Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • καλημερα κορίτσια σήμερα μπήκα 30η εβδομάδα! 🙏

      το θέμα είναι ότι μάλλον είμαι θεότρελη … εχω προσπαθήσει τόσο γι αυτό το μωρο και τώρα που κοντεύω να τα καταφέρω , νιώθω ότι δε μπορώ να το χαρώ και ειμαι καθηλωμένη στο κρεβάτι και ένα σωρό αλλά! πχ μου εστειλε πριν ένα βιντεάκι ο άντρας μου με αναμνήσεις από τις διακοπές μας κλπ τα τελευταία χρόνια και αντί να χαρώ και να πω κοιτα τα καταφέραμε , εγώ έκλαιγα με μαύρο δάκρυ ότι κοιτα τι καλα περνούσαμε και τώρα δεν περναμε και δεν κάνουμε τπτ, και πως είναι κλπ ! ε αφού ηρέμησα τώρα πάλι κλαίω γιατί εχω τύψεις που το σκέφτηκα, αμαρτία !  😔 και δεν ξέρω  πφφφ 

ΤΟ FUN CLUB TΟΥ κ. ΧΑΣΙΑΚΟΥ


Recommended Posts

Ο Μουστακαρίας είναι πολύ γουρλής!!!!!!!Σε αυτόν χρωστάω το μπεμπάκι μου!!!!!

Κοριτσάκια χθες πήγα στον γιατρούλη μας και είδε ότι είναι μπεμπούλα!!!!!!!!!!Είμαι τόσο χαρούμενη γιατί το είχε προαίσθημα!!!!!!Τα βρήκε όλα πολύ καλά!!!Την αμνιοπαρακέντηση δεν την θέλει γιατί κινδυνεύει το παιδί για αποβολή και μου πρότεινε για να μου φύγει το άγχος να κάνω υπέρηχο καρδιάς + β επιπέδου,μόνο για δικούς μου ψυχολογικούς λόγους,γιατί όπως είπε την καρδούλα του την βλέπει μια χαρά!!

Ευή μου τέλεια νέα! Πολύ χαιρομαι για τη μπεμπούλα σου. Ειδες τελικά που δεν το διακινδυνευει ούτε ο γιατρός μας να κάνει αμνιοπαρακέντηση αν δεν υπάρχει απόλυτη ανάγκη. Αυτό για τον υπέρηχο καρδιας είναι το Doppler? Αυτό είναι έξτρα εξέταση ή γινεται μαζί με τη β'επιπέδου?:?:


dMxip3.png eNortjKzUjI0NjM2sFCyBlwwFXsC0g,,10.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μου εξήγησε ότι είναι έξτρα εξέταση και γίνεται μετά την 18η εβδομάδα.Δεν είναι η ντούμπλερ.Γίνεται από μία ειδική υπερηχογραφίστρια που έχει το embryocare η οποία ψάχνει και εξετάζει μόνο την καρδιά και τίποτα άλλο.Με προβλήματα καρδιάς συνδυάζονται όλες αυτές οι τρισωμίες,άρα με μία υγιή καρδιά δεν υπάρχει περίπτωση να υπάρχει ένα παιδάκι με κάποιο σύνδρομο.Μου είπε ότι αυτή την προτείνει μόνο όταν υπάρχει πρόβλημα.Στην περίπτωση τη δική μου είναι καθαρά δική μου απόφαση,προληπτική για ψυχολογικούς λόγους και μόνο,επειδή με είδε πολύ αγχωμένη-δεν είναι απαραίτητη. Μάλιστα μου τόνισε ότι ήδη βλέπει 4 κοιλίες στην καρδιά που σημαίνει ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα,αλλά λέω να την κάνω μόνο για να ησυχάσω κι επειδή δεν κινδυνεύει από αυτή την εξέταση το παιδί. Με ησύχασε πάρα πολύ γιατί τα βρήκε όλα πολύ καλά.Όταν έχουν δει τόσα τα μάτια του τόσα χρόνια του ανθρώπου δε νομίζω να πέσει έξω σε καμία περίπτωση!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='greek.mother;166799

MALINA' date=' [/color']με το καλο κοπέλα μου η κουκλίτσα σου!

