Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΤΟ FUN CLUB TΟΥ κ. ΧΑΣΙΑΚΟΥ


Recommended Posts

αχ κοριτσια εχω ενα ασχημα προαισθημα...το στηθος χαλαρωσε αρκετα,δεν εχω τσιμπηματακια,την τριτη εχω γιατρο..πρεπει να πλησιαζω την δεκατη εβδομαδα...

Λάμπη μη φοβάσαι. Σου είπα και τη άλλη φορά μετά την 9η εβδομάδα το πρήξιμο και ο πονος στο στήθος αρχίζουν να υποχωρουν. Σε καταλαβαινω που ανησυχεις αλλά να σκέφτεσαι θετικά...Το ξέρω ότι είναι δυσκολο. Αντε μια μέρα εμεινε και θα το ξαναδεις το μπεμπάκι σου και θα είναι μια χαρούλα!!!


dMxip3.png eNortjKzUjI0NjM2sFCyBlwwFXsC0g,,10.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας παιδια!!!! Λαμπρινη μην ασχολεισαι με το στηθος σου οσο μπορεις Πηγα την Παρασκευη στο γιατρο και η μπεμπουλα ηταν 2200!!!!!!!!!!! Φιλια πολλα!!!!

Μπράβο βρε Malina,

άντε περνάει ο καιρός:D


"Λέτε: είναι κουραστικό να συναναστρέφεσαι παιδιά".

Έχετε δίκιο.

Προσθέτετε: γιατί πρέπει να κατέβεις στο επίπεδό τους, να σκύψεις, να λυγίσεις, να γίνεις μικρός.

Εδώ έχετε άδικο.

Δεν είναι αυτό που κουράζει πιο πολύ.

Φταίει μάλλον το ότι είστε υποχρεωμένοι να φτάσετε στο ύψος των συναισθημάτων τους.

Να τεντωθείτε, να μακρύνετε, να σηκωθείτε στις μύτες των ποδιών.

Για να μην τα πληγώσετε".

JANUSZ KORCZAK

Link to comment
Share on other sites

Λάμπη,όλα τέλεια θα είναι!!Θα το δεις!!Σταμάτα να αγχώνεις το μπεμπάκι σου!!!

Malinaki,μπράβο στο μωρουλίνι σου!!Καλή συνέχεια!!!!!!

Αχ,έχω κι εγώ ένα άγχος για την Παρασκευή να δω την αφρατούλα μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια καλησπερα..ολα καλα πηγαν σημερα..το μωρακι μεγαλωνει κ τελος του μηνα εχω ραντεβου για αυχενικη...εφυγε λιγη αγωνια αλλα σιγουρα θα με επισκεφτει παλι...υπομονη ομως...φιλακια σε ολες σας..

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα..ολα καλα πηγαν σημερα..το μωρακι μεγαλωνει κ τελος του μηνα εχω ραντεβου για αυχενικη...εφυγε λιγη αγωνια αλλα σιγουρα θα με επισκεφτει παλι...υπομονη ομως...φιλακια σε ολες σας..

Κοριτσάκι μου, σε είχα στο μυαλό μου σήμερα όλη μέρα και περίμενα πως και πως να μπεις να μας πεις τα νέα σου.

Τέλεια τα νέα, λοιπόν, άλλωστε ήμουν σίγουρη ότι όλα θα πήγαιναν καλά.

Και η αυχενική καλή θα είναι, θα το δεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Πολλά ευχάριστα νέα διάβασα, καλή επιτυχία σε όλες σας για τις εξετάσεις και τα ραντεβού σας!

Εμείς τα πάμε πολύ καλά. Ο μπεμπούλης μεγαλώνει (έφτασε ήδη τα 4,500kg). Χθες πήγα στον γιατρό για το ραντεβού μετά τα 40, όλα μια χαρά. Βέβαια γινόταν ένας μικρός χαμός στο ιατρείο (αναμονή τουλάχιστον 1,5 ώρα κάτι που μεταφράζεται σε 2,5ωρο) αλλά εγώ δεν περίμενα πολύ, έτσι γίνεται στο ραντεβού μετά τη λοχεία. Αλλωστε η εξέταση δεν κράτησε πάνω από 5 λεπτά (μπορεί να λέω και πολύ :) )

