Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe για μαμάδες Μαίου 2012!!!


ksdesign

Recommended Posts

Ελενίτσα μπράβο που μαζεύεις γάλα για μια ώρα ανάγκης, πες ότι θες να πας κάπου και δεν προλαβαίνεις να βγάλεις, θα σου χρειαστεί σίγουρα.

Για την άδεια μια χαρά ρε συ, θα κάτσεις αρκετό καιρό με τη ζουζούνα, να ξεπεταχτεί κι εκείνη!

Για τα λεφτά τώρα θα βρεθεί λύση, θα μάθουμε να κάνουμε οικονομία, που κάνουμε δηλαδή ήδη αλλά θα χρειαστεί ίσως να κόψουμε πράγματα που κάναμε λίγο πιο περιττά.

Εγώ δεν δουλεύω και είμαστε μόνο με το μισθό του συζύγου που έχει αρχίζει και πετσοκόβεται όπως όλων, έχουμε ακόμα και χρωστούμενα για το καινούριο σπίτι, αλλά δεν θέλω να αγχώνομαι και να το περνάω στα παιδιά, θέλω να πιστεύω πως θα φτιάξουν τα πράγματα, ίσως βρω κι εγώ μια δουλίτσα όταν ξεπεταχτεί κι εμάς η μικρή να συνεισφέρω λιγάκι στα έξοδα.


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας κοριτσια μου!

Σοφάκι μακαρι να βγει μια ικανη κυβερνηση, αλλα δυστυχως δεν το νομιζω... :? Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία βέβαια, αλλά η αλήθεια μάλλον είναι πικρή! Εγώ ψηφίζω θεσσαλονικη οποτε δε θα ψηφισω εδω που ειμαι. Ο αντρας μου θα παει λιγο πιο μετα. Εκεινος λογω επαγγελματος ειναι και σε ειδικους εκλογικους καταλογους και μπορει να ψηφισει και εδω. Κατα τα αλλα ειμαστε καλα! Τη μπεμπουλα μας τη χαιρομαστε καθε μερα και πιο πολυ τωρα που μεγαλωνει!! :P Ειναι τζουτζουκα σκετη!! :P Καλες βολτουλες τωρα κι εσεις τωρα που σαραντισατε!! Προσοχη μονο την πολλη τη ζεστη... :?


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το σιγουρο ειναι οτι θα πρεπει να κανουμε περισσοτερη οικονομια!!! Με το καλο κι εσυ να βρεις μια δουλιτσα οταν μεγαλωσει λιγο η μπουμπου σου. Μακαρι τα πραγματα να πανε καλυτερα για ολους!


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια!

και εγώ δεν μπόρεσα να πάω να ψηφίσω..είχαμε ιστορίες στο λιμάνι από χθες και δυο μέρες τώρα ο άντρας μου λειπει συνέχεια και τα χέρια μου είναι δεμένα...με το ζόρι κάνω μπάνιο...

κορίτσια ...ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ!!!! είναι φυσιολογικό τώρα αυτό???

εγώ νόμιζα ότι με το θηλασμό θα κάνω κανένα εξάμηνο να δω την ακατανόμαστη...ουφ, μόνο αυτή μου έλειπε τώρα!


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια!

και εγώ δεν μπόρεσα να πάω να ψηφίσω..είχαμε ιστορίες στο λιμάνι από χθες και δυο μέρες τώρα ο άντρας μου λειπει συνέχεια και τα χέρια μου είναι δεμένα...με το ζόρι κάνω μπάνιο...

κορίτσια ...ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ!!!! είναι φυσιολογικό τώρα αυτό???

εγώ νόμιζα ότι με το θηλασμό θα κάνω κανένα εξάμηνο να δω την ακατανόμαστη...ουφ, μόνο αυτή μου έλειπε τώρα!

Αδιαθέτησες;;;; :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Κι εγώ ξέρω οτι με το θηλασμό αργεί! Πιο συγκεκριμένα ρώτησα και το γιατρό μου τις προάλλες που πήγα και μου είπε οτι για την ώρα η ωοθήκη μου είναι αδεια απο αυγά, ειναι σε καταστολή λόγω του θηλασμού και δεν προβλεπεται να εχω στα κοντα γονιμες, ουτε και περιοδο. Οταν, μου ειπε, δεις το γαλα να μειωνεται, τοτε θα σου ερθει... Δεν παίρνεις το γιατρό σου να τον ρωτήσεις Λια μου; :| Κι εμένα εντύπωση μου κάνει αλλά μπορεί κάποιες φορες να τυχαίνει να ερχεται νωριτερα παρά το θηλασμο, τι να πω! Μηπως δεν ειναι περιοδος και ειναι υπολοιπα υπολειμματα και καθαριζεις ακομη; Ποσες μερες ειχες να δεις αιμα;


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λιακι, το εψαξα λιγο στο ιντερνετ και διαπιστωσα οτι συμβαινει! Το λενε και αλλες κοπελες οπου με αποκλειστικο θηλασμο ειχαν περιοδο σχετικα συντομα μετα τη γεννα. Δεν τρεχει τιποτα και δεν παθαινει κατι ο θηλασμος, αλλα για να εισαι και πιο ησυχη παρε και το γιατρο σου ενα τηλ.! :rolleyes:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΑ, κανονικότατη περίοδος είναι!!!

