Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΤΟ FUN CLUB TΟΥ κ. ΧΑΣΙΑΚΟΥ


Recommended Posts

Αχ βρε κορίτσια...με προβλημάτισαν πολύ αυτά που γράψατε. Ηταν βέβαια πολύ καλό που αναφέρατε όλες αυτές τις λεπτομέρειες αλλά ειλικρινά σας λέω, φοβάμαι ότι κι εγώ θα πάθω υστερία αν δω καμια κατσαρίδα μέσα στο δωμάτιο ή αν παρατηρήσω ότι τα σεντόνια είναι βρώμικά...Εδω και καιρό είχα αποφασίσει να πάω στο Αρεταίειο, αλλά τώρα έχω αρχίσει να αμφιβάλλω...Βέβαια και τα ιδιωτικά δεν τα εμπιστεύομαι...Οσο για το ΛΗΤΩ αναρωτιέμαι μήπως τελικά πρέπει να πάω εκεί...Είναι εξάλλου το μαιευτήριο που γεννήθηκα κι εγώ...

Εύη μου πες μου τι θα κάνουμε...Κι εγώ έχω προβληματιστεί πάρα πολύ...


dMxip3.png eNortjKzUjI0NjM2sFCyBlwwFXsC0g,,10.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σε όλες σας.

Θα ήθελα να σας πω τους λόγους για τους οποίους έχω αποφασίσει να γεννήσω στο Αρεταίειο.

Θυμάμαι ότι από τότε που ξεκίνησα προσπάθεια να κάνω μπεμπέ η μόνιμη συμβουλή ήταν όταν με το καλό έρθει ή ώρα να γεννήσω να διαλέξω ένα μαιευτήριο που να είναι όσο πιο κοντά γίνεται στο Αλεξάνδρα. Αυτό γιατί αν κάτι δεν πάει καλά όλες οι κοπέλες μεταφέρονται εκεί για βοήθεια (κάτι που αφορά τη μανούλα).

Σε ότι αφορά το μωρό εννοείται ότι δεν υπάρχει κάτι καλύτερο από τα Παίδων (τα οποία είναι πραγματικά εξαιρετικά). Αυτό που μου είχαν πει είναι ότι στα Παίδων έχουν προτεραιότητα τα μωρά που γεννιούνται σε δημόσιο νοσοκομείο. (έχετε ακούσει κάτι σχετικό εσείς?)

Η αλήθεια είναι ότι αυτά τα γνώριζα πριν ακόμη συναντήσω το γιατρό μας και κάποιοι από τους λόγους που με οδήγησαν στο γιατρό μας.

Εκεί που έχω καταλήξει είναι ότι πραγματικά η συγκεκριμένη απόφαση εξαρτάται από το τι ζητά ο καθένας. Σίγουρα ο γιατρός παίζει το μεγαλύτερο ρόλο οπότε θα πρότεινα να το συζητήσετε και μαζί του για να δείτε τι θα σας πει.

Πολλά φιλιά και ελπίζω να μη σας μπέρδεψα περισσότερο


"Λέτε: είναι κουραστικό να συναναστρέφεσαι παιδιά".

Έχετε δίκιο.

Προσθέτετε: γιατί πρέπει να κατέβεις στο επίπεδό τους, να σκύψεις, να λυγίσεις, να γίνεις μικρός.

Εδώ έχετε άδικο.

Δεν είναι αυτό που κουράζει πιο πολύ.

Φταίει μάλλον το ότι είστε υποχρεωμένοι να φτάσετε στο ύψος των συναισθημάτων τους.

Να τεντωθείτε, να μακρύνετε, να σηκωθείτε στις μύτες των ποδιών.

Για να μην τα πληγώσετε".

JANUSZ KORCZAK

Link to comment
Share on other sites

Καλά,έχω που έχω τις ορμόνες,έχουν μπουρδουκλωθεί όλα στο μυαλό μου!!Το θέμα της πηκτικότητας με ενδιαφέρει κι εμένα,αφού κάνω ενέσεις κι ακόμα δεν έχω συζητήσει με τον γιατρό μου πώς θα γεννήσω:φυσιολογικά?με πρόκληση φυσιολογικά?καισαρική με επισκληρίδειο??καισαρική με νάρκωση??Βλέπετε έχω και ένα χειρουργείο στο ιστορικό μου με αφαίρεση σάλπιγγας και συμφύσεων (με άλλον γιατρό).Όλα αυτά μένει να τα συζητήσω με τον γιατρό και μάλλον μετά από αυτή τη συζήτησή μας θα καταλήξω στο μαιευτήριο,αν και παρόλο τα αρνητικά που έχω ακούσει,ακόμα γέρνω προς το Αρεταίειο...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια,να σας πω και την δικια μου γνωμη?ΜΗΝ ΑΚΟΥΤΕ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ,ολες θα σας πουνε κατι διαφορετικο!Σημασια εχει ο γιατρος μας σε οποιο νοσοκομειο κι αν παμε!Σιγουρα τα δημοσια δεν ειναι οπως τα ιδιωτικα που πληρωνουμε ξενοδοχειο αλλα δεν ειναι και τοσο χαλια πια...εχω παει στο Αρεταιειο και ειναι μια χαρα....Να ευχεστε λιπον να γεννησετε ενα υγιεστατο παιδακι και να ειστε καλα κι εσεις και τπτ αλλο...2-3 μερες ειναι...ΜΕΤΑ ΣΠΙΤΑΚΙ ΜΑΣ!!!!!!!:lol: φιλια σε ολες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ κοριτσια εχω ενα ασχημα προαισθημα...το στηθος χαλαρωσε αρκετα,δεν εχω τσιμπηματακια,την τριτη εχω γιατρο..πρεπει να πλησιαζω την δεκατη εβδομαδα...