Οσο για το Αρεταίειο, εγώ έχω να πώ τα καλύτερα τόσο για όλο το προσωπικό. Εμεινα στον 1ο όροφο σε 4κλινο γιατί δεν είχε διαθέσιμα ούτε μονόκλινα, ούτε τα δίκλινα ούτε το τρίκλινο. Ομως ήμουν μέχρι σχεδόν να φύγω μόνη μου :) Οταν γέννησα αμέσως μου έδωσαν το μωρό στην αγκαλιά μου και αφού πήγα στο δωμάτιο μετά από 2 ώρες μου έφεραν να μωράκι στο δωμάτιο αλλά τους ζήσησα να το κρατήσουν για να κοιμόμουν λιγάκι (δεν είχα κοιμηθει το βράδυ άυπνη αφού με είχαν πιάσει οι πόνοι). Οσον αφορά τον θηλασμό οι μαίες με βοήθησαν πάρα πολύ. Τις 3 πρώτες μέρες είχα μόνο πρωτόγαλα (το οποίο είναι πραγματικά σταγόνες) αλλά πρέπει να μπαίνει το μωρό στο στήθος τον χρόνο που πρέπει διαφορετικά δεν κατεβαίνει το γάλα. Γέννησα Δευτέρα μεσημέρι και την Πέμπτη το μεσημέρι είχα γάλα κανονικό και θηλάζω ακόμη (όχι αποκλειστικά, δίνω και συμπλήρωμα).

Ηλιαχτίδα που είσαι?

Ιόλη μου εσύ όλα καλά;

Φιλάκια και στα υπόλοιπα κορίτσια!

Ελπίζω να ξαναμπώ σύντομα (αν και δεν το βλέπω... :) )

Πάω για ύπνο, σε κανένα δίωρο το πολύ θα ξυπνήσει το καμάρι μου!


vrowp3.png

cwGLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


se ευχαριστω ιολη μου για το ενδιαφερον σου...ρικ μου μηπως ημασταν τις ιδιες ωρες στον γιατρο??

Ειχα ραντεβού στις 3.00 και πρέπει να με πήρε κατά τις 4 παρά. Με φώναξε η Αναστασία και μπήκα από την πόρτα που είναι δίπλα στο μπάνιο. Εσύ τι ώρα ήσουν;

Οσο για το υπερηχογράφημα της αυχενικής διαφάνειας, φρόντισε να το απολαύσεις, είναι πραγματικά ο πιο όμορφος υπέρηχος!! Ολα θα πάνε καλά, θα το δεις!!

Λάμπη μου,είδες που άδικα ανησυχούσες???Καλή συνέχεια λοιπόν!!

Ρικ μου,σ ευχαριστούμε που μας βοηθάς με τις πληροφορίες σου!!!!!

Να ΄σαι καλά Λάμπη μου, σε ό,τι μπορώ να βοηθήσω στην διάθεσή σου!! Καλη επιτυχία στην εξέτασή σου την Παρασκευή!!


vrowp3.png

cwGLp3.png

Link to comment
Share on other sites

xaxaxa

ε ειδες που σου λεω??καθομασταν κ στον ιδιο καναπε..εγω στην ακρη προς τον διαδρομο κ ο αντρας μου ηρθε λιγο πριν μπω στο γιατρο κ εκατσε διπλα μου στο ψιλο του καναπε..ξανθια ειμαι κ φορουσα ενα τζιν με ενα μπεζ πουλοβερακι...ελπιζω να με θυμηθεις.εσυ φορουσες κατι σε σκουρα η κανω λαθος??

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια την αυχενικη θα την κανω απο πανω στον 6 οροφο..για πειτε μου εμπειριες,ποσο κραταει,τι υπερηχος ειναι,το τεστ παρ α τι ειναι??κ ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα??150 ευρω μου ειπε οτι στοιχηζει..

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια την αυχενικη θα την κανω απο πανω στον 6 οροφο..για πειτε μου εμπειριες,ποσο κραταει,τι υπερηχος ειναι,το τεστ παρ α τι ειναι??κ ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα??150 ευρω μου ειπε οτι στοιχηζει..

Λαμπη μου σε ολες εκει λενε να κανουν την αυχενικη στον 6 οροφο γιατι συνεργαζονται.κι εγω εχω ραντεβου στης 3 ιουνιου να την κανω,θα το ευχαριστηθουμε αρκετα γιατι θα ημαστε αρκετη ωρα να απολαμβανουμε τα μωρακια μασ.οσο για το παπ α νομιζω σου περνουν αιμα και βλεπουν και απο κει κατι που εχει σχεση με την αυχενικη!ελπιζω να σε βοηθησα λιγακι.....

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια την αυχενικη θα την κανω απο πανω στον 6 οροφο..για πειτε μου εμπειριες,ποσο κραταει,τι υπερηχος ειναι,το τεστ παρ α τι ειναι??κ ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα??150 ευρω μου ειπε οτι στοιχηζει..

λαμπη μου κοιτα εδω http://www.biodiag.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=72:-alpha-test&catid=21:2008-08-27-09-50-17&Itemid=94

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...