Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Μανουλες του Δεκεμβριου 2012


pepitsa

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

γεια σου και πάλι natalie!!! ούτε η δική μου έχει φουσκώσει αν εξεραίσεις βέβαια την κατακράτηση υγρών διότι ανεβαίνω στην ζυγαριά και ειμαι 2 κιλά παραπάνω τρώω επίσης σαν λύκος και λιγότερο καμια φορα λόγο στομαχόπονου και ναυτίας κάνω και συχνά εμετούς αλλά τώρα που μπήκα στην 12 εβδομάδα είμαι και αισθάνομαι πολύ καλύτερα!!! ΑΥΧΕΝΙΚΗ και εγώ στις 6 του μήνα!!! στείλε να μας πείς τα νεότερα εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!

Καλημέρα και απο μένα! και η δική μου κάπως έτσι είναι τώρα αλλά σήμερα πρωί που ξύπνησα την ένιωσα φουσκωμενούλα για πρώτη φορά, τώρα μάλλον θα αρχήσει να φουσκώνει αφού, έλεγα μήπως έχει κάτι το έμβρυο, μήπως δεν μεγαλώνει? ανησυχίες βλέπεις, αλλά το στήθος, ο μάνα μου δεν το σημαζέυω, είχα πάντα μικρό και τώρα δεν με χωράνε οι μπλούζες απο το μέγεθος του!!!! Άντε να έρθει η τρίτη δεν κρατιέμαι!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια τι κανετε?πως ειστε?

αχ αυτο με την κοιλιτσα κοριτσακια μου το παρατηρησα και εγω , μολις ξαπλωσω κατω απο τον ομφαλο εχω ενα φουσκωματακι-πρηξιμο και πολυ μου αρεσει, βεβαια λογο κιλων το βλεπουμε μονο εμεις, αλλα που θα παει θα ερθει η ωρα που θα την δουν και οι αλλοι την κοιλιτσα μου :P;)

αχ σημερα εχει πολυ ζεστη μωρε, για θαλασσα ηταν, αλλα..

Linaki2012 σε ευχαρστω πολυ για το πινακακι με τις εβδομαδες και τους μηνες που ανεβασες με βοηθησες πολυ

asoume με γεια το τικερακι σου


jOScp2.png

σ ευχαριστω παναγια μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπον κοριτσια μολις κανουμε οολες τεραστιες κοιλιες κι εχουμε ξεπερασει τις ναυτιες..τις ζαλαδες κλπ κλπ να κανονισουμε οσες μενουμε κοντα και μια συναντηση..! Τι λετε???


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!

Εχθες και εγω ζηλεψα τη θαλασσα.....!δεν πειραζει ομως του χρονου θα πηγαινουμε αγκαλια με τα μωρακια μας!!!Ανυπομονω τοσο πολυ να περασουν οι μηνες να ερθει το μικρακι μου στον κοσμο και οσο βιαζομαι τοσο νομιζω οτι δεν περνανε οι μερες με τιποτα...Ξερετε τι πιθανοτητες υπαρχουν για να δουμε φυλο στην αυχενικη διαφανεια??Μου λενε οτι ειναι δυσκολο να φανει...ειναι ετσι??Αν και ακομα δεν ξερω ποτε θα την κανω αλλα φανταζομαι μεχρι τελος του μηνα οτι θα μου πει να παω....Αγωνιω να ξερω τι να κοιταω στα μαγαζια ροζακια ή μπλε!


wsUfp2.png
Link to comment
Share on other sites

grace ωραία ιδέα! Μια συνάντηση θα έχει πλάκα!

chot ο γιατρός σου σου είπε πως δεν μπορείς να κάνεις μπάνιο? Δεν το έχω ξανακούσει αυτό. Φυσικά σου λενε σε καθαρά νερά αλλά καθόλου?


tt163fd3.aspx

tt1cfe8d

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!

Εχθες και εγω ζηλεψα τη θαλασσα.....!δεν πειραζει ομως του χρονου θα πηγαινουμε αγκαλια με τα μωρακια μας!!!Ανυπομονω τοσο πολυ να περασουν οι μηνες να ερθει το μικρακι μου στον κοσμο και οσο βιαζομαι τοσο νομιζω οτι δεν περνανε οι μερες με τιποτα...Ξερετε τι πιθανοτητες υπαρχουν για να δουμε φυλο στην αυχενικη διαφανεια??Μου λενε οτι ειναι δυσκολο να φανει...ειναι ετσι??Αν και ακομα δεν ξερω ποτε θα την κανω αλλα φανταζομαι μεχρι τελος του μηνα οτι θα μου πει να παω....Αγωνιω να ξερω τι να κοιταω στα μαγαζια ροζακια ή μπλε!

Εγω και στις 2 προηγουμενες εγκυμοσυνες πηγαινα κανονικα για μπανιο ( κ εμενα και σε νησι τοτε). Κοιτα στο πρωτο μωρακι ισως να μην εχεις πολυ τυχη στο ν το δεις γτ ειναι πιο μικρουλια απ τα δευτερα τριτα κλπ. Στο 2ο μου το χαν βρει παντως. Νομιζω θα περιμενεις αλλον εναν μηνα:?


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια!!

