην τον ρίξει κάτω...κατά λάθος φυσικά...Λοιπόν η πλάκα είναι ότι μόλις δει ο χρήστος τον Γιώργο στο καρότσι, τον αρχίζει στην βόλτα (τον έχει τρελλάνει στο πάνω κάτω...)...ευτυχώς που έχουμε μεγάλο μπαλκόνι...και τραγουδάει ο Χρήστος..."Γώγο, βό(λ)τα, τσούρι!!!"

Κορίτσια, χαμογελάκια, μην περιμένετε από τώρα, είναι πολύ μικρούλια...κατά το τρίμηνο να τα περιμένετε!!! Τότε θα μας τρελλάνουν...δεν το συζητώ!!!

Ελένη, για το αλιθώρισμα που λες, μην ανησυχείς...όλα τα μωράκια το κάνουν...εγώ είχα ρωτήσει την παιδίατρό μου, και μου είχε πει, ότι στην προσπάθεια που κάνουν για να εστιάσουν και να δουν κάτι...αλιθωρίζουν...αλλά δεν έχει να κάνει με το τελικό αποτέλεσμα....

Αχ, εμένα μου ρεύεται πολύ δύσκολα ο δικός μου....όπως επίσης και κακάκια δεν κάνουμε μετα από κάθε γεύμα, αλλά κάνα δυο φορές το 24ωρο...και είναι σπαστικό...γιατί μετά από κάθε γεύμα του ανοίγω την πάνα, και περιμένω...περιμένω..και μετά τα κάνει...άσε που συνήθως μου τα κάνει μόλις βαρεθώ και του βάλω το καθαρό παμπεράκι!!!

Όσο για θηλασμό, εγώ μία με δύο φορές την ημέρα τον θηλάζω...δεν έχω πολύ γάλα...Εν τω μεταξύ του άλλαξα και το γάλα...που έπινε...παίρναμε το frisolac από το σούπερ μάρκετ, αλλά είναι πολύ ελαφρύ γάλα..και τώρα που άρχισε να παίρνει τ' απάνω του δεν τον έπιανε...το κατάλαβα γιατί αυτός ήταν σταθερός στο φαγητό του ανά 3 - 3,5 ώρες....έτρωγε...μου είχε αρχίσει λοιπόν να τρώει στο 2ωρο, το πολύ 3ωρο, και πολύ παραπάνω ποσότητα γάλα...οπότε ζήτησα από την παιδίατρο να του αλλάξω γάλα...και ακούστε βρε παιδιά πόσο κλέφτες είναι η αγορά γενικά στην Ελλάδα....μου σύστησε ένα γάλα, γερμανικό...το οποίο είναι 350γρ. και κάνει 12,50 ευρώ...και μας φτάνει οριακά για τρεις μέρες....προς το παρών...γιατί σε λίγο καιρό ζωή να χουμε θα πίνουμε ακόμα περισσότερη ποσότητα...έψαξα λοιπόν μέσω ίντερνετ, και το βρήκα να το αγοράζω μέσω Γερμανίας...και αν έχετε το θεό σας...πόσο νομίζετε ότι κάνει από εκεί? Λοιπόν το βρήκα με 12,50 ευρώ το κιλό....ναι το κιλό!!! Φανταστείτε ότι παρήγγειλα για αρχή, 4 κιλά, που μαζί με τα μεταφορικά στην πόρτα μου, θα δώσω 67 ευρώ περίπου, και αν το αγόραζα από εδώ το αντίστοιχο θα ήθελα περίπου 140 ευρώ...μιλάμε για τρελλά λεφτά...γιατί αυτό το γάλα θα το πίνουμε για ένα χρόνο...μέχρι να ξεκινήσουμε το φρέσκο...

Λοιπόν σας αφήνω για να ταίσω τον παίδαρο...

Φίλάκια στα μπουτάκια!!!!!!!!!!!!!


an1cF250g410000NDN2fDkyMjQwMGRhfFhyaXN0YWtvIG1vdSwgc1wnYWdhcHcgcG9seSEhISE.gif

an1cMeS0g410000MDAwNzM4OGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWlrcm91bGkgbW91LCBzXCdhZ2FwdyEhISA.gif

glitterfy3041429T805B81.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσάρες μουου!! :P