προσπάθησε να μην αγχώνεσαι! το ξέρω είναι δύσκολο όμως το στήθος δεν είναι δείγμα. άλλοτε είναι περισσότερο πρησμένο άλλοτε λιγότερο. θυμάμαι όταν ήμουν περίπου στη βδομάδα σου είχα και εγώ τέτοιες ανησυχίες γιατί δεν ένοιωθα κανένα σύμπτωμα. τελικά μετά από μερικές μέρες άρχισαν πάλι οι αναγούλες και τα ανακατέματα.

κάνε υπομονή σε κανένα 2μηνο θα το νοιώθεις να κουνιέται και δε θα έχεις τόσο άγχος!(για αυτό, θα έχεις για άλλα όπως κάθε μανούλα από τότε που μαθαίνει πως είναι έγκυος μέχρι να φύγει από αυτόν ον κόσμο!)


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites

Λάμπη μου,μην ανησυχείς καθόλου!!Κατά την εβδομάδα που βρίσκεσαι υποχωρούν κατά πολύ τα συμπτώματα γιατί αναλαμβάνει ο πλακούντας τη δράση!!!Όλα θα πάνε καλά!!!Κι εγώ σε αυτή την εβδομάδα είχα πάει πανικόβλητη στο γιατρό γιατί μου υποχώρησαν όλα τα συμπτώματα και νόμιζα ότι κάτι έπαθε το μωρό.Τελικά ζούσε και βασίλευε και τώρα ρίχνει κλωτσιές!!!Θα τα θυμάσαι σαν όνειρο όλα αυτά!!

Link to comment
Share on other sites

S.O.S.

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ/ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΤΟΥ κ. ΧΑΣΙΑΚΟΥ Η΄ΕΣΤΩ ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΑΜΕΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΛΟΓΩ ΣΟΒΑΡΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ. ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΣΤΕΙΛΤΕ ΤΟ ΜΕ Π.Μ. , ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


S.O.S.

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ/ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΤΟΥ κ. ΧΑΣΙΑΚΟΥ Η΄ΕΣΤΩ ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΑΜΕΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΛΟΓΩ ΣΟΒΑΡΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ. ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΣΤΕΙΛΤΕ ΤΟ ΜΕ Π.Μ. , ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

το εστειλα ελπιζω να το πηρες

Link to comment
Share on other sites

Μαίρη σ'ευχαριστώ πάρα πολύ.Προσπαθώ να επικοινωνήσω μαζί του για να κλείσω κάποιο ραντεβού όσο το δυνατόν πιο σύντομα.Τυχαία μπήκα στο site και είδα τόσο καλά λόγια για κάποιον γυναικολόγο.Δεν μπορείς να φανταστείς τι έχω περάσει μέχρι τώρα με τους γυναικολόγους.Ο πρώτος γυναικολόγος στην Αθήνα μας κορόιδεψε πήγα για καισαρική χωρίς να χρειάζεται,25 χρονών και ενω του λέγαμε και εγω και ο άντρας μου οτι θέλουμε πολλά παιδιά.Μετά και δεύτερη καισαρικη σε πανεπιστημιακό της επαρχίας, τώρα έχω μητρορραγία με ενδείξεις ενδομητρίωσης.Χρειάζομαι έναν γιατρό που να είναι άνθρωπος και να με αντιμετωπίσει σαν άνθρωπο!

Link to comment
Share on other sites

Μαίρη σ'ευχαριστώ πάρα πολύ.Προσπαθώ να επικοινωνήσω μαζί του για να κλείσω κάποιο ραντεβού όσο το δυνατόν πιο σύντομα.Τυχαία μπήκα στο site και είδα τόσο καλά λόγια για κάποιον γυναικολόγο.Δεν μπορείς να φανταστείς τι έχω περάσει μέχρι τώρα με τους γυναικολόγους.Ο πρώτος γυναικολόγος στην Αθήνα μας κορόιδεψε πήγα για καισαρική χωρίς να χρειάζεται,25 χρονών και ενω του λέγαμε και εγω και ο άντρας μου οτι θέλουμε πολλά παιδιά.Μετά και δεύτερη καισαρικη σε πανεπιστημιακό της επαρχίας, τώρα έχω μητρορραγία με ενδείξεις ενδομητρίωσης.Χρειάζομαι έναν γιατρό που να είναι άνθρωπος και να με αντιμετωπίσει σαν άνθρωπο!

