Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 1

Προσπαθεις συλληψης για δευτερο παιδακι..


Recommended Posts

Αχ βρε κορίτσια, πώς μου αρέσουν οι ιστορίες τοκετού σας :D Άντε Pani με το καλό, κι εσύ Εύη σύντομα ξανά να φουσκώσεις! Μακάρι κι εγώ να καταφέρω να γεννήσω φυσιολογικά στο μέλλον..Θέλω να το ζήσω αυτό. (Και) γι' αυτό δεν γεννηθήκαμε γυναίκες άλλωστε; Για να κυοφορούμε, να γεννάμε και να θηλάζουμε! Ο άντρας μου μερικές φορές μου λέει: Πόσο τυχερές είστε εσείς οι γυναίκες για όλα αυτά που ζείτε!

Καλά Pani, πόσο ζήλεψα με αυτά που μας γράφεις για τη Σουηδία!! Ειδικά αυτό με την μπανιέρα και το αιθέριο έλαιο...με αποτελείωσε!! :D Και δεν το ήξερα ότι στη Σουηδία έχουν τέτοιο κανόνα για τις εμφυτεύσεις 2 ωαρίων..Είναι μπροστά οι άνθρωποι, γιατί αν το καλοσκεφτούμε, είναι και μεγάλη η επιβάρυνση για το κράτος (και για τους γονείς εννοείται) η κυοφορία διδύμων και τριδύμων, από την άποψη των πρόωρων τοκετών, εντατικές κτλ. Ενώ εδώ που την εντατική την επιδοτεί το ελληνικό δημόσιο και δεν υπάρχει κανένας έλεγχος, τα ιδιωτικά μαιευτήρια τα συμφέρει να έχουν όσο πιο πολλά νεογνά γίνεται μέσα στις ΜΕΝΝ..

Εύη μου, και τόσο που τον κράτησες τον θηλασμό, για μένα είσαι ηρωίδα! Στις 19 μέρες, λεχώνα ακόμα, επιστροφή στη δουλειά;! :shock:

Ασε marilou.. το τι τράβηξα για να βγάζω το γάλα με θήλαστρο και να το βάζω στο ψυγείο για να το πιει το μωρό όταν λείπω.

Παντως κορίτσια η φύση δείχνει το μεγαλείο της...την ώρα που ξυπνούσε το μωρό να φάει εμένα πόναγε το στήθος και έτρεχε το γάλα κι ας μας χώριζαν χιλιόμετρα...αν δε το ζούσα δε θα το πίστευα...Μπορεί να ήταν δύσκολο αλλά θα το κάνω πάλι με τα 1000!!!Μια φίλη μου που δε δούλευε ήθελε να το κόψει πάνω στις 10 μέρες γιατί κουράστηκε...κόντεψα να τη δείρω...κατάφερα να την κάνω να θηλάσει 7 μήνες.Ξερω οτι ο πρώτος μήνας είναι λιγο δύσκολος και επώδυνος..Αξίζει όμως!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ασε marilou.. το τι τράβηξα για να βγάζω το γάλα με θήλαστρο και να το βάζω στο ψυγείο για να το πιει το μωρό όταν λείπω.

Παντως κορίτσια η φύση δείχνει το μεγαλείο της...την ώρα που ξυπνούσε το μωρό να φάει εμένα πόναγε το στήθος και έτρεχε το γάλα κι ας μας χώριζαν χιλιόμετρα...αν δε το ζούσα δε θα το πίστευα...Μπορεί να ήταν δύσκολο αλλά θα το κάνω πάλι με τα 1000!!!Μια φίλη μου που δε δούλευε ήθελε να το κόψει πάνω στις 10 μέρες γιατί κουράστηκε...κόντεψα να τη δείρω...κατάφερα να την κάνω να θηλάσει 7 μήνες.Ξερω οτι ο πρώτος μήνας είναι λιγο δύσκολος και επώδυνος..Αξίζει όμως!!!

Μπράβο Ευη μου!!ειλικρινά μπράβο.Ειπαμε ειναι δεν ειναι ευκολη διαδικασία ειδικά τον πρώτο μήνα, οπως λες!οπως αξίζει και με το παραπάνω. Εγω δεν μπορούσα να σκεφτώ οτι υπάρχει καλύτερο γαλα απο αυτο που του δίνω εγω. ασε που τι διαδικασία να ξυπναω τη νύχτα να αποστειρώνω μπουκάλια, να μπερδέυω σκόνες κτλ μου φαινεται ουυυυ....ακόμη πιο κουραστικό...τι πιο ευκολο απο το να βαλεις στο παιδι στο στηθος, εκει που κοιμασαι!! Και εγω ευχομαι να αξιωθώ να θηλάσω το ίδιο πολύ και δευτερη φορά. Μακάρι!


zBmhp2.png

BVsxp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ,ΠΑΛΙ ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ..

ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ 2η Β-ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΟΥ,ΗΠΡΩΤΗ ΗΤΑΝΕ 11,55 ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΞΑΝΑ-ΠΕΙ ΚΑΙ Η ΣΗΜΕΡΙΝΗ 58,46,..

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΝΕΑ :confused: ΑΝΕΒΗΚΕ ΜΕΣΑ ΣΕ 4 ΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΛΙΓΟ ΝΟΜΙΖΩ ΕΓΩ..Η ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΚΑΤΑ ΠΑΣΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ-ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΑ,ΓΙΑΤΙ Η ΣΥΛΛΗΨΗ ΕΓΙΝΕ ΠΕΡΙΠΟΥ 22-25 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΝΟΜΙΖΩ...

ΘΑ ΞΑΝΑ-ΚΑΝΩ ΧΟΡΙΑΚΗ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 200 ΜΟΥ ΕΙΠΕ...

ΕΣΕΙΣ?ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ Ή ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΑΣ?? :confused:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ,ΠΑΛΙ ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ..

ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ 2η Β-ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΟΥ,ΗΠΡΩΤΗ ΗΤΑΝΕ 11,55 ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΞΑΝΑ-ΠΕΙ ΚΑΙ Η ΣΗΜΕΡΙΝΗ 58,46,..

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΝΕΑ :confused: ΑΝΕΒΗΚΕ ΜΕΣΑ ΣΕ 4 ΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΛΙΓΟ ΝΟΜΙΖΩ ΕΓΩ..Η ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΚΑΤΑ ΠΑΣΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ-ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΑ,ΓΙΑΤΙ Η ΣΥΛΛΗΨΗ ΕΓΙΝΕ ΠΕΡΙΠΟΥ 22-25 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΝΟΜΙΖΩ...

ΘΑ ΞΑΝΑ-ΚΑΝΩ ΧΟΡΙΑΚΗ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 200 ΜΟΥ ΕΙΠΕ...

ΕΣΕΙΣ?ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ Ή ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΑΣ?? :confused:

Γεια σου κοριτσάκι, λοιπόν...Με έναν πρόχειρο υπολογισμό που έκανα, η χοριακή σου διπλασιάστηκε και με το παραπάνω σε σχέση με τις μέρες που μεσολάβησαν από την μία εξέταση ως την άλλη (υπολόγισα ότι την πρώτη εξέταση την έκανες 4/10 και την δεύτερη 8/10, δηλαδή 96 ώρες διαφορά). Είναι σίγουρα πολύ νωρίς ακόμα, άμα λες κιόλας ότι θεωρείς ότι η σύλληψη έγινε πριν 15 μέρες περίπου. Η ορμόνη hcg αρχίζει να αυξάνεται μετά την εμφύτευση του ωαρίου στη μήτρα, γεγονός που συμβαίνει περίπου μία εβδομάδα μετά τη γονιμοποίηση..Νομίζω πάντως ότι αυτή τη στιγμή, που η χοριακή σου είναι πάνω από 20mlU, θεωρείσαι έγκυος, και πραγματικά σου εύχομαι να πάνε όλα καλά! :)

Τώρα για τα "πρέπει" - "δεν πρέπει" της χοριακής..Το ίντερνετ είναι γεμάτο ιστορίες από εγκυμοσύνες που ξεκίνησαν με χαμηλή χοριακή και είχαν ευτυχή κατάληξη, ιστορίες που η χοριακή δεν διπλασιαζόταν αλλά όλα πήγαν καλά, προσωπικά έχω διαβάσει και ιστορία που η χοριακή μειώθηκε και ξανα-ανέβηκε :shock: Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική, κάθε σώμα είναι διαφορετικό, και τελικά η χοριακή είναι απλά ένας δείκτης και τίποτα περισσότερο..Μόνο ο υπέρηχος είναι αδιαμφισβήτητος δείκτης ότι μια εγκυμοσύνη προχωράει..Με τον γιατρό σου μίλησες? Σου είπε πότε θέλει να σε δει?


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ασε marilou.. το τι τράβηξα για να βγάζω το γάλα με θήλαστρο και να το βάζω στο ψυγείο για να το πιει το μωρό όταν λείπω.

Παντως κορίτσια η φύση δείχνει το μεγαλείο της...την ώρα που ξυπνούσε το μωρό να φάει εμένα πόναγε το στήθος και έτρεχε το γάλα κι ας μας χώριζαν χιλιόμετρα...αν δε το ζούσα δε θα το πίστευα...Μπορεί να ήταν δύσκολο αλλά θα το κάνω πάλι με τα 1000!!!Μια φίλη μου που δε δούλευε ήθελε να το κόψει πάνω στις 10 μέρες γιατί κουράστηκε...κόντεψα να τη δείρω...κατάφερα να την κάνω να θηλάσει 7 μήνες.Ξερω οτι ο πρώτος μήνας είναι λιγο δύσκολος και επώδυνος..Αξίζει όμως!!!

Εντάξει, δεν υπάρχεις...ελπίζω η φίλη σου να σε προσκυνάει τώρα! :D

Pani μου, κι εγώ στο εύχομαι και είναι σίγουρο ότι θα τα καταφέρεις να θηλάσεις και πάλι τόσο και περισσότερο, τώρα που έχεις πάρει και το κολάι!

Κορίτσια τα νέα μου, δυστυχώς....Σήμερα το πρωί ξεκίνησε η διαδικασία της αποβολής :( :( Το χειρότερο πλέον πέρασε, τώρα δεν πονάω και τόσο, χαπακώθηκα κιόλας..Ο υπέρηχος που είχα για σήμερα αναβλήθηκε για την Τετάρτη και εκεί θα δουν αν καθάρισα τελείως ή αν θα χρειαστώ και απόξεση, πράγμα που απεύχομαι..Ρώτησα τη μαία μου αν ήταν καλό που ήρθαν έτσι τα πράγματα και δεν θα μπορέσουμε να κάνουμε καρυότυπο και μου είπε πως ό,τι συμπέρασμα και να έβγαινε από τον καρυότυπο θα μας ήταν άχρηστο, από τη στιγμή που έχω ήδη ένα υγιές παιδί.

Ουφφφφ....πάει κι αυτό κορίτσια (ή σχεδόν πάει), το έζησα, τώρα μαζεύω τα κουράγια μου και προχωράμε παρακάτω....


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχεις απόλυτο δίκιο Peni μου, έτσι είναι, το περιβάλλον είναι πολύ σημαντικός παράγοντας για τον θηλασμό..Και αυτό για τις εξωσωματικές το έχω ακούσει, ότι θεωρούν δεδομένη την καισαρική μετά..Βέβαια, αυτό ίσως γίνεται επειδή στις περισσότερες περιπτώσεις κυοφορούν δίδυμα. Όμως και η γιαγιά μου δίδυμα έκανε, αλλά γέννησε φυσιολογικά..Όπως τα λέει και η Εύη, οι παλιές ήταν αλλιώτικες γυναίκες;; :rolleyes:

Δώρα!! Τι κάνεις κοριτσάκι, πώς περνάς;; Να σε ρωτήσω..ο αιματολόγος μου είπε ότι θα πρέπει να κόψω το φυλλικό για ένα διάστημα, να κάνουμε τη μέτρηση της ομοκυστεΐνης, και μετά να το ξαναρχίσω για κανα τρίμηνο πριν ξαναμείνω έγκυος. Και μόλις μείνω, να τον πάρω αμέσως τηλέφωνο για οδηγίες. Εσύ το ίδιο έκανες; Οι ενέσεις πονάνε? Και τις κάνεις μόνη σου; Στην κοιλιά μου είπε ότι γίνονται..:confused:

Εύη, άστα, και μιλάμε για ιδιωτικό μαιευτήριο..Ίσα ίσα για να πάρουν τα 7 χιλιάρικα της εντατικής και μετά δεν σε ξέρω, δεν σε είδα...Για να μην πιάσουμε καν το θέμα της εντατικής..άστο αυτό..

Λοιπον .... εγω μετα την τελευταια αποβολη που ειχα περιμενα ενα εξαμηνο για να ξαναρχισω προσπαθειες...τους τελευταιους 3 αρχισα το φυλλικο και το συνεχιζω ακομη και τωρα που ειμαι στην 9 εβδ...τις ενεσουλες τις ξεκινισα μολις ειδαμε εμβρυακα στοιχεια...περιπου στην 6 και λιγο νωριτερα αν θυμαμαι καλα..Μην ανησυχεις ολα θα πανε καλα.Αυτες οι ενεσουλες βοηθανε να μην κανουμε θρομβους εμας που εχουμε την ταση να κανουμε..Οσο για τον πονο τωρα..ειναι σχετικο...δεν πονανε τρομερα..ειναι κατι στιγμιαιο..που με τον καιρο το συνηθιζεις.Εγω βεβαια ακομη σφιγγομαι οταν την κανω:tongue:..και ναι πρεπει να τις κανεις μονη σου γιατι γινονται την ιδια ωρα καθε φορα!!καλο θα ειναι να μην βασιστεις σε αλλον..δεν ειναι τιποτα απο αποψη τεχνικης..αυτα!!!!!!!!!!Αντε και αυτη τη φορα θα πανε ολα σουπερ..

Pani μου...παιρνω μαγνησιο για τα πονακια που εχω..αν και δεν μου περασαν ακομη...το παιρνω εδω και 2 μερες ισως ειναι νωρις τι να πω!!!!!ειδομεν...

Ευακι...αντε και με το σπορακι συντομα στην κοιλιτσα σου

φιλουρες κοριτσακια μου......και στο νεο μελος jeni....ευχομαι να πανε ολα καλα κοριτσακι και να δεις μια τεραστια χοριακη;)


Yvqjp3.png4s09p3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Ευη μου!!ειλικρινά μπράβο.Ειπαμε ειναι δεν ειναι ευκολη διαδικασία ειδικά τον πρώτο μήνα, οπως λες!οπως αξίζει και με το παραπάνω. Εγω δεν μπορούσα να σκεφτώ οτι υπάρχει καλύτερο γαλα απο αυτο που του δίνω εγω. ασε που τι διαδικασία να ξυπναω τη νύχτα να αποστειρώνω μπουκάλια, να μπερδέυω σκόνες κτλ μου φαινεται ουυυυ....ακόμη πιο κουραστικό...τι πιο ευκολο απο το να βαλεις στο παιδι στο στηθος, εκει που κοιμασαι!! Και εγω ευχομαι να αξιωθώ να θηλάσω το ίδιο πολύ και δευτερη φορά. Μακάρι!

Σου το ευχομαι μέσα απ την καρδιά μου!Εριξα πολύ κλάμα όταν μου κόπηκε το δικό μου:(

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ,ΠΑΛΙ ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ..

ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ 2η Β-ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΟΥ,ΗΠΡΩΤΗ ΗΤΑΝΕ 11,55 ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΞΑΝΑ-ΠΕΙ ΚΑΙ Η ΣΗΜΕΡΙΝΗ 58,46,..

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΝΕΑ :confused: ΑΝΕΒΗΚΕ ΜΕΣΑ ΣΕ 4 ΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΛΙΓΟ ΝΟΜΙΖΩ ΕΓΩ..Η ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΚΑΤΑ ΠΑΣΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ-ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΑ,ΓΙΑΤΙ Η ΣΥΛΛΗΨΗ ΕΓΙΝΕ ΠΕΡΙΠΟΥ 22-25 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΝΟΜΙΖΩ...

ΘΑ ΞΑΝΑ-ΚΑΝΩ ΧΟΡΙΑΚΗ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 200 ΜΟΥ ΕΙΠΕ...

ΕΣΕΙΣ?ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ Ή ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΑΣ?? :confused:

είναι πολύ καλή η άνοδος!!μπράβο!!!τέλεια!!!Την Πεμπτη 11,55..Σαββατο 23,1 και Δευτέρα 46,2 ...οπότε το 58,46 είναι μια χαρα!!!

Να δεις Παρασκευή θα έχεις πάνω απο 200!!!

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, δεν υπάρχεις...ελπίζω η φίλη σου να σε προσκυνάει τώρα! :D

Pani μου, κι εγώ στο εύχομαι και είναι σίγουρο ότι θα τα καταφέρεις να θηλάσεις και πάλι τόσο και περισσότερο, τώρα που έχεις πάρει και το κολάι!

Κορίτσια τα νέα μου, δυστυχώς....Σήμερα το πρωί ξεκίνησε η διαδικασία της αποβολής :( :( Το χειρότερο πλέον πέρασε, τώρα δεν πονάω και τόσο, χαπακώθηκα κιόλας..Ο υπέρηχος που είχα για σήμερα αναβλήθηκε για την Τετάρτη και εκεί θα δουν αν καθάρισα τελείως ή αν θα χρειαστώ και απόξεση, πράγμα που απεύχομαι..Ρώτησα τη μαία μου αν ήταν καλό που ήρθαν έτσι τα πράγματα και δεν θα μπορέσουμε να κάνουμε καρυότυπο και μου είπε πως ό,τι συμπέρασμα και να έβγαινε από τον καρυότυπο θα μας ήταν άχρηστο, από τη στιγμή που έχω ήδη ένα υγιές παιδί.

Ουφφφφ....πάει κι αυτό κορίτσια (ή σχεδόν πάει), το έζησα, τώρα μαζεύω τα κουράγια μου και προχωράμε παρακάτω....

Χαίρομαι που δε σε έριξε κάτω!Μπράβο!Ευχομαι να μη χρειαστείς αποξεση και ταλαιπωρηθείς παραπάνω.ΦΙΛΆΚΙΑ ΠΟΛΛΆ!

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που δε σε έριξε κάτω!Μπράβο!Ευχομαι να μη χρειαστείς αποξεση και ταλαιπωρηθείς παραπάνω.ΦΙΛΆΚΙΑ ΠΟΛΛΆ!

Αχ Ευάκι το παλεύω να μην με ρίξει..Πάντως όχι όπως την πρώτη φορά, αυτό είναι σίγουρο..Βέβαια τσάκισα έναν κουβά KFC τώρα το βράδυ και καπάκι παγωτό σοκολάτα, δεν ξέρω αν λέει αυτό κάτι για την ψυχολογία μου :rolleyes:

Φιλάκια πολλά και σε σένα και σύντομα με ευχάριστα :)


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου κοριτσάκι, λοιπόν...Με έναν πρόχειρο υπολογισμό που έκανα, η χοριακή σου διπλασιάστηκε και με το παραπάνω σε σχέση με τις μέρες που μεσολάβησαν από την μία εξέταση ως την άλλη (υπολόγισα ότι την πρώτη εξέταση την έκανες 4/10 και την δεύτερη 8/10, δηλαδή 96 ώρες διαφορά). Είναι σίγουρα πολύ νωρίς ακόμα, άμα λες κιόλας ότι θεωρείς ότι η σύλληψη έγινε πριν 15 μέρες περίπου. Η ορμόνη hcg αρχίζει να αυξάνεται μετά την εμφύτευση του ωαρίου στη μήτρα, γεγονός που συμβαίνει περίπου μία εβδομάδα μετά τη γονιμοποίηση..Νομίζω πάντως ότι αυτή τη στιγμή, που η χοριακή σου είναι πάνω από 20mlU, θεωρείσαι έγκυος, και πραγματικά σου εύχομαι να πάνε όλα καλά! :)

Τώρα για τα "πρέπει" - "δεν πρέπει" της χοριακής..Το ίντερνετ είναι γεμάτο ιστορίες από εγκυμοσύνες που ξεκίνησαν με χαμηλή χοριακή και είχαν ευτυχή κατάληξη, ιστορίες που η χοριακή δεν διπλασιαζόταν αλλά όλα πήγαν καλά, προσωπικά έχω διαβάσει και ιστορία που η χοριακή μειώθηκε και ξανα-ανέβηκε :shock: Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική, κάθε σώμα είναι διαφορετικό, και τελικά η χοριακή είναι απλά ένας δείκτης και τίποτα περισσότερο..Μόνο ο υπέρηχος είναι αδιαμφισβήτητος δείκτης ότι μια εγκυμοσύνη προχωράει..Με τον γιατρό σου μίλησες? Σου είπε πότε θέλει να σε δει?

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ!! ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΕ ΟΣΑ ΕΙΠΕΣ ΑΚΡΙΒΩΣ :P ΕΓΡΑΨΕΣ ΟΣΑ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝΑ ΕΓΩ,ΠΕΡΙ ΣΥΛΛΗΨΗΣ,ΠΕΡΙ ΧΟΡΙΑΚΗΣ Κ.Τ.Λ.

ΜΕ ΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΜΙΛΗΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΤΗΝ ΧΟΡΙΑΚΗ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΕΠΟΜΕΝΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ(ΔΗΛΑΔΗ ΣΕ 10 ΜΕΡΕΣ) ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 1500 Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΟ ΣΑΚΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια τα νέα μου, δυστυχώς....Σήμερα το πρωί ξεκίνησε η διαδικασία της αποβολής :( :( Το χειρότερο πλέον πέρασε, τώρα δεν πονάω και τόσο, χαπακώθηκα κιόλας..Ο υπέρηχος που είχα για σήμερα αναβλήθηκε για την Τετάρτη και εκεί θα δουν αν καθάρισα τελείως ή αν θα χρειαστώ και απόξεση, πράγμα που απεύχομαι..Ρώτησα τη μαία μου αν ήταν καλό που ήρθαν έτσι τα πράγματα και δεν θα μπορέσουμε να κάνουμε καρυότυπο και μου είπε πως ό,τι συμπέρασμα και να έβγαινε από τον καρυότυπο θα μας ήταν άχρηστο, από τη στιγμή που έχω ήδη ένα υγιές παιδί.

Ουφφφφ....πάει κι αυτό κορίτσια (ή σχεδόν πάει), το έζησα, τώρα μαζεύω τα κουράγια μου και προχωράμε παρακάτω....

ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ,ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ..

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΘΑ ΗΤΑΝΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Η ΑΠΟΒΟΛΗ ΠΑΡΑ Η ΑΠΟΞΕΣΗ ΓΙΑΤΙ ΤΡΑΥΜΑΤΙΖΕΤΑΙ Η ΜΗΤΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ,ΕΝΩ Η ΑΠΟΒΟΛΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΤΗ ΦΥΣΗ..ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ??ΕΓΩ ΜΙΑ ΑΠΟΞΕΣΗ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΤΡΑΥΜΑΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ..:?

ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ (ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΒΕΒΑΙΑ) ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝΕ ΟΙ ΝΕΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΚΑΙ Ο ΝΕΟΣ ΚΑΙ ΩΡΑΙΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ;):oops::-P

Link to comment
Share on other sites

είναι πολύ καλή η άνοδος!!μπράβο!!!τέλεια!!!Την Πεμπτη 11,55..Σαββατο 23,1 και Δευτέρα 46,2 ...οπότε το 58,46 είναι μια χαρα!!!

Να δεις Παρασκευή θα έχεις πάνω απο 200!!!

να εισαι καλα κοριτσακι μου!!!!αναμενουμε μεχρι την Παρασκευη και ειδωμεν!!

εχω αρχισει να γινομαι αισιοδοξη πιστευω να μην αλλαξω γνωμη αργοτερα :|

Link to comment
Share on other sites

Αχ Ευάκι το παλεύω να μην με ρίξει..Πάντως όχι όπως την πρώτη φορά, αυτό είναι σίγουρο..Βέβαια τσάκισα έναν κουβά KFC τώρα το βράδυ και καπάκι παγωτό σοκολάτα, δεν ξέρω αν λέει αυτό κάτι για την ψυχολογία μου :rolleyes:

Φιλάκια πολλά και σε σένα και σύντομα με ευχάριστα :)

Η αλήθεια είναι πως είναι άδικο να σε συμβουλεύω εγω που δε το έχω ζήσει...έξω απ το χωρό πολλά τραγούδια λέγονται.Χαίρομαι όμως που είσαι δυνατή!!:D

Link to comment
Share on other sites

να εισαι καλα κοριτσακι μου!!!!αναμενουμε μεχρι την Παρασκευη και ειδωμεν!!

εχω αρχισει να γινομαι αισιοδοξη πιστευω να μην αλλαξω γνωμη αργοτερα :|

Κάνε αυτό που πρέπει να κάνεις,δλδ να προσέχεις και να μην κουράζεσαι και άσε το σποράκι να πάρει την απόφαση.Μεταξύ μας όμως...που θα βρει καλύτερα??Εκει θα είναι και την Παρασκευή!!

Ετσι προσπαθω να το βλέπω κι εγώ.Εχω το υποθετικό σποράκι μου,του δίνω το καλύτερο δυνατό περιβάλλον και περιμένω να κάνει την ανάπτυξη του σωστά.Μπορεί να είναι σκληρό αυτό που θα πω αλλά ισχύει ο νόμος του ισχυρού και αν το καλοσκεφτούμε...πάλι καλά...Αν το σποράκι τα καταφέρει να δημιουργήσει ένα βιώσιμο έμβριο ,μένει...αν όχι.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...