Γιουχου, Κατερινάκι!!! :cool: Πού είσαι καλή μου; Ταλαιπωρήθηκες αυτές τις μέρες,ε;; Σε καταλαβαίνω, υπομονή!!! Δυσκολεύεται και ο Χρηστάκος σου με το αλλεργικό άσθμα μωρε... Ακου καθε μέρα εμετό... Αγχώνομαι μόνο που το ακούω! :shock: Βέβαια εσείς θα το έχετε συνηθίσει όσο να'ναι, αλλα δεν παύει να είναι ταλαιπωρία το καθαρισμα που επεται... Ουφ! Καθε μέρα δηλαδη τον πιανει εντονος βήχας; Δεν του δίνεται κατι να το προλαμβανει ή εστω να τον ανακουφιζει οταν τον πιασει; Βαρβαρο να κανει εμετο απο τον εντονο βηχα ο καημενουλης! :cry: Ελπίζω μεγαλωνοντας να το ξεφορτωθει αυτο το ζορι... Κατα τα άλλα ο μικρουλης σου μπερδευει τη μερα με τη νυχτα ποτε ποτε,ε; χιχι Ε, λογικο! Ειναι τοσοδουλια ακομη!! :tongue: Και όσον αφορα τις τιμές στα γαλατα...ειναι γνωστο οτι εδω τα εχουμε ολα πιο ακριβα απο το εξωτερικο! :mad: Και πολυ καλα εκανες αφου τα εξοδα αποστολης δεν ειναι πολλα... Δε μου λες, περιοδος σου ηρθε ή οχι ακομη; Ρωταω γιατι ειπες οτι δεν εχεις πολυ γαλα και ο γιατρος μου ειπε προχθες που πηγα οτι θα μου ερθει οταν αρχισει να λιγοστευει το γαλα μου. Βαλε μας κι εσυ φωτο να δουμε!!! Να μου τους φιλησεις και τους 2!! :D

Σοφάκι μου, καλο σαραντισμο να εχετε σημερα κοριτσι μου!!! Να ειναι γερή, καλοφωτισμενη και καλες βολτουλες!! :P

Εμεις σημερα ζυγιστηκαμε και μου φανηκε οτι πηρε πολλα... Η ζυγαρια εδειξε 4550 απο 4175 που ηταν πριν 1 βδομαδα (δηλαδη 375 γρ επιπλεον) γι αυτο θα την ξαναζυγισω αλλες 1-2 φορες σημερα πριν τα γευματα γιατι αν δεν εχει κανει τσισα ή κακακια πριν το ζυγισμα επηρεαζεται η μετρηση. Την προηγουμενη βδομαδα που τη ζυγισαμε ηταν 4300 περιπου και στο καπακι κατουραει και την ξαναζυγιζουμε και ηταν τελικα 4175! Ειναι σεβαστη διαφορα! Οπως και να εχει παντως 200 γρ. εβαλε σιγουρα, οποτε ειμαστε καλα. :rolleyes: Αρχισα να κανω τραπεζα μητρικου γαλακτος στην καταψυξη να βρισκεται... 3-4 μηνες κραταει,ε; Ας ειναι, δεν ξερουμε τι μας ξημερωνει... Λιγο λιγο βαζω μη φανταστειτε μεγαλες ποσοτητες, αλλα φασουλι το φασουλι... :tongue: Σας βαζω μερικες ακομη φωτο της μικρης. Δειτε αυτη που ειναι με την πεθερουκλα πώς την κοιτάει η μπεμπα!!! χιχιχιχι :tongue::tongue::tongue:

http://imageshack.us/photo/my-images/585/dsc02168jq.jpg/


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κόρες!

Ελενίτσα τι ομορφιές είναι αυτές?

Κούκλα η κοράκλα σου!

Μεγάλωσε πολύ καλέ!

Καλά εννοείται η καλυτερη φωτό είναι αυτή με την πεθερούλα, χαχα!

Και η κορδέλα σας είναι τέλεια, βρε γυναίκες που έχουμε βγάλει, μοιραίες από τώρα παιδί μου!!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κατερινιώ τι κάνετε?

Το περίμενα πως θα τρέχεις για να μην μπαίνεις στο καφέ!

Ωχ ζόρικα με το Χρηστάκη και το αλλεργικό άσθμα, εύχομαι να περάσει γρήγορα να μην ταλαιπωρείται το παιδί κι εσείς μαζί βέβαια.

Ο Γιωργάκης καλύτερα κοιμάται δηλαδή τώρα, έστρωσε πάλι ε?

Που να προλάβεις κι εσύ να κοιμηθείς αν ο ένας κοιμάται τη μέρα και ο άλλος τη νύχτα!

