Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΟ FUN CLUB TΟΥ κ. ΧΑΣΙΑΚΟΥ


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα!έχω ξναγράψει στo forum για την επέμβαση ινομυωμάτων που έκανα στο Αρεταίειο και φυσικά με γιατρό τον κ.Χασιάκο.όλα πήγαν καλά και είμαι πολύ χαρούμενη γιατί έχω έναν υπέροχο γιατρό και του έχω τυφλή εμπιστοσύνη.

είμαι 29 χρονών και δεν είμαι παντρεμένη-ούτε παιδάκια έχω.θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής: υπάρχει καποια σειρά εξετάσεων, που θα μπορούσαμε να κάνουμε εγω κ ο φίλος μου,πριν ακόμη ξεκινήσουμε τις προσπάθειες για παιδάκι, ώστε να μειώσουμε τις πιθανότητες κάποιου μελλοντικού προβλήματος(κατά τη διάρκεια κύησης)?δεν αγχώνομαι, απλώς ακούω πολλά και σκέφτομαι ότι αν θα μπορούσαμε να κάνουμε κάποιες εξετάσεις (πρόληψη) κ να δούμε αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα κ να βρούμε από τωρά τη θεραπεία ή δεν ξέρω τι άλλο χρειαστεί.αν κάποια σας γνωρίζει, θα ήθελα να με κατευθύνει.Βέβαια αυτήν την κουβέντα θα την κάνω κ με τον γιατρό μας όταν τον επισκεπτώ (περίπου το φθινόπωρο).σας ευχαριστω!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα κοριτσια..σημερα ξυπνησα με ενα κακο προαισθημα οτι κατι δε παει καλα...η θερμοκρασια μου εχει πεσει κ το στηθος μου εχει γινει αρκετα χαλαρο κ δεν με ποναει σχεδον καθολου..:-(:-(:-(

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια..σημερα ξυπνησα με ενα κακο προαισθημα οτι κατι δε παει καλα...η θερμοκρασια μου εχει πεσει κ το στηθος μου εχει γινει αρκετα χαλαρο κ δεν με ποναει σχεδον καθολου..:-(:-(:-(

Λάμπη καλημέρα,

σε ποιά εβδομάδα είσαι?


"Λέτε: είναι κουραστικό να συναναστρέφεσαι παιδιά".

Έχετε δίκιο.

Προσθέτετε: γιατί πρέπει να κατέβεις στο επίπεδό τους, να σκύψεις, να λυγίσεις, να γίνεις μικρός.

Εδώ έχετε άδικο.

Δεν είναι αυτό που κουράζει πιο πολύ.

Φταίει μάλλον το ότι είστε υποχρεωμένοι να φτάσετε στο ύψος των συναισθημάτων τους.

Να τεντωθείτε, να μακρύνετε, να σηκωθείτε στις μύτες των ποδιών.

Για να μην τα πληγώσετε".

JANUSZ KORCZAK

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!έχω ξναγράψει στo forum για την επέμβαση ινομυωμάτων που έκανα στο Αρεταίειο και φυσικά με γιατρό τον κ.Χασιάκο.όλα πήγαν καλά και είμαι πολύ χαρούμενη γιατί έχω έναν υπέροχο γιατρό και του έχω τυφλή εμπιστοσύνη.

είμαι 29 χρονών και δεν είμαι παντρεμένη-ούτε παιδάκια έχω.θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής: υπάρχει καποια σειρά εξετάσεων, που θα μπορούσαμε να κάνουμε εγω κ ο φίλος μου,πριν ακόμη ξεκινήσουμε τις προσπάθειες για παιδάκι, ώστε να μειώσουμε τις πιθανότητες κάποιου μελλοντικού προβλήματος(κατά τη διάρκεια κύησης)?δεν αγχώνομαι, απλώς ακούω πολλά και σκέφτομαι ότι αν θα μπορούσαμε να κάνουμε κάποιες εξετάσεις (πρόληψη) κ να δούμε αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα κ να βρούμε από τωρά τη θεραπεία ή δεν ξέρω τι άλλο χρειαστεί.αν κάποια σας γνωρίζει, θα ήθελα να με κατευθύνει.Βέβαια αυτήν την κουβέντα θα την κάνω κ με τον γιατρό μας όταν τον επισκεπτώ (περίπου το φθινόπωρο).σας ευχαριστω!!!!!!!

