Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΤΟ FUN CLUB TΟΥ κ. ΧΑΣΙΑΚΟΥ


Recommended Posts

Βρε κορίτσια τόσα που διάβασα για τον κο Χασιάκο με κάνουν να θέλω να πάω κι εγώ να τον δώ!!! Που έχει ιατρείο? Στείλτε μου αν μπορείτε τη διεύθυνση και το τηλέφωνό του να κλείσω κι εγώ ένα ραντεβού. Αντε μπας και δούμε φώς κι εμείς...

Ιολίτσα μου τι κάνεις? Καιρό έχουμε να τα πούμε! Διάβασα τα νέα σου και χάρηκα πολύ! Αντε καλές προσπάθειες τώρα και γρήγορα με ένα μωράκι στην κοιλίτσα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κοριτσάκια μου γλυκά. Τι κάνετε?

Αθηνά15, o Ελευθεριάδης ξέρει αλλά μίλα και με το Χασιάκο. Εξήγησέ του τους φόβους σου κι, αν τυχόν επιμένει, κάνε την άμνιο και μη φοβάσαι, πολλές κοπέλες την κάνανε και ο Ελευθεριάδης είναι ελαφροχέρης, τίποτε δεν θα καταλάβεις.

Jelena, με πρόλαβε η Άννια και σου έγραψε τα στοιχεία του γιατρού μας. Η αλήθεια είναι ότι έχει πολύ κόσμο, χαμός γίνεται αλλά μη σε πτοεί αυτό, να πας προετοιμασμένη ότι θα περιμένεις πάνω από 1 ώρα, όμως αξίζει η αναμονή, πίστεψέ με.

Η ξαδέλφη μου μπήκε χθες βράδυ στο Αρεταίειο, τελικά βρήκε τρίκλινο στο ισόγειο. Είναι μαζί με άλλες δυο κοπέλες. Η μία έχει γεννήσει και έχει το μωρό όλη μέρα στο δωμάτιο. Η ξαδέλφη μου έχει φρικάρει, γιατί φοβάται ότι δεν ξέρει τι θα κάνει το δικό της μωρό όλη μέρα στο δωμάτιο, έχει άγχος πώς θα το αλλάζει κλπ. Αλλά, αν δε γίνεται διαφορετικά, θα αναγκαστεί να το έχει μαζί της.

Η άλλη κοπέλα που είναι στο δωμάτιο είναι έγκυος με κύηση υψηλού κινδύνου, αν κατάλαβα καλά έχει θέμα με το αμνιακό υγρό, έχει έρθει από επαρχία, ο γιατρός εκεί στην πόλη της ψιλοάσχετος, της είπε ότι θα το χάσει το μωρό, ήρθε στην Αθήνα πρώτα στο ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ κι εκεί απ' ότι είπε δεν την προσέξανε καλά και της λέγανε ότι αποκλείεται να καταφέρει να ολοκληρώσει την κύηση, τελικά από το Αλεξάνδρα κατέληξε στον κ. Χασιάκο, ο οποίος είναι ο μόνος την έχει κλινήρη νοσηλευόμενη στο Αρεταίειο και προσπαθεί με νύχια και με δόντια να ολοκληρώσει την κύηση, τώρα η κοπέλα είναι στην 30η εβδομάδα αλλά ο κ. Χασιάκος δεν της παίρνει ακόμη το μωρό, γιατί λέει όσο περισσότερο μείνει τόσο καλύτερα. Η κοπέλα είπε ότι ο κ. Χασιάκος είναι ο σωτήρας της αλλιώς το μωρό θα το είχε χάσει.

Πέρασα από το Αρεταίειο το πρωί με όλο το συγγενολόι, είδα την ξαδέλφη μου λιγάκι, μετά τη φωνάξανε να την ετοιμάσουν, άφησα μάνα και πεθερά της στην αίθουσα αναμονής και ήρθα γραφείο. Μετά το γραφείο θα πάω πάλι στο Αρεταίειο, αν δεν έχει γεννήσει μέχρι το μεσημέρι, με βλέπω να ξεροσταλιάζω εκεί.