καμία σχέση με το αίμα της γέννας...

πω,πω, τι γκαντεμιά!!!θα πάρω τον γιατρό μου σήμερα να δω τι θα μου πει...

αχ, εμείς πάλι άυπνοι είμαστε...είχαμε πονάκια όλο το βράδυ και υποπτεύομαι πω φταίει το πεπονάκι που τσίμπησα χθες το απόγευμα...


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΜΠΑ, κανονικότατη περίοδος είναι!!!

καμία σχέση με το αίμα της γέννας...

πω,πω, τι γκαντεμιά!!!θα πάρω τον γιατρό μου σήμερα να δω τι θα μου πει...

αχ, εμείς πάλι άυπνοι είμαστε...είχαμε πονάκια όλο το βράδυ και υποπτεύομαι πω φταίει το πεπονάκι που τσίμπησα χθες το απόγευμα...

Ναι,ε; Ε για να το λες περιοδος θα ειναι. Ελα μωρε, μικρο το κακο... Ησουν λιγο ατυχουλα απλα. Οταν παρεις το γιατρο σου πες μας τι σου ειπε... :rolleyes: Πονακια,ε; Ολο το βραδυ; Και η δικια μου ζοριζεται απο χθες αλλα το βραδυ ευτυχως κοιμαται. Νωρις το πρωι αρχιζει να μουγκριζει και να βογγαει και ακουγεται και απο καμια κλανιτσα!! :tongue: Τωρα παλι αυτο κανει, παω να την παρω αγκαλιτσα... Και εγω εφαγα πεπονι χθες. Λες να τα πειραζει; Βεβαια η δικια μου ζοριζεται απο χθες το πρωι που δεν ειχα φαει ακομη... :confused:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλ. και μήλισα με τη μαία, μου είπε ότι είναι καλό ότι μου ήρθε κανονικά η περίοδος, σημαίνει πως όλα λειτουργούν άψογα, όσο για το θηλασμό, μου είπε πως υπάρχει περίπτωση λίγο πριν και κατά τη διάρκεια της περιόδου να μη του πολυαρέσει το γάλα μου του μπέμπη και να τρώει λιγότερο..κάτι με τις ορμόνες που επηρεάζουν τη γεύση...είδωμεν!!!

αχ, και ο δικός μου όλο βογκάει Ελενίτσα μου...κλάμα υπερβολικό δεν έχουμε αλλά από βογκητά άλλο πράγμα;););)


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλ. και μήλισα με τη μαία, μου είπε ότι είναι καλό ότι μου ήρθε κανονικά η περίοδος, σημαίνει πως όλα λειτουργούν άψογα, όσο για το θηλασμό, μου είπε πως υπάρχει περίπτωση λίγο πριν και κατά τη διάρκεια της περιόδου να μη του πολυαρέσει το γάλα μου του μπέμπη και να τρώει λιγότερο..κάτι με τις ορμόνες που επηρεάζουν τη γεύση...είδωμεν!!!

αχ, και ο δικός μου όλο βογκάει Ελενίτσα μου...κλάμα υπερβολικό δεν έχουμε αλλά από βογκητά άλλο πράγμα;););)

Μια χαρούλα τότε! Ρολόι ο οργανισμός σου!! ;) Οσο για τη γευση του γαλακτος μην αγχωνεσαι, μπορει και να μην καταλαβει τιποτα.. :tongue: Παρατήρησέ το. Και η μπεμπα μας δεν κλαιει υπερβολικα ευτυχως! Σφιξιμο φουλ και βογκητα μπόλικα! :? infacolic του δινεις; Εγω της εδινα αλλα δε νομιζω οτι βοηθαει και εχω 3 μερες να της δωσω και σκεφτομαι να μην της ξαναδωσω... :|


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοριτσάκια!

Καλά ξέτελα να έχουμε με τη νέα κυβέρνηση, να δούμε καμιά άσπρη μέρα, δύσκολο κι αυτό βέβαια αλλά εμείς ας ελπίζουμε!

Λιάκι κι εγώ νόμιζα πως μετά τις σαράντα-πενήντα μέρες σου έρχεται περίοδος, τώρα είναι ακόμα υπολλείματα από τη γέννα αλλά δεν είμαι και σίγουρη.

Εμένα στο Γιάννη μου είχε έρθει 5 μηνών, έχω ακούσει και 1 χρόνο να μην έχουν περίοδο κοπέλες που θηλάζουν, δεν θα είναι κάτι στάνταρ μάλλον!