Πιστούλα, εγώ, όταν ξεκινούσα να κάνω προσπάθειες για εγκυμοσύνη για πρώτη φορά, τον ρώτησα και μου είπε απλώς να προσπαθήσω να μείνω έγκυος. Και, επειδή είχε ο κ. Χασιάκος μια υπόνοια, ότι ίσως κάτι δεν πάει καλά με τον θυρεοειδή μου, μού είχε πει χαρακτηριστικά, μόλις αντιληφθώ την εγκυμοσύνη, να πάω αμέσως σε ενδοκρινολόγο, συγκεκριμένα θυμάμαι τα λόγια του επί λέξει "πρώτα θα πας στον ενδοκρινολόγο και μετά θα έρθεις σε μένα".

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια..σημερα ξυπνησα με ενα κακο προαισθημα οτι κατι δε παει καλα...η θερμοκρασια μου εχει πεσει κ το στηθος μου εχει γινει αρκετα χαλαρο κ δεν με ποναει σχεδον καθολου..:-(:-(:-(

Λάμπη, το ξέρω αυτό το συναίσθημα. Δεν ξέρω όμως μήπως από κάποια εβδομάδα και μετά πέφτει λίγο το στήθος και δεν είναι τόσο τούμπανο όσο στην αρχή. Τι να σου πω, δεν ξέρω, δεν έχω φτάσει ποτέ πάνω από την 7η εβδομάδα.

Μήπως να πήγαινες στο Αρεταίειο για έναν υπέρηχο? Εγώ αυτό θα έκανα. Ο κ. Χασιάκος σίγουρα θα είναι στο Αρεταίειο, πάρ'τον στο κινητό και πες του ότι θα πας. Αν δεν είναι ο κ. Χασιάκος στο Αρεταίειο, όλο και κάποιος άλλος γιατρός θα είναι, για να σου κάνει έναν υπέρηχο. Προκειμένου να κάθεσαι σπίτι και να αγωνιάς, πήγαινε εκεί.

Και γράψε μας κανένα νέο, έχω τρελαθεί από την αγωνία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κικαρ βαση περιοδου ειμαι 7 μιση εβδομαδων...δεν ξερω κοριτσια εχω τρελαθει απο την αγωνια μου...ιολη μου θελω σαν τρελη να παω αλλα ειμαι μονη μου σημερα,δεν θελω να ταλαιπωρηθω με το μετρο κ.τ.λ..

Link to comment
Share on other sites

κικαρ βαση περιοδου ειμαι 7 μιση εβδομαδων...δεν ξερω κοριτσια εχω τρελαθει απο την αγωνια μου...ιολη μου θελω σαν τρελη να παω αλλα ειμαι μονη μου σημερα,δεν θελω να ταλαιπωρηθω με το μετρο κ.τ.λ..

Λάμπη μου,

προσπάθησε πραγματικά να μη θεωρείς ότι η χαλαρότητα του στήθους αποτελεί κακό σημάδι. Καταλαβαίνω πως αισθάνεσαι γιατί έχω περάσει και εγώ από εκεί αλλά πραγματικά συμφωνώ με την Ιόλη και προτείνω να τον πάρεις τηλ.

Αν δε θες να πας μόνη σου πες μου να περάσω από το σπίτι σου να σε πάρω να πάμε παρέα. Τηλεφώνησέ του πάντως. 90% θα τον πετύχεις στο Αρεταίειο


"Λέτε: είναι κουραστικό να συναναστρέφεσαι παιδιά".

Έχετε δίκιο.

Προσθέτετε: γιατί πρέπει να κατέβεις στο επίπεδό τους, να σκύψεις, να λυγίσεις, να γίνεις μικρός.

Εδώ έχετε άδικο.

Δεν είναι αυτό που κουράζει πιο πολύ.

Φταίει μάλλον το ότι είστε υποχρεωμένοι να φτάσετε στο ύψος των συναισθημάτων τους.

Να τεντωθείτε, να μακρύνετε, να σηκωθείτε στις μύτες των ποδιών.

Για να μην τα πληγώσετε".

JANUSZ KORCZAK

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!έχω ξναγράψει στo forum για την επέμβαση ινομυωμάτων που έκανα στο Αρεταίειο και φυσικά με γιατρό τον κ.Χασιάκο.όλα πήγαν καλά και είμαι πολύ χαρούμενη γιατί έχω έναν υπέροχο γιατρό και του έχω τυφλή εμπιστοσύνη.

είμαι 29 χρονών και δεν είμαι παντρεμένη-ούτε παιδάκια έχω.θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής: υπάρχει καποια σειρά εξετάσεων, που θα μπορούσαμε να κάνουμε εγω κ ο φίλος μου,πριν ακόμη ξεκινήσουμε τις προσπάθειες για παιδάκι, ώστε να μειώσουμε τις πιθανότητες κάποιου μελλοντικού προβλήματος(κατά τη διάρκεια κύησης)?δεν αγχώνομαι, απλώς ακούω πολλά και σκέφτομαι ότι αν θα μπορούσαμε να κάνουμε κάποιες εξετάσεις (πρόληψη) κ να δούμε αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα κ να βρούμε από τωρά τη θεραπεία ή δεν ξέρω τι άλλο χρειαστεί.αν κάποια σας γνωρίζει, θα ήθελα να με κατευθύνει.Βέβαια αυτήν την κουβέντα θα την κάνω κ με τον γιατρό μας όταν τον επισκεπτώ (περίπου το φθινόπωρο).σας ευχαριστω!!!!!!!

Pistoula και εμένα ο γιατρός μου είπε απλά να κάνω σεξ και να μη σκέφτομαι τίποτα. Όταν του έλεγα ότι ο άντρας μου επιμένει να παντρευτούμε πρώτα με κοίταζε πονηρά και μου έλεγε ότι οι παπάδες που θα μας παντρέψουν δε λείπουν εκεί έξω. Οπότε ξεκίνα όσο πιο άμεσα μπορείς τις προσπάθειες.


"Λέτε: είναι κουραστικό να συναναστρέφεσαι παιδιά".

Έχετε δίκιο.

Προσθέτετε: γιατί πρέπει να κατέβεις στο επίπεδό τους, να σκύψεις, να λυγίσεις, να γίνεις μικρός.

Εδώ έχετε άδικο.

Δεν είναι αυτό που κουράζει πιο πολύ.

Φταίει μάλλον το ότι είστε υποχρεωμένοι να φτάσετε στο ύψος των συναισθημάτων τους.

Να τεντωθείτε, να μακρύνετε, να σηκωθείτε στις μύτες των ποδιών.

Για να μην τα πληγώσετε".

JANUSZ KORCZAK

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια.. καλα ειστε??ιολη μου τιποτα νεοτερο,το ευχαριστο οτι σημερα με πονα το στηθος οταν το ακουμπω κ φαινοντε οι φλεβες..ελπιζω να ανυσηχουσα αδικα χθες κ να μην ηταν κατι κακο..θα δω πως θα ειμαι τις επομενες μερες ετσι ωστε να παω κ στο γιατρο..δεν ξερω αν φταινε τα ουτρογκεσταν αλλα καποιες στιγμες εχω κ ναυτια...κ το εντερο μου χωρευει σε τρελους ρυθμους....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας κοριτσια.. καλα ειστε??ιολη μου τιποτα νεοτερο,το ευχαριστο οτι σημερα με πονα το στηθος οταν το ακουμπω κ φαινοντε οι φλεβες..ελπιζω να ανυσηχουσα αδικα χθες κ να μην ηταν κατι κακο..θα δω πως θα ειμαι τις επομενες μερες ετσι ωστε να παω κ στο γιατρο..δεν ξερω αν φταινε τα ουτρογκεσταν αλλα καποιες στιγμες εχω κ ναυτια...κ το εντερο μου χωρευει σε τρελους ρυθμους....

Λάμπη, τα ουτροτζεστάν τα πίνεις ή τα παίρνεις κολπικά? Γιατί, αν τα παίρνεις κολπικά, δεν προκαλούν ναυτίες και οι ναυτίες προέρχονται από το μπεμπέκι.

Link to comment
Share on other sites

Λάμπη μου αφού τα παίρνεις από το στόμα οι ναυτίες και οι ανακατωσούρες είναι από τα utrogestan. Κι εγώ στην αρχή τα έπαιρνα από το στόμα και οι ζαλάδες ήταν κάτι το απίστευτο. Μόλις όμως άρχισα να τα παίρνω ενδοκολπικά σταματήσαν αμέσως οι παρενέργειες.. Θα σου έλεγα και σένα να τα βάζεις κολπικά.


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κοριτσάκι μου να είναι τυχαίο γεγονός. Κι εγώ είμαι έγκυος 9 βδομάδων σχεδόν και επειδή δεν έχω άλλα συμπτώματα (ούτε ανακατωσούρες ούτε ζαλάδες) ο μοναδικός γνώμονας είναι και για μένα το στήθος.. Σήμερα το πρωί δεν με πονούσε τόσο όσο τις άλλες μέρες.. ανησύχησα κι εγώ λιγουλάκι αλλά τώρα το αισθάνομαι διαφορετικά.

Είμαι σίγουρη ότι αυτές οι διακυμάνσεις είναι φυσιολογικές. Ορμόνες είναι αυτές που επηρεάζουν την όλη κατάσταση και συνεχώς ανεβοκατεβαίνουν.. θα σου έλεγα να μην ανησυχείς και πως όλα θα πάνε καλά αρκεί να μην κουράζεσαι..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...