Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Terry1986 είπε:

      Προσπαθω να κανω ονειρα αλλα φοβαμαι..γτ ολες τις φορες ονειρεύτηκα..

      Στην πρωτη αφου ακουσαμε καρδια την επομενη μερα ξεκινησε ηπια αιμορραγια..εμεινα κρεβατι με εξτρα προγεστερονη (ενα ΣΚ).. κυριακη βραδυ κ ενω κοιμαμαι πετάχτηκα απο έναν πόνο..πηγα τουαλετα κ ειχα ενα πηγμα υποθετω το εμβρυο (δεν ανοιξα ποτε το φως & χαιρομαι γι αυτο)..ειχαμε δυο σάκους εναν π αναπτυσσοταν κ εναν μικρο στασιμο π περιμεναμε ή να αποβληθει ή να συρρικνωθεί.. μαντεψτε ποιος εμεινε??ο αδειος! Αποξεση Μ. Τριτη!

      Στην τριτη προσπαθεια παλι θετικη χοριακη σχεδον 100- νομιζω την 10η μερα.. ο τοτε γυναικολογος απαισιοδοξος με το νουμερο..γι αυτο κ ειμαι ετσι σημερα.. κακες αυξησεις σχεδον τις μισες φορες καθε δυο μέρες..πραγματικα ουτε π θυμαμαι ποσες χοριακες εκανα..αλλα ηλπιζα γτ αναπτυσσοταν μεχρι π σταματησε..χαρακτηριστηκε ως κενος σακος αλλα μαζι με την αποξεση καναμε καρυοτυπο εμβρυου (ο εξωσωματικος μ ειπε πως αυτο δεν γινεται αλλα πως δεν αμφισβητει την γυναικολογο που μ εκενε υπερηχο)..κοινως απαντηση μηδεν.. ο καρυοτυπος έδειξε πως ηταν αγορι (αρα δεν υπάρχει περιπτωση να εχει μπλεχτει με δικα μ κυτταρα το δειγμα) κ υγιες.. οι απαντησεις π πηρα  προφανως κ δε με καλυψαν..τα ερωτηματικά απο εκει υπάρχουν ακομα.. η αιματολογος μ λεει πως οτι κ να εγινε εφοσον σταμάτησε η ανάπτυξη τ θα ειχε καποιο θεμα π δεν ηταν χρωμοσωμικο..προφανως μετα απο αυτο αλλαξα κ γυναικολογο κ εξωσωματικο..

      Εκανα λοιπον διαλειμμα ενα χρονο.. ενω ειχα ηδη διαλεξει νεο γιατρο απο περσι τον ιουνιο..περασα επιτροπη πηρα τα φαρμακα τα ειχα σπιτι κ το ανεβαλλα καθε μηνα.. να σημειωσω επισης πως στην επισκεψη στον νεο εξωσωματικο κ στον νεο γυναικολογο κ οι δυο ειδαν στο dvd οτι η υστεροσκοπηση τ διαφραγματος που ειχα δεν ειχε γινει σωστα (1ο χειρουργειο).. κ απλα αυτο ηταν το κερασακι στην τουρτα γτ το dvd ηταν πριν την τριτη εμβρυομεταφορα π με εβαλαν για scratching κ ειχαν την ευκαιρια να το διορθώσουν.. απλα εισεπρατταν απο τη μια απο εμενα κ απο την αλλη απο την ασφαλιστική μ.. αυτο ενιωσα.. οποτε τωρα χρειάστηκε να μπω τριτη φορα χειρουργειο πριν τη διεγερση κ την εμβρυομεταφορα!

      Αυταααα!