Και μεταξύ μας, κοίτα μην σκεφτείς να την προξενέψεις με κανέναν μπέμπη απο το μαιευτήριο! 2 γιούς έχω και είναι και προικισμένοι με όλη τη σημασία της λέξης!!!!!!!!!!!!!!!

:lol::-P:-P:lol:


xtZRp3.png
Link to comment
Share on other sites

kalispera se oles.se 2 ebdomades mou eipe o kos xasiakos oti upologizoume gia tin genna.eilikrina dn exw logia gia ton an8rwpo.mou ekane k plaka gia to proigoumeno peristatiko pou sas elega oti eixa agxos.opws pada eixe polu kosmo k meta eixe k genna...pantws genika prepei na einai polu kalos an8rwpos re paidia.par'oli tin kourasi tou diatirei k xioumor!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ioli mou pragmati 8a gineis polu kali manoula me auta pou grafeis gia tin ksadefi sou!!eilikrina sto euxomai giati to aksizeis.etsi padws eixa sigini8ei ki eklaiga ki egw k me tis 2 gennes tis aderfis mou.sou fainetai apisteuto na gennietai ena plasmataki toso mikro.einai san 8auma..

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειδαμε την μικρουλα της οικογενειας!!!!Γεννηθηκε εχτες το βραδυ και ειναι μια κουκλα..3500 γρμ και με πολυ μαλλι!!!!!!!Εχει ενα πανεμορφο μουτρακι!!!!!!!!!Μικρη μυτουλα και χειλακια!!!Κ εκανε και μορφασμους η μικρουλα μας...Σκετη γλυκα!!!Για δαγκωμα!!!!

Ο γιατρος μας εχτες ειχε αρκετες γεννες..Μολις βγηκαμε εμεις μπηκε αμεσως αλλη κοπελα στο χειρουργειο...Χαρα στο κουραγιο του παντως...Να τον εχει ο Θεος καλα και να χαιρεται την οικογενεια του!!!!!Τον ευχαριστουμε πολυ για το μικρο θαυματακι που μας χαρισε!!!!

Link to comment
Share on other sites

:lol::-P:-P:lol:

Malina καλησπέρα,

μήπως θα μπορούσες να με βοηθήσεις με το ticker που έχεις βάλει για υπογραφή? Πως τα κατάφερες και το ενσωμάτωσες στην υπογραφή σου?

Παλέύω τόση ώρα και το μόνο που έχω είναι το invalid message.

Σ'ευχαριστώ πάααααααααααρα πολύ εκ των προτέρων

όχι τίποτα άλλο στην κατάσταση που είμαι δεν πρέπει να αγχώνομαι:P


"Λέτε: είναι κουραστικό να συναναστρέφεσαι παιδιά".

Έχετε δίκιο.

Προσθέτετε: γιατί πρέπει να κατέβεις στο επίπεδό τους, να σκύψεις, να λυγίσεις, να γίνεις μικρός.

Εδώ έχετε άδικο.

Δεν είναι αυτό που κουράζει πιο πολύ.

Φταίει μάλλον το ότι είστε υποχρεωμένοι να φτάσετε στο ύψος των συναισθημάτων τους.

Να τεντωθείτε, να μακρύνετε, να σηκωθείτε στις μύτες των ποδιών.

Για να μην τα πληγώσετε".

JANUSZ KORCZAK

Link to comment
Share on other sites

γεια σου κικαρ θελεις να σε βοηθησω εγω?

Καλημέρα annia

και βέβαια θέλω. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη

Σ'ευχαριστώ πολύ


"Λέτε: είναι κουραστικό να συναναστρέφεσαι παιδιά".

Έχετε δίκιο.

Προσθέτετε: γιατί πρέπει να κατέβεις στο επίπεδό τους, να σκύψεις, να λυγίσεις, να γίνεις μικρός.

