Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Terry1986 είπε:

      Καλημερα!! Καλή μας επιτυχία τη Δευτέρα!!! Εάν και εσύ έχεις σιγουρα θετικό-το τεστ σου είναι ξεκαθαρο!! Οποτε θα σου ευχηθω καλους διπλασιασμους!! Εγώ φοβαμαι να κάνω!

      Καλημερα! Να σου πω απλα τρομαξα, ενω το ηξερα σαν σενάριο, γτ τις αλλες 2 φορές που ειχα εμφυτευση δεν ειχα αιμα οποτε ειχα δεσει στο μυαλο μου πως αυτο συμβαίνει στανταρ στον οργανισμο μ!! Τ τρελου κοινως!!!

      Ναι δυο βλαστοκύστες 4ΑΑ έβαλα! 😀

      Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική από όσο φαίνεται !!! Και εγώ περίμενα να δω καφέ και αυτήν την φορά αλλά τελικά τίποτα και να που έχω θετικό τεστ !!! ( έκανα και clear blue σήμερα κι βγήκε πιο έντονη η γραμμή ) εγώ θα σου έλεγα κάνε ένα τεστακι να σου φύγει το άγχος μέχρι την Δευτέρα !!! Είμαι σίγουρη πως θα έχεις καλά αποτελέσματα 🥹🥹🥹

      • Μου αρέσει 2

Μανουλες του Δεκεμβριου 2012


pepitsa

Recommended Posts

αααα ναι????τι ωραια....!!μακαρι να μην μου βαλουν καθετηρα....δεν θελω με τιποτα.......!βεβαια η μανα μου κ στην καισαρικη που της εβαλαν σε μια ωρα ζητησε να της το βγαλουν κ περπατησε μια χαρα...για να δουμε!!


Jr39p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

αχχχχ παπατρικομανουλακι μου φρικαρω λιγο με του κλυσματος κ του καθετηρα...γενικως δεν εχω μπει σε νοσοκομειο ποτε παρα μονο για λειζερ στα ματια κ ενω δεν με φρικαρει η γεννα τοσο με φρικαρει η διαμονη στο νοσοκομειο κ ας ξερω πως ολα ειναι για πολυ καλο σκοπο....απλα λιγο με αγχωνουν ολα αυτααααααα...!!:D


Jr39p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα στην παρεα.....βρηκα χρονο και μπηκα.....αλλαξαμε λιγο τα ωραρια μας....ολα καλα...προχωραμε κανονικα...σημερα καναμε και την πρωτη μας εξοδο (σε μια βδομαδα σαραντηζουμε) αλλα δεν αντεξα, βεβαια εγω βγαινω την μερα εξω (μαζευω το παιδι απο το σχολειο) το μωρο δεν βγαζω.

grace, πολυ ωραιο το αρθρο με την ερευνα...

οσο για τον καθετηρα και την επισκληριδιο ουτε σε εμενα βαλανε (1ος τοκετος με επισκληριδιο δεν μου βαλανε, 2ος χωρις επισκληριδιο παλι δεν μου βαλανε, ουτε παπια ειχα)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. Είχαμε πολυ δύσκολη νυχτα απόψε δεν ήξερα τι του έφταιγε. Σημερα ο μπαμπάς μας πήγε για δουλειά κι ήρθε η μαμα μου να βοηθήσει η οποία ειναι λιγο άσχετη με μωρα ομως ελπίζω να τα πάμε καλα..

Εμένα κάθετηρα μου έβαλαν μετα την επισκληριδιο οπότε δεν κατάλαβα τίποτα. Αλλα ούτε και την αλλη μέρα που τον βγαλανε κατάλαβα..


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εμένα η γνώμη μου είναι οτι ο καθετήρας καλύτερα να αποφεύγεται για τυχών μολύνσεις! Αν είναι να μπεις χειρουργείο δεν έχεις επιλογή αλλά στο φ.τ με επισκληρήδιο καλύτερα να χρησημοποιείς πάπια. Δεν πονάς με το καθετήρα όμως καθόλου είναι ανατριχιαστικό μόνο στην ιδέα....

Μαιρούλα όσο μεγαλώνει το μπεμπάκι θα αλλάζει συνήθειες μην σκας. Θα περάσετε πολλά τέτοια βράδια. Όλα όμως θα ξεχαστούν μόλις σας σκάσει το πρώτο χαμογελάκι!!!!!!!!!!!!

Εμένα χαμογελάει συνέχεια πια όταν του μιλάμε. Όταν τον κοιτάμε. Και κάνει και γλυκές φωνούλες. Στο μπαμπά λέει και αγουυ με τον δικό του τρόπο σε μένα δεν το λέει. Δεν ξέρω τι σημαίνει το άγου για αυτόν :) Έχει πλάκα γιατί μημήται και τον τρόπο που του το λέει ο μπαμπάς και κάνει τη φωνούλα του πιο βαριά χαχαχα

Αχ και το άλλο που μου κάνει και λίωνωωωω είναι που μόλις χορτάσει απομακρύνεται απο το στήθος, με κοιτάει στα μάτια και μου χαμογελάει πλατιά. Είναι το μεγαλύτερο ευχαριστώ. Δεν παει να κουτουλάω απο τη νύστα να νιώθω πτώμα, μόλις χαμογελάσει είμαι σαν πουλάκι :)

Να σας ρωτήσω....περίοδο πότε θα δω; Και υπάρχει περίπτωση να μείνω έγκυος χωρίς περίοδο; :oops:


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου...!!εγω αναμενω κ σημερα....δεν κοιμηθηκα ολο το βραδυ ειχα πονους....ανα μισαωρο..κ συνεχιζονται...!!κ καθε που περνανε παω κ τουαλετα αλλα οχι για τσισα...!!εχω κ πολλα υγρα θα ελεγα.....!!ξυπνησα με φοβο σημερα κ φευγοντας ο αμορες για δουλεια του ειπα να πει στην μαμα μου να ερθει γιατι δεν ηθελα να μεινω μονη μου....!!λετε να ειναι σημερα η μερα??


