Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΤΟ FUN CLUB TΟΥ κ. ΧΑΣΙΑΚΟΥ


Recommended Posts

Κορίτσια μου,είναι πολύ συγκινητικά όλα αυτά που αναφέρατε για τον γιατρό μας!!Τα ίδια συναισθήματα νιώθω κι εγώ στον υπέρηχο!!!Είναι απίστευτο με τι αγάπη κοιτάζει τα μωράκια μας!!Αγαπάει όλα τα μωράκια!!!!

Kikar μου,περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου και δώσε μία τεράστια αγκαλά απ όλες μας στον γιατρούλη μας!!!!

Λάμπη μου,να σου πω κάτι για να ησυχάσεις.Γύρω στις 8,5 εβδομάδες μου μειώθηκαν τα συμπτώματα (εμετοί,αναγούλες,στήθος κ.τ.λ.)και έφαγα κόλλημα ότι κάτι έπαθε το μωρό μου!Πήρα τηλ τον κ. Μουστακαρία (γιατί μου είχε κάνει την εξωσωματική),μου είπε να μην ανησυχώ και ότι όλα είναι καλά και ότι γύρω σε αυτή την εβδομάδα τα συμπτώματα αρχίζουν και κοπάζουν.Πράγματι τον επισκέφτηκα,κάναμε υπέρηχο και το μωράκι μου ήταν μια χαρά!!Όλες αυτές οι αγωνίες είναι φυσιολογικές αν έχεις περάσει περιπέτειες (έχω κι εγώ μία αποβολή και ένα εξωμήτριο στο ιστορικό μου)!!Όλα θα πάνε καλά και όταν αγχώνεσαι να ζητάς από τον γιατρούλη μας να σου κάνει έναν υπέρηχο να ησυχάζεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσάκια μου γλυκά καλησπέρα !

Είμαι έξαλλη με όλα αυτά που γράφονται για τον γιατρό μας !

Ξέρετε τι μ' ενοχλεί περισσότερο ; 'Οτι αναφέρονται σε αυτόν ύστερα από φήμες που άκουσαν και διάφορα "τέτοια" ....

Οι μόνοι που μπορούν να λένε άσχημα πράγματα για τον γιατρό μας είναι όσοι έχουν ιδία άποψη, όσοι ενοχλήθηκαν από την συμπεριφορά του .... τότε όμως θα πρέπει να τον κατηγορούν επώνυμα και με στοιχεία και όχι να κρύβονται πίσω από την ανωνυμία .....

Η μητέρα που κατηγορεί τον γιατρό μας ότι δεν είδε στον υπέρηχο ότι το μωρό της εχει σύνδρομο, έχει δίκιο να είναι πικραμένη (και εγώ το ίδιο θα αισθανόμουνα), όμως όλοι ξέρουμε ότι οι υπέρηχοι και οι άλλες διάφορες εξετάσεις που γίνονται κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης δεν δείχνουν τα πάντα ! Ο οικογενειακός μου γιατρός, που είναι και παιδικός φίλος του συζύγου μου, μου έλεγε ότι και στις τρεις εγκυμοσύνες της γυναίκας του είχε τόσο άγχος και αγωνία για το αν όλα θα πήγαιναν καλά, παρόλο που η γυναίκα του έκανε όλες τις απαιτούμενες εξετάσεις κατά την διαρκεια της εγκυμοσύνης της !

Κατηγόρησαν τον γιατρό μας ότι απαίτησε να πληρωθεί ... ας γελάσω ! Μόνο φιλοχρήματος δεν είναι !

Πάντως ξέρω ότι του γίνεται πόλεμος και άλλοι μεγαλογιατροί τον κατηγορούν ότι πάει να τους φάει την πανεπιστημιακή έδρα...

Δεν αξίζει κορίτσια να ασχοληθούμε άλλο !

Αλλά να ...... στεναχωριέμαι γιατί πικραίνεται με αυτά που γράφονται,γιατί είναι τόσο καλός άνθρωπος ! 'Ετσι μου έρχεται, επειδή βρίσκομαι στο εξωτερικό, να του στείλω ένα αεροπλάνο γεμάτο σοκολατάκια, έτσι για να τον γλυκάνω !

Όσες είστε έγκυες ηρεμήστε και μην συγχίζεστε με αυτά που γράφονται !

Ιόλη μου όλα καλά ; Κανένα ευχάριστο ;

Andro2 μου, χαίρομαι που εμφανίστηκες στο καφέ μας και πάλι ! Ψυχολογικά πως είσαι ;

Link to comment
Share on other sites

Ιολη τι νεα? πως πάει?

