Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Τα ινοφερτ είναι για γυναίκες με πολυκοιστικες αλλά επειδή περιέχουν κυρίως ινοσοτολη που την έχουν όλα τα συμπληρώματα που χρησιμοποιούνται για την γονιμότητα κάνουν ακριβώς την ίδια δουλειά με τις βιταμίνες για βελτίωση γονιμότητας. 

      Ευτυχώς τις ακύρωσα τις ινοφερτ, ούτως ή άλλως δεν είναι για την δική μου περίπτωση,δεν έχω πολυκυστικες.Θα συνεχίσω τα μολερς,το φιλισιν και θα ξεκινήσω το q10,πιστεύω είμαι καλυμμένη 

      2 ώρες πρίν, Nels είπε:

       Το Q10 είναι καλό αλλά θέλει μεγαλύτερη δόση από 30mg την ημέρα. Γενικα πριν πάρεις οτιδήποτε να ρωτάς πρώτα το γιατρό σου. Για το φολικο οξυ όντως θέλει προσοχή, και εμένα επειδή έπαιρνα και filicin και είχαν και οι βιταμίνες όταν έφτασε πάνω από κάποιο όριο έκοψα τις βιταμίνες, βέβαια ήμουν εγκυος και έκανα εξετάσεις για τα πάντα κάθε μήνα οπότε δε φοβόμουν για υπερδοσολογια κλπ.

      Τον πήρα τηλ και μου είπε πως 30mg ημερησίως είναι μια χαρά.Γενικα πάντα ρωτάω,αλλά αυτή τη φορά έκανα βλακεία και αγόρασα βιταμίνες που δεν είναι κατάλληλες για μένα.Ευτυχως πήρα τη φαρμακοποιό μου και τις ακύρωσα,οπότε δεν θα παρω καθόλου ινοφερτ 

      πρίν από 23 λεπτά , marmaki είπε:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Πήρα τηλ τη φαρμακοποιό μου και ευτυχώς μπορέσει και ακύρωσε την παραγγελία.Μονο το q10 και τις wellman θα αγοράσουμε 🙂Πάλι καλά,τζάμπα λεφτά θα έδινα και δεν μου περισσεύουν κιολας

Μανουλες του Δεκεμβριου 2012


pepitsa

Recommended Posts

καλημερα και καλη βδομαδα σε ολες τις εγκυουλες!

τι κανετε πως ειστε?

λινακι και παλι ευχομαι τα καλυτερα αν και ειμαι σιγουρη για τα αποτελεσματα

grace3 λυπαμαι πολυ για την φιλη σου, κριμα να υπαρχουν τετοιες εξελιξεις σε μια εγκυμοσυνη, ευχομαι ο θεος να της χαρισει συντομα ενα μωρακι που θα κρατησει αγκαλιτσα

αυτο το συνδρομο το εχω ξανακουσει ειναι σχετικο σπανιο και εμφανιζεται μονο στα κοριτσακια, μακαρι ολα τα μωρακια να ειναι γερα

εγω ευτυχως σταματησα τις εξαγωγες , αλλα πολυ ανακατοσουρα ρε παιδια..αντε να ερθει η πεμπτη να παμε στο γιατρο, εχω τρελλη αγωνια

σημερα γινομαι κ 8βδομαδων απιστευτο :P

καλη συνεχεια σε ολες τις εγκυμοσουλες


jOScp2.png

σ ευχαριστω παναγια μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κορίτσια πως είστε πως πάνε οι εγκυμοσύνες? Εγω περιμένω την Τετάρτη να μπω στη δωδέκατη εβδομάδα, να μειωθούν και οι κίνδυνοι αποβολής καθώς το τρέμω απο την πρώτη μου εμπειρία! Όλα τα συμπτώματα έχουν περάσει αλλά τώρα αρχίζουν και πονάνε πολύ τα πόδια μου είναι σύμπτωμα αυτό ή απο την πολύ προηγούμενη γύμναση που έκανα και τώρα κάθομαι απο το Πάσχα σκεύροσαν? Όταν μου πει ο γιατρος θα αρχίσω ποδήλατο περπάτημα κτλ βοηθάει και στην εγκυμοσύνη αλλά τα πόδια με πεθαίνουν!!!!

Link to comment
Share on other sites

Linaki -Papatrikos καλα απο τελεσματα με την λήψη τροφοβλάστη...Να κανω μια ερωτηση γιατι την κάνετε αθτη την εξεταση ?

Την εξεταση την κανω γιατι το πρωτο μου μωρακι ειχε συνδρομο down.


tt163fd3.aspx

tt1cfe8d

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, είμαι κ εγώ έγκυος 11 κ 5 ημερών, με πητ 12/12, αν και πρώτα ο θεός, θα με βάλει νωρίτερα, για 5/12 το υπολογίζω. Έπαθα αποκόλληση την 8 εβδομάδα κ απο τότε είμαι ξάπλα, κάτι που είναι πολύ δύσκολο γιατί έχω το μωρό μου 12 μηνών τώρα , που είναι ένα κράμα μόγλη ταρζαν κ ταλιμπάν κ μου θυμώνει κ μου κρατάει μούτρα που δεν πάμε βόλτες κ δεν παίζουμε πολύ. Περιμένω πως κ πως την αυχενική, κ ελπίζω να ναι καλά το μωρακι πρώτα από όλα κ να έχει φύγει κ η βλακεία! Εύχομαι να πάνε όλα καλά για εσάς κ τα μωράκια σας και καλά αποτελέσματα σε όσες αναμένουν απαντήσεις για τις σημαντικές εξετάσεις που διάβασα παραπάνω.


rQOAp3.png.

dev346pr___.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, είμαι κ εγώ έγκυος 11 κ 5 ημερών, με πητ 12/12, αν και πρώτα ο θεός, θα με βάλει νωρίτερα, για 5/12 το υπολογίζω. Έπαθα αποκόλληση την 8 εβδομάδα κ απο τότε είμαι ξάπλα, κάτι που είναι πολύ δύσκολο γιατί έχω το μωρό μου 12 μηνών τώρα , που είναι ένα κράμα μόγλη ταρζαν κ ταλιμπάν κ μου θυμώνει κ μου κρατάει μούτρα που δεν πάμε βόλτες κ δεν παίζουμε πολύ. Περιμένω πως κ πως την αυχενική, κ ελπίζω να ναι καλά το μωρακι πρώτα από όλα κ να έχει φύγει κ η βλακεία! Εύχομαι να πάνε όλα καλά για εσάς κ τα μωράκια σας και καλά αποτελέσματα σε όσες αναμένουν απαντήσεις για τις σημαντικές εξετάσεις που διάβασα παραπάνω.

Καλοσώρισες στο κλαμπ των ΠΗΤ 12/12 νομίζω μαζί με εσένα έχουμε φτάσει τις 4 κοπέλες! Τι στο καλό την ίδια μέρα συλλάβαμε όλες; :) Πω πω σου εύχομαι να έχει περάσει τελείως η αποκόλληση, να μπείς με το καλό στη 12η να μπορείς να παίζεις με το νινάκι σου πιο εύκολα. Το καημενούλί δεν μπορεί να καταλάβει τι γίνεται :rolleyes:Σε ευχαριστούμε για τις ευχές σου! Εύχομαι και σε σένα να πάνε όλα καλά!!


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλους, είμαι κ εγώ έγκυος 11 κ 5 ημερών, με πητ 12/12, αν και πρώτα ο θεός, θα με βάλει νωρίτερα, για 5/12 το υπολογίζω. Έπαθα αποκόλληση την 8 εβδομάδα κ απο τότε είμαι ξάπλα, κάτι που είναι πολύ δύσκολο γιατί έχω το μωρό μου 12 μηνών τώρα , που είναι ένα κράμα μόγλη ταρζαν κ ταλιμπάν κ μου θυμώνει κ μου κρατάει μούτρα που δεν πάμε βόλτες κ δεν παίζουμε πολύ. Περιμένω πως κ πως την αυχενική, κ ελπίζω να ναι καλά το μωρακι πρώτα από όλα κ να έχει φύγει κ η βλακεία! Εύχομαι να πάνε όλα καλά για εσάς κ τα μωράκια σας και καλά αποτελέσματα σε όσες αναμένουν απαντήσεις για τις σημαντικές εξετάσεις που διάβασα παραπάνω.

Καλως μας ηρθες κοριτσι..ευχομαι να πανε ολα καλα (και θα πανε δλδ):P:p απολαυσε ξεκουραση και μετα θα πατε οσες βολτουλες θελει το ταλιμπανακι σου:tongue::tongue:, εχει καταλαβει καθολου πως θα αποκτησει αδερφακι??

Εγω κοριτσια πηρα αυτο το βραχιολακι (sea band) και ειμαι λιγο καλυτερα με τις ναυτιες. Τελικα με βαση τον βελονισμο λειτουργει κι ειχα σκασει αο την περιεργεια :confused::confused:!! Αλλα πολυ κουραση, νιωθω λες κ μ εχουν στειλει στο Αμερικα κ φτιαχω τον σιδηροδρομο παρεα με τους Κινεζους:?:-?. Αντε να κλεισουν τα σχολεια να πανε τα κοριτσια σε καμια γιαγια ή στην κατασκηνωση μπας κ ριξω καμια ξαπλα(ξαπλεεεεες:oops::oops: ασπλαχνη μανα)


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites

Αλλα πολυ κουραση, νιωθω λες κ μ εχουν στειλει στο Αμερικα κ φτιαχω τον σιδηροδρομο παρεα με τους Κινεζους:?:-?.

