Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

ΤΟ FUN CLUB TΟΥ κ. ΧΑΣΙΑΚΟΥ


Recommended Posts

Ιολη τελεια!!!

Το δικο μου το μωρακι ειναι καλα Την Πεμπτη που ερχεται θα παω για β επιπεδου στον Ελευθεριαδη Οσον αφορα το φυλο μαλλον για κοριτσακι μου ειπε ο Χασιακος με μεγαλη ομως επιφυλαξη

Κατα τ αλλα ξαπλα ελαχιστες δουλειες και σε λιγο θα τσικνισω Φιλια !!!


xtZRp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια!

Εχω κι άλλες απορίες για το Αρεταίειο. Μολις μίλησα με το τμήμα νοεγνών (μου έδωσε το τηλέφωνο ο γιατρός) και μου είπαν ότι πρέπει να φέρω:

φορμάκια για το μωρό

πετσέτες για το μωρό

πάνες για το μωρό

πετσέτες για μένα

σερβιέτες λοχείας

και πως τα μωρά τα κρατάνε μόνο 2-3 ώρες την ημέρα για να κάνουν τους απαραίτητους ελέγχους.

Αγχώθηκα.... :(

Θυμίστε μου σε ποιον όροφο να ζητήσω δωμάτιο εφόσον έχει διαθεσιμότητα;

Περνάνε οι μέρες και θέλω να καταλήξω πλέον...


vrowp3.png

cwGLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα και πάλι!

Επειδή μας κλειδώσαν το τόπικ στο πάρεντς και είχα πολύ καιρό να μάθω νέα σας είπα να γραφτώ κι εδώ γιατί άλλη λύση δεν υπήρχε!

Ιόλη μου χαίρομαι πολύ που έκανες την επέμβαση και διορθώθηκε αυτό το προβληