Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 47 λεπτά , Angot είπε:

      ειχα ΑΜΗ 3+κάτι στα 28-29 μου! αν μετρήσω τώρα θα είναι πιο κάτω από σένα! έλα να συνέλθεις μην πέφτεις τσάμπα! δεν είναι σκέτη η ΑΜΗ που καθορίζει, είναι και οι υπόλοιπες ορμόνες μαζί! 

      Ούτε που τις είχα σκεφτεί τις υπόλοιπες ορμόνες.. πριν την ωοληψια πρέπει να κάνω FSH & E2? Εσύ τις είχες ρυθμισμένες αυτές τις ορμόνες?

Cafe Ιουλίου 2013


crochetmania

Recommended Posts

Γεια σας μανουλες τι κανετε?

Αχ τι ηταν αυτο βρε τιτινακι που παθατε?? Περαστικα!! Πως ειστε τωρα??

Κοριτσάκια περαστικα και στα μωρακια σας τα αρρωστουλικα!!Περασαν οι γριπες??

Ξεκινησαμε στερεες απο προχθες!Τρωμε περιπου 10-12 κουταλιες! Με λαχανικα ξεκινησαμε και φαινεται να της αρεσουν!

Την προηγούμενη βδομάδα πηγαμε στην παιδιατρο για τα υπολοιπα εμβολια.Ειναι στα 7, 500 η μπεμπα και 69 εκατοστα.. Μεγαλωνουμε!!

Η δικη μου εχει πολυ καιρο που γυριζει μπρουμυτα περιπου ξεκινησε 3μιση μηνων.Τωρα της βαζω παιχνιδακια μπροστά και προσπαθεί να τα πιασει! Δεν τα καταφερνει βεβαια ακομα!!

Οσο για τα κιλα εχω ακομα να χασω 5μιση για να φτασω στα προ-εγκυμοσύνης. Εχω ξεκινησει την διαιτα dukan και καλα παει ως τωρα!

Τι αλλο?? Δεν θυμάμαι.

Βγαινω γιατι μαγειρευω της μικρης! Φιλακια σε ολες!!!!


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας μανουλες τι κανετε?

Αχ τι ηταν αυτο βρε τιτινακι που παθατε?? Περαστικα!! Πως ειστε τωρα??

Κοριτσάκια περαστικα και στα μωρακια σας τα αρρωστουλικα!!Περασαν οι γριπες??

Ξεκινησαμε στερεες απο προχθες!Τρωμε περιπου 10-12 κουταλιες! Με λαχανικα ξεκινησαμε και φαινεται να της αρεσουν!

Την προηγούμενη βδομάδα πηγαμε στην παιδιατρο για τα υπολοιπα εμβολια.Ειναι στα 7, 500 η μπεμπα και 69 εκατοστα.. Μεγαλωνουμε!!

Η δικη μου εχει πολυ καιρο που γυριζει μπρουμυτα περιπου ξεκινησε 3μιση μηνων.Τωρα της βαζω παιχνιδακια μπροστά και προσπαθεί να τα πιασει! Δεν τα καταφερνει βεβαια ακομα!!

Οσο για τα κιλα εχω ακομα να χασω 5μιση για να φτασω στα προ-εγκυμοσύνης. Εχω ξεκινησει την διαιτα dukan και καλα παει ως τωρα!

Τι αλλο?? Δεν θυμάμαι.

Βγαινω γιατι μαγειρευω της μικρης! Φιλακια σε ολες!!!!

Βρε κοριτσι μ λαχανικα απο τωρα??? πρώτη φορά το ακούω... εμεις ακομη τώρα θα ξεκινήσουμε το ριζαλευρο


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμάς θα μας ξεκινήσει με φρούτα αφού κλείσει τους 5 μήνες.

Ο κάθε γιατρός ξεκινάει με ότι θέλει όποτε θέλει. Δεν υπάρχουν κανόνες απ΄ότι φαίνεται.

