Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Προσπαθεις συλληψης για δευτερο παιδακι..


Recommended Posts

χαχαχαχα πήγαινε ,δε κάνει να κρατιέσαι γιατί σφίγγεσαι!!!

καλά μη νομίζεις...θυμάμαι οτι όταν ο γιατρός έβαλε τη βελόνα σταμάτησα να αναπνέω από φόβο μη κουνηθώ!!εφριξε ο άνθρωπος!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

χαχαχαχα πήγαινε ,δε κάνει να κρατιέσαι γιατί σφίγγεσαι!!!

καλά μη νομίζεις...θυμάμαι οτι όταν ο γιατρός έβαλε τη βελόνα σταμάτησα να αναπνέω από φόβο μη κουνηθώ!!εφριξε ο άνθρωπος!!!!

και εμένα ήταν ο γιατρός και η μαία παρόυσα..η οποία σε μία φαση η μου λεει, αναπνέεις ετσι??....το πρωτο 24 πέρασε βουρ για το δευτερο και σήμερα!!!

και μετά να δω τα αποτελέσματα τη δευτέρα να χαρώ λίγο επιτέλους με αυτη την εγκυμοσήνη!!!

η νκδώρα μας που ειναι??ελπιζω να ολα να ειναι και με αυτή και με την μαριλου!

ευάκι στην ελλάδα σε ποια εβδομάδα την κάνετε την αμνιο?μετά την β επιπέδου??


zBmhp2.png

BVsxp2.png

Link to comment
Share on other sites

και εμένα ήταν ο γιατρός και η μαία παρόυσα..η οποία σε μία φαση η μου λεει, αναπνέεις ετσι??....το πρωτο 24 πέρασε βουρ για το δευτερο και σήμερα!!!

και μετά να δω τα αποτελέσματα τη δευτέρα να χαρώ λίγο επιτέλους με αυτη την εγκυμοσήνη!!!

η νκδώρα μας που ειναι??ελπιζω να ολα να ειναι και με αυτή και με την μαριλου!

ευάκι στην ελλάδα σε ποια εβδομάδα την κάνετε την αμνιο?μετά την β επιπέδου??

εδω ειμαι:tongue:

ειχα μπει στο νοσοκομειο με ταχυπαλμιες και λιγο αιματακι που σταματησε την ιδια μερα.....ταχυπαλμιες λογο εγκυμοσυνης και αγχους!!!!!!!

εσυ ολα καλα απ οτι διαβαζω...μπραβο και να δεις που τζαμπα εκανες την αμνιο!!!ολα καλα θα πανε


Yvqjp3.png4s09p3.png
Link to comment
Share on other sites

και εμένα ήταν ο γιατρός και η μαία παρόυσα..η οποία σε μία φαση η μου λεει, αναπνέεις ετσι??....το πρωτο 24 πέρασε βουρ για το δευτερο και σήμερα!!!

και μετά να δω τα αποτελέσματα τη δευτέρα να χαρώ λίγο επιτέλους με αυτη την εγκυμοσήνη!!!

η νκδώρα μας που ειναι??ελπιζω να ολα να ειναι και με αυτή και με την μαριλου!

ευάκι στην ελλάδα σε ποια εβδομάδα την κάνετε την αμνιο?μετά την β επιπέδου??

οχι ,νωρίτερα την κάνουμε.Εγω νομίζω την έκανα την 17η εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από μένα κορίτσια, Pani καλά αποτελέσματα σου εύχομαι, που θα είναι δηλαδή! Εγώ στη θέση σου πιο πολύ θα αγωνιούσα για το φύλο τώρα :D

Βρε Δώρα τι έπαθες;;!! Τόσο άγχος βρε κοριτσάκι; Αντί να ευχαριστιέσαι κάθε λεπτό αυτής της εγκυμοσύνης κάθεσαι και σκας, και χωρίς προφανή λόγο μάλιστα;; :( Ελπίζω να πήρες λίγο τα πάνω σου τώρα έτσι;

