Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

τι θα έκανες αν.... ;


CoffeeBean

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Με τους δικους του ορους? Τι θα μου ελεγε δηλ? (αχ και μεγαλωνω γιο, τι με περιμενει). Αμα δεν ηταν τιποτα το υπερβολικο θα τον αφηνα να νομιζει οτι περναει το δικο του και σιγα σιγα θα προσπαθουσα να τον προσεγγισω παλι στο θεμα "ορους".

Οκ ξερω και παιδια που ειπαν τους δικους τους οτι δεν θελουν το σχολειο απλα ηθελαν να το τελειωσουν και απο εκει και περα σπουδες γιοκ. Δεν χαθηκαν ομως, εχουν βρει καλυτερη δουλεια απο πολλους που εχουν τελειωσει πανεπιστημια.

Τι θα εκανες αμα επιανες τον γιο σου στα πρασα με την κοπελα του στο σπιτι σας?

Link to comment
Share on other sites

ανάλογα με την ηληκία του θα είχα και την ανάλογη συμπεριφορά...

αν μιλάς για παιδάκι 17- οκ!!! θα το έπερνα κάπως και απλά θα προσπαθούσα να του εξηγήσω κάποιους κανόνες που υπάρχουν και τι πρέπει να προσέχει..

αν όμως μιλάμε για 18+ τότε θα τα έβαζα με τον εαυτό μου που δεν προσέχω ποιά πόρτα ανοίγω...!

Σου ανακοινώνει το βλαστάρι σου ότι απο τα 15του καπνίζει πως αντιδράς?


Seasonal.gifSeasonal.gifSeasonal.gifSeasonal.gif

ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ...!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα του έλεγα ενδιαφέρουσες ιστορίες από όταν πήγαινα εγώ ή ο μπαμπάς του στο σχολείο.

.... αν ο δάσκαλος δεν έδινε καθόλου σημασία στο παιδί σου?


[sIGPIC][/sIGPIC]1.12.2008 - Αντίκρυσα το φως της ζωής μου!

Link to comment
Share on other sites

Θα πήγαινα να βρω τον δάσκαλο....ακομη και σε καθημερινή βάση μετά το σχολείο...για να καταλάβει πως αν δεν δώσει την απαραίτητη σημασία κ στο δικό μου το παιδί..δεν θα τον αφήσω σε χλωρό κλαρί :)

Τι θα έκανες αν μάθαινες πως άλλα παιδιά χτυπούν κ κοροϊδεύουν το παιδί σου στο σχολείο;

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην θα ελεγα το παιδι μου να αμυνεται. Παλια ημουν κατα αλλα τωρα που εχω παιδι εχω αναθεωρησει τις αποψεις μου. Στη συνεχεια θα πηγαινα στο σχολειο και θα μιλουσα πρωτα στον δασκαλο του παιδιου και αν δεν γινοταν τιποτα τοτε θα επιανα τα παιδια ενα ενα.

Τι θα εκανες αν η παρεα που ειχες με το παιδακι σου στο σπιτι (για 2χρονα παιδια μιλαμε) πετουσε συνεχεια τα παιχνιδια κατω η πανω σε οποιον εβρισκε και η μανα δεν του εδινε πολυ σημασια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αν η μητέρα του παιδιού ήταν κολλητή μου...κ είχα την άνεση...θα της έλεγα: -Βρε φιλενάδα...πες κάτι στο καμάρι σου, τον κούκλο σου...γιατί θα μας ξαπλώσει όλους κάτω (και καλά στο χαβαλέ)...Αν ήταν πιο τυπική η σχέση μας κ οχι κολλητη μου...απλά θα έκανα υπομονή ...προσπαθώντας όσο το δυνατόν να προστατέψω το παιδί μου...και μετά θα την απέφευγα...

Τι θα έκανες αν το παιδί της κολλητής σου έκανε επιθέσεις στο δικό σου (που είναι κ μικρότερο στην ηλικία) και εκείνη ενώ του έκανε παρατηρήσεις...δεν μπορούσε να τον "μαζέψει";

Link to comment
Share on other sites

Αμα η κολλητη μου οντως προσπαθουσε να τον μαζεψει και δεν μαζευοταν και ειχα ολο το θαρρος απεναντι της θα του εκανα παρατηρηση (μεχρι εκει που με παιρνει βεβαια) και θα προσπαθουσα να ελεγξω την κατασταση ωστε να μην εχουμε ατυχηματα.....

Τι θα εκανες αν μια απλη σου φιλη (οχι κολλητη) εβαζε τις φωνες στο παιδι σου μεσα σου στο ιδιο σου το σπιτι για κατι που δεν αρεσε σε εκεινη ενω εσενα αυτη του η πραξη δεν σε ενοχλουσε?

Link to comment
Share on other sites

Θα της έλεγα πως παρατηρήσεις στο παιδί μουκαι μάλιστα σε έντονο ύφος, κάνω εγώ και αν δεν της αρέσει κάτι στη συμπεριφορά του παιδιού μου να απευθυνθεί σε εμένα και όχι σε αυτό...

Τι θα έκανες αν ερχόταν φίλη σου στο σπίτ (κολλητη ή μη) και έβλεπες πως το παιδί της είναι μες στο συναχι και το βήχα, με κίνδυνο να κολλήσει και το δικό σου;

Link to comment
Share on other sites

Α μου ετυχε!!!!! Οχι βεβαια συναχι, απλα μια ιωση με ευκοιλια (στο τελος της) και μαλιστα με θρασος μου ειπε οτι οταν ηταν στα φορτε η ιωση με εψαχνε για να ερθουν να παιξουν τα παιδια μας!!!!!!! Καλο ε??????? Δεν την εδιωξα αλλα τωρα που το ξανασκεφτομαι επρεπε να το κανω. Δεν καταλαβα τιποτα οτι ηταν αρρωστο το μικρο γιατι δεν ειχε κανενα συμπτωμα, απλα αυτη μου το ψεφουρνησε. Αμα εβλεπα ομως οτι το παιδι της ειναι χαλια θα την ελεγα με τροπο οτι φοβαμαι μην κολλησει και ο δικος μου οποτε .....

Τι θα εκανες αμα ακουγες μια φιλη σου να βριζει το παιδι της μπροστα σου?

Link to comment
Share on other sites

Θα της έλεγα να ηρεμήσει λιγάκι και πως δεν μιλάμε άσχημα στα παιδάκια...πόσο μάλλον ΔΕΝ τα βρίζουμε...Αν είχε αντίθετη άποψη...θα της έλεγα πως δεν ξέρει τι της γίνεται από παιδοψυχολογία κ ψυχολογία γενικότερα...Γενικά θα την έπιανα με το καλό..αν δεν χαμπάριαζε..μακρία...να μου λοίπουν τέτοιες φίλες..που μου σπάνε τα νεύρα!

Τι θα έκανες αν πήγαινες μαζί με το μωρό σου στο σπίτι της φίλης σου (κολλητής) που έχει και νεογέννητο μωράκι...και εκεί ήταν άλλες 3-4 οι οποίες καπνίζανε....μη σεβούμενοι τα μωρά...????? οεο...μου εχει συμβεί!

Επεξεργάστηκαν by candy1234
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...