Από αύριο ξεκινάω λίγες ώρες δουλειά για να βοηθήσω λίγο την κατάσταση στο γραφείο. Δεν θέλω καθολου να αφήσω τα παιδάκια μου ακόμα αλλά πρέπει.

Φιλάκια σε όλες σας!


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρια, τιτινακι πλεον οσο μικροτερο το ξεκινας στερεες το παιδι εχει λιγοτερες πιθανότητες για αλλεργίες. Προσπαθουν επισης οι περισσοτερη παιδιατροι να το εφαρμοσουν.


c9C7p3.png

IkE6p3.png

r9Kgp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μανούλες,

την τρίτη θα την πάω για εμβόλιο και ελπίζω να μας αρχίσει και στερεές, πράγματι ο καθε γιατρός εχει αλλο σύστημα.

τις τελευταιες μέρες την ενοχλούν πολύ τα δοντια της και σταμάτησε να πίνει πολύ γάλα, πίνει το μισό και μετα το βγάζει και βαζει τα χερια της στο στόμα, εσας το παθαινουν? τι να κάνω? να την ταιζω νωρίτερα απο το 3ωρο?


eNortjKzUjK0NDc1NVeyBlwwFcYC3w,,12.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Tina κι εμένα έτρωγε με πολύ μανία τα χεράκια του και είχε τρελά σαλάκια. Επίσης βάζει τα χέρια του κι αυτός στο στόμα την ώρα που τον θηλάζω με αποτέλεσμα να με πονάει κιόλας. Μάλλον ετοιμάζεστε για δοντάκια κι εσείς! Η μεγάλη μου είχε βγάλει τα πρώτα δοντάκια από 4 1/2 μηνών κι έτσι πίστευα και για τον μπέμπη. Η γιατρός χθες που πήγαμε για εμβόλιο μου είπε πως δεν νομίζει, όμως σήμερα έσκασε μύτη το πρώτο δοντάκι, 3 μέρες νωρίτερα απ'ότι είχε συμβεί με την μεγάλη μας! Λογικά αύριο θα βγεί κ το άλλο γιατί το βλέπω να ασπρίζει στο ούλο του. Τα καημενούλια ταλαιπωρούνται πολύ. Είχε αρκετή γκρίνια τις τελευταίες μέρες. Ελπίζω τώρα να ηρεμήσει...


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

maraki και εμεις πήγαμε χθες για εμβολιο και μου ειπε η γιατρος το ιδιο....μαλλον εμεις οι μανουλες ξερουμε καλύτερα!!!!

αρχίσαμε και κρεμουλα επιτελους και την εφαγε ολη χθες πρωτη μέρα, αντε να δουμε σημερα τι θα κάνει....

nikaki δεν το δοκίμασα τελικα για να μην της χαλάσω το προγραμμα, ευτυχώς ομως μονο 2 μερες δεν ετρωγε, μετα συνεχισε κανονικα


eNortjKzUjK0NDc1NVeyBlwwFcYC3w,,12.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχω τόσο καιρό να μπω αλλά έχω πήξει με τα δύο όλη μέρα μόνη μου.

Τιτινάκι μου περαστικά στην μικρή σου!Πρώτη φορά το ακούω αυτό πραγματικά!Πάντως για τα μαλλιά κ εμένα μου πέφτουν αλλά είναι φυσιολογικό.Έτσι είχε γίνει και στο 1ο.

Μαράκι ξεκινήσατε δοντάκια ε?Μπράβο νωρίς νωρίς.Εμείς τρώμε χέρια βγάζουμε σάλια αλλά δεν βλέπω φως στον ορίζοντα.Μάλλον δε θα τα βγάλει τώρα σύντομα, θα δείξει.

Νικάκι τι καλά!Ξεκινήσατε στέρεες!

Χαιρετώ κ τα υπόλοιπα κορίτσια και μωράκια της παρέας.

