Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΟ FUN CLUB TΟΥ κ. ΧΑΣΙΑΚΟΥ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγω κοριτσια θα σας ρωτησω κατι ασχετο....οταν ησασταν εγκυος ειχατε ολες τις μερες τα ιδια εντονα συμπτωματα??δλδ το στηθος σας ηταν καθε μερα πολυ πρισμενο κ πονουσε??εμενα κανει σκαμπανεβασματα κ ανησυχω...επειδη δεν εχω συμπτωματα πως μπορω να ξερω οτι η εγκυμοσινη μου παει καλα???αισθανομαι μονο το στηθος πρισμενο ποτε πολυ ποτε λιγο κ εχω σχεδον ολη την ημερα 36,7-37...απο την αλλη σκεφτομαι μηπως κ αυτα τα λιγα συμπτωματα μου τα προκαλει το ουτρογκεσταν που παιρνω..την τριτη θα παω γιατρο...κ οσο για αυτα που γραφουν για τον ανθρωπο μην δινεται σημασια γιατι οσο δινεται αλλο τοσο θα γραφουν.. μην τσιμπατε...

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ελεος!!!!!!!

ο γιατρος αραγε να εχει ενημερωθει για ολα αυτα;;;

μα καλα δεν σκεφτονται οτι υπαρχουν τοσες και τοσες γυναικες που αυτη τη στιγμη κυοφορουν και τις βαζουν σε τοσο ασχημο και ψυχοφθορο τριπακι;;;;;;;


2538116qn0paax0p3.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πόσο πληγωμένος μπορεί να νιώθει ο άνθρωπος που μετά από τόσες θυσίες ακούει τόσες συκοφαντίες??

Λάμπη μου,τα συμπτώματα δεν είναι σταθερά!Άλλες μέρες είναι πιο έντονα άλλες μέρες πιο ήπια.Προσωπικά είχα μέρες που το στήθος μου στις αρχές πονούσε και κάποιες μέρες ήταν τελείως ανέπαφο.Το ίδιο είχα και με τις αναγούλες.Άλλες μέρες δεν αντέχονταν κι άλλες μέρες ήμουν πιο ήρεμη.Μετά τους 4-4,5 μήνες κοπάζουν τελείως και γίνεσαι σχεδόν όπως ήσουν πριν!!Κι εγώ νόμιζα ότι τα περισσότερα συμπτώματα ήταν από τα ουτροτζεστάν που τα έπαιρνα ως την αυχενική,αλλά κι όταν τα έκοψα ίδια έμειναν...

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ο γιατρος εχει ενημερωθει

μιλησα με καποια απο τις κοπελες της γραμματειας και ειναι ενημερωμενοι και απο οτι καταλαβα πικραμενοι

Καλησπέρα,

Αύριο έχω ραντεβού με το γιατρό μας και θα σας ενημερώσω για το τι θα συναντήσω. Εγώ πάντως θα σκάσω μύτη με σοκολατάκια που ξέρω ότι τα λατρεύει και μια τεράστια αγκαλία.

Πραγματικά δε ξέρω αν αξίζει να μπούμε όλες μαζί στο blog και να απαντήσουμε ή αν απλά πρέπει να αδιαφορήσουμε. Εμένα πάντως μου αρκεί που κάθε φορά που κλείνω τα μάτια σκέφτομαι το χαμογελό του όταν κοιτάζει το μπεμπάκι μου στον υπέρηχο και το χέρι του που κρατάει το δικό μου. Η σιγουρία και η ασφάλεια που μου προκαλεί είναι τόσο δυνατή και τόσο αληθινή που οτιδήποτε άλλο μου προκαλεί γέλιο.

Θα σας γράψω αύριο πάλι

Φιλιά σε όλες και μη μασάτε


"Λέτε: είναι κουραστικό να συναναστρέφεσαι παιδιά".

Έχετε δίκιο.

Προσθέτετε: γιατί πρέπει να κατέβεις στο επίπεδό τους, να σκύψεις, να λυγίσεις, να γίνεις μικρός.

Εδώ έχετε άδικο.

Δεν είναι αυτό που κουράζει πιο πολύ.

