Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΤΟ FUN CLUB TΟΥ κ. ΧΑΣΙΑΚΟΥ


Recommended Posts

Η αυχενική διαφάνεια είναι πραγματικά πολύ συγκινητική εξέταση,γιατί ξαφνικά βλέπεις το παιδάκι σου με ποδαράκια,χεράκια!!Ο γιατρός μας μας στέλνει στο Embryocare γιατί αυτές τις εξετάσεις πρέπει να τις κάνουν γιατροί-υπερηχογραφιστές που έχουν ειδικευτεί στον τομέα.Εγώ την έκανα στον κ. Ελευθεριάδη!!Γλυκύτατος άνθρωπος και πολύ καλός επιστήμονας!!Ό,τι και να τον ρώτησα μου το εξήγησε με λεπτομέρεια!!!Με την αυχενική διαφάνεια μετρούν κάποιοςυ δείκτες χρωμοσωμικών ανωμαλιών, πχ αυχένας,ρινικό οστό,ροή καρδιάς κτλ,λίγο πριν σου έχουν πάρει αίμα για να μετρήσουν την ελεύθερη χοριακή και την pappa στο αίμα και μετά από λίγες μέρες θα βγει το τελικό ποσοστό συνδυασμένο με την ηλικία της μητέρας για τον κίνδυνο να έχει το μωρό κάποια από τις 3 γνωστές τρισωμίες.Η εξέταση αυτή μπορεί να διαγνώσει το 90-95% των παιδιών που έχουν σύνδρομο ντάουν,σαν να λέμε περίπου 9 στα 10 παιδιά.

Γενικά όλοι οι υπέρηχοι είναι απολαυστικοί!!Εμένα και η β επιπέδου μου άρεσε και τώρα έχω αγωνία και για το doppler μου!!Όλες αυτές τις εξετάσεις τις κάνει ο κ. Ελευθεριάδης!!!

Καλή επιτυχία λοιπόν στις νέες εγκυούλες!!!Περιμένουμε τα νέα σας!!Θα σας γράψω κι εγώ Παρασκευή ή Σάββατο τα δικά μου για το doppler!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια εκει στο εμβρυο αρτ μας δινουν κ dvd οταν θα κανουμε την αυχενικη η πρεπει να το ζητησουμε εξτρα??

Καλημέρα Λάμππη! Χάρηκα πολύ με τα νέα σου! Με το καλό να κάνεις και τη διαφάνεια και να είναι όλα καλα. Απ' οσο γνωρίζω δεν δίνουν dvd στο embryocare...Εμένα τουλάχιστον δεν μου έδωσαν ουτε και ζήτησα.... Βέβαια δεν ξέρω αν σου δίνουν, εφόσον το ζητήσεις.


dMxip3.png eNortjKzUjI0NjM2sFCyBlwwFXsC0g,,10.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Λάμππη! Χάρηκα πολύ με τα νέα σου! Με το καλό να κάνεις και τη διαφάνεια και να είναι όλα καλα. Απ' οσο γνωρίζω δεν δίνουν dvd στο embryocare...Εμένα τουλάχιστον δεν μου έδωσαν ουτε και ζήτησα.... Βέβαια δεν ξέρω αν σου δίνουν, εφόσον το ζητήσεις.

Με το καλό Λάμπη! Όσο αφορά το dvd, από πέρισυ (που ήμασταν και εμείς έγκυοι) άλλαξε το πρωτόκολλο και σταμάτησαν να δίνουν dvd. Άσε με, είχα σκάσει... Το 2008 τα πήρα όλα της μικρής (πλέον μεγάλης...), το 2009 πέτυχα στην αλλαγή και πήρα μόνο το 1 του μικρού. Καλημέρα σε όλες!!!!!!!!!


SenFp2.pngSjSRp2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εκει στο εμβρυο αρτ μας δινουν κ dvd οταν θα κανουμε την αυχενικη η πρεπει να το ζητησουμε εξτρα??

Καλημέρα σε όλες,

Δεν έδωσαν ούτε και σε μας αν και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ούτε το ζητήσαμε. Η αλήθεια είναι ότι μαθημένοι από τον γιατρό μας είχαμε φορτίσει κινητά για να το τραβήξουμε εμείς αλλά ο κ. Ελευθεριάδης μας είπε ότι αν θέλουμε να τραβήξουμε video αυτός δε θα μιλάει καθόλου. Καταλαβαίνετε ότι το video ξεχάστηκε στη στιγμή. Το καλό είναι ότι τουλάχιστον ο κ.Χασιάκος όχι μόνο μας αφήνει αλλά μας εξηγεί κιόλας οπότε είναι πάρα πολύ καθησυχαστικό να βλέπεις το μωράκι σου και να ακούς και τη φωνή του να σου λέει πόσο καλά μεγαλώνει. Σε βοηθάει να παίρνεις κουράγιο μέχρι την επόμενη συνάντηση

Φιλιά


"Λέτε: είναι κουραστικό να συναναστρέφεσαι παιδιά".

Έχετε δίκιο.

Προσθέτετε: γιατί πρέπει να κατέβεις στο επίπεδό τους, να σκύψεις, να λυγίσεις, να γίνεις μικρός.

Εδώ έχετε άδικο.

Δεν είναι αυτό που κουράζει πιο πολύ.

Φταίει μάλλον το ότι είστε υποχρεωμένοι να φτάσετε στο ύψος των συναισθημάτων τους.

Να τεντωθείτε, να μακρύνετε, να σηκωθείτε στις μύτες των ποδιών.

Για να μην τα πληγώσετε".