Τα κιλά της εγκυμοσύνης δεν τα έχω χάσει παραμένω κολλημένη στα +9 αλλά μπαίνω σε κάποια ρούχα που δεν έμπαινε πχ πριν 2μήνες.Δεν ξέρω τι να πω κ δεν αγχώνομαι γτ με τέτοιο τρέξιμο που θα ρίξω σε λίγο μέχρι το καλοκαίρι θα τα έχω χάσει.

Εγώ εδώ όλη μέρα με τα παιδιά,περνάει δημιουργικά ο χρόνος μας και δεν προλαβαίνουμε.


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες,

κι εδω δουλεια, σπιτι, μωρακι... ωραια ειναι αλλα παει ο ελευθερος χρονος, τον εχασα :) ξεκιναμε στερεες στις 18, ανυπομονω!

Μηπως ξερει καμια να μου πει: εδω και 3 μερες οταν αντλω γαλα, κανει αφρο κι ανεβαινει στο σωληνακι. Τι ειναι αυτο παλι?


7M7zp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα! Κι εγώ πολύ κούραση με τα δυό. Καμμία σχέση όταν έχεις ένα, καλά μου το έλεγαν... Ολα καλά όμως. Ο μικρός μου παρόλο που έβγαλε τα δύο πρώτα δοντάκια εξακολουθεί να τρώει χέρια κ να έχει πολλά σάλια. Ακόμα φαίνεται πονάει. Η μεγάλη συνεχώς με μύξα από το δημιουργικό εργαστήρι που την πάω δυό φορές την εβδομάδα.

Στέρεες κι εμείς θα ξεκινήσουμε μέσα στον μήνα. Παπντως ηπδη έχει αρχίσει να ΄χει τρελό ενδιαφέρον για φαγητό. Θέλει να μας αρπάξει ότι τρώμε κ χθες προσπαθούσε να πάρει το μπιμπερό της αδερφής του που έπινε γάλα. Είχε πλάκα.

Εγώ πηγαίνω λίγες ώρες στην δουλειά για να βοηθάω αλλά είμαι με την 6μηνη άδεια-αν καταφέρουν ποτέ να μου συμπληρώσουν το χαρτί για να πάω στον ΟΑΕΔ...

Εξακολουθώ να θηλάζω αποκλειστικά, εξακολουθεί να κάνει εμετούς κι έχει μείνει στάσιμος σε βάρος κ ύψος (αν τον μέτρησα σωστά). Ακόμα βέβαια ειναι σε διαστάσεις μεγαλύτερες από την ηλικία του αλλά ανησυχώ που δεν πήρε βάρος την τελευταία εβδομάδα. Την άλλη βδομάδα θα πάμε για εμβόλιο κ θα δω τι θα μου πεί η γιατρός.

Ephie δεν έχω ιδέα τι μπορεί να είναι αυτό. Δεν καταλαβαίνω κιόλας για ποιό σωληνάκι μιλάς.

Φιλιά σε όλες!


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

εννοω το σωληνακι που ενωνει το μπιμπερο με το κυριως θηλαστρο. Θα το στειλω για σερβις σημερα γιατι εχει περασει γαλα στο μοτερ και δεν κανει καλη αναρροφηση. Καντεμια με τα θηλαστρα, ειναι το 4ο μου μεσα σε 5 μηνες. Αν μπορουσα θα ξανανοικιαζα αλλα πως να το πηγαινοφερνω στη δουλεια?

το σιγουρο ειναι οτι οι μαμαδες χρειαζονται βοηθεια. Ειμαι ευγνωμων στον αντρα μου για απλα πραγματα, πχ οτι κραταεο το μωρο και μπορω να κανω μπανιο ή να μαγειρεψω με την ησυχια μου... τετοιες πολυτελειες. Που να ειχα και δυο δηλαδη...


7M7zp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κοριτσάκια μου.

και εμείς τρώμε εδώ και δέκα ημέρες κρεμούλα. Ο μπέμπης την καταβροχθίζει χωρίς καν να λερωθεί,ενώ η μπέμπα γίνεται μες την κρέμα. Άσε που ώρες ώρες μου κλαίει και δεν μπορώ να καταλάβω εάν κάτι την ενοχλεί ή κλαίει από ανυπομονησία, η αλήθεια είναι πως όταν ταυτόχρονα την απασχολώ με κάτι άλλο τρώει μια χαρά.

Καλές οι κρεμούλες βρε κορίτσια, αλλά έχουν πολλή ζάχαρη. Εμείς τους δίνουμε κάποια βιολογική με λιγότερα γλυκαντικά αλλά δεν φτουράει για δύο παιδάκια, έχει σχεδόν τη διπλάσια

τιμή.

Εμένα ευτυχώς με βοηθάει ο αντρούλης μου με τα μωρά, μια που είναι άνεργος εδώ και πολλή καιρό, αλλιώς δεν ξέρω πως θα τα κατάφερνα χωρίς βοήθεια.


JQdCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,

δοντάκια ακούω και δοντάκια δεν βλέπω... ανυπομονώ!

αυτό με τις κρέμες δεν το πολυκαταλαβαίνω, αγόρασα αυτήν που θα δίνουμε στο μωράκι από βδομάδα και βλέπω οτι είναι ρύζι και χαρούπι αλεσμένο. Δηλαδή γιατί να μην αλέσω εγώ ρυζάκι κι ό,τι άλλο χρειάζεται και πρέπει να τα αγοράσω έτοιμα και να έχουν ζάχαρη και ποιος ξέρει τι άλλο μέσα?

πρέπει να πάρουμε και καρεκλάκι φαγητού... έχετε καμιά πρόταση οι πιο έμπειρες ή κάτι που θα πρέπει να αποφύγω? Για πόσο καιρό θα το χρησιμοποιεί? Αν είναι για 2-3 μήνες μόνο μην παω να δώσω μια περιουσία ΚΑΙ γι αυτό.

Αρχίσαμε να κοιτάμε και για τη βάφτιση δειλά δειλά, μάλλον για Μάιο λέμε. Ξεκινήσαμε από τα βασικά, το φαγητό δηλαδή και μετά θα βρούμε κι εκκλησία κλπ. Έχετε να προτείνετε κανένα σάιτ για ιδέες?

Όλο απορίες είμαι σήμερα :)


7M7zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανουλες και εμεις τρώμε εδω και 8 μερες κρεμουλα... πήρα της nestle ειναι η μόνη που δεν εχει ζαχαρη αλλα δεν πήζει με τιποτα για να καταλάβετε... στα 150 μλ επρεπε να βαλω 8-9 μεζουρες για να ειναι λιγο πηχτή ... και πάλι μου την εφτυνε ... αγανάκτησα και πήγα πήρα της νουνου... τοσα παιδακια τρώνε με ζάχαρη ε ας τρώει και το δικο μου... σήμερα πρώτη μέρα και για πρωτη φορά έφαγε 150 χωρις γκρίνια και με λαχτάρα...

ephie μου και εγω σε αυτή την διαδικασία είμαι... βασικά εγώ το αποφάσισα τέλος Νοεμβρίου να κάνω γάμο και βάφτιση 12 Ιανουαρίου και τρέχω σαν τρελή... Λογο οικονομικών αποφάσισα να τα κάνω ολα μόνη μου... (στολισμο, μπομπονιερες, μαρτυρικά... ) http://www.123-mpomponieres.gr/cart τα πήρα ολα απο αυτό το site και αύριο θα πάω να τα πάρω απο την μεταφορική... ΟΛΑ μου βγήκαν πολυ οικονομικά γιατί είμαι και σε οικονομικη πόλη... :-D το μόνο καλό που εχει η Ξανθη


XKqxiAb.jpgXKqxp2.png

29TYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...