      Εχεις περάσει πολλά κορίτσι μου.....έχουμε περάσει πολλές μας πολλά...έχω κάνει πολλές ετ, έχω δει πολλούς γιατρούς και έχω κάνει 3 υστεροσκοπησεις και πόσα άλλα...σε καταλαβαίνω....όταν οι άνθρωποι και οι γιατροί κάνουν οσα μπορούν (ή δε μπορουν) μετά είναι θέμα του Θεου ποτέ θα στείλει το μωράκι. Οταν το πιστεψα αυτο και χαλαρωσα και ειπα οτι γινει πια....και αν δε γινει δεν εγινε.. σε εκεινη την ετ εγινε το θαυμα! Αυτή λοιπόν τη "μικρή" χοριακη σου πίστεψε την ότι θα είναι το μωράκι σου!!!! Κάνε θετικές σκέψεις και ας φοβάσαι λίγο,προσευχήσου αν πιστεύεις και να είσαι αισιόδοξη και ας εχεις και δευτερες σκεψεις! Θα περιμένουμε την Τετάρτη το διπλασιασμό σου!!! Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά! 

      6 ώρες πρίν, Angot είπε:

      καλησπερα κορίτσια , να ρωτησω αν έχετε εμπειρία  ή καμια γνωστή που γέννησε ενώ νοσουσε με κοβιντ !  βγάζω ακόμα αχνο θετικό αλλά αύριο θα πάμε για καισαρική με αποφαση  του ιατρού! όπως καταλαβαίνετε  35+3 πρόωρο μωράκι και μαζί  το άγχος του κοβιντ …..  

      Μπραβο!!! Ήρθε η ώρα! Όλα θα πάνε τέλεια!!! Αύριο θα κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά!!!! Οι ευχές μας και οι σκέψεις μας θα είναι μαζί σου!!! 🙏

Cafe ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2013


mpiskotaki

Recommended Posts

κοιτα didi οταν γεννησα στη παλια κλινικη ηταν τελεια ημουν με την μητερα μου κ το μωρο μου κ οποιος ηθελε ερχοταν το κακο μονο ηταν οτι οταν γυρησα πισω ημουν πιο κουρασμενη κ ειχα κ παρα πολλα ρουχαλακια να πλυνω κ να σιδερωσω. στη καινουρια κλινικη δεν ειναι κ οτι καλυτερο αλλα το οτι σου κρατανε το μωρο κοιμασαι ολη νυχτα κ δεν εχεις κ φορμακια να πλυνεις.. κ εγω στη αρχη ελεγα θελω το μωρο μου μαζι μου πως ειναι ετσι κ πολλα αλλα. αλλα ημουν τοσο κουρασμενη κ εφαγα κ αρκετα ραμματα κ ηθελα να ξεκουραστω κ μου ηρθε κουτι το να παιρνουν το μωρο.. το κακο ειναι οτι τα αδερφακια του θα θελουν να το δου κ απαγορευετε. κ θα μου λειψουν τα παιδακια μου:(:(

εχεις δικιο , καλυτερα να μην πλενω σιδερωνω μετα (αν και θα βοηθουσαν κι οι γιαγιαδες!!!)

τοτε στην κουμπαρα μου ειχα παει να τη δω πριν 3 χρονια

τα μωρακια σου γιατι να μην τα αφησουν να σε δουν?


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • didi&k

    1558

  • κατια_82

    1457

  • ritsa3

    1342

  • markela35

    801

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Δεν εχω κανει καμια εξεταση και σηεμρα ηταν η 1η μου επισκεψη στον αιματολογο!

Στην 1η εγκυμοσυνη γεννησα προωρα λογο προωρη γηρασνης του πλακουντα και εληψη αμνιακου υγρου!

Ο πλακουντας δεν αιματονοταν καλα και τωρα που εκανα την εξωσωματικη μου την εδωσε την ενεση ο γυναικολογος μου προληπτικα ,για να αιματονεται καλα ο πλακουντας ( καποια στιγμη μου ειπε οτι θα βοηθησει και στην εμφυτευση του εμβρυου στην μητρα)

>Σημερα ο αιματολογος μου πηρε αιμα και μετα μου ειπε οτι ο οργανισμος μου τελικα την χρειαζετε την ενεση και μαλιστα θα με εχει υπο παρακολουθηση γιατι

1ον τα κιλα μου (52) ενω ειναι λιγα ισως θα χρειαστει να μου αυξησει την δοση

2ον εχω 1 προωρο τοκετο στο ιστορικο μου

και 3ον στην μια κυηση ειχε σταματησει η καρδια του μωρου στην 9η εβδομαδα , ειναι σε οριακη εβδομαδα για να ξερει αν εχει παιξει καποιο ρολο!