Jr39p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μπαρμπ, δεν πρέπει να πας για κτκ? Μπορεί να έχουν σπάσει τα νερά σου νομίζω να πας στο γιατρό σου να δει και για διαστολή με τόσους πόνους μπορεί να έχεις αρχίσει διαστολή...

Σοφία καθάρισα εντελώς 1 βδομάδα μετά τις 40 μέρες... μέχρι τότε είχα λίγες βλέννες μόνο. Και πήγα και στη γιατρό μου και έκανα τεστ παπ..


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

λινακι μου τωρα περασαν τελειως εδω κ ωρα....περιμενω το απογευμα να ερθει κ ο αμορες για να παρω τηλεφωνο κ τον γιατρο ωστε αν χρειαστει να με παει ο αμορες...!!!


Jr39p2.png
Link to comment
Share on other sites

kalhspera κ καλη βδομαδα!

2μερες εχω να μπω καλε ποσα γραψατε.?!!!

μπαρμπ μου ξεκιναω με σενα γιατι εισαι η τελευταια εγκυουλα μας κ μαλλον για πολυυυυ λιγο ακομα, με το καλο κοριτσακι μου με ενα πονο!για τον καθετηρα μην φοβασαι κ γω τον ετρεμα αλλα τελικα τιποτα δεν ειναι!την 1 μερα μπαινει την αλλη βγαινει στην καισαρικη ετσι, φυσιολογικο δεν εχεις τιποτα!μεγια κ τα πραγματακια του μπεμπη

λινακι μου δεν εχω ιδεα αν μπορεις να μεινεις εγκυουλα, αλλοι λενε ναι κανονικα, αλλοι λενε οχι, αλλοι λενε οσο θηλαζεις δεν μενεις, αλλοι λενε μενεις κανονικα, τι να πω, ρωτα καλυτερα τον γιατρο σου κατι παραπανω θα ξερει;););)τωρα για την περιοδο που ρωτας κ παλι οι αποψεις διιστανται, εχω φιλη που την ερθει στις 45 μερες, κ φιλη που την ηρθε 3μηνες μετα, ισως εχει να κανει με τον οργανισμο, ισως με το αν θηλαζουμε, κ παλι θα ελεγα να ρωτησει ςτον γιατρο σου

κ επισης το νυφικο που ειναι οεο?θελω να το δω κ δεν το βρισκω :P:p:p

η ωρα η καλη!!!

αρκουδιτσα μου γλυκεια υπομονη με τις 2 υπεροχες μπεμπουλες σου

zophie το μεγαλυτερο διαστημα υπνου την νυχτα ηταν 6ωρες, δεν ξερω καθολου για αφυδατωση:|:neutral:

το διαβασες καπου αυτο?

Chot μου τι κανει ο μικρος?ολα καλα?

καθι μου εσεις?ολα καλα?

μαιρουλα μου ετσι τα μωρακια μια μερα - νυχτα θα ειναι καλα, μια θα τους ενοχλει κατι!υπομονη μεχρι να βρεθουν οι ρυθμοπι μας

καλα εκανες κ φωναξες την μανουλα, μια βοηθεια παντα χρειαζεται

κ εννοειται αλλο ειναι να διαβαζουμε για το θηλαμσο κ αλλο να το κανουμε πραξη, εχεις δικαιο, μια συνεντευξη που ειδα στο νετ μια παιδιατρου ειπε<<οσο ευκολος φαινεται ο θηλαμσος, τοσο δυσκολος στην πραξη του ειναι>>

να οσυ απαντησω κ στην ερωτηση της παρασκευης που μου εκανες, στην δουλεια δεν πηγα ακομα, κ μακαρι να με ειδοποιησουν οσο πιο αργα γινεται, το θηλαστρο μου το εδωσαν στην κλινικη 2μερες πριν φυγω γιατι οι θηλες μου ειναι μικρες κ ηταν σε μαυρο χαλι, κ για να μην παει χαμενος ο θηλασμος κ να ενεργοποιηθει το συστημα εκανα εκει τις αντλησεις, οταν εφυγα μου ειπαν πως οι θηλες μου θα αργησουν να φτιαξουν για αυτο καλυτερο να παρω θηλαστρο σε συνδυασμο με το θηλαμσο, ετσι κ εκανα, βαζω τον μιρκο 2 φορες την μερα στηθςο κ τις αλλες αντλω, κ φυσικα θα μεμ βοηθησει κ για την δουλεια οταν με το καλο αρχισω

παντως εχει απο χτες την βλεπω κ εγω την "παραγωγη"μου μειωμενη, σημερα το πρωι εβγαλα 10μλ απο το 1 στηθος, πριν βεβαια ειχε θηλασει ο μικρος, κ απο το αλλο 40μλ:(

με φαινεται θα ξαναπλακωθω στα υγρα:cool:


jOScp2.png

σ ευχαριστω παναγια μου

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εμενα ο γιατρος μου ειχε πει πως με αποκλειστικο θηλασμο, μονο μεχρι 4 μηνες θεωρεισαι

ασφαλης. Μπορει μετα να εχεις οωρηξια και να μη το ξερεις. Με μη αποκλειστικο ,καλο να προσεχεις. Εμενα η μανα μου επιασε την αδερφη μου στους 4 μηνες αφου με γεννησε


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...