Εχθες και εγω ζηλεψα τη θαλασσα.....!δεν πειραζει ομως του χρονου θα πηγαινουμε αγκαλια με τα μωρακια μας!!!Ανυπομονω τοσο πολυ να περασουν οι μηνες να ερθει το μικρακι μου στον κοσμο και οσο βιαζομαι τοσο νομιζω οτι δεν περνανε οι μερες με τιποτα...Ξερετε τι πιθανοτητες υπαρχουν για να δουμε φυλο στην αυχενικη διαφανεια??Μου λενε οτι ειναι δυσκολο να φανει...ειναι ετσι??Αν και ακομα δεν ξερω ποτε θα την κανω αλλα φανταζομαι μεχρι τελος του μηνα οτι θα μου πει να παω....Αγωνιω να ξερω τι να κοιταω στα μαγαζια ροζακια ή μπλε!

Καλέ γιατί να μην κάνεις μπάνιο; Εγώ ξέρω πως όχι απλά επιτρέπετε αλλα επιβάλλεται και είναι ίσως η καλύτερη γυμναστική για εγκύους! Απλά πρέπει να είναι καθαρά τα νερά, καλύτερα να είναι θάλασσα και οχι πισίνα και φυσικά να μην κυλιέσε στην άμμο :D και καλό είναι να μην μένεις με βρεγμένο μαγιό και ούτε πολλή ώρα στον ήλιο. Και εντάξει δεν θα μουλιάσεις κιόλας στο νερό μια βουτιά και έξω! Κάτω απο όλες αυτές τις προϋποθέσεις και με την ευλογία του γιατρού σου δεν βλέπω λόγο γιατί να μένεις έξω να σκάς στη ζέστη! :tongue:


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πως ειστε ???Καλημερα!

Ενταξει ομολογω πως με τη θαλασσα ειμαι λιγο φοβιτσιαρα...Ο γιατρος ειπε αν θελω να παω ,αλλα μετα με πιανει φοβος μην κολλησω κανενα μικροβιο....Ειμαι υπερβολικη το ξερω....Να ζεσταθει λιγακι το νερο γιατι ειναι ακομα λιγακι κρυο και μετα θα το σκεφτω σοβαρα να βουτηξω !!Εχει καμια αλλη πονους στη λεκανη ή ειναι τυχαιο σε μενα??και δεν ειναι οτι καθομαι πολλες ωρες αλλα νιωθω τραβηγμα σαν πιασιμο, στο σκυψιμο και οταν σηκωνομαι!

linaki καλα αποτελεσματα σημερα!!!!!!!


wsUfp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ νοιώθω περισσότερο φουσκωμένη σαν να έχω φάει ένα βόδι, παρά επειδή είμαι έγκυος. Η ζυγαριά με δείχνει βαρύτερη κατά 3+1 κιλά (το 1 παίζει,) , αλλά φαντάζομαι ότι είναι η κατακράτηση υγρών, η όχι και τόσο συχνή επίσκεψη στην τουαλέτα, η γυμναστική που δεν έκανα τόσο καιρό καθώς και το μαχαίρι-κοψιμο-τσιγάρου! Στη δουλειά μου που δεν το ξέρουν ακόμα, μου είπαν ότι πάχυνα (κι εγώ σκέφτηκα "και που ΄στε ακόμα χοχοχοχοοχο). Το μοναδικό σημάδι που βλέπω, που μου λέει ότι είμαι έγκυος όσον αφορά την εμφάνιση, που το καταλαβαίνω όμως μόνο εγώ, είναι το μικρό φουσκωματάκι που πιάνω στην κοιλιά μου όταν είμαι ξαπλωμένη. Στην αρχή σκέφτηκα ότι είναι ιδέα μου, μήπως είχε ερεθιστεί κανένα έντερο ή κάτι τέτοιο. Αλλά από κείνη τη μέρα που το πρωτοέπιασα, το ελέγχω τακτικά και μεγαλώνει. Σκέφτομαι ότι κάπου εκεί μέσα είναι ο μικρός κολυμβητής και κάνει μακροβούτια. Το ξέρατε ότι την 12η εβδομάδα το πρόσωπό του έχει σχηματιστεί πλήρως;
εγώ να σου πώ την αλήθεια το καταλαβαίνω από το στήθος πιο πολύ που τις νύχτες δεν μπορώ να κοιμηθώ μπρούμυτα με τίποτα άστα!!! ναι και και βέβαια έχει σχηματιστεί το ξέρω είναι πλέον ένα μικρό ανθρωπάκι!!! Γι αυτό και σε αυτήν την εβδομάδα κάνεις και την αυχενική για να το δει και να κάνει τις μετρήσεις που πρέπει. Πές μας τα νεότερα εύχομαι όλα να πήγαν καλά!!! εγώ προετοιμάζομαι για αύριο!!!
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες μου καλημέρα δεν έχει βγεί ακόμα τίποτα απο τα αποτελέσματα και έτσι κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα. Αύριο ίσως, μπορεί και μεθαύριο κανένας δεν μου λέει και τίποτα συγκεκριμένο ελπίζω μόνο να μην είναι κάτι κακό! Αυτά για την ώρα εσείς τι κάνετε; Πήγε καμιά για αυχενική διαφάνεια;


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...