Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Φωτογραφικό Οδοιπορικό στην Γερμανία


Recommended Posts

Καλά η ζώνη αγνότητας ολα τα λεφτά χαχαχαχα.

Για τα αλλά δεν έχω λόγια τι πέρασαν εκείνη την εποχή η άνθρωποι?καλά αυτοί που κάναν βασανιστήρια καρδιά δεν είχαν να λυπήθουν. Τους καημένους τους ανθρώπους?

Αυτό σκεφτόμουν κι εγώ όταν είδα την πληθώρα αποτρόπαιων εργαλείων. Πώς είναι δυνατόν να εφάρμοζαν άνθρωποι σε ανθρώπους (ούτε σε ζώα δεν κάνουμε τέτοια πράγματα) τόσο απάνθρωπα βασανιστήρια; Με τι καρδιά;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 530
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Είχαν καρδιά?μάλλον όχι.

Τι μυαλό όμως είχαν για να φτιάξουν τέτοια πράγματα.

Να σε ρωτήσω θεωρείς σωστό ότι υπάρχει τέτοιο μουσείο που εκθέτουν τα εργαλεία βασανιστηρίων?

Εγώ το θεωρώ κάπως,χάρη σε αυτά πέθαναν τόση άνθρωποι με άσχημο τρόπο κ αυτή βγάζουν λεφτά από τα αντικείμενα του διαβόλου(κάτι τέτοιο θεωρώ πως είναι)μπορεί να είμαι κ υπερβολική.

Αυτά γινόντουσαν επί εποχή Χίτλερ η κ πιο παλιά?είναι στο αίμα το γερμανών τα βασανιστήρια?

Επειδης ο γραπτός λόγος παρεξήγητέ,δεν έρχομαι εναντίον σου που ανάβασές αυτές της φωτο ίσα ίσα σε ευχαριστώ που μας βοηθάς κ εμάς από. Μακριά να δούμε τι υπάρχει κ σε άλλες χώρες.

Link to comment
Share on other sites

Είχαν καρδιά?μάλλον όχι.

Ένας βασανιστής πρέπει να διαθέτει θάρρος, μηδενικά συναισθήματα και άγρια ένστικτα, ώστε να χρησιμοποιήσει όσο το δυνατόν πιο απάνθρωπα αυτά τα εργαλεία σε συνανθρώπους του και να τους προκαλεί ατελείωτο πόνο.

Τι μυαλό όμως είχαν για να φτιάξουν τέτοια πράγματα.

Όταν πρόκειται για μηχανές πόνου ή εξόντωσης του ανθρώπου (βάζω και τα όπλα μέσα) είδες πόσο ευφευρετικά λειτουργεί ο νους;

Να σε ρωτήσω θεωρείς σωστό ότι υπάρχει τέτοιο μουσείο που εκθέτουν τα εργαλεία βασανιστηρίων?

Όταν βρεθήκαμε έξω από την πόρτα μας φάνηκε περίεργο. Δηλαδή, έχω συνηθίσει να βλέπω ως εκθέματα αντικείμενα από τη λαϊκή παράδοση κάθε χώρας, όπως εμείς στην Ελλάδα εκθέτουμε από την πλουσιότατη λαογραφία μας πράγματα καθημερινής χρήσης άντε και όπλα της επανάστασης. Εν πάσει περιπτώσει εκθέτουμε είδη που μας κάνουν υπερήφανους για την ιστορία μας.

Τώρα πόσο περήφανοι νιώθουν οι Γερμανοί και συγκεκριμένα οι Ροτενμπούργκιοι που εκθέτουν σε μουσείο αντικείμενα που προκάλεσαν πόνο και θάνατο στους δικούς τους συνανθρώπους, μόνο οι ίδιοι ξέρουν.

Εγώ το θεωρώ κάπως,χάρη σε αυτά πέθαναν τόση άνθρωποι με άσχημο τρόπο κ αυτή βγάζουν λεφτά από τα αντικείμενα του διαβόλου(κάτι τέτοιο θεωρώ πως είναι)μπορεί να είμαι κ υπερβολική.

Αυτά γινόντουσαν επί εποχή Χίτλερ η κ πιο παλιά?είναι στο αίμα το γερμανών τα βασανιστήρια?

Τα γερμανικά φύλα προέρχονται από τους Γότθους που έγιναν Βησιγότθοι και Οστρογότθοι αργότερα, που ήταν βάρβαρες φυλές. Άρα ξεκινάει από παλιά το κακό.

Επειδης ο γραπτός λόγος παρεξήγητέ,δεν έρχομαι εναντίον σου που ανάβασές αυτές της φωτο ίσα ίσα σε ευχαριστώ που μας βοηθάς κ εμάς από. Μακριά να δούμε τι υπάρχει κ σε άλλες χώρες.

Σε κατάλαβα απόλυτα γιατί ήσουν πολύ σαφής. Χαίρομαι πάντα όταν σας αρέσουν οι φωτογραφίες που ανεβάζω.

Link to comment
Share on other sites

όσες φωτογραφίες ανεβάζεις είναι καταπληκτικές!!!

Πολύ μου άρεσαν οι απαντήσεις σου.

Και όσο για το νου ναι σε τέτοια θέματα είναι πολύ καλός,αλλά εδώ Ελλάδα δεν ξέρουν να το χρησιμοποιούν εδώ καλά καλά δεν ξέρουν ότι υπάρχει κάτι τέτοιο μέσα στο κεφάλι τους(για τους προθυπουργους μιλάω).άμα τουλάχιστον κατάφερναν κ χρησιμοποιούσαν εστων το 1/3 τώρα δεν θα είμαστάν εδώ που είμαστε.

Θαυμάζω της φωτο σου επειδης οι γερμανοί κ σέβονται ότι έχουν και το προσέχουν κ ξέρουν να το εκμετάλευονται σωστά.

Σε μας όταν έρχονται τουρίστες?τι θαυμάζουν?τα σκουπίδια,της λακουβες,τα πάντα στην Αθήνα που είναι ζωγραφισμένα με βλακείες?το Μοναστηράκι που κατάκλέβουν το κόσμο,το σύνταγμα που σε κάθε διαδήλωση σπάνε τα μάρμαρα. Τι από ολα αυτά αρέσει σε έναν τουρίστα?και τι από ολα αυτά χαροποιεί το ματι ενός έλληνα.

Ενώ αυτά που ανεβάζεις μας δείχνεις τόσο ωραίο κ περιποιημένο πράσινο, καθαρά σοκάκια,καθαρά σπίτια κ όχι μαύρα από το καυσαέριο,δεν ξέρω από που να αρχίσω κ που να τελειώσω ολα είναι πολύ όμορφα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Ποιος θέλει λίγη δροσούλα τώρα που κάνει ζέστη;

Ας πάμε μια βόλτα στο Triberg που βρίσκεται στο Schwarzwald της Γερμανίας. Δηλαδή, στο Μέλανα Δρυμό που λέμε στα ελληνικά.

2as1.jpg

duvd.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το βουνό αυτό είναι πολύ μεγάλο και βρίσκεται νοτιοδυτικά της Γερμανίας. Πάνω του είναι αρκετά χωριουδάκια χωμένα, ανάμεσα στα τεράστια δέντρα.

vmqy.jpg

Μαγαζάκι στο δρόμο που πουλούσε φρούτα. Γι' αυτό έβαλε διακοσμητικά μεγάλα κεράσια και φράουλες που δε φαίνονται στη φωτογραφία.

8bwv.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...