Λάμπη θα συμφωνήσω με την Ιολη πήγαινε το Σάββατο στο αρεταιειο! δε θα σου πει τπτ. Βλέπει τόσες κοπέλες εκει! απλά πάρε αυριο τηλέφωνο γιατι λόγω πρωτομαγιάς μήπως δεν είναι εκεί και πάει αυριο. πάντως τα συμπτώματα δεν ήταν συνεχώμενσ και σε μενα. Ασε που γενικά δεν ήταν πολύ έντονα.

Κοριτσια σήμερα πήγα στο Αρεταιειο και ο γιατρός ήταν λίγο κάπως αλλά δεν του είπα τπτ. ελπιζω να καταλαβαίνει ότι έχει τη στίριξη όλων μας. Επειδή δεν τον ξέρω καλα (το γνώρισα στην εγκυμοσύνη και πήγα σε αυτόν αφου με πήσατε όλες εσεις!) δεν ξέρω αν πρέπει να του πω κάτι για να του δείξω τη συμπαράστασή μου.


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites

kalispera koritsia,eilikrina ekneurizomai polu gi auta pou grafoun gia ton k.xasiako!akouste ligo thn dikia mou empeiria kai thn dikia mou gnwmh.prin 3 xronia eixa mia palidromisi kai eixa paei sto giatro mas sto araiteeio na kanw apoxisei,h alhtheia einai oti meta den eixe exei erthei na me dei meta apo auto,kai eixa stenaxwrethei para polu!otan emeina xana egkuos den phga ston idio oxi epeidh egine auto alla epeidh hthela na paw se idiwtiko giati fovomouna, kai den hxera oti htan kai se idiwtiko o k.xasiakos.kai phga sto iasw mono kai mono apo fovo,alla apo thn emepiria mou telika exei shmasia kai mono o giatros kai oxi to nosokomeio....ta idiwtika einai mono xenodoxeia!!!!!!!twra pou xana emeina egkuos xwris kan na to skeftw eipa tha paw ston xasiako,mporei na mhn eixe erthei na me dei...alla xerw para polu kala oti einai apisteuta kalos giatros kai meta apo ola ayta pou exw akousei kai apo sas thelw akoma pio polu n paw se ekeinwn me kleista matia!!!!kai auto pou thelw loipon einai na gennhsw kai na xerw oti tha eimai kala egw kai to mwraki mou,kai an den erthei na me dei....twra pia xerw ton logo....trexei oloi mera gia na vohtheisei para polles gunaikes pou ton exoune anagkh.kalo vradu se oles

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, καλημέρα.

Ηλιαχτίδα και Νατάσα, δεν έχω κανένα νέο. Το έχω αφήσει στην τύχη του κι ό,τι θέλει ας γίνει.

Σχετικά με τις επισκέψεις του γιατρού στο μαιευτήριο έχω να πω ότι:

1. Μετά από μια απόξεση που έκανα κατά την οποία δεν δεχόταν αμοιβή, ήρθε και με είδε. Δεν είχα κανένα πρόβλημα και τέλος.

2. Μετά από μια υστεροσκόπηση, τον είδα μόλις ξύπνησα, μου είπε ότι όλα ήταν καλά και τον ξαναείδα μετά από 2 μέρες στο ιατρείο του.

3. Γέννησε η ξαδέλφη μου με φ.τ. ύστερα από 9 ώρες αναμονής, ενώ άλλος γιατρός της έλεγε ότι το παιδί είναι πολύ ψηλά και ότι πρέπει οπωσδήποτε να κάνει καισαρική. Ο κ. Χασιάκος ανένδοτος για καισαρική και τελικά δικαιώθηκε. Όλη μέρα ήταν στο πλευρό της, αργά το βράδυ γέννησε και την άλλη μέρα πέρασε να τη δει, έλεγξε ότι όλα είναι τέλεια και τον ξαναείδε την ημέρα που έφευγε, για να τον πληρώσει και μάλιστα του έδωσε και 300 ευρώ παραπάνω απ' όσα της ζήτησε, γιατί έμεινε πολύ ευχαριστημένη. Δεν υπήρχε λόγος να πηγαίνει όλη μέρα να την βλέπει, εφόσον ο τοκετός είχε εξελιχθεί τέλεια και η λεχώνα ήταν μια χαρά, καθώς και το παιδί. Επίσης, έχω να πω ότι με τόση πελατεία, θα μπορούσε άνετα να κάνει μια καισαρικούλα στην ξαδέλφη μου και να τελειώσει μέσα σε 20 λεπτά. Όμως δεν το έκανε, πέρασε όλη τη μέρα πλάι της.

Link to comment
Share on other sites

Τι να λέμε τώρα...Το θέμα για μένα έχει λήξει!!Το μόνο που σκέφτομαι είναι αυτό που ανέφεραν αρκετές κοπέλες παραπάνω,πόσο θα έχει στεναχωρηθεί...Δε θέλω να σκέφτομαι ότι είναι πικραμένος ένας τέτοιος άνθρωπος!!!Ο Θεός να του δίνει δύναμη!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά θα τρελαθούμε εντελώς! Αυτό λέγετε πόλεμος κανονικός εναντίον του ανθρώπου αυτού! Δεν μπορώ να καταλάβω πως επιτρέπεται! Μετά αναρωτιόμαστε γιατι τα blogs θα έχουν προβλήατα με τη δικαιοσύνη γενικά.

Φανταστείτε πως εχθές μου τηλεφώνησε μια φίλη μου γιατι τα διάβασε όλα αυτά για να με ενημερώσει για το γιατρό μου! αν είναι δυνατόν. και γεννάω από μέρα σε μέρα! δηλαδή αυτοί οι άνθρωποι δε σέβονται τπτ.

κάτι πρέπει να γίνει!

και ο συγκεκριμένος πάλι κάτι άκουσε κάποιος γνωστός κλπ. χωρις να δώσει ιατρικές λεπτομέρειες για να μη μας "κουράσει"! αν είναι δυνατόν!


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites

Νατασούλα μου,ποιος σου είπε ότι υπάρχει ανθρωπιά??Ποιος σου είπε ότι σκέφτονται καμία από εμάς???Το συμφέρον και το χρήμα σκέφτονται και δεν αφήνουν τον άνθρωπο να αγιάσει!!Είναι φανερό πια ότι είναι κάτι οργανωμένο!!!Τέτοια έκρηξη!!!!

Μη δίνεις καμία σημασία!!!Και θυμίσου αυτό που θα σου πω τώρα και να έρθεις να το επικυρώσεις μετά τη γέννα:

Με τη γέννα του μωρού σου θα καταλάβεις ότι όλα αυτά που γράφονται είναι συκοφαντίες και για άλλη μια φορά θα λατρέψεις τον γιατρούλη σου!!!!

Έχουμε γίνει ένας κόσμος άθλιος που δεν υπολογίζει τίποτα άλλο εκτός από το χρήμα!!Είχα ακούσει ότι είχε αρχίσει να δέχεται πόλεμο κι από γιατρούς του Αρεταίειου κι από μεγαλογιατρούς και έλεγα στον άνδρα μου από μέρα σε μέρα θα ξεσπάσει κάτι,θα βρουν τον τρόπο και βγήκα αληθινή!!!!!!

Μη μου αγχώνεσαι για τίποτα!!!

Demie μου,μην μπαίνεις στον κόπο να ανεβάζεις τις αναρτήσεις του κάθε blog.Δε μας ενδιαφέρει πραγματικά τι λέει ο καθένας!!Δεν ξέρουμε αν υφίσταται στην πραγματικότητα,δεν ξέρουμε την ιστορία του,δεν ξέρουμε πόσο αξιοπρεπής άνθρωπος είναι.Μπορεί να γράφει κάθε καρυδιάς καρύδι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


zonne μου καλυτερα ειμαι ψυχολογικα, εσυ καλε τι κανεις στα εξωτερικα;;;;

οσο αφορα αυτα που γραφονται στο εν λογω μπλοκ για το γιατρο γνωμη μου ειναι να μην δωσουμε περαιτερω σημασια

εμεις ξερουμε τι γιατρο εχουμε και ολες εμεις που συρρεουμε και περιμενουμε ωρες για να μας δει, ειμαστε η καλυτερη αποδειξη για την αδικια που γινεται εις βαρος του

το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι να στειλουμε και εμεις αναρτησεις

τωρα οσο για το αν γινονται ανωνυμα ολα αυτα ειδα οτι για να στειλεις κατι πρεπει να γραφεις και μειλ σου αρα ακομα και αν υπογραφεις ως αναγνωστης το εν λογω μπλοκ εχει στοιχεια που μπορουν να οδηγησουν στην ταυτοτητα σου


2538116qn0paax0p3.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...