παντος απογοητευτικα σημερα!μου ειπε οτι αν δεν αιματονεται καλα ο πλακουντας εχω τους ιδιους κυνδινους να γεννησω παλι προωρα και αυτο ειναι το λιγοτερο,αφου το ξερουμε το παρακολουθουμε,

Αυτο που με φοβιζει ειναι μην χασω παλι το μωρακι μου!

σε 4 εβδομαδες θα κανω μια εξεταση που λεγετε Αντι- Χα

μετα μιλησα και με την μαια και της ξανα ειπα για τους παλμους!

λοιπον οταν πεφτει η πιεση ανεβαινουν οι παλμοι +ολα τα αλα που προειπατε! εγω ειχα κοψει το αλατι αρα σαν πρωτο βημα το ξανα βαζω στην διατροφη μου!

επισης επειδη καθομαι πολλες ωρες ατονει ο οργανισμος και πεφτει η πιεση

Μου ειπε να κινουμε λιγο παραπανω!

Μου αλλαξε και το ραντεβου απο 30/8 μου το εκανε 3/9 ^#^$*^$*^#*&^# δεν περνανε που δεν περνανε οι μερες τωρα γιναν και ποιο πολλες! :evil::evil::evil::evil:

Μαλιστα , αντι χα ειναι για θρομβοφυλια γιαυτο σε ρωτησα.Εαν δεν σε πειραζει να με ενημερωνεις για την κατασταση διοτι κατι τετοιο βιωσα και εγω μονο που δεν τα καταφερα και το εχασα το μωρο η ενεση αυτη ειναι σωτηρια(εγω δεν την εκανα γιατι δεν ειχα ιστορικο βλεπεις και δεν μου δωσανε!!) και μην απογοητευεσαι ολα καλα τα εχεις In control!Να ναι καλα ο γιατρος σου που προβλεψε!θετικα να σκεφτεσαι.

Σ'ευχαριστω πολυ ,με βοηθας και μενα με τις απαντησεις γιατι ακομα ψαχνω και εγω!


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites

αληθεια... εχετε αποφασισει ονοματακι για τα μωρακια σας? εμεις Μιχαηλ-Παναγιωτης με το καλο! του παππου και το ταμα μου να μου τον φερει η χαρη Της!

Παντελης (του πεθερου) αλλα τον φωναζω ηδη Ακη:D τον μπομπιρα στην κοιλια μου εννοω οχι τον πεθερο!!!!:D:tongue::D:tongue:


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Πως ειμαστε σημερα; Βλεπω πιασατε ωραια κουβεντουλα χτες για βαλιτσες και μαιευτηρια. Βεβαια εχουμε πολυ καιρο μπροστα μας αλλα καλο ειναι να ξερουμε απο μια πιο εμπειρη τι χρειαζεται και τι οχι. Αυτο με την κλινικη που στο παιρνουν παντως δεν με ενθουσιαζει καθολου σαν ιδεα. Εγω θα γεννησω στο Ελενα και δεν θα εχω τετοιο θεμα, αλλα και σε κλινικη να ημουν θα απαιτουσα να ειναι μαζι μου το μωρακι. Νομιζω οτι δεν θα θελω να το αποχωριστω ουτε δευτερολεπτο!. Οσο για το ονομα, θα κανω τις αποκαλυψεις μου οταν μαθουμε το φυλο. Παντως εχουμε διαλεξει πολυ ιδιαιτερα ονοματα και για αγορι και για κοριτσι


as1cOB50g410002MDAwMDYxMmR8MDAwMTUxMmJ8SWhyIFRleHQ.gif
Link to comment
Share on other sites

kalhmeρα!!!!!!!σημερα ξυπνησα νωρις.. δεν ξερω γιατι , μαλλον θελω να πιασω στον υπνο τον κουμπαρο μπας και παω τουαλετα:oops: απο το σαββατο εχω να παω και η ζυγαρια ολο ανεβαινει... σημερα 100 γραμ πανω:|