χαχαχα!! Ναι νομίζω πέτυχες ακριβώς τη περιγραφή αυτού που νιώθουμε! Και εγώ έτσι ένιωθα μέχρι και τη 10η βδομάδα κούραση απίστευτη, τώρα όμως που κοντεύω να μπω στον 4ο νομίζω πως αρχίζω να νιώθω λίγο καλύτερα τουλάχιστον αντέχω μέχρι και τις 11 το βράδυ και ναι κατάφερα να δω μέχρι και το 20 (!) τραγούδι στη Eurovision. Φυσικά ουδεμία σύγκριση με μια μητέρα δύο παιδιών με ένα μάτσο υποχρεώσεις. Ούτε μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου στη θέση σου!! Κουράγιο!!! :o;)


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

τι να πω θα είχε πανσέληνο ή παλίρροια εκείνο το βράδυ!(εμάς χάραμα για την ακρίβεια!:oops:).

Ο μικρός δεν εχει καταλάβει κάτι για αδερφάκι, θα το δει μια κ καλή κ δεν θα το πιστεύει! Για την ώρα με εχει στο γράψιμο, εχει προσκολληθεί εντελώς στον μπαμπα του παρόλο που τον βλέπει πολύ λίγο, κ ζητιανευει αγκαλιά σε όποιον μπει στο σπίτι κ δεν ήταν ποτέ της αγκάλιας.

Το βραχιολάκι κάνει τπτ για εμετους ή υπνηλία; Αν κ η υπνηλία είναι από τα utrogestan εξακριβωμένα! Εγω τα παίρνω για την αποκόλληση κ μετά απο μία ώρα με πιάνει λιποθυμία απο την νύστα! Τό εχει καμιά άλλη κοπέλα αυτο;

Grace3 καλό είναι να ξεκουραστεις όσο μπορείς, κ οι κορούλες σου μια χαρά θα περάσουν! Κ από ότι βλέπω απο τις ηλικίες θα έχεις τις δυο καλύτερες νταντάδες του κόσμου!


rQOAp3.png.

dev346pr___.png

Link to comment
Share on other sites

καλησμπερα και απο μενα τι κανετε?

Dale καλως ηλθες στην παρεα μας και με το καλο το 2ο μωρακι

να χαιρεσαι και το 1ο σου παιδακι , που ειναι μικρουλι ακομα και δεν μπορει να καταλαβει , αλλα μολις δει το νινι θα ξετρελλαθει

καλη επιτυχια στα κοριτσια που εχουν την εξεταση αυχενικης η τροφοβλαστη ολα θα ειναι υπεροχα:P

grace3 μου εισαι μανουλα Full time κοριτσακι γι αυτο και η τοση κουραση, βεβαια και εγω γινομαι χωμα, κοβομαι και τα σχετικα αλλα φανταζομαι εσυ σε μεγαλυτερο βαθμο!ευτυχως πλησιαζουν οι μερες που κλεινουν τα σχολεια και θα ξεκουραστειτε

βρε κοριτσια γιατι δεν κανουμε ενα πινακακι-λιστα που να λεει τις πητ μας και τα φυλα των μωρων μας?πολλες κοπελες σε αλλους μηνες το εχουν κανει και ειναι πολυ ωραιο

για σκεφτειτε το..:rolleyes:


jOScp2.png

σ ευχαριστω παναγια μου

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !!

Dale Καλωσηρθες και με το καλο να ερθει και το μωρακι σου!!Εγω τα utrogestan τα παιρνω ενδοκολπικα και δεν εχω καμια παρενεργεια...ασε που συνηθως εχω αυπνιες ,αφου ελεγα στο γιατρο να μου τα κανει απο το στομα μηπως κοιμηθω λιγο παραπανω...!

Grace σκεψου οτι μετα τα κοριτσια σου θα σε βοηθανε πολυ με το μωρο...Ειναι μεγαλες κοπελες απο οτι βλεπω!Για την ωρα μονο υπομονη!