Εδώ έχετε άδικο.

Δεν είναι αυτό που κουράζει πιο πολύ.

Φταίει μάλλον το ότι είστε υποχρεωμένοι να φτάσετε στο ύψος των συναισθημάτων τους.

Να τεντωθείτε, να μακρύνετε, να σηκωθείτε στις μύτες των ποδιών.

Για να μην τα πληγώσετε".

JANUSZ KORCZAK

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σημερα ειδαμε την μικρουλα της οικογενειας!!!!Γεννηθηκε εχτες το βραδυ και ειναι μια κουκλα..3500 γρμ και με πολυ μαλλι!!!!!!!Εχει ενα πανεμορφο μουτρακι!!!!!!!!!Μικρη μυτουλα και χειλακια!!!Κ εκανε και μορφασμους η μικρουλα μας...Σκετη γλυκα!!!Για δαγκωμα!!!!

Ο γιατρος μας εχτες ειχε αρκετες γεννες..Μολις βγηκαμε εμεις μπηκε αμεσως αλλη κοπελα στο χειρουργειο...Χαρα στο κουραγιο του παντως...Να τον εχει ο Θεος καλα και να χαιρεται την οικογενεια του!!!!!Τον ευχαριστουμε πολυ για το μικρο θαυματακι που μας χαρισε!!!!

vickykna sas zisei!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα annia

και βέβαια θέλω. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη

Σ'ευχαριστώ πολύ

λοιπον διαλεγεις το τικερακι που σου αρεσει το ετοιμαζεις με ημερομηνιες κλπ και μετα αντιγραφεις τον κωδ που λεει BBCODE κανεις επικολληση πατας αποθηκευση η ανεβασμα και ειναι ετοιμο οτι αλλο χρειαστεις ρωτα με...:wink:


:-D

Link to comment
Share on other sites

λοιπον διαλεγεις το τικερακι που σου αρεσει το ετοιμαζεις με ημερομηνιες κλπ και μετα αντιγραφεις τον κωδ που λεει BBCODE κανεις επικολληση πατας αποθηκευση η ανεβασμα και ειναι ετοιμο οτι αλλο χρειαστεις ρωτα με...:wink:

Annia καλή σαρακοστή,

αυτό έκανα χτες αλλά τίποτα

θα προσπαθήσω πάλι τώρα

φιλιά


"Λέτε: είναι κουραστικό να συναναστρέφεσαι παιδιά".

Έχετε δίκιο.

Προσθέτετε: γιατί πρέπει να κατέβεις στο επίπεδό τους, να σκύψεις, να λυγίσεις, να γίνεις μικρός.

Εδώ έχετε άδικο.

Δεν είναι αυτό που κουράζει πιο πολύ.

Φταίει μάλλον το ότι είστε υποχρεωμένοι να φτάσετε στο ύψος των συναισθημάτων τους.

Να τεντωθείτε, να μακρύνετε, να σηκωθείτε στις μύτες των ποδιών.

Για να μην τα πληγώσετε".

JANUSZ KORCZAK

Link to comment
Share on other sites

Malina καλησπέρα,

μήπως θα μπορούσες να με βοηθήσεις με το ticker που έχεις βάλει για υπογραφή? Πως τα κατάφερες και το ενσωμάτωσες στην υπογραφή σου?

Παλέύω τόση ώρα και το μόνο που έχω είναι το invalid message.

Σ'ευχαριστώ πάααααααααααρα πολύ εκ των προτέρων

όχι τίποτα άλλο στην κατάσταση που είμαι δεν πρέπει να αγχώνομαι:P

Paτησα ενα τικερ καποιας κοπελας εκει εγραψα τα στοιχεια(τελευταια περιοδος και τα ρεστα) και μετα μου εβγαλε 2 ή τρεις κωδικους

Εβαλα μια τον εναν και μετα τον αλλον (δεν καταλαβα ποιος απο τους 2 εκανε τη δουλεια) τους εκανα αντιγραφη Ανοιξα το προφιλ μου πηγα στην "υπογραφη" και το εκανα επικολληση Ελπιζω να βοηθησα:roll:


xtZRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Paτησα ενα τικερ καποιας κοπελας εκει εγραψα τα στοιχεια(τελευταια περιοδος και τα ρεστα) και μετα μου εβγαλε 2 ή τρεις κωδικους

Εβαλα μια τον εναν και μετα τον αλλον (δεν καταλαβα ποιος απο τους 2 εκανε τη δουλεια) τους εκανα αντιγραφη Ανοιξα το προφιλ μου πηγα στην "υπογραφη" και το εκανα επικολληση Ελπιζω να βοηθησα:roll:

Malina,

σ'ευχαριστώ πάρα πολύ. Θα συνεχίσω να το προσπαθώ μέχρι να τα καταφέρω. Το πολύ πολύ να με προλάβει το μωρό και τότε να βάλω φωτογραφίες του/της.

Αν και χωρίς ticker θα ήθελα να σας πω και γω ότι είμαστε απίστευτα τυχερές γιατί έχουμε τον καλύτερο γιατρό του κόσμου. Τον κ. Χασίακο τον γνώρισα πρίν από 4 χρόνια περίπου όταν ο προηγούμενος γυναικολόγος μου, μου δήλωσε ότι δε θέλει να ξανα ασχοληθεί με εγκυμοσύνες γιατί του χαλούσαν τις διακοπές του (από τη μία γέλασα αλλά απο την άλλη ήταν έντιμο εκ μέρους του να με προειδοποιήσει).

Εκείνη την εποχή ο κ.Χασίακος παρακολουθούσε δύο φίλες μου και εντυπωσιάστηκα πραγματικά όταν πήρα τηλέφωνο στο 131 για να ζητήσω τα στοιχεία επικοινωνίας του και η κοπέλα που απάντησε στη γραμμή μου είπε "Μια στιγμή να κοιτάξω το κινητό μου γιατί είναι και δικός μου γιατρός":D

Η κλασική αναμονή των 4 μηνών για να κλείσεις ραντεβού για ένα τεστ ΠΑΠ και η αλήθεια είναι ότι ήμουν πραγματικά περίεργη για να τον γνωρίσω. Μέχρι που τον συνάντησα και πραγματικά μπήκε στην καρδία μου. Γιατί εγώ μπορεί να περίμενα 4 μήνες για ραντεβού τη μητέρα μου όμως που είχε σοβαρό πρόβλημα την είδε ΑΜΕΣΑ και τη χειρούργησε ακόμη πιο γρήγορα. Αυτό ήταν...

Εκείνη την εποχή ήμουν ακόμη αρραβωνιασμένη με τον πασά μου και τον θυμάμαι να μας λέει ότι ρε παιδιά αφού ταιρίαζετε βάλτε μπροστά για κάνα παιδάκι και μετά έρχεται ο γάμος. Ο παπάς δεν πάει πουθενά. Που να τα ακούσει αυτά ο πασάς μου. Λάκωνας βλέπετε.

Έλα όμως που παντερυτήκαμε και το παιδάκι δεν ερχόταν.

Ωχ ήρθε ο πασάς μου να με μαζέψει από τη δουλειά

Η συνέχεια σε λίγο

Φιλιά:P


"Λέτε: είναι κουραστικό να συναναστρέφεσαι παιδιά".

Έχετε δίκιο.

Προσθέτετε: γιατί πρέπει να κατέβεις στο επίπεδό τους, να σκύψεις, να λυγίσεις, να γίνεις μικρός.

Εδώ έχετε άδικο.

Δεν είναι αυτό που κουράζει πιο πολύ.

Φταίει μάλλον το ότι είστε υποχρεωμένοι να φτάσετε στο ύψος των συναισθημάτων τους.

Να τεντωθείτε, να μακρύνετε, να σηκωθείτε στις μύτες των ποδιών.

Για να μην τα πληγώσετε".

JANUSZ KORCZAK

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...