Φταίει μάλλον το ότι είστε υποχρεωμένοι να φτάσετε στο ύψος των συναισθημάτων τους.

Να τεντωθείτε, να μακρύνετε, να σηκωθείτε στις μύτες των ποδιών.

Για να μην τα πληγώσετε".

JANUSZ KORCZAK

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα εδω και πολυ καιρο σας διαβαζω αλλα δεν εχω γραψει ποτε..ειμαι μανουλα 2παιδιων και περιμενω τριδυμα σε λιγους μηνες..επειδη εχω νευριασει με αυτα που διαβαζω πηρα την αποφαση να γραψω..στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ειχα εναν μεγαλογιατρο που ειναι στο ιασω..αυτος το μονο μελλημα του ηταν πως θα μου ''φαει''οσα πιο πολλα μπορει...ηθελε να με βαλει σε 2κλινο για να παρει τοσα λεφτα και αυτος και στις 100λεξεις του οι 90ηταν καισαρικη..στα μεσα του ογδοου μηνα μου ειπε οτι το μωρο ειναι πολυ μεγαλο και ου=τι δεν εχει γυρισει τελειως οποτε να κανονιζουμε ραντεβου για καισαρικη..δεν μπορειτε να φανταστειτε τι σοκ επαθα..δεν ηθελα με τιποτα για εναν τετοιο λογο να γεννησω με καισαρικη ετσι λοιπον ψαχτηκα και πηγα στον κ.χασιακο..παροτι ημουν σχεδον ετοιμογεννη με δεχτηκε και μετα απο 3βδομαδες γεννησα ενα πανεμορφο αγορακι 4180με φ,τ και παρα πολυ γρηγορα ουτε επισκληρηδιο δεν προλαβα να κανω..επισης στην 2εγκυμοσυνη με προσεξε παρα πολυ και οσες φορες και να πηγα πληρωσα μονο 2επισκεψεις..τωρα στα τριδυμα με βλεπει καθε εβδομαδα χρεατηκε να νοσηλευτω 2φορες μια στο λητω και μια στο αρεταιειο και οσες μερες ημουν στο νοσοκομειο περνουσε καθε μερα και μιλουσαμε και στο τηλ..και δεν τον επαιρνα εγω μ επαιρνε η ο ιδιος η οι γραμματεες του..για αυτο δεν μπορω να ακουω ασχημα λιγια για ενα τοσο καλο ανθρωπο και γιατρο και ειδικα απο ανωνυμες καταγγελιες...ευχαριστω και ελπιζω να μην σας κουρασα..


Θανούλης 10/3/2005

Σμαράγδα 19/8/2007

adhWm7.png CPy1m7.png

ΕΧΕ ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ευη μου τωρα μπαινω στη 9η εβδομαδα βαση περιοδου αλλα τρεμει η ψυχη μου μηπως ολα σταματησαν ξανα..εχω ηδη 2 παλλινδρομες κ φοβαμαι πολυ...ποτε δεν ειχα εντονα συμπτωματα αλλα ουτε κ τωρα κ προσπαθω απο αυτα τα λιγα να καταλαβω κατι..το μυαλο μου ολα στο κακο παει συνεχεια...

Link to comment
Share on other sites

λαμπη μου σε καταλαβαινω απολυτα

και εγω εχω περασει δυο παλλινδρομες και ενα εξωμητριο

αλλα ξερεις κατι;;; ετσι δεν βοηθας

στο λεω εγω που ξερω οτι και εγω θα ειμαι σε αναμμενα καρβουνα, αλλα προσπαθησε οσο μπορεις να εισαι ψυχραιμη και να αποσπας το μυαλο σου γιατι τελικα η ψυχολογια μας παιζει σπουδαιοτατο ρολο


2538116qn0paax0p3.gif
Link to comment
Share on other sites

ευη μου τωρα μπαινω στη 9η εβδομαδα βαση περιοδου αλλα τρεμει η ψυχη μου μηπως ολα σταματησαν ξανα..εχω ηδη 2 παλλινδρομες κ φοβαμαι πολυ...ποτε δεν ειχα εντονα συμπτωματα αλλα ουτε κ τωρα κ προσπαθω απο αυτα τα λιγα να καταλαβω κατι..το μυαλο μου ολα στο κακο παει συνεχεια...

Λάμπη μου,

την Τρίτη μπήκα στην 16η εβδομάδα. Από το πρώτο τετράμηνο της εγκυμοσύνης έχω να θυμάμαι δύο εβδομάδες με πρωινή ζάλη και κάποιες μέρες με έντονο πόνο στη μέση και την κοιλιά μου. Ούτε ανακατωσούρες, ούτε τάση για εμετό ούτε πρήξιμο στο στήθος. Η αλήθεια είναι ότι αγχώνομαι πάρα πολύ και περιμένω με λαχτάρα τη μέρα που θα πάω για τον υπέρηχο για να ξανακούσω την καρδούλα του μωρού. Οι φίλες μου που έχουν περάσει από αυτή τη φάση μου λένε ότι είμαι πάρα πολύ τυχερή και έχω μια πολύ καλή εγκυμοσύνη. Το ίδιο μου λέει και ο κ. Χασιάκος οπότε προσπάθησε να χαλαρώσεις και να το απολαύσεις. Θα δεις ότι σε λίγο καιρό που θα νιώσεις τα φτερουγίσματα στην κοιλίτσα σου θα περιμένεις πως και πως για αυτό το συναίσθημα.


"Λέτε: είναι κουραστικό να συναναστρέφεσαι παιδιά".

Έχετε δίκιο.

Προσθέτετε: γιατί πρέπει να κατέβεις στο επίπεδό τους, να σκύψεις, να λυγίσεις, να γίνεις μικρός.

Εδώ έχετε άδικο.

Δεν είναι αυτό που κουράζει πιο πολύ.

Φταίει μάλλον το ότι είστε υποχρεωμένοι να φτάσετε στο ύψος των συναισθημάτων τους.

Να τεντωθείτε, να μακρύνετε, να σηκωθείτε στις μύτες των ποδιών.

Για να μην τα πληγώσετε".

JANUSZ KORCZAK

Link to comment
Share on other sites

eimai kenourgia stin selida auti.ematha gia auto pou egine kai den mou aresei na kakologoun katholou ton giatro.opos eipes tosa pou exei dosei xathikan?epeidi exo neuriasei tha to psakso to thema kai tha apontiso eponima kai ego.ego ksero oti den mporousa na kano paidi oute me eksosomatiki kai pira ksena oaria kai tora exo ena koritsaki 2.5 xronon

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν, Λάμπη μου, σε καταλαβαίνω απόλυτα, είναι φυσιολογικό που ανησυχείς, απλώς προσπάθησε να δείξεις ψυχραιμία και να κάνεις αισιόδοξες σκέψεις. Κατά δεύτερον, εγώ στη θέση σου θα είχα πάει σήμερα στο Αρεταίειο που ξέρω σίγουρα ότι είναι εκεί ο κ. Χασιάκος, για να έκανα έναν υπέρηχο. Σου προτείνω να πας το Σάββατο το μεσημεράκι κατά τις 3.30 στο Αρεταίειο να σε δει, γιατί δεν αντέχεται αυτή η γωνία και το ζούληγμα του βυζιού όλη την ώρα.

Όσον αφορά τις συνεχιζόμενες καταγγελίες, έχω να πω ότι δεν θα ασχοληθώ. Την άποψή μου την είπα προχθές, κάποιοι του κάνουν πόλεμο.

Σήμερα είχα σκοπό κι εγώ να πάρω τηλ. στο ιατρείο και να τους ενημερώσω αλλά δεν βρήκα χρόνο. Ευτυχώς που το έκανε η andro2.

Ούτε θα μπω στη διαδικασία να επαναλάβω γι' αυτόν τον γιατρό τις απόψεις μου, που τις έχω καταγράψει άπειρες φορές σ' αυτό το φόρουμ και στο αρχικό που είχαμε ανοίξει στο parents.

Όποιος δεν τον εμπιστεύεται, ας μην τον έχει γιατρό.

Εγώ τον εμπιστεύομαι, τον εκτιμώ, τον αγαπάω και νιώθω ασφαλής μαζί του και θα συνεχίσω να τον έχω γιατρό ο κόσμος να χαλάσει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...