Επεμεινε κ πες το ιστορικο σου για να σε αναλαβει.

Οσο για τη καισαρικη επειδη εχω κανει τρεις, ρωτοντας τον για το ποσα παιδια μπορω να κανω ακομη, μου εχει πει, οσα θες μπορεις να κανεις.

Αν αυτο για τα πολλα παιδια που θελετε εσυ κ ο αντρας σου το λες επειδη εχεις προφανως ακουσει που λενε οτι μπορεις μεχρι 3, αν καταλαβα καλα. Τελοσπαντων ευχομαι να τον βρηκες κ να παν ολα καλα.

Αν μπορεσεις γραψε μας τα νεοτερα, σιγουρα ανυπομονουμε ολες οσες διαβαζουμε να δουμε την καλη εκβαση των πραγματων για σενα........

Link to comment
Share on other sites

Μαίρη σ'ευχαριστώ πάρα πολύ.Προσπαθώ να επικοινωνήσω μαζί του για να κλείσω κάποιο ραντεβού όσο το δυνατόν πιο σύντομα.Τυχαία μπήκα στο site και είδα τόσο καλά λόγια για κάποιον γυναικολόγο.Δεν μπορείς να φανταστείς τι έχω περάσει μέχρι τώρα με τους γυναικολόγους.Ο πρώτος γυναικολόγος στην Αθήνα μας κορόιδεψε πήγα για καισαρική χωρίς να χρειάζεται,25 χρονών και ενω του λέγαμε και εγω και ο άντρας μου οτι θέλουμε πολλά παιδιά.Μετά και δεύτερη καισαρικη σε πανεπιστημιακό της επαρχίας, τώρα έχω μητρορραγία με ενδείξεις ενδομητρίωσης.Χρειάζομαι έναν γιατρό που να είναι άνθρωπος και να με αντιμετωπίσει σαν άνθρωπο!

Καλησπέρα,

δε θα έχεις πρόβλημα να σε αναλάβει απλά μπορεί το αρχικό ραντεβού να καθυστερήσει λίγο λόγω της αναμονής,

Καλή επιτυχία!


"Λέτε: είναι κουραστικό να συναναστρέφεσαι παιδιά".

Έχετε δίκιο.

Προσθέτετε: γιατί πρέπει να κατέβεις στο επίπεδό τους, να σκύψεις, να λυγίσεις, να γίνεις μικρός.

Εδώ έχετε άδικο.

Δεν είναι αυτό που κουράζει πιο πολύ.

Φταίει μάλλον το ότι είστε υποχρεωμένοι να φτάσετε στο ύψος των συναισθημάτων τους.

Να τεντωθείτε, να μακρύνετε, να σηκωθείτε στις μύτες των ποδιών.

Για να μην τα πληγώσετε".

JANUSZ KORCZAK

Link to comment
Share on other sites

Καλά,έχω που έχω τις ορμόνες,έχουν μπουρδουκλωθεί όλα στο μυαλό μου!!Το θέμα της πηκτικότητας με ενδιαφέρει κι εμένα,αφού κάνω ενέσεις κι ακόμα δεν έχω συζητήσει με τον γιατρό μου πώς θα γεννήσω:φυσιολογικά?με πρόκληση φυσιολογικά?καισαρική με επισκληρίδειο??καισαρική με νάρκωση??Βλέπετε έχω και ένα χειρουργείο στο ιστορικό μου με αφαίρεση σάλπιγγας και συμφύσεων (με άλλον γιατρό).Όλα αυτά μένει να τα συζητήσω με τον γιατρό και μάλλον μετά από αυτή τη συζήτησή μας θα καταλήξω στο μαιευτήριο,αν και παρόλο τα αρνητικά που έχω ακούσει,ακόμα γέρνω προς το Αρεταίειο...

Ευη μου όπως σου έγραψα στο πμ εμεις λόγω της θρομβοφιλίας πάμε για προγραμματισμένο τοκετό με πρόκληση (υπό φυσιολογικές συνθήκες) οποτε πιστευω πως την ώρα που θα πάμε στο νοσοκομείο θα μπορούμε να κάνουμε και τις εξετάσεις για την πηκτικότητα...Οσο το σκέφτομαι πάντως τόσο περισσότερο κλίνω προς το αρεταιειο...


dMxip3.png eNortjKzUjI0NjM2sFCyBlwwFXsC0g,,10.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...