Nena καλη ιδεα με το πινακακι εγω μεσα παντως ....αν θελουν και οι υπολοιπες το ξεκηναμε και γραφει καθεμια την ΠΗΤ της.


wsUfp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσάκια μου ..τι κάνετε?? εγω μια απο τα ιδια..ξερνοβολάω όλη την ώρα νομιζω οτι θα αφησω τα κοκαλα μου στο μπάνιο...Dale σου ζησει ο ταλιμπαν σου και με το καλο το νεο μωράκι...ασε και οδικος μου 11 μηνων μια απο τα ιδια..κοριτσια δεν εχω το κουράγιο να ασχοληθω καθόλου μαζι του και στεναγχωριεμαι,,,αισθανομαι οτι δεν ειμαι καλη μαμα...grace σε παραδεχομαι κοριτσι μου..εμενα τον μικρο τον εχουν αναλαβει η μαμα και ο άντρας μου...βέβαια του λείπω το καταλαβαίνω..Μαλλον θα πάω να πάρω και εγω το βραχιολάκι..ελπιζω να κανει θαυματα...

nena συμφωνω με την ιδέα σου..περσυ που ήμουν στις μαμαδες του Ιουλίου το είχαμε κάνει...

Φιλάκια και καλη μερα σε όλα τα κοριτσάκια..


"Όταν το ταξίδι είναι μεγαλύτερο... ο προορισμός είναι παράδεισος."

p0XZp3.png

2013.png

8e5302e56f.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να το κανουμε αυτο με τις ΠΗΤ αλλα να μου πειτε πως γιατι ειμαι ασχετη ε?? Θελετε να σας πω ενα συνταρακτικο νεο????????????????Της μεγαλη μου κορης εχθες...της ηρθε περιοδος:shock::shock::shock::shock:!!!!!!!!!!!!!!! Αχ, τα μωρακια μου πως μεγαλωσαν, σαν χθες την θηλαζα....


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites

χαιρομαι που σας αρεσε η ιδεα θα οργανωσω εγω κατι και αμα ειναι κατι λαθος μου λετε και το διορθωνω, επισης μερικες πητ δεν τις βρηκα γι αυτο οποτε μαθετε να μου πειτε να τις γραψω!!

grace3 πως μεγαλωνουν μωρε και απο παιδακια γινονται δεσποινιδες ουτε καταλαβαινεις..

chot μου και εγω εκει που ειχα υπνηλιες εχει απο την κυριακη ριχνω κατι ξενυχτα, κατα τις 3-4 το ξημερωμα κοιμαμαι σε καταλαβαινω απολυτα, ασε που αρχισαν και οι καουρες το βραδυ και μονο με πιανουν..

georgia.g μου λογικο να νιωθεις τυψεις, αλλα μην στεναχωριεσαι αν περασει το α τριμηνο και σταματησουν και οι εξαγωγες και νιωσεις καλυτερα θα ασχολησαι με το μωρακι σου, και επουδενει αυτο δε σε κανει κακια μανουλα, τωρα σε χρειαζεται το σπορακι:P


jOScp2.png

σ ευχαριστω παναγια μου

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ!!!

1. andria27........ΠΗΤ 12/12/2012

2. Linaki2012.....ΠΗΤ 12/12/2012

3. natalie88.......ΠΗΤ 12/12/2012

4. dale...............ΠΗΤ 12/12/2012

5. eleftheria26....ΠΗΤ 15/12/2012

6. papatrikos......ΠΗΤ 24/12/2012

7. nena1984.......ΠΗΤ 27/12/2012

8. grace3............ΠΗΤ 29/12/2012

9. georgia.g........ΠΗΤ 03/01/2013

10. chot..............ΠΗΤ 09/01/2013

11. pepitsa..........ΠΗΤ

12. NISA..............ΠΗΤ

13. marina1.........ΠΗΤ

14. soch..............ΠΗΤ

15. Elazl..............ΠΗΤ

16. marmin..........ΠΗΤ

17. mirsa.............ΠΗΤ

18. arous.............ΠΗΤ

19. sofoula27.......ΠΗΤ


jOScp2.png

σ ευχαριστω παναγια μου

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ!!!

1. andria27........ΠΗΤ 12/12/2012

2. Linaki2012.....ΠΗΤ 12/12/2012

3. natalie88.......ΠΗΤ 12/12/2012

4. dale...............ΠΗΤ 12/12/2012

5. eleftheria26....ΠΗΤ 15/12/2012

6. papatrikos......ΠΗΤ 24/12/2012

7. nena1984.......ΠΗΤ 27/12/2012

8. grace3............ΠΗΤ 29/12/2012

9. georgia.g........ΠΗΤ 03/01/2013

10. chot..............ΠΗΤ 09/01/2013

11. pepitsa..........ΠΗΤ

12. NISA..............ΠΗΤ

13. marina1.........ΠΗΤ

14. soch..............ΠΗΤ

15. Elazl..............ΠΗΤ

16. marmin..........ΠΗΤ

17. mirsa.............ΠΗΤ

18. arous.............ΠΗΤ

19. sofoula27.......ΠΗΤ

Τι καλόοοοοοο!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...