για την βαλιτσα του ροδουλα μου δεν εχω καθολου σκεφτει τι θα βαλω...εχω μια λιστα απο το mothercare θα μου δωσει και η ξαδερφη μου μου , μου ειπε . μετα τον οκτωβρη θα την επιμεληθω...

impatient μου ωραια να διαλεγεις οτι κουλ ονοματα θες και να μην σε υποχρεωνουν να τιμησεις πεθερους και μανες...στο εξωτερικο ηθελα να ζω!


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

Τι κάνετε; Εγώ 5 τετράγωνα περπατάω από το μετρό μέχρι τη δουλειά και λαχανιάζω! Ουφ! Σκέψου να φτάσει και η κοιλιά στο στόμα! Θα παίρνω ταξί! :tongue::tongue:

Για ονόματα έχουμε διάφορες σκέψεις αλλά θέλω πρώτα να μάθω το φύλο! Πάντως κι εγώ δε θέλω να βάλω των γονιών και των πεθερικών. Το πολύ πολύ αν επιμένει ο άντρας μου, να του βγάλουμε 2 ονόματα, ένα από το σόι και ένα που θα μας αρέσει και θα το φωνάζουμε έτσι! :P


as1cOB80g410000MDAwOGQ0fDAwNzk1N2R8aSBtcGVtcGEgbWFzIGVpbmFp.gif
Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο , καλυτερα να μην πλενω σιδερωνω μετα (αν και θα βοηθουσαν κι οι γιαγιαδες!!!)

τοτε στην κουμπαρα μου ειχα παει να τη δω πριν 3 χρονια

τα μωρακια σου γιατι να μην τα αφησουν να σε δουν?

καλημερα κοριτσια τι κανετε???

didi τα παιδια απαγορευονταινα μπαινουν κ καλα μην ειναι αρρωστα απο καποια ηλικια κ πανω επιτρεπετε. εγω στην κορη μου ειχα κληση 4κλινο αλλα μολις με βαλανε μεσα ηταν η μαμα μου κ η νυφη μου μαζι στο δωματιο κ ηταν μεσα μια κοπελα κ φωναζε γιατι μπηκατε κ μικροβια κ πολλα αλλα δεν τις απαντησα γιατι δεν ειχα κουραγιο κ λεω του αντρα μου παρεμε σε μονοκλινο κ πηγαμε ηταν ενας καναπες μεγαλος εκει κ κοιμοταν η μαμα μου το μωρο μου το φερνανε. κ βαζαμε κρυφα τον γιο μου μεσα γιατι δεν υπηρχε αλλη κοπελα στο δωματιο εγω ηξερα πως δεν ηταν αρρωστος. κ στο κατω κατω δικο μου παιδι ηταν δεν ηταν ξενο...


yEZHp2.png

Q4UYp3.png

XJkwp3.png

Link to comment
Share on other sites

impatient μου ωραια να διαλεγεις οτι κουλ ονοματα θες και να μην σε υποχρεωνουν να τιμησεις πεθερους και μανες...στο εξωτερικο ηθελα να ζω!

ντιντι μου οι γονεις μου ειναι αρχαιολατρες και θελουν να βαλω αρχαιο ελληνικο ονομα και τα πεθερικα μου ποιος τα υπολογιζει! χαχα!


