Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΤΟ FUN CLUB TΟΥ κ. ΧΑΣΙΑΚΟΥ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Διάβασα τα όσα λένε στο troktiko καταλαβαίνω τον πόνο κ την πικρία των μανάδων αυτών όπως θα μπορούσαμε να νιώσουμε όλες μας σε ανάλογη περίπτωση άλλωστε.

Εγώ τον γνώρισα 2 μέρες πριν γεννήσω τον γιό μου, με ανέλαβε χωρίς να με γνωρίζει καθόλου, δεν είχα την δυνατότητα να του δώσω χρήματα κ έτσι δεν του έδωσα, ήρθε με είδε κανονικά μετά τη γέννα κ έκατσε 10,5 ολόκληρες ώρες να περιμένει να γεννήσω φυσιολογικά χωρίς παρεμβάσεις..γέννησα στο Αρεταίειο κ τις δύο φορες

Στην κόρη με ανέλαβε από την αρχή της εγκυμοσύνης (ποιός άλλος θα το έκανε με το φόβο να μην ξαναπληρωθεί.) ΚΑΝΕΝΑΣ.

Καθόλη τη διάρκεια της εγκυμοσυνης δεν μου πηρε λεφτα. Οταν γέννησα την κόρη ήταν Ο ΜΟΝΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ που δεν βγήκε να πάει στους συγγενείς, όλοι οι άλλοι πήγαιναν πιθανοτατα για το φακελάκι.

Με είδε κ τις επόμενες μέρες μετά τη γέννα κ ο σύζυγος μου τον πέτυχε ξημερώματα για να καταφέρει να του δώσει το "ευχαριστήριο δώρο" του που είχαμε φροντίσει αυτή τη φορά να έχουμε κ δεν το ήθελε ο άνθρωπος.

Είμαι απόλυτα ικανοποιημένη, θεωρώ ότι πάνω απ'όλα είναι άνθρωπος κ όπως είναι φυσιολογικό ενδέχεται να κάνει λάθη .. όπως όλοι μας

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου δεν το εχουν αναρτησει ακομα αλλα μου στειλαν μειλ και μου λενε οτι γινεται πανικος με αυτο το γιατρο και οτι ποσο σωστο ειναι να τα αναρτουν ολα και οτι εχει διαλυθει ο ανθρωπος

απαντησα οτι ή δεν θα αναρταται τιποτα ή θα αναρτηθουν ολα δηλαδη και η δικη μας πλευρα


2538116qn0paax0p3.gif
Link to comment
Share on other sites

ευη μου τωρα μπαινω στη 9η εβδομαδα βαση περιοδου αλλα τρεμει η ψυχη μου μηπως ολα σταματησαν ξανα..εχω ηδη 2 παλλινδρομες κ φοβαμαι πολυ...ποτε δεν ειχα εντονα συμπτωματα αλλα ουτε κ τωρα κ προσπαθω απο αυτα τα λιγα να καταλαβω κατι..το μυαλο μου ολα στο κακο παει συνεχεια...

Λαμπη ειχα αναλογες ανησυχιες ειδικα -εγω εστιαζομουνα σε αποβολη β τριμηνου και προωορο τοκετο Η αληθεια ειναι οτι ο γιατρος δεν μπορουσε να με καθυσηχασει..τον ρωτουσα για τον τραχηλο και μου απαντουσε οτι μπορει να εχω διαστολη ανα πασα στιγμη..δεν ειναι θεος να δει το μελλον..προσπαθησε οσο μπορεις να χαλαρωσεις

Θυμαμαι στην 8η εβδομαδα ειχα μια μικρη αποκκοληση και πηγα να με δει Τον ρωτησα "πώς εξηγειται αυτο" και μου ειπε "δεν εχω ιδεα"

Μετα την αποκολληση νομιζα οτι η ιστορια θα επαναληφθει με απανωτες αιμοραγιες κι ομως.. διαψευστηκα..τωρα αρχισα να απολαμβανω την εγκυμοσυνη και σκεφτομαι ποσες ομορφες στιγμες εχασα αγωνιωντας

Να ξεκουραζεσαι πολυ..και να ξερεις οτι το κακο δεν μπορεις να το προλαβεις

Παντως το φουσκωμα στο στηθος ειναι πολυ φλου..μπορει να ειναι πρησμενο οπως εχθες και να το καταλαβεις λιγοτερο απο χθες


xtZRp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ τι να πω δεν ξερω..μακαρι να βγουν και αλλα θετικα γιατι ειναι κριμα να πικραινουμε ετσι εναν τοσο καλο γιατρο και ανθρωπο...

να σας ρωτησω κατι??εκλεισε η κουνιαδα μου αιματολογικες εξετασεις στον νοδαρο για να παρει αντισυλληπτικα ξερετε μηπως τι κοστος εχει??


:-D

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια η γνωμη μου ειναι να μην δινουμε αλλο σημασια

και εγω το μεσημερι τσαντιστηκα και εστειλα μειλ στο τρωκτικο το οποιο τελικα ακομα και τωρα δεν εχει αναρτηθει και νομιζω οτι δεν θα αναρτηθει γιατι απο το υφος της απαντησης του τρωκτικου στο μειλ μου -που σας το εγραψα και παραπανω- πιστευω οτι δεν θα θελησει να συνεχιστει αυτο και δεν θα αναρτησει τιποτα αλλο

τωρα με την ιδια αναρτηση και στο onlinepress νομιζω οτι ολο αυτο ειναι εντελως χειραγωγημενο


2538116qn0paax0p3.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


leo se oles tis kopeles pou exoun ton xasiako na tou exoun empistosini para poli.douleua epi 5 xronia se idiotiko meeutirio kai ksero pos douleoun oi giatroi.otan mou sistisan ton xasiako kai piga katalaba apo tin arxi ti anthropos einai.mou xarise ena koritsaki igestato kai den ekana tin amiogentisi kai as eimoun 39 otan genisa.theli omos an thelete na ton kratisete ipomoni megali.ego an ithela na miliso mazi tou ebaza na fantastite ksipnitiri mi tixon me pari o ipnos.ipomoni oles sas oses exete ton xasiako aksizei

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου,είναι πολύ συγκινητικά όλα αυτά που αναφέρατε για τον γιατρό μας!!Τα ίδια συναισθήματα νιώθω κι εγώ στον υπέρηχο!!!Είναι απίστευτο με τι αγάπη κοιτάζει τα μωράκια μας!!Αγαπάει όλα τα μωράκια!!!!

Kikar μου,περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου και δώσε μία τεράστια αγκαλά απ όλες μας στον γιατρούλη μας!!!!

Λάμπη μου,να σου πω κάτι για να ησυχάσεις.Γύρω στις 8,5 εβδομάδες μου μειώθηκαν τα συμπτώματα (εμετοί,αναγούλες,στήθος κ.τ.λ.)και έφαγα κόλλημα ότι κάτι έπαθε το μωρό μου!Πήρα τηλ τον κ. Μουστακαρία (γιατί μου είχε κάνει την εξωσωματική),μου είπε να μην ανησυχώ και ότι όλα είναι καλά και ότι γύρω σε αυτή την εβδομάδα τα συμπτώματα αρχίζουν και κοπάζουν.Πράγματι τον επισκέφτηκα,κάναμε υπέρηχο και το μωράκι μου ήταν μια χαρά!!Όλες αυτές οι αγωνίες είναι φυσιολογικές αν έχεις περάσει περιπέτειες (έχω κι εγώ μία αποβολή και ένα εξωμήτριο στο ιστορικό μου)!!Όλα θα πάνε καλά και όταν αγχώνεσαι να ζητάς από τον γιατρούλη μας να σου κάνει έναν υπέρηχο να ησυχάζεις

Καλησπέρα,

Πήγα σήμερα στο ιατρείο όπου γινόταν πραγματικά ΠΑΝΙΚΟΣ. Ο γιατρός μας είχε ένα τοκετό που τον πήγε δύο ώρες πίσω οπότε καταλαβαίνετε τι γινόταν. Άσχετο αλλά θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας. Μου έκανε εντύπωση ότι δυσανασχετούσαν κάποιες κοπέλες οι οποίες ήταν κυριολεκτικά ετοιμόγεννες και ηρέμησαν λίγο όταν τους είπα ότι σε λίγο καιρό θα κάνουν κάποιες άλλες κοπέλες υπομονή γιατί ο γιατρός θα ασχολείται μαζί μας.

Λοιπόν όπως σας είχα πει έσκασα μύτη με σοκολατάκια και μια μίνι σοκολάτα. Το κλίμα ήταν λίγο περίεργο και ο γιατρός μας υπερβολικά κουρασμένος αλλά πάντα χαμογελαστός. Μόλις τελειώσαμε με τις εξετάσεις και μου έλυσε για μια ακόμη φορά όλες τις απορίες τον έσφιξα στην αγκαλιά μου του είπα ότι τον αγαπάμε πολύ και να μη μασάει. Μου χαμογέλασε και μου είπε ότι είναι εντάξει.

Η αλήθεια είναι ότι το κλίμα μου φάνηκε κάπως γιατί μια από τις κοπέλες που δουλεύουν εκεί έχασε τη μανούλα της οπότε είναι λογικό να είναι όλοι στεναχωρημένοι. Μεταξύ μας αυτός πραγματικά είναι λόγος για να στεναχωρεθεί κανείς και όχι τα σκουπίδια που δημοσιεύονται εδώ και εκεί αν και κρίνοντας από τον κόσμο που έπαιρνε συνέχεια τηλέφωνο πραγματικά δεν έχει επηρεάσει αρνητικά τη φήμη του. Μάλλον διαφήμιση του έχουν κάνει.

Το επόμενο ραντεβού μου είναι μετά από δύο μήνες γιατί μεσολαβεί η β-επιπέδου αλλά μου είπε για ότι τον χρειαστώ να πεταχτώ μέχρι το Αρεταίειο.

Από ότι άκουσα τις κοπέλες να λένε και αύριο πρωτομαγία 3-9 εκεί θα είναι ο γιατρός μας.

Άσχετο αλλά μάλλον πρέπει να σταματήσω να λέω το μπεμπάκι και να ξεκινήσω να λέω μπουμπού γιατί από ότι μου είπε 99,9% έχω κοριτσάκι:roll::D

Σας εύχομαι ειλικρινά ότι καλύτερο

φιλιά σε όλες


"Λέτε: είναι κουραστικό να συναναστρέφεσαι παιδιά".

Έχετε δίκιο.

Προσθέτετε: γιατί πρέπει να κατέβεις στο επίπεδό τους, να σκύψεις, να λυγίσεις, να γίνεις μικρός.

Εδώ έχετε άδικο.

Δεν είναι αυτό που κουράζει πιο πολύ.

Φταίει μάλλον το ότι είστε υποχρεωμένοι να φτάσετε στο ύψος των συναισθημάτων τους.

Να τεντωθείτε, να μακρύνετε, να σηκωθείτε στις μύτες των ποδιών.

Για να μην τα πληγώσετε".

JANUSZ KORCZAK

Link to comment
Share on other sites

kikar μου με το καλο να ερθει η μπουμπου σας!!!

και σε ευχαριστουμε που γλυκανες το γιατρο μας

οσο για τις κοπελες που δυσανασχετουν νομιζω οτι αυτο ειναι το χειροτερο του

μονο μια φορα τον εχω δει τσαντισμενο και αυτο ηταν με ζευγαρι που εκανε φασαρια για την ωρα που περιμενε


2538116qn0paax0p3.gif
Link to comment
Share on other sites

Λάμπη μου καλημέρα. Ελπίζω να αισθάνεσαι καλύτερα. Από προσωπική εμπειρία θα σου πω ότι τα συμπτώματα του πρηξίματος του στήθους δεν είναι σταθερά. Αλλες μέρες πονάει περισσότερο άλλες λιγότερο. Το ξέρω οτι είναι παρα πολύ δύσκολο να μην ανησυχείς...κάνε λίγη υπομονή μέχρι τονυπέρηχο. Ευχομαι ολόψυχα καλά αποτελέσματα. Επίσης να έχεις υπόψη σου ότι από την 9η-10η εβδομάδα τα συμπτώματα αυτά αρχίζουν σταδιακά να υποχωρουν. Εμένα μέχρι την 9η εβδομάδα πονουσαν και οι δυο μαστοί και μόλις μπήκα στη 10η ο αριστερός μαστός δε με πονούσε καθόλου, αισθανόμουν λίγο ποόνο στον δεξιό. Συμπτωματικά εκεινη την εβδομάδα είχα ραντεβού με τον γιατρό, τον ρώτησα και για το μαστό και για τις αναγούλες που είχαν αρχισει επίσης να υποχωρούν και μού είπε ότι από εκέινη την εβδομάδα μέχρι το τέλος του α' τριμήνου θα αρχίσουν να υποχωρούν τα συμπτώματα μέχρι να σταματήσουν. Μάλιστα θυμάμαι χαρακτηριστικά μου είπε" Μα καλά τι θέλεις να καρατήσουν για όλη την εγκυμοσύνη, δεν χαιρεσαι που υποχωρούν?"

Οσο για αυτά που γράφονται στα διάφορα μπλόγκς, εγώ οτι είχα να πώ το έγραψα προχθες. Ο καθένας είναι υπέυθυνος γι' αυτά που γράφει και επίσης υπέυθυνος γι ' αυτά που διαβάζει και αναπαράγει...Κατά την ταπεινή μου άποψη το καλυτερο είναι να κλείσουμε εδώ το θέμα των καταγγελίων και να μην ξαναασχοληθούμε...


dMxip3.png eNortjKzUjI0NjM2sFCyBlwwFXsC0g,,10.png
Link to comment
Share on other sites

καλο μηνα κοριτσια κ καλη πρωτομαγια...αγγελα μου την τριτη εχω γιατρο κ εχω κανει ηδη εναν υπερηχο ωπου το ειχαμε ακουσει..ας ελπιζω οτι κ τωρα τα πραγματα θα ειναι καλα..εχω χθες κ σημερα το στηθος πολυ πρισμενο κ το στομαχι μου ειναι καπως..τελικα ισως εχετε δικιο..ποτε τα συμπτωματα ειναι εντονα κ ποτε ποιο χαλαρα...ελπιζω βεβαια να ειναι λογω εξελιξης της εγκυμοσινης κ οχι απο τα ουτρογκεσταν που παιρνω..τελος παντων..περασαν οι μερες κ συντομα θα ξερω τι γινεται..φιλακια σε ολες σας γλυκα γλυκα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...