Εγώ νεότερα δυστυχώς δεν έχω κορίτσια, σήμερα ήταν το ραντεβού για τον δεύτερο υπέρηχο, αλλά μου το ακύρωσαν γιατί έτυχε γέννα, και θα πάω αύριο το πρωί στις 11. Σήμερα το απόγευμα έχω ραντεβού σε κέντρο προγεννητικού ελέγχου για τις επιπλέον εξετάσεις που ζήτησε ο γιατρός...Αφήστε, πονάει η τσέπη μου!!! :mad:

Κατά τ' άλλα, με τα νεύρα που έχω το τελευταίο διάστημα, την έχει πληρώσει το σπίτι μου! Και τι δεν έχω κάνει..Άλλαξα όλες τις κουρτίνες, έκανα γενική στην κουζίνα, άδειασα το σύνθετο, έπλυνα τους καναπέδες και χτες ξεκίνησα αναδιοργάνωση στην κρεβατοκάμαρα (μαζί και με ένα βαψιματάκι οσονούπω)..Περιττό να σας πω ότι ο άντρας μου έχει φρίξει, αλλά δεν τολμάει να μου μιλήσει :mrgreen:

Pani πώς πάνε τα μαθήματα; Ο μικρός στον παιδικό;

Ευάκι εσύ τι νέα;;


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κι από μένα κορίτσια, Pani καλά αποτελέσματα σου εύχομαι, που θα είναι δηλαδή! Εγώ στη θέση σου πιο πολύ θα αγωνιούσα για το φύλο τώρα :D

Βρε Δώρα τι έπαθες;;!! Τόσο άγχος βρε κοριτσάκι; Αντί να ευχαριστιέσαι κάθε λεπτό αυτής της εγκυμοσύνης κάθεσαι και σκας, και χωρίς προφανή λόγο μάλιστα;; :( Ελπίζω να πήρες λίγο τα πάνω σου τώρα έτσι;

Εγώ νεότερα δυστυχώς δεν έχω κορίτσια, σήμερα ήταν το ραντεβού για τον δεύτερο υπέρηχο, αλλά μου το ακύρωσαν γιατί έτυχε γέννα, και θα πάω αύριο το πρωί στις 11. Σήμερα το απόγευμα έχω ραντεβού σε κέντρο προγεννητικού ελέγχου για τις επιπλέον εξετάσεις που ζήτησε ο γιατρός...Αφήστε, πονάει η τσέπη μου!!! :mad:

Κατά τ' άλλα, με τα νεύρα που έχω το τελευταίο διάστημα, την έχει πληρώσει το σπίτι μου! Και τι δεν έχω κάνει..Άλλαξα όλες τις κουρτίνες, έκανα γενική στην κουζίνα, άδειασα το σύνθετο, έπλυνα τους καναπέδες και χτες ξεκίνησα αναδιοργάνωση στην κρεβατοκάμαρα (μαζί και με ένα βαψιματάκι οσονούπω)..Περιττό να σας πω ότι ο άντρας μου έχει φρίξει, αλλά δεν τολμάει να μου μιλήσει :mrgreen:

Pani πώς πάνε τα μαθήματα; Ο μικρός στον παιδικό;

Ευάκι εσύ τι νέα;;

πεστα πεστα να μην αγχωνεται το Δωράκι μας!!και εσυ μην κουράζεσαι πααρα πολυ!! (τι λέω βεβαια, αμα εχεις ενα παιδί ήδη δύσκολο να μην κουράζεσαι).

εγω...διαβασμα σπιτι σημερα. αυριο ισως πάω στη σχολή ξανα. εχω αρκετές εργασίες οπότε..η καθηγήτρια εκανε το καλό να περάσει εχθες απο το σπιτι να μου αφήσει το υλικό που πρεπει να δουλέψω! ο μικρός παει παιδικό..ναι..τον στέλνω βασικά τις ωρες που εγω ειμαι στη σχολή. οποτε παει απο δευτερα ως και πεμπτη απο τις 10.15 το πρωί μεχρι τις 15.30, εγω 12.30 ξεκινω, ε τον στέλνω ενα διωρο νωρίτερα για να εχω λιγο χρονο να διαβάσω. αλλά εδω..γενικα το συστημα ειναι τετοιο που αν ο ενας απο τους δυο γονεις ειναι σπτι με ρεπο το παιδι μενει σπιτι...οποτε το προγραμμά του δεν ειναι πάντα το ιδιο.