JANUSZ KORCZAK

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλημερα SOS βασικα εχω προβλημα γενικα με την μεση μου,εχτες πηγα να σηκωθω απο την καρεκλα και μου εδωσε εναν πονο που τρελαθηκα και φωναξα,και απο εκεινη την στιγμη υποφερω και δεν εχω κλεισει και ματι ολο το βραδυ και φοβαμαι πολυ μην επηρεαση την εγκυμοσυνη μου αυτο,λεω να παρω τον γιατρο μας,αλλα δεν ξερω μηπως δεν ειναι και τοσο σοβαρο για να τον ενοχλησω.εσεισ τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Ούτε στην ξαδέλφη μου έδωσαν dvd.

natexo, χρόνια και ζαμάνια! Τι κάνουν τα ζουζούνια σου?

Ολγάκι, αν πονάς τόσο πολύ, πάρ'τον κι ένα τηλέφωνο να δεις τι θα σου πει, θα σε κατευθύνει τι να κάνεις, ίσως χρειάζεται να πας σε γιατρό άλλης ειδικότητας.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα SOS βασικα εχω προβλημα γενικα με την μεση μου,εχτες πηγα να σηκωθω απο την καρεκλα και μου εδωσε εναν πονο που τρελαθηκα και φωναξα,και απο εκεινη την στιγμη υποφερω και δεν εχω κλεισει και ματι ολο το βραδυ και φοβαμαι πολυ μην επηρεαση την εγκυμοσυνη μου αυτο,λεω να παρω τον γιατρο μας,αλλα δεν ξερω μηπως δεν ειναι και τοσο σοβαρο για να τον ενοχλησω.εσεισ τι λετε?

Ολγάκι πάρε σε παρακαλώ τον κ. Χασιάκο τηλ στο κινητό του και θα σου πει εκείνος τι να κάνεις. Μη το σκέφτεσαι καθόλου


"Λέτε: είναι κουραστικό να συναναστρέφεσαι παιδιά".

Έχετε δίκιο.

Προσθέτετε: γιατί πρέπει να κατέβεις στο επίπεδό τους, να σκύψεις, να λυγίσεις, να γίνεις μικρός.

Εδώ έχετε άδικο.

Δεν είναι αυτό που κουράζει πιο πολύ.

Φταίει μάλλον το ότι είστε υποχρεωμένοι να φτάσετε στο ύψος των συναισθημάτων τους.

Να τεντωθείτε, να μακρύνετε, να σηκωθείτε στις μύτες των ποδιών.

Για να μην τα πληγώσετε".

JANUSZ KORCZAK

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα..ολα καλα πηγαν σημερα..το μωρακι μεγαλωνει κ τελος του μηνα εχω ραντεβου για αυχενικη...εφυγε λιγη αγωνια αλλα σιγουρα θα με επισκεφτει παλι...υπομονη ομως...φιλακια σε ολες σας..

Tελεια τα νεα σου Λινα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Φαινεται οτι αυτη η εγκυμοσυνη θα κρατησει πολυυυ πολυυυ ακομα:P


xtZRp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια ασχετο αυτο το "infraction" που εμφανιστηκε κατω απο το avatar μου τι σημαινει;;

Δεν ξέρω, μαλίνα μου, μήπως είναι μεγάλο το τικεράκι σου? Κάπου διάβασα ότι οι συντονιστές είπανε να μικρύνουν τα τικεράκια. Δεν είμαι σίγουρη όμως.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,κορίτσια!!Χαίρομαι που όλες είστε καλά!

Νομίζω ότι έχει μια λογική ότι σταμάτησαν τα dvd κτλ Είχε γίνει λίγο εμπόριο η κατάσταση σε διάφορα κέντρα σε σημείο να ξεχνούν οι γονείς ότι αυτές οι εξετάσεις είναι εξετάσεις υγείας και όχι μόνο για να δεις πού μοιάζει το μωρό σου!!Νομίζω ότι προσδίδει μία παραπάνω σοβαρότητα στο embryocare το ότι τα διέκοψαν όλα αυτά,γιατί ακούω ότι σε άλλα συνεχίζει κανονικά...

Κάθε φορά που έχω υπέρηχο με τον κ. Ελευθεριάδη λέω θα πάω θα βλέπω το μωράκι μου,θα κάνω ερωτήσεις κτλ Όταν όμως μπαίνω μέσα και αρχίζω και βλέπω το νινί μου μου κόβεται η λαλιά,παρακολουθώ εκστασιασμένη και με αγωνία κοιτάζω το στόμα του γιατρού μην πει τίποτα κακό και τρελαθώ!Τώρα με το doppler έχω αγχωθεί πάλι!!Προσεύχομαι να είναι όλες οι μετρήσεις φυσιολογικές και να αναπτύσσεται με υγεία το κοριτσάκι μου!!Πωπω τι αγχωτική μάνα που θα γίνω εγώ!Για τα σίδερα είμαι!!

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια να σας πω κατι?παιρνω τηλ τον γιατρο απο τησ 9.30 το πρωι για να του πω οτι ποναω πολυ και τι να κανω και δεν το σηκωνει,τι κανω δηλαδη σ αυτην την περιπτωση?

Link to comment
Share on other sites

Ολγάκι μήπως να πάρεις στο ιατρείο του; οι κοπέλες θα ξέρουν που να τον βρούν..

μωρε εγω να παρω στο ιατρειο,αλλα εαν το χρειστω για κατι επειγον(χτυπα ξυλο) τι γινετε σ αυτην την περιπτωση?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...