Καλά κακά κι εμένα δε μου κάνει έπειτα από κάθε γεύμα όπως έκανε πιο μικρή, τώρα κάνει 3-4 φορές την ημέρα.

Καλά μη νομίζεις, μόνο για φωτό κι εγώ την αφήνω στο κρεβάτι τη μπουμπού για λίγο δηλαδή όταν είναι κι ο Γιάννης πολύ κοντά, δεν την πειράζει αλλά ποτέ δεν ξέρεις με αυτά τα ζιζάνια από που θα σου' ρθει!

Προς το παρόν κι εμένα "αζεφούλα μου σώπα, ήσε ο Γιαννάκης" της λέει και την κανακεύει, την κουνάει λίγο στο ριλάξ όταν κλαίει, της φέρνει τα παπάκια του που κάνουν "παπαπα" και της τα βάζει και αυτή στύνει αυτί και σταματάει να κλαίει αμέσως η τσούπρα!

Μακάρι να είναι έτσι αγαπημένα πάντα αλλά πολύ φοβάμαι πως τα καλύτερα έρχονται!!:P


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρούλα Ελενίτσα αν πήρε τόσο βάρος, παχάινει και στρουμπουλεύει η δεσποινίδα σας!

Γιατί μαζεύεις γάλα? Μήπως χρειαστεί να πας κάπου κάποια στιγμή?

Δουλειά θα γυρίσεις μετά το χρόνο ε?


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά την ξαναζύγισα πριν το ταισμα και αφου ειχε κανει κακακια και τσισα και πρεπει να ειναι 4538 αν τα υπολογισα καλα! :P Αλλα και 4500 να ειναι παλι μια χαρα ειμαστε! Πηρε γυρω στα 300 γρ. και μου εκανε εντυπωση γιατι οπως σας ειχα πει κανει τσαλιμια την ωρα που τρωει.... :rolleyes:

Σοφάκι, μαζεύω γάλα είτε για το αν χρειαστεί να πάω κάπου και δεν προλάβω να βγάλω, είτε μη γίνει τίποτα και μειωθεί το γάλα μου... Ας εχω μερικες μεριδουλες για να τρενάρω το ξενο γαλα όσο γίνεται... Διαβασα οτι σε καταψυξη με -18 που εχουμε συνηθως κραταει 3-4 μήνες και σε -19 με - 20 βαθμούς κραταει 6 μήνες ή και λίγο περισσότερο, οποτε εγω μείωσα την ψύξη σε -20 μια που ειναι και καλοκαιρι κι εχει καψα και να κρατησουν μεχρι σχεδον τα Χριστουγεννα τα γαλατα! :rolleyes: Η αδεια μου λήγει στη 1 Ιουνίου 2013 οποτε και πρεπει να εμφανιστω για 21 μερες μεχρι να κλεισουν τα σχολεια εκτος αν μπορεσω να κολλησω καμια κανονικη αδεια,αλλα 21 μερες κανονικης δεν δικαιουμαστε... Την επομενη σχολικη χρονια τωρα κανονικα δουλευω, αλλα θα παρω ανευ αποδοχων για ενα ακομη σχολικο ετος για να τη στειλω παιδικο οταν θα ειναι 2,5 χρονων. Δε θελω μικροτερη να παει και αλλη βοηθεια - επιλογη δεν εχουμε... :? Τώρα το πώς θα τα βγάλουμε περα 9 μηνες με ενα μισθό είναι άλλο θέμα....!! Εσύ δουλεύεις;


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας μανουλίτσες!!!

Κατερινάκι μου, τι είναι αυτό με τον εμετό? αμάν κοριτσάκι μου τι τραβάει ο γιόκας σου...το καημενούλι, ελπίζω να του περάσει...υπομονή και στους δυό σας!

Ελένη μου τι στρουμπουλή κουκλίτσα είναι αυτή???έχει απίστευτα φουσκωτά χειλάκια και μαγουλάκια...για ρούφηγμα!!!

Σοφάκι το ότι θα αγαπιούνται τα αδερφάκια είναι σίγουρο, αλλά σαν μεγαλύτερος αδερφός θα της ρίχνει και καμία της αδερφούλας του αργότερα...αν σου πω τι βασανιστήρια τραβούσα εγώ από τον αδερφό μου...:shock: αλλά αγαπιώμαστε;);)

Εμείς πήγαμε παιδίατρο χθες, και είμαστε 3900!!!! και 56 πόντους!!!!!

η γιατρός επαθε πλάκα με το ύψος...πήραμε 5 πόντους σε 20 ημέρες!!!!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες!

τι κάνετε?

εδώ γίνεται χαλασμός Κυρίου από τον αέρα!!!αφού δεν μπορούμε να ανοίξουμε τις πόρτες του σπιτιού γιατί κοπανιούνται και καθόμαστε μέσα στη ζέστη με κλειστά πορτοπαράθυρα!!!

κατα τα άλλα εμείς σήμερα πήραμε την ευχούλα στην εκκλησία!!!

δεν έχουμε σαραντησει επίσημα, αλλά επειδή ξεκινήσαμε τις βόλτες ήθελα να έχουμε και την ευχή...ο μπέμπης μας ήταν τέλειος, κοιμόταν του καλού καιρού και με την ασπρη πανούλα που τον είχα τυλιγμένο ήταν σαν αγγελουδάκι που έπεσε από τον ουρανο:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

στγκινήθηκα πάρα πολύ κορίτσια , με το ζόρι ρατήθηκα να μη πατήσω τα κλαμματα...

αχ, ευλογημένες στιγμές, ακόμα δεν το πιστεύω ότι τις ζω!!!

Ελένη μου μπράβο για τη μεθοδικότητα σου, έπαθα πλάκα με το απόθεμα που φτιάχνεις!!!

εγώ μέχρι στιγμής μία φορά χρησιμοποίησα το θήλαστρο για αποσυμφόρηση και μετά το πέταξα το γάλα γιατί δεν έχω πάρει σακουλάκια για αποθήκευση...αλήθεια βγάζεις το γάλα κατευθείαν στα σακουλάκια ή το μεταφέρεις από το μπιμπερό?


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λ'ια μου, καλα εκανες και πηρες ευχουλα αφου τον βγαζεις εξω το μπεμπη σου!! Με το καλο να σαραντισετε και επισημα!! Οσο για το αγγελουδακι που λες ετσι νιωθω κι εγω οταν την κοιταω να κοιμαται! Συγκινουμαι και σκεφτομαι ποσο γλυκια ειναι και τι αθωα ψυχουλα εχει σα μωρακι που ειναι..... Ειναι πραγματικα αγγελουδια που μαςηρθαν δωρο απο το Θεο και οφείλουμε να τα προσεχουμε σαν τα ματια μας και να τα μεγαλωσουμε με ολη την αγαπη και την ψυχη μας!!! Ο,τι πιο ανεκτιμητο υπαρχει στη ζωη ενος ανθρωπου βρισκεται στην αγκαλια μας!!!! Η υπερτατη ευλογια!! Το λεω και δακρυζω.... :rolleyes:

Το γαλα το βγαζω με το θηλαστρο σε δοσεις για να μην αδειασω βυζια και δεν εχω να ταισω τη μικρη και οταν μαζευτει μια ποσοτητα καπου 80 με 90 ml (περιπου σε 2-3 αντλήσεις το βγαζω αυτο γιατι βγαζω απο το βυζι που εφαγε αμεσως μολις τελειωσει το φαι της και το αδειαζω) και το βαζω στο σακουλακι και καταψυχω. Να σημειωσω οτι ταιζω τη μπεμπα μια απο το ενα στηθος και μια απο το αλλο οποτε μου ειναι ευκολο να το κανω αυτο.


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Καλή ψήφο για σήμερα!

Μακάρι να σχηματιστεί κυβέρνηση ικανή να διοικήσει αυτή τη χώρα γιατί έχουμε τραβήξει πολλά τελευταία, μας χρειάζεται μια ελπίδα σιγά σιγά!

Πήγα εγώ το πρωί και ψήφισα, τώρα πήγε ο σύζυγος στο χωριό του με το Γιάννη, θα κάνουν και τη βόλτα τους εκεί και μετά θα γυρίσουν.

Λιάκι μπράβο στο μπέμπη σου που μεγάλωσε τόσο!

Το συχνό τάισμα είχε πολύ καλό αποτέλεσμα!

Πήρατε κι εσέις ευχούλα ε, άντε καλές βολτίτσες τώρα!

Στις σαράντα μέρες θα τον ξαναπάς δηλαδή ή δεν χρειάζεται?

Κι εμείς την πήγαμε προχτές στην εκκλησία, ήταν καλό κορίτσι, λίγο γκρίνιαξε του παπά όταν την πήρε μόνο αλλά της πέρασε γρήγορα!

Σήμερα της δοκιμάζω μήπως πιάσει την πιπίλα, τη φτύνει η κυρία και ψιλογελάει, νομίζω με δουλεύει!!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...