as1cOB50g410002MDAwMDYxMmR8MDAwMTUxMmJ8SWhyIFRleHQ.gif
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια! Έχω κάτι ανεξήγητα νεύρα σήμερα, μάλλον ορμονικό είναι αλλά πραγματικά θέλω να δείρω όλον τον κόσμο εκτός του γιου μου και του μωρού που που έχω στην κοιλίτσα! Επειδή είδα ότι μιλήσατε και για θηλασμό, ό,τι θέλετε μπορώ να σας πω βάση εμπειρίας. Θηλάζω αποκλειστικά το πρώτο μου παιδάκι εδώ κι έναν χρόνο (6 μηνών εισάγαμε κι άλλες τροφές) και θα προσπαθήσω να κάνω τάντεμ δηλαδή να θηλάσω μαζί το πρώτο και το δεύτερο. Η γυναικολόγος και ο παιδίατρος με έχουν διαβεβαιώσει ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, μου έδωσαν συγχαρητήρια μάλιστα. Πρόκειται για μία από τις ωραιότερες εμπειρίες της ζωής μου και εφόσον βολεύει το συνεχίζω. Όσες θέλετε να θηλάσετε θα πρέπει με υπομονή να έχετε το μωράκι σας δίπλα σας από τη στιγμή της γέννησης και συγκεκριμένα πάνω στο στήθος. Δεν είναι απαραίτητο το 2ωρο, μπορει να θέλει και συχνότερα ειδικά στην αρχή. Δεν υπάρχει χρονικό περιθώριο, ο επιτυχημένος θηλασμός γίνεται απεριόριστα και ανεμπόδιστα μακριά από χρονογράμματα και ρολόγια ανάλογα με την επιθυμία του βρέφους. Όσο μεγαλώνει πιθανότατα θα περνάνε μεγαλύτερα χρονικά διαστήματα από θηλασμό σε θηλασμό αλλά κι αυτό δεν είναι απαραίτητο. Θα εξαρτηθεί από τις ανάγκες του μωρού. Είναι όμορφο συναίσθημα να θρέφεις το μωρό σου!!


VbTYp1.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Τι κάνετε; Εγώ 5 τετράγωνα περπατάω από το μετρό μέχρι τη δουλειά και λαχανιάζω! Ουφ! Σκέψου να φτάσει και η κοιλιά στο στόμα! Θα παίρνω ταξί! :tongue::tongue:

Για ονόματα έχουμε διάφορες σκέψεις αλλά θέλω πρώτα να μάθω το φύλο! Πάντως κι εγώ δε θέλω να βάλω των γονιών και των πεθερικών. Το πολύ πολύ αν επιμένει ο άντρας μου, να του βγάλουμε 2 ονόματα, ένα από το σόι και ένα που θα μας αρέσει και θα το φωνάζουμε έτσι! :P

αχ!

εμενα η πεθερα μου γενικα δεν μιλαει(τουλαχιστον δεν την εχω ακουσει ποτε να μιλαει και να ανακετευεται!) αλλα στο ονομα την ειπε την σποντα της!!!!!!

ελεγα οτι θα τον βγαλουμε Παντελη (γιατι το θελει πολυ ο αντρας μου να τιμησουμε τον πατερα του) αλλα θα του βγαλουμε και ενα δευτερο ονομα και θα τον φωναζουμε με το αλλο ονομα και τοτε πεταγεται η πεθερα μου και λεει" ε τοτε αφου ειναι να τον φωναζεται με αλλο ονομα , μην τον βγαλεται και καθολου Παντελη!" (σποντα)

δεν μιλησα αλλα καταλαβα οτι δεν υπαρχει πειπτωση να τον φωναζουμε με το αλλο ονομα και λεω απο μεσα μου οκ θα του δωσω αλλο ονομα κι αν δεν του αρεσει οταν μεγαλωσει θα το αλλαξει μονος του

μετα πο 1 εβδομαδα ριξαμε εναν καυγα με τον αντρα μου για το ονομα!!

η μανα του προφανως του μιλησε και ιδιαιτερος (μη χεσω!!:evil:) και ο αντρας μου ξαφνικα αρχισε να μου λεει οτι δευτερο ονομα δεν θα του βγαλουμε

τελικα περασε το δικο του:cry::evil: αλλα το παιδι μου δεν υπαρχει περιπτωση να τον φωναζω Παντελη μονο Ακη, βεβαια θα υπαρχουν διαφοροι που θα τον λενε Παντελη αλλα ... αλλα

δεν θελω να μιλησω παραπανω γιατι μια φορα ειχα φοβηθει πολυ και ειπα ας ειναι καλα το παιδι μου κι αν ειναι αγορι θα τον βγαλω Παντελη(τα παντα ελεημον) οποτε δεν μιλαω !δεν ξερω μηπως τον Αγιο τον ενοχλει που θα τον φωναζω και Ακη:oops::oops::oops:


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσια τι κανετε???

didi τα παιδια απαγορευονταινα μπαινουν κ καλα μην ειναι αρρωστα απο καποια ηλικια κ πανω επιτρεπετε. εγω στην κορη μου ειχα κληση 4κλινο αλλα μολις με βαλανε μεσα ηταν η μαμα μου κ η νυφη μου μαζι στο δωματιο κ ηταν μεσα μια κοπελα κ φωναζε γιατι μπηκατε κ μικροβια κ πολλα αλλα δεν τις απαντησα γιατι δεν ειχα κουραγιο κ λεω του αντρα μου παρεμε σε μονοκλινο κ πηγαμε ηταν ενας καναπες μεγαλος εκει κ κοιμοταν η μαμα μου το μωρο μου το φερνανε. κ βαζαμε κρυφα τον γιο μου μεσα γιατι δεν υπηρχε αλλη κοπελα στο δωματιο εγω ηξερα πως δεν ηταν αρρωστος. κ στο κατω κατω δικο μου παιδι ηταν δεν ηταν ξενο...

καταλαβα...τουλαχιστον τον αντρα μου θα τον αφηνουν...(ελπιζω)

οταν εφυγες απο το 4κλινο και πηγες στο μονοκλινο αλλαξε και η τιμη να φανταστω ε?

οντως δυσκολο που εισαι συμη...λογικα το δεκεμβρη θα ερθεις ροδο και θα περιμενεις μεχρι να σπασουν τα νερα?

εχεις καποιο γνωστο σπιτι να μεινεις?

αν θες να κοιταξω για οικονομικο ξενοδοχειο, ενας συναδελφος του αντρα μου η γυναικα του εχει ξενοδοχειο , να τον ρωτησω τι τιμες παιζουν?παντως και μια φιλη μου -συναδελφος μου (ωρομισθια σε σχολειο) εμενε σε ενα ξενοδοχειο αντι για σπιτι την τελευταια χρονια στη ροδο, θα την ρωτησω αν ειναι ποσο πληρωνε(λογικα με το μηνα)


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα...τουλαχιστον τον αντρα μου θα τον αφηνουν...(ελπιζω)

οταν εφυγες απο το 4κλινο και πηγες στο μονοκλινο αλλαξε και η τιμη να φανταστω ε?

οντως δυσκολο που εισαι συμη...λογικα το δεκεμβρη θα ερθεις ροδο και θα περιμενεις μεχρι να σπασουν τα νερα?

εχεις καποιο γνωστο σπιτι να μεινεις?

αν θες να κοιταξω για οικονομικο ξενοδοχειο, ενας συναδελφος του αντρα μου η γυναικα του εχει ξενοδοχειο , να τον ρωτησω τι τιμες παιζουν?παντως και μια φιλη μου -συναδελφος μου (ωρομισθια σε σχολειο) εμενε σε ενα ξενοδοχειο αντι για σπιτι την τελευταια χρονια στη ροδο, θα την ρωτησω αν ειναι ποσο πληρωνε(λογικα με το μηνα)

ναι τον αντρα σου τον αφηνουν. κοιτα η τιμη δεν αλλαξε δεν ξερω αν μπερδευτικανε.. αλλα ναι θα μηνω ροδο σε ξενοδοχειο κ δεν ειναι καλοκαιρι να ερθω μια εβδομαδα αλλα χειμωνας κ χωρις καραβια. αν μπορεις ρωτησε..


yEZHp2.png

Q4UYp3.png

XJkwp3.png

Link to comment
Share on other sites

ντιντι μου οι γονεις μου ειναι αρχαιολατρες και θελουν να βαλω αρχαιο ελληνικο ονομα και τα πεθερικα μου ποιος τα υπολογιζει! χαχα!