Link to comment
Share on other sites

γεια σου τζελενα αυτα ειναι τα στοιχεια του γιατρουδακο μας αλλα εχει πολυ πολυ κοσμο να ξερεις.Λ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ 94, ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ, 11571, ΑΘΗΝΑ, 6440686

annia, να κάνω μια μικρή διόρθωση στη διεύθυνση του ιατρείου:

Είναι Λ. Αλεξάνδρας 194 (και όχι 94 που γράφεις).

Jelena, το τηλέφωνο μιλάει συνεχώς, γι' αυτό θα πρέπει να επιμείνεις πολύ μέχρι να πιάσεις γραμμή. Το βράδυ μετά τις 9.00 είναι πιο εύκολο να πιάσεις γραμμή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Ιόλη, Είμαι 35 1/2. Απλά έχω προβληματιστεί γιατί με καλή αυχενική και papp-a (1/5.000 για down) φοβάμαι μήπως προκαλώ τη μοίρα μου με το να επέμβουμε με αμνιοπαρακέντηση... Αν είχα ήδη ένα μωρό να σκεφτόμουν διαφορετικά αλλά τώρα φοβάμαι να ρισκάρω...Ο δε σύζυγός μου δεν το συζητά...Είναι απόλυτα αρνητικός. Και ο Ελευθεριάδης έδειξε να του φαίνεται υπερβολή με αυτά τα αποτελέσματα... Ίσως να περιμένω και τη β-επιπέδου και μετά να αποφασίσω...

Αθηνά μου κι εγώ είμαι 35 χρονών και τα αποτελέσματα είναι περιπου ίδια με τα δικά σου (1: 5400). Ρώτησα τον Χασιάκο και μου είπε ότι με αυτό το αποτέλεσμα στο papp-a δεν χρειάζεται η αμνιοπαρακέντηση. Εγώ το σκέφτομαι με βάση τα ποσοστα. Η αμνιοπαρακέντηση έχει πιθανότητες 1:100 να οδηγήσει σε αποβολή, τα στατιστικά του τεστ είναι 1: 5400, αρά είναι μεγαλύτερη η πιθανότητα να αποβάλει μια γυναίκα με αυτά τα αποτελεσματα παρά να έχει το παιδί συνδρομο. Κι εγώ φοβάμαι παρα πολύ γιατι και για μένα είναι το πρωτο παιδάκι και μάλιστα μετά από εξωσωματική. Θέλω να πιστευω πως ο Θεος μας προστατεύει και δεν θα επιτρεψει να συμβει κατί τέτοιο. Εξάλλου μην ξεχνας ότι τα ποσοστά στο papp-a αλλάζουν δραματικά μετά τα 30. Οταν είσαι κάτω από 30 έχεις συνηθως 1:15000-20000. Μετά τα 30 το ποσοστό πέφτει κατακόρυφα. Αστα να πάνε. Μονο η πίστη και η ελπίδα θα μας σώσει.


dMxip3.png eNortjKzUjI0NjM2sFCyBlwwFXsC0g,,10.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσάκια μου γλυκά. Τι κάνετε?

Αθηνά15, o Ελευθεριάδης ξέρει αλλά μίλα και με το Χασιάκο. Εξήγησέ του τους φόβους σου κι, αν τυχόν επιμένει, κάνε την άμνιο και μη φοβάσαι, πολλές κοπέλες την κάνανε και ο Ελευθεριάδης είναι ελαφροχέρης, τίποτε δεν θα καταλάβεις.

Jelena, με πρόλαβε η Άννια και σου έγραψε τα στοιχεία του γιατρού μας. Η αλήθεια είναι ότι έχει πολύ κόσμο, χαμός γίνεται αλλά μη σε πτοεί αυτό, να πας προετοιμασμένη ότι θα περιμένεις πάνω από 1 ώρα, όμως αξίζει η αναμονή, πίστεψέ με.

