Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΤΟ FUN CLUB TΟΥ κ. ΧΑΣΙΑΚΟΥ


Recommended Posts

kalimera koritsia kai kalo mina,extes perasa ena marturiko apogeuma,eixa parei thl sto iatreio tou giatrou mas kai eipa sta koritsia ekei oti exw para polles zalades kai mou eipan tha me paroun meta,kai me phran kai mou eipan na paw na parw thn piesi mou kai an einai xamili na trww perissotero aliti kai na pinw kanenan xumo.piga kai htan 15 me 7,5 kai xana phra thl kai mou eipan oti einai polu upsili kai na paw se kardiologo.....fovhthika para polu kai efuga kateutheian sto alexandra pou efhmereue kai mou eipan oti den einai polu upsili kai mou kanane kai kardiografima kai mou xanaphran thn piesh ekai kai htan h megali 14,5 kai exetaseis aimatos kai doxa ton theo ola kala....alla taraxtika para polu....alla vre koritsia polles zalades kai polles taxukardies.....eseis exete tetoia sthn egkumosunh sas?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

kalimera koritsia kai kalo mina,extes perasa ena marturiko apogeuma,eixa parei thl sto iatreio tou giatrou mas kai eipa sta koritsia ekei oti exw para polles zalades kai mou eipan tha me paroun meta,kai me phran kai mou eipan na paw na parw thn piesi mou kai an einai xamili na trww perissotero aliti kai na pinw kanenan xumo.piga kai htan 15 me 7,5 kai xana phra thl kai mou eipan oti einai polu upsili kai na paw se kardiologo.....fovhthika para polu kai efuga kateutheian sto alexandra pou efhmereue kai mou eipan oti den einai polu upsili kai mou kanane kai kardiografima kai mou xanaphran thn piesh ekai kai htan h megali 14,5 kai exetaseis aimatos kai doxa ton theo ola kala....alla taraxtika para polu....alla vre koritsia polles zalades kai polles taxukardies.....eseis exete tetoia sthn egkumosunh sas?

Ολγάκι καλημέρα και καλό μήνα! Σε ποια εβδομάδα είσαι στην εγκυμοσύνη σου?


dMxip3.png eNortjKzUjI0NjM2sFCyBlwwFXsC0g,,10.png
Link to comment
Share on other sites

eimai 6 me ebdomi vasei teletaias periodou,thn pempth exw rantevou me ton giatro,oxi ton xasiako...ton sunergati tou

Μήπως παίρνεις κανένα φάρμακο (ουτροτζεσταν ή παρόμοια)? Πάντως οι ζαλάδες και οι πονοκέφαλοι το πρωτο τρίμηνο είναι φυσιολογικές. Εγώ προσωπικά δεν είχα αλλά έχω διαβασει ότι αρκετες γυναικες έχουν και ζαλάδες και λιποθυμίες. Τώρα για την υψηλή πίεση τι να σου πω. Το καλύτερο είναι κάθε μέρα να την παρακολουθεις, αλλά μάλλον τυχαίο θα ήταν, αν γενικώς δεν έχεις προβλημα υπέρτασης. Σε κάθε περιπτωση μίλησε με τον ιδιο το γιατρό. Μονο αυτός μπορέι να σου πέι τι συμβαίνει και να σε καθοδηγησει. Στον Μουστακαρία πηγαινεις? Πάρτον και στο κινητό στην αναάγκη και ενημερωσέ τον


dMxip3.png eNortjKzUjI0NjM2sFCyBlwwFXsC0g,,10.png
Link to comment
Share on other sites

Μήπως παίρνεις κανένα φάρμακο (ουτροτζεσταν ή παρόμοια)? Πάντως οι ζαλάδες και οι πονοκέφαλοι το πρωτο τρίμηνο είναι φυσιολογικές. Εγώ προσωπικά δεν είχα αλλά έχω διαβασει ότι αρκετες γυναικες έχουν και ζαλάδες και λιποθυμίες. Τώρα για την υψηλή πίεση τι να σου πω. Το καλύτερο είναι κάθε μέρα να την παρακολουθεις, αλλά μάλλον τυχαίο θα ήταν, αν γενικώς δεν έχεις προβλημα υπέρτασης. Σε κάθε περιπτωση μίλησε με τον ιδιο το γιατρό. Μονο αυτός μπορέι να σου πέι τι συμβαίνει και να σε καθοδηγησει. Στον Μουστακαρία πηγαινεις? Πάρτον και στο κινητό στην αναάγκη και ενημερωσέ τον

oxi den pairnw farmaka para mono tou thyrweidh pou ton parakolouthw,sthn prwth mou egkumosunh oute egw eixa,tipota omws....san na mhn hmouna egkuos,twra s authn me exei taraxei....ti na pw!tha thn metraw kathe mera thn piesh kai tha ton enhmerwsw!aaaaaaaax tha sksw omws re paidi mou

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

oxi den pairnw farmaka para mono tou thyrweidh pou ton parakolouthw,sthn prwth mou egkumosunh oute egw eixa,tipota omws....san na mhn hmouna egkuos,twra s authn me exei taraxei....ti na pw!tha thn metraw kathe mera thn piesh kai tha ton enhmerwsw!aaaaaaaax tha sksw omws re paidi mou

Εχεις δίκιο...Ολά καλά θα είναι. Εξάλλου, δεν αποκλέιται αυτά να είναι και από το θυρεοειδή. Αν φοβάσαι πάντως πάρε το γιατρό, αν και μια χαρά θα είσαι κι εσύ και το μωράκι σου!:):):)


dMxip3.png eNortjKzUjI0NjM2sFCyBlwwFXsC0g,,10.png
Link to comment
Share on other sites

κοιτα οι ταχυκαρδιες μπορει να ειναι απο τον θυρεοειδη

τα κανει αυτα ακομα και οταν ειναι ρυθμισμενος οπως και τα εντονα λαχανιασματα

παθουσα και εγω με τον θυρεοειδη

οσο για τις ζαλαδες νομιζω οτι ειναι απολυτα λογικες σε εγκυμοσυνη


2538116qn0paax0p3.gif
Link to comment
Share on other sites

Makari re koritsia na einai etsi,giati fovithika polu mhpws uparxei provlima me thn kardia mou...pantws o endukrinologos mou leei oti den exei kanei me ton thuroeidi kai oti einai apo thn egkumosunh h taxukardies kai apo anxos...twra ti na pw den xerw...pantws kai extes to vradu den mporesa na koimhthw kala giati aistanomouna polu entona thn kardia mou,akoma kai twra pou sas milaw....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,κορίτσια!!!!

Μη φοβάστε για τα συμπτώματα όλα αυτά που περιγράφετε είναι φυσιολογικά!Κι εγώ είχα απ όλα και ειδικά ζαλάδες!!Η ζαλάδα μπορεί να έχει να κάνει με τον αιματοκρίτη,μπροεί να έχει να κάνει απλώς ότι είσαι έγκυος!Στις αρχές της εγκυμοσύνης μου που με είχαν πιάσει 3-4 γερές που πήγα σχεδόν να λιποθυμήσω με βοηθούσε να ξαπλώνω και να μου κρατάει κάποιος λίγο τα πόδια ψηλά και μετά έτρωγα κάτι γλυκό και συνερχόμουν.Πάντως μην ξεχνάμε ότι όταν είναι έγκυος κάποι είναι έγκυος!!Δεν μπορεί να νιώθει τέλεια δυστυχώς!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τώρα όσον αφορά τον γιατρό μας η γνώμη μου είναι να τελειώσει το θέμα εδώ!!Προσωπικά δε με απασχολεί καθόλου τι γράφει το κάθε blog και ο κάθε ανώνυμος ή επώνυμος που μπορεί είτε να έχει τους λόγους του που το κάνει αυτό είτε να είναι βαλτός.Επίσης θεωρώ απαράδεκτο να δυσανασχετεί κανείς όταν χρειάζεται να περιμένει 1 ή και 2 ώρες σε οποιοδήποτε γιατρό και ειδικά γυναικολόγο που ξέρουμε ότι οποιαδήποτε στιγμή μπορεί να φύγει να ξεγεννήσει και έτσι να του αλλάξει το πρόγραμμά του.Συγγνώμη δηλαδή όταν θα γεννάμε εμείς θα θέλουμε να μας αφήσει και να πάει να κάνει το ιατρείο του???Από εκεί και πέρα νομίζω ότι ο κάθε άνθρωπος είναι ελεύθερος αν δεν του αρέσει κάποιος να τον αλλάξει!!!Εγώ τον γιατρούλη μας δεν τον αλλάζω με ΤΙΠΟΤΑ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Makari re koritsia na einai etsi,giati fovithika polu mhpws uparxei provlima me thn kardia mou...pantws o endukrinologos mou leei oti den exei kanei me ton thuroeidi kai oti einai apo thn egkumosunh h taxukardies kai apo anxos...twra ti na pw den xerw...pantws kai extes to vradu den mporesa na koimhthw kala giati aistanomouna polu entona thn kardia mou,akoma kai twra pou sas milaw....

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλες!

Ολγάκι ζαλάδες και πονοκεφάλους έχω και εγώ και ας έχω μπει στην 16η εβδομάδα. Επειδή είχα επικοινωνήσει και εγώ με το γιατρό οι κοπέλες μου είπαν ακριβώς τα ίδια που είπαν σε εσένα. Κάποια στιγμή όμως που ο πονοκέφαλος ήταν αφόρητος τον πήρα τηλέφωνο του είπα πόσο πίεση είχα (11 με 7,5 όταν κανονικά είμαι γύρω στο 7 με 4) και μου είπε ότι οι πονοκέφαλοι δεν είναι από την πίεση. Μου πρότεινε να πάω να κοιτάξω τα μάτια μου σε ένα οφθαλμίατρο και να τον ξαναπάρω.

Αυτό που έχω παρατηρήσει εγώ πάντως σε εμένα είναι ότι τρομερούς πονοκεφάλους αν πιεστώ πολύ στη δουλειά και δε μπορέσω να κοιμηθώ καλά το βράδυ, οπότε ένα σίγουρο γιατρικό είναι ένας καλός ύπνος.

Μην αγχώνεσαι πάντως είναι απόλυτα φυσιολογικό στην κατάσταση που βρισκόμαστε

Πολλά φιλιά σε όλες


"Λέτε: είναι κουραστικό να συναναστρέφεσαι παιδιά".

Έχετε δίκιο.

Προσθέτετε: γιατί πρέπει να κατέβεις στο επίπεδό τους, να σκύψεις, να λυγίσεις, να γίνεις μικρός.

Εδώ έχετε άδικο.

Δεν είναι αυτό που κουράζει πιο πολύ.

Φταίει μάλλον το ότι είστε υποχρεωμένοι να φτάσετε στο ύψος των συναισθημάτων τους.

Να τεντωθείτε, να μακρύνετε, να σηκωθείτε στις μύτες των ποδιών.

Για να μην τα πληγώσετε".

JANUSZ KORCZAK

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλες!

Ολγάκι ζαλάδες και πονοκεφάλους έχω και εγώ και ας έχω μπει στην 16η εβδομάδα. Επειδή είχα επικοινωνήσει και εγώ με το γιατρό οι κοπέλες μου είπαν ακριβώς τα ίδια που είπαν σε εσένα. Κάποια στιγμή όμως που ο πονοκέφαλος ήταν αφόρητος τον πήρα τηλέφωνο του είπα πόσο πίεση είχα (11 με 7,5 όταν κανονικά είμαι γύρω στο 7 με 4) και μου είπε ότι οι πονοκέφαλοι δεν είναι από την πίεση. Μου πρότεινε να πάω να κοιτάξω τα μάτια μου σε ένα οφθαλμίατρο και να τον ξαναπάρω.

Αυτό που έχω παρατηρήσει εγώ πάντως σε εμένα είναι ότι τρομερούς πονοκεφάλους αν πιεστώ πολύ στη δουλειά και δε μπορέσω να κοιμηθώ καλά το βράδυ, οπότε ένα σίγουρο γιατρικό είναι ένας καλός ύπνος.

Μην αγχώνεσαι πάντως είναι απόλυτα φυσιολογικό στην κατάσταση που βρισκόμαστε

Πολλά φιλιά σε όλες

ξερεις τι γινετε?δεν με ανυσηχει τοσο η ζαλαδες,οσο η ταχυκαρδιες που εχω και δεν μπορω να κοιμηθω καλα το βραδυ αλλα και ολη μερα που τησ νιωθω μου χαλανε ολοι την διαθεση και δεν με αφηνουν να χαρω την εγκυμοσυνη μου!

Link to comment
Share on other sites

Στις αρχές είχα κι εγώ πολλές ταχυκαρδίες!!Μπορεί να συμβαίνει κι αυτό που λέει η andro μας,αλλά είχα διαβάσει σε 2 βιβλία εγκυμοσύνης ότι είναι φυσιολογικές γιατί αυξάνεται η παραγωγή αίματος από την καρδιά για να αιματώνεται η μήτρα και αργότερα ο πλακούντας!Θα φύγουν σιγά σιγά μην ανησυχείς!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...