ελπιζω να μην ειναι μαμακιας και μπαμπακιας ο αντρας σου!!!

ο δικος μου δεν αντεχεται!!!!

ισως φταιει που η αδερφη του δεν εβγαλε τους γονες τους(εβγαλε τα πεθερικα της και στην κορη και στο γιο, τι να πω για την αβουλια της!!!!)

ισως φταιει που οι γονεις του ειναι πλεον πολυ μεγαλοι(προχθες εβλεπε τον πατερα του και μου λεει"α ρε γερο πως γερασες ετσι?")

ισως φταιει που οταν ηταν μικρος (~24) επαθε κατι κακο και οι γονεις του τρεχαν και ξοδεψαν πολλα σε γιατρους


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!

πώς είστε σήμερα;

Kαλημέρα κορίτσια! Έχω κάτι ανεξήγητα νεύρα σήμερα, μάλλον ορμονικό είναι αλλά πραγματικά θέλω να δείρω όλον τον κόσμο εκτός του γιου μου και του μωρού που που έχω στην κοιλίτσα! Επειδή είδα ότι μιλήσατε και για θηλασμό, ό,τι θέλετε μπορώ να σας πω βάση εμπειρίας. Θηλάζω αποκλειστικά το πρώτο μου παιδάκι εδώ κι έναν χρόνο (6 μηνών εισάγαμε κι άλλες τροφές) και θα προσπαθήσω να κάνω τάντεμ δηλαδή να θηλάσω μαζί το πρώτο και το δεύτερο. Η γυναικολόγος και ο παιδίατρος με έχουν διαβεβαιώσει ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, μου έδωσαν συγχαρητήρια μάλιστα. Πρόκειται για μία από τις ωραιότερες εμπειρίες της ζωής μου και εφόσον βολεύει το συνεχίζω. Όσες θέλετε να θηλάσετε θα πρέπει με υπομονή να έχετε το μωράκι σας δίπλα σας από τη στιγμή της γέννησης και συγκεκριμένα πάνω στο στήθος. Δεν είναι απαραίτητο το 2ωρο, μπορει να θέλει και συχνότερα ειδικά στην αρχή. Δεν υπάρχει χρονικό περιθώριο, ο επιτυχημένος θηλασμός γίνεται απεριόριστα και ανεμπόδιστα μακριά από χρονογράμματα και ρολόγια ανάλογα με την επιθυμία του βρέφους. Όσο μεγαλώνει πιθανότατα θα περνάνε μεγαλύτερα χρονικά διαστήματα από θηλασμό σε θηλασμό αλλά κι αυτό δεν είναι απαραίτητο. Θα εξαρτηθεί από τις ανάγκες του μωρού. Είναι όμορφο συναίσθημα να θρέφεις το μωρό σου!!

μπράβο κοριτσάκι, με το καλό να θηλάσεις και το δεύτερο μωράκι σου!:D

εγώ το πρώτο μου παιδάκι το θήλασα 21 μήνες, περίπου στους 14 ξεκίνησα σιγά-σιγά να της δίνω και φρέσκο, ελπίζω και με το δεύτερο να πάνε όλα καλα :D

για το όνομα περιμένουμε να μάθουμε πρώτα το φύλο και μετά θα σας πω...;)


487Yp3.png

cYn6p3.png

Link to comment
Share on other sites

ναι τον αντρα σου τον αφηνουν. κοιτα η τιμη δεν αλλαξε δεν ξερω αν μπερδευτικανε.. αλλα ναι θα μηνω ροδο σε ξενοδοχειο κ δεν ειναι καλοκαιρι να ερθω μια εβδομαδα αλλα χειμωνας κ χωρις καραβια. αν μπορεις ρωτησε..

εννοειται θα ρωτησω!!!!!!:D:D:D

θα σου ελεγα να ερθεις σπιτι μου αλλα ειναι μικρο και εχουμε ενα διπλο κρεβατι φανταζεσαι 2 ετοιμογεννες στο ιδιο σπιτι???χααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...