Ουφ βαρέθηκα σήμερα και δεν έκανα δουλειές, μόνο μαγείρεψα, με φώναζε κι ο μικρός να παίζουμε στο δωμάτιο του και δεν ήθελα να του χαλάσω το χατήρι, μετά κι αυτός όμως ήταν πολύ καλό παιδί, του διάβασα το παραμύθι του και μετά ενώ κάθομαι και του κάνω παρέα λίγο για να κοιμηθεί εκείνη την ώρα ξύπνησε η μπέμπα και έκλαιγε, και μου λέει "πήζαινε εσύ τώλα να ταίσεις τη μπέμπα, εγώ σα κοιμησώ μόνος μου, είμαι μεγάλος τώλα"!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!

Καλά ξέτελα να έχουμε με τη νέα κυβέρνηση, να δούμε καμιά άσπρη μέρα, δύσκολο κι αυτό βέβαια αλλά εμείς ας ελπίζουμε!

Λιάκι κι εγώ νόμιζα πως μετά τις σαράντα-πενήντα μέρες σου έρχεται περίοδος, τώρα είναι ακόμα υπολλείματα από τη γέννα αλλά δεν είμαι και σίγουρη.

Εμένα στο Γιάννη μου είχε έρθει 5 μηνών, έχω ακούσει και 1 χρόνο να μην έχουν περίοδο κοπέλες που θηλάζουν, δεν θα είναι κάτι στάνταρ μάλλον!

Ουφ βαρέθηκα σήμερα και δεν έκανα δουλειές, μόνο μαγείρεψα, με φώναζε κι ο μικρός να παίζουμε στο δωμάτιο του και δεν ήθελα να του χαλάσω το χατήρι, μετά κι αυτός όμως ήταν πολύ καλό παιδί, του διάβασα το παραμύθι του και μετά ενώ κάθομαι και του κάνω παρέα λίγο για να κοιμηθεί εκείνη την ώρα ξύπνησε η μπέμπα και έκλαιγε, και μου λέει "πήζαινε εσύ τώλα να ταίσεις τη μπέμπα, εγώ σα κοιμησώ μόνος μου, είμαι μεγάλος τώλα"!

Αχ, ο γλυκουλης μου τι ειπε!!!! χιχιχι Δωστου ρουφηχτο φιλακι απο μενα!!! Μεγαλωσε ο ζουζουνος σου καλε και αρχισε να ωριμαζει.... Το γιαβρι μου!!! Καταλαβε οτι προηγειται η μπεμπα που εκλαιγε μωρε.... :rolleyes:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!

Καλά ξέτελα να έχουμε με τη νέα κυβέρνηση, να δούμε καμιά άσπρη μέρα, δύσκολο κι αυτό βέβαια αλλά εμείς ας ελπίζουμε!

Λιάκι κι εγώ νόμιζα πως μετά τις σαράντα-πενήντα μέρες σου έρχεται περίοδος, τώρα είναι ακόμα υπολλείματα από τη γέννα αλλά δεν είμαι και σίγουρη.

Εμένα στο Γιάννη μου είχε έρθει 5 μηνών, έχω ακούσει και 1 χρόνο να μην έχουν περίοδο κοπέλες που θηλάζουν, δεν θα είναι κάτι στάνταρ μάλλον!

Ουφ βαρέθηκα σήμερα και δεν έκανα δουλειές, μόνο μαγείρεψα, με φώναζε κι ο μικρός να παίζουμε στο δωμάτιο του και δεν ήθελα να του χαλάσω το χατήρι, μετά κι αυτός όμως ήταν πολύ καλό παιδί, του διάβασα το παραμύθι του και μετά ενώ κάθομαι και του κάνω παρέα λίγο για να κοιμηθεί εκείνη την ώρα ξύπνησε η μπέμπα και έκλαιγε, και μου λέει "πήζαινε εσύ τώλα να ταίσεις τη μπέμπα, εγώ σα κοιμησώ μόνος μου, είμαι μεγάλος τώλα"!

ΆΧΟΥ ΤΙ ΓΛΥΚΟΥΛΗΣ!!!!!!!!!!!!!:P:p:p


HDfQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι μωρέ το καλό μου!

Βλέπω πως του κάνει καλό ο ερχομός της μπέμπας και χαίρομαι, θέλω να μάθει να μοιράζεται πράγματα σιγά σιγά, να έχει υπομονή και να κάνει λίγες παραχωρήσεις, τώρα που διαμορφώνεται ο χαρακτήρας του ειδικά και είναι μικρός ακόμα.

Ήρθε η μαμά μου και κάναμε κολοκυθόπιτα πριν λίγο με κολοκύθια από το περβόλι του παππού, για να δούμε αν θα βγει καλή, ψήνεται τώρα!

Το απόγευμα έχουμε υπέρηχο ισχίων της μικρής που σας είχα πει και έλεγχο για τα αυτάκια της σε ωριλά.

Η δική μας η παιδίατρος δηλαδή μόνο της βάζει αυτές τις εξετάσεις? Μάλλον! Είναι λίγο σχολαστική σε αυτά η αλήθεια είναι, αλλά είναι πολύ καλή!


RJbwp3.png

bAW5p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...