Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΤΟ FUN CLUB TΟΥ κ. ΧΑΣΙΑΚΟΥ


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια,εγω μπαινω λιγο αργα οποτε πολυ δυσκολο να σας πετυχω.ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ....... κ το ειδα το μικρο μου σπορακι χαρηκα παρα πολυ,αχ μωρε ειναι μικουλικο ακομα!:P αλλα βρε κοριτσια τρομερη η αισθηση ααααααχ!καλο χημερωμα σε ολες κ πολλα φιλια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μπραβο βρε Ολγάκι. Σού εύχομαι να έχεις μια καταπληκτική εγκυμοσύνη! Ολα θα πάνε τέλεια.

Λάμπη μου όλες οι κοπέλες το ίδιο παθαίνουν...Εγώ κάθε λίγο και λιγακι ζούλουσα το στήθος μου για να δω αν είναι πρησμένο και πονάει...Ασε πονεμένη ιστορία αυτή του πρώτου τριμήνου αλλά και μετά συνεχίζει η αγωνία...Μην το σκέφτεσαι. Μονο να προσπαθείς να είσαι ήρεμη για το μωράκι σου.


dMxip3.png eNortjKzUjI0NjM2sFCyBlwwFXsC0g,,10.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια,εγω μπαινω λιγο αργα οποτε πολυ δυσκολο να σας πετυχω.ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ....... κ το ειδα το μικρο μου σπορακι χαρηκα παρα πολυ,αχ μωρε ειναι μικουλικο ακομα!:P αλλα βρε κοριτσια τρομερη η αισθηση ααααααχ!καλο χημερωμα σε ολες κ πολλα φιλια

Μπράβο βρε Ολγάκι,

κράτα το στη μνήμη σου το συναίσθημα για να αντέξεις μέχρι τον επόμενο υπέρηχο όπου πλέον θα δεις ένα μικρό μικρό μωράκι μέσα σου!:P


"Λέτε: είναι κουραστικό να συναναστρέφεσαι παιδιά".

Έχετε δίκιο.

Προσθέτετε: γιατί πρέπει να κατέβεις στο επίπεδό τους, να σκύψεις, να λυγίσεις, να γίνεις μικρός.

Εδώ έχετε άδικο.

Δεν είναι αυτό που κουράζει πιο πολύ.

Φταίει μάλλον το ότι είστε υποχρεωμένοι να φτάσετε στο ύψος των συναισθημάτων τους.

Να τεντωθείτε, να μακρύνετε, να σηκωθείτε στις μύτες των ποδιών.

Για να μην τα πληγώσετε".

JANUSZ KORCZAK

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια..καλα ειστε???εχω μια ερωτηση να σας κανω..δεν μπορω καθομου απο την μυτη μου..εχω χρονιο προβλημα κ τωρα εχει χειροτερεψει...εβαζα το ροναλ το οποιο κ πρεπει να σταματησω..πηρα να βαζω το φισιομερ θαλλασινο νερο ειναι αλλα δεν με ανακουφιζει καθολου..ειδικα το βραδυ ειναι πολυ ενοχλητικο..αχ τι να κανω,ειναι πολυ κουραστικο κ φοβαμαι για το νινι.......

Link to comment
Share on other sites

Ολγάκι, μπράβο, όλα τέλεια! Τουλάχιστον σου έφυγε ένα άγχος.

Λάμπη, κι εγώ έχω θεματάκι με τη μύτη μου. Έβαζα τα πάντα, δεν μου κάνανε τίποτε, μετά έβαζα φυσιομέρ, μετά ένα της johnson που είναι για μωρά (φυσιολογικός ορός σε σπρέυ, όπως είναι το φυσιομέρ), ούτε αυτό κάνει τίποτε, απλώς βοηθάει να καθαρίζει η μυτούλα.

Εγώ το έχω παρατήσει πάντως, σταμάτησα να ασχολούμαι, απλώς καμιά φορά αναρωτιέμαι πως θα ήταν να έχω τη μύτη μου ξεβούλωτη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια..καλα ειστε???εχω μια ερωτηση να σας κανω..δεν μπορω καθομου απο την μυτη μου..εχω χρονιο προβλημα κ τωρα εχει χειροτερεψει...εβαζα το ροναλ το οποιο κ πρεπει να σταματησω..πηρα να βαζω το φισιομερ θαλλασινο νερο ειναι αλλα δεν με ανακουφιζει καθολου..ειδικα το βραδυ ειναι πολυ ενοχλητικο..αχ τι να κανω,ειναι πολυ κουραστικο κ φοβαμαι για το νινι.......

Λάμπη καλημέρα,

το μόνο που μπορώ να σου πω για να σε παρηγορήσω λίγο είναι ότι μετά το πρώτο τρίμηνο θα καλυτερέψει. Κουράγιο λίγο ακόμα


"Λέτε: είναι κουραστικό να συναναστρέφεσαι παιδιά".

Έχετε δίκιο.

Προσθέτετε: γιατί πρέπει να κατέβεις στο επίπεδό τους, να σκύψεις, να λυγίσεις, να γίνεις μικρός.

Εδώ έχετε άδικο.

Δεν είναι αυτό που κουράζει πιο πολύ.

Φταίει μάλλον το ότι είστε υποχρεωμένοι να φτάσετε στο ύψος των συναισθημάτων τους.

Να τεντωθείτε, να μακρύνετε, να σηκωθείτε στις μύτες των ποδιών.

Για να μην τα πληγώσετε".

JANUSZ KORCZAK

Link to comment
Share on other sites

Ολγάκι μου,μπράβο,κοριτσάκι μου!!!!!Καλή συνέχεια στο σποράκι σου!!Θα δεις για πότε αυτό το σποράκι θα βγάλει χεράκια ποδαράκια κ.τ.λ.Καμιά φορά κοιτάω το ιστορικό των υπερήχων και την βλέπω τη μικρούλα όταν ήταν 7 εβδομάδων ή 9 και λέω"βρε καλαμαράκι,πώς έγινες ολόκληρη κοπελάρα που κλωτσάς με τις ποδάρες σου τώρα?"Να ζεις κάθε στιγμή και κάθε υπέρηχο,γιατί κανένας δεν είναι ίδιος από εδώ και πέρα!!

Λάμπη μου,αυτό είναι κλασικό για όλες τις εγκυμονούσες το 1ο τρίμηνο-όπως είπε και η Αγγέλα μας-το τι ζούληγμα,το τι ανησυχία,το τι ψάξιμο έκανα στο σώμα μου δε λέγεται.Και τι κατάλαβα?Πέρασα 3-4 μήνες μέσα στο άγχος και στην αγωνία.Βέβαια όταν ξεπεράστηκε αυτό το άγχος μετά βρίσκουμε μια χαρά δεκάδες άλλα άγχη!!Είναι στη φύση της μάνα δυστυχώς...

Link to comment
Share on other sites

koritsia εχει κανει καποια απο εσας εξετασεις στο αρεταιειο??τις εγραψα κ θα παω την δευτερα να τις κανω... που παω για την αιμοδοσια??εχει χωριστα η μαιευτικη??η θα παω στο κεντρικο??ποσες μερες κανουν οι εξετασεις να βγουν???αιματος κ ουρων μου εγραψε ο γιατρος..

Link to comment
Share on other sites

koritsia εχει κανει καποια απο εσας εξετασεις στο αρεταιειο??τις εγραψα κ θα παω την δευτερα να τις κανω... που παω για την αιμοδοσια??εχει χωριστα η μαιευτικη??η θα παω στο κεντρικο??ποσες μερες κανουν οι εξετασεις να βγουν???αιματος κ ουρων μου εγραψε ο γιατρος..

Λάμπη μου, δυστυχώς δεν ξέρω.

Πάντως στο Αρεταίειο έχει αιμοδοσία, είναι στο κεντρικό κτήριο. Ρώτα στην είσοδο και θα σε κατατοπίσουν.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ιολη μου για την αμεση απαντηση..βρε κοριτσια να σας πω τι με βασανιζει??επειδη το διαφραγμα δεν εχει διορθωθει πληρες αλλα σε μαγαλο ποσοστο μηπως αυτη την φορα παει λιγο καλυτερα κ μου συμβει το χειροτερο σε μεγαλυτερο μηνα..αυτο δεν φευγει καθολου απο το μυαλο μου...ο γιατρος μου λεει θα παει καλυτερα,τωρα τι εννοει,μακαρι να μπορουσα να καταλαβω..φιλακια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ευχαριστω ιολη μου για την αμεση απαντηση..βρε κοριτσια να σας πω τι με βασανιζει??επειδη το διαφραγμα δεν εχει διορθωθει πληρες αλλα σε μαγαλο ποσοστο μηπως αυτη την φορα παει λιγο καλυτερα κ μου συμβει το χειροτερο σε μεγαλυτερο μηνα..αυτο δεν φευγει καθολου απο το μυαλο μου...ο γιατρος μου λεει θα παει καλυτερα,τωρα τι εννοει,μακαρι να μπορουσα να καταλαβω..φιλακια

Αχ, βρε μάτια μου, δεν πρόκειται να ησυχάσουμε ποτέ. Πάντα κάτι θα μας βασανίζει.

Εγώ τώρα βασανίζομαι που δεν μπορώ να μείνω έγκυος. Αν μείνω, θα βασανίζομαι αν θα πάει καλά. Μετά θα βασανίζομαι για αυχενική διαφάνεια, μετά για αμνιοπαρακέντηση, μετά για τον τοκετό.

Δεν θα ηρεμήσουμε, δυστυχώς.

Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να διώχνουμε τις κακιές σκέψεις και να σκεφτόμαστε τα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

ιολη μου θα ρωτησω..ο γιατρος μου εγραψε να παω πρωτα στο λογιστηριο κ μετα αιμοδοσια κ μικροβιολογικο...θα παω οπως δηποτε την δευτερα γιατι φοβαμαι μηπως εχω κ κατι αλλο κ δεν το προλαβω...ελπιζω βεβαια να μην κανουν κανα μηνα να βγουν τα αποτελεσματα...

Link to comment
Share on other sites

Αχ, βρε μάτια μου, δεν πρόκειται να ησυχάσουμε ποτέ. Πάντα κάτι θα μας βασανίζει.

Εγώ τώρα βασανίζομαι που δεν μπορώ να μείνω έγκυος. Αν μείνω, θα βασανίζομαι αν θα πάει καλά. Μετά θα βασανίζομαι για αυχενική διαφάνεια, μετά για αμνιοπαρακέντηση, μετά για τον τοκετό.

Δεν θα ηρεμήσουμε, δυστυχώς.

Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να διώχνουμε τις κακιές σκέψεις και να σκεφτόμαστε τα καλύτερα.

Ιόλη μου πόσο αληθινά είναι αυτά που γράφεις...Είναι στη φύση μας να αγωνιούμε για όλα αυτα που ανέφερες...και φυσικά η αγωνία δεν σταματάει στον τοκετό...συνεχίζεται και μετά...να εείναι γερό το παιδί, να πάιρνει το σωστό βάρος, να αναπτύσσεται φυσιολογικά κλπ κλπ κλπ. Αυτή η αγωνια δεν σταματάει...Γι αυτό όπως λές πολύ σωστα, το μόνο που π΄ρεπει να κάνουμε είναι να σκεφτόμαστε θετικά και να μην βάζουμε αρνητικές σκέψεις. Τα γράφω εγώ που είμαι αντιπροσωπέυτικό δείγμα απαισιόδοξου ανθρώπου....μηπώς και πέισω τον εαυτό μου ν' αλλάξει...


dMxip3.png eNortjKzUjI0NjM2sFCyBlwwFXsC0g,,10.png
Link to comment
Share on other sites

Πού να δείτε τι αγωνίες και ανησυχίες θα έχουμε αφού γεννηθούν τα παιδάκια!!Έφαγαν καλά,κοιμήθηκαν, αναπνέουν,μετά χτύπησαν,επέστρεψαν από την βραδινή βόλτα κ.τ.λ.Αυτή είναι η μοίρα της μάνας...η αγωνία προσωποποιημένη!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...