Η ξαδέλφη μου μπήκε χθες βράδυ στο Αρεταίειο, τελικά βρήκε τρίκλινο στο ισόγειο. Είναι μαζί με άλλες δυο κοπέλες. Η μία έχει γεννήσει και έχει το μωρό όλη μέρα στο δωμάτιο. Η ξαδέλφη μου έχει φρικάρει, γιατί φοβάται ότι δεν ξέρει τι θα κάνει το δικό της μωρό όλη μέρα στο δωμάτιο, έχει άγχος πώς θα το αλλάζει κλπ. Αλλά, αν δε γίνεται διαφορετικά, θα αναγκαστεί να το έχει μαζί της.

Η άλλη κοπέλα που είναι στο δωμάτιο είναι έγκυος με κύηση υψηλού κινδύνου, αν κατάλαβα καλά έχει θέμα με το αμνιακό υγρό, έχει έρθει από επαρχία, ο γιατρός εκεί στην πόλη της ψιλοάσχετος, της είπε ότι θα το χάσει το μωρό, ήρθε στην Αθήνα πρώτα στο ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ κι εκεί απ' ότι είπε δεν την προσέξανε καλά και της λέγανε ότι αποκλείεται να καταφέρει να ολοκληρώσει την κύηση, τελικά από το Αλεξάνδρα κατέληξε στον κ. Χασιάκο, ο οποίος είναι ο μόνος την έχει κλινήρη νοσηλευόμενη στο Αρεταίειο και προσπαθεί με νύχια και με δόντια να ολοκληρώσει την κύηση, τώρα η κοπέλα είναι στην 30η εβδομάδα αλλά ο κ. Χασιάκος δεν της παίρνει ακόμη το μωρό, γιατί λέει όσο περισσότερο μείνει τόσο καλύτερα. Η κοπέλα είπε ότι ο κ. Χασιάκος είναι ο σωτήρας της αλλιώς το μωρό θα το είχε χάσει.

Πέρασα από το Αρεταίειο το πρωί με όλο το συγγενολόι, είδα την ξαδέλφη μου λιγάκι, μετά τη φωνάξανε να την ετοιμάσουν, άφησα μάνα και πεθερά της στην αίθουσα αναμονής και ήρθα γραφείο. Μετά το γραφείο θα πάω πάλι στο Αρεταίειο, αν δεν έχει γεννήσει μέχρι το μεσημέρι, με βλέπω να ξεροσταλιάζω εκεί.

Iολάκι μου, με το καλό η ξαδέρφη σου και μ' έναν πόνο !

Πάντως να την περιμένετε να γεννήσει μετά τις 6-7 το βράδυ....

Να της πεις να μην φοβάται, στο Αρεταίειο θα την εκπαιδεύσουν πως να πλύνει και να θυλάσει το μωρό, αφού όταν γυρίσει στο σπίτι δεν θα πανικοβληθεί καθόλου ! Στο λέω εγώ, που τέτοιο άγχος σαν και το δικό μου, δεν έχει άλλος άνθρωπος ! Πάντως αν δεν αισθάνεται καλά να έχει το μωρό συνέχεια δίπλα της, να το πει στις νοσοκόμες να το παίρνουν. Να ξέρει ότι τα πρωινά μαζεύουν τα μωρά από τα δωμάτια, για τον καθημερινό ιατρικό έλεγχο και για τον λεπτομερή πλύσιμο του μωρού από τις βρεφοκόμες. Κανείς δεν έχει δικαίωμα να την πιέσει για κάτι που δεν θέλει, ας βάλει τις φωνές ο ξάδερφός σου, η ψυχολογία της λεχώνας είναι ιδιάιτερη, εξάλλου η δουλειά τους είναι να προσέχουν τα μωρά και όχι για ευκολία δική τους να τα δίνουν στι μαμάδες και γιαγιές !

Άντε Ιολάκι μου και σε λίγο να ακούσουμε ευχάριστα και από σένα και από την Αndro 2 !

Link to comment
Share on other sites

Ιολάκι μου,με το καλό η ξαδέλφη σου!!!!!

Αγγέλα μου,θίγεις ένα θέμα που με βασανίζει πολύ τις τελευταίες μέρες.Αύριο το βράδυ θα πάω στον γιατρούλη μας και σκέφτομαι να του συζητήσω την πιθανότητα να κάνω προληπτική αμνιοπαρακέντηση.Ξέρω ότι μπορεί να θυμώσει με ποσοστό 1:15.000,αλλά τρέμω αυτά τα ποσοστά.Από την άλλη φοβάμαι μήπως μόνο και μόνο για την ψυχολογία μου πάθει τίποτα το υγιές εμβρυάκι μου.Το κεφάλι μου έχει γίνει ένα κουρέλι,δεν μπορώ να κοιμηθώ το βράδυ...Δεν ξέρω μπορεί να φταίνε και οι ορμόνες που τα βλέπω όλα τόσο υπερβολικά...Είναι κι αυτή η εξωσωματική που με βάζει σε σκέψεις.Θα τον ρωτήσω αύριο και θα σας πω...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν το περνάω μόνο εγω το άγχος της αμνιοπαρακεντησης...

Εύη εσύ έχεις το καλύτερο ποσοστό που έχω ακούσει ποτέ σε κοπέλα, θα πρέπει να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις...Να φανταστείς γνωστές μου με ποσοστά 1/1.500, 1/2.000 κοκ ήταν πανευτυχείς και ήρεμες με τα αποτελέσματα και φυσικά εντέλει όλα πήγαν μια χαρά...

Αγγέλα σε καταλαβαίνω...και γω ένα βήμα πριν την εξωσωματική έμεινα έγκυος οπότε το άγχος είναι διπλό...

Άσκήσεις χαλάρωσης κορίτσια!!!!!

Τα λέω

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η αμνιοπαρακέντηση είναι στο μυαλό όλων των γυναικών...

Θα το συζητήσω με τον γιατρούλη μας και βλέπουμε...

Τι άγχη τραβάμε οι υποψήφιες μανούλες!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

annia, να κάνω μια μικρή διόρθωση στη διεύθυνση του ιατρείου:

Είναι Λ. Αλεξάνδρας 194 (και όχι 94 που γράφεις).

Jelena, το τηλέφωνο μιλάει συνεχώς, γι' αυτό θα πρέπει να επιμείνεις πολύ μέχρι να πιάσεις γραμμή. Το βράδυ μετά τις 9.00 είναι πιο εύκολο να πιάσεις γραμμή.

Κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ πάαααααρα πολύ για τις πληροφορίες!

Θα τον πάρω τηλέφωνο αυτές τις μέρες να κλείσω ραντεβού κι ελπίζω να έχει κενό και να μην περιμένω κι εγώ 4 μήνες!

Αντε Ιολίτσα μου να μείνουμε μαζί και να γεννήσουμε παρεούλα στο Αρεταίειο!!! :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια.

Η ξαδέλφη μου δεν έχει γεννήσει ακόμη.

Από τις 8.00 το πρωί που την είδαμε για τελευταία φορά για να μπει στην αίθουσα τοκετών, δεν έχουμε συχνή ενημέρωση. Κάποια στιγμή τηλεφώνησε η ίδια στον άντρα της κατά τις 11.30 και είπε ότι έχει κάνει διαστολή 2. Μετά του ξανατηλεφώνησε στις 2.30 να του πει να της στείλει λίγο νερό. Από τότε τίποτε.

Πριν από 1 ώρα κι ενώ είχαν τρελαθεί όλοι από την αγωνία τους, βρέθηκε κάποια κοπέλα που ανέμενε να γεννήσει δική της συγγενής, η οποία είχε γνωστή κάποια μαία, ρώτησε αυτή τη μαία για την ξαδέλφη μου και είπε ότι έχει διαστολή αλλά το μωρό είναι ψηλά.

Μου κάνει εντύπωση ότι δεν έχει βγει κανείς, για να ενημερώσει τι γίνεται και αναγκάστηκαν να βάλουν τη γυναίκα να ρωτήσει τη γνωστή μαία.

Τέλος πάντων, ακόμη τίποτε. Ελπίζω μέχρι το πρωί να έχει καταφέρει να γεννήσει.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ πάαααααρα πολύ για τις πληροφορίες!

Θα τον πάρω τηλέφωνο αυτές τις μέρες να κλείσω ραντεβού κι ελπίζω να έχει κενό και να μην περιμένω κι εγώ 4 μήνες!

Αντε Ιολίτσα μου να μείνουμε μαζί και να γεννήσουμε παρεούλα στο Αρεταίειο!!! :D

Κοριτσάκι μου, όταν πάρεις τηλέφωνο, να πεις ότι προσπαθείς πολύ καιρό να μείνεις έγκυος κτλ. Μην ζητήσεις απλώς ένα ραντεβού, γιατί θα σου κλείσουν μετά από 4 μήνες. Α, και να θυμάσαι ότι τις Πέμπτες δεν έχει ιατρείο.

Μακάρι, να μείνουμε μαζί και να γεννήσουμε και μαζί. Τέλεια θα ήταν!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, πάνω που ήμουν αγχωμένη και αγωνιούσα, με πήραν τηλ. και μου είπαν ότι γέννησε!

Ο μπέμπης είναι γερός και μεγάλος, 3.750. Έτοιμος να πάει φαντάρος!:D:D:D

Άλλες λεπτομέρειες δεν ξέρω, θα πάω αύριο το πρωί να μάθω και θα σας πω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Η ξαδέλφη μου δεν έχει γεννήσει ακόμη.

Από τις 8.00 το πρωί που την είδαμε για τελευταία φορά για να μπει στην αίθουσα τοκετών, δεν έχουμε συχνή ενημέρωση. Κάποια στιγμή τηλεφώνησε η ίδια στον άντρα της κατά τις 11.30 και είπε ότι έχει κάνει διαστολή 2. Μετά του ξανατηλεφώνησε στις 2.30 να του πει να της στείλει λίγο νερό. Από τότε τίποτε.

Πριν από 1 ώρα κι ενώ είχαν τρελαθεί όλοι από την αγωνία τους, βρέθηκε κάποια κοπέλα που ανέμενε να γεννήσει δική της συγγενής, η οποία είχε γνωστή κάποια μαία, ρώτησε αυτή τη μαία για την ξαδέλφη μου και είπε ότι έχει διαστολή αλλά το μωρό είναι ψηλά.

Μου κάνει εντύπωση ότι δεν έχει βγει κανείς, για να ενημερώσει τι γίνεται και αναγκάστηκαν να βάλουν τη γυναίκα να ρωτήσει τη γνωστή μαία.

Τέλος πάντων, ακόμη τίποτε. Ελπίζω μέχρι το πρωί να έχει καταφέρει να γεννήσει.

Iολάκι μου, πάρε τηλέφωνο τον ξάδεργό σου και πες του ότι το μυστικό για την συχνή ενημέρωση είναι να δώσει κάτι σε οποιαδήποτε μαία μπαινοβγάινει στην αίθουσα τοκετών ! Να δεις για πότε θα έχει ενημέρωση ...... κάθε 10 λεπτά !!!!

Η μαμά μου που έδωσε χρήματα σε δύο (!) μαίες μου είπε ότι την ενημέρωναν συνέχεια !

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, πάνω που ήμουν αγχωμένη και αγωνιούσα, με πήραν τηλ. και μου είπαν ότι γέννησε!

Ο μπέμπης είναι γερός και μεγάλος, 3.750. Έτοιμος να πάει φαντάρος!:D:D:D

Άλλες λεπτομέρειες δεν ξέρω, θα πάω αύριο το πρωί να μάθω και θα σας πω.

Ιολάκι μου να σας ζήσει το μωράκι !!!!

Να είναι γερό και δυνατό και καλότυχο !!!!!

Άντε ν' ακούσουμε ευχάριστα και από σένα ...... και από όλες φυσικά που θέλουν να αποκτήσουν μωράκι !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...