ευχομαι να πάνε οοοολα καλα με το δικό μου!!θέλω τόσο να αρχισω να χαιρομαι γι αυτην την εγκυμοσύνη..διαφορετικά νομίζω οτι το μικράκι μου θα υποφέρει απο κολικους οταν ερθει στον κόσμο..με τοσο αγχος δικό μου (εδω πιστεύω οτι το αγχος και το στρεςς στην διάρκεια της εγκυμοσύνης, ισως και να ευθυνεται για τους κολικους των μικρών)

σε 2 εβδομάδες εχω και την α επιπεδου που κανουν εδω και μετράνε τα οργανα κτλ και λενε και μια πιο ακριβή ΠΗΤ.

εχουμε ενα μικρό πρόβλημα...ο μικρός δε θέλει να κόψει την πάνα! λεμε να περιμένουμε λίγο ακόμη...κάνουμε καλά??ειναι ήδη 2 μιση!


zBmhp2.png

BVsxp2.png

Link to comment
Share on other sites

χαχα το θέμα της πάνας το έχουμε κι εμείς...Δηλαδή εγώ πιο πολύ...Κορίτσια, είμαι η μόνη που μου φαίνεται εντελώς "βρωμοδουλειά" το κόψιμο της πάνας και όλο το αναβάλλω;; :oops: :oops:

Έκανα μια μικρή προσπάθεια πριν φύγουμε για διακοπές, και ο μικρός είχε όλο ατυχήματα..Καλά για κακά ούτε λόγος, μου ζητούσε να του τη φορέσω. Ε, κι επειδή γενικά εμείς είμαστε συνέχεια έξω από το σπίτι για δουλειές, τρεχάματα, παιδικές χαρές κτλ. δεν μπορώ να έχω και αυτό το άγχος, οπότε είπα να το αναβάλλω γι' αργότερα που τουλάχιστον από ανατομικής άποψης θα είναι πιο έτοιμος..Επίσης τώρα πρόσφατα κόψαμε και την πιπίλα, καλύτερα να μην του προσθέσω κι άλλο στρες. Κι εμείς 2,5 είμαστε! :)


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πάντως καλό είναι να μη τα πιέζουμε..όταν είναι έτοιμα θα το χητήσουν και μόνα τους!Τον Αυγουστο έκανα την τελευταία προσπάθεια και το έβλεπα να τρέχει το καημένο πάνω κάτω και να πιάνει το ποπο του,να κάνει χίλια ακροβατικά πάνω απ το γιογιο ή τη λεκάνη για να βολευτεί!!!!Μετα μου ζήτησε πάνα...αφού δε μπορεί το ψυχάκι δε το πιέζω άλλο,θα δοκιμάσω αργότερα

Link to comment
Share on other sites

Pani κι εμείς το ίδιο πρόβλημα έχουμε με τη πάνα και κοντευει τα 3....

απλά περιμένω χωρις να πιέσω πολύ...

Είσαι καλύτερα?Ηρεμησες?

ναι!!ειμαι καλύτεραα..μερα με τη μέρα ξεαγχώνομαι..βαρος προσπαθώ ακόμη να μην σηκώνω, δεν κάνω πολλά πολλά, γενικά!

μα ξέρει τι σημάινει να κανεις πιπι στην τουαλέτα και και κακάκια, τα εκανε μερικές φορες πριν το καλοκαίρι..αλλά τωρα σα να μουλάρωσε!!αααα και με την πιπίλα εχουμε ενα θέμα, αλλά δεν του αρέσει να εχει κανένα αρκουδάκι κοντά του απο την αλλη. δεν εχουμε δεθεί με κανένα αντικέιμενο που πρεπει να κουβαλάμε για να το αγκαλιάζει...τι να πω..ειναι στο χαρακτήρα κάθε παιδιού..εδω γενικά δεν τα πιέζουν τα παιδιά!δλδ δεν θελει να παει τουαλέτα, δεν υπάρχει πιεση να παει. απλά ρωτάω να μαθαίνω εκει τι συνηθίζεται εε γιατί ενα ελληνικό αιμα το εχουμε.;):P:tongue:


zBmhp2.png

BVsxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χαχα το θέμα της πάνας το έχουμε κι εμείς...Δηλαδή εγώ πιο πολύ...Κορίτσια, είμαι η μόνη που μου φαίνεται εντελώς "βρωμοδουλειά" το κόψιμο της πάνας και όλο το αναβάλλω;; :oops: :oops:

Έκανα μια μικρή προσπάθεια πριν φύγουμε για διακοπές, και ο μικρός είχε όλο ατυχήματα..Καλά για κακά ούτε λόγος, μου ζητούσε να του τη φορέσω. Ε, κι επειδή γενικά εμείς είμαστε συνέχεια έξω από το σπίτι για δουλειές, τρεχάματα, παιδικές χαρές κτλ. δεν μπορώ να έχω και αυτό το άγχος, οπότε είπα να το αναβάλλω γι' αργότερα που τουλάχιστον από ανατομικής άποψης θα είναι πιο έτοιμος..Επίσης τώρα πρόσφατα κόψαμε και την πιπίλα, καλύτερα να μην του προσθέσω κι άλλο στρες. Κι εμείς 2,5 είμαστε! :)

Πάντως καλό είναι να μη τα πιέζουμε..όταν είναι έτοιμα θα το χητήσουν και μόνα τους!Τον Αυγουστο έκανα την τελευταία προσπάθεια και το έβλεπα να τρέχει το καημένο πάνω κάτω και να πιάνει το ποπο του,να κάνει χίλια ακροβατικά πάνω απ το γιογιο ή τη λεκάνη για να βολευτεί!!!!Μετα μου ζήτησε πάνα...αφού δε μπορεί το ψυχάκι δε το πιέζω άλλο,θα δοκιμάσω αργότερα

ετσι ειναι..νομίζω εκει κοντά στα τρία γίνεται πιο ευκολο το πράγμα..και ειναι και στο παιδί παντα..ααχχ..ωραία να μην αγχώνομαι οτι κάνω κάτι λάθος και πως πρεπει σωνει και καλά να τον πιέσουμε να την κόψει τώρα!!!


zBmhp2.png

BVsxp2.png

Link to comment
Share on other sites

κι εμένα έχει κάνει μερικές φορες αλλά δε μπορεί να βολευτεί ή να το ελέγξει οπότε δε προλαβαίνει,βρεχεται και μετα στεναχωριέται...δεν θα το πιέσω άλλο όποτε νιώθει ετοιμο το κάθε παιδάκι.

Εχεις δίκιο...στην Ελλάδα αν είναι δυνατον να τα βάλουν μόλις χρονίσουν στην τουαλέτα...να περπατήσουν,να μιλήσουν....έλεος!

που είσαι?δε θυμάμαι αν μου είπες...είμαι ξεχασιάρα!

Link to comment
Share on other sites

κι εμένα έχει κάνει μερικές φορες αλλά δε μπορεί να βολευτεί ή να το ελέγξει οπότε δε προλαβαίνει,βρεχεται και μετα στεναχωριέται...δεν θα το πιέσω άλλο όποτε νιώθει ετοιμο το κάθε παιδάκι.

Εχεις δίκιο...στην Ελλάδα αν είναι δυνατον να τα βάλουν μόλις χρονίσουν στην τουαλέτα...να περπατήσουν,να μιλήσουν....έλεος!

που είσαι?δε θυμάμαι αν μου είπες...είμαι ξεχασιάρα!

Σουηδία μένω!χαρά θεού χώρα για παιδιά ειναι!


zBmhp2.png

BVsxp2.png

Link to comment
Share on other sites

αααχ!χώρο για μένα έχει????

εκει γεννήθηκες?

οχι οχι..γεννήθηκα, μεγάλωσα, σπούδασα Ελλάδα. Απο φοιτήτρια κάτι με τραβούσε βεβαια στο εξωτερικό, και χρόνια αργότερα, τέλη του 2005 με αρχές του 2006 έφυγα οριστικά Αρχικά ζουσα Ιταλία αλλά οταν γνώρισα τον μπαμπά του μικρού, αποφασίσαμε να ερθουμε Σουηδία. Ημουν 7 μηνών εγκυος οταν μετακόμισα εδω. Κλέινω 3 χρόνια εδω σε κανα δυό μήνες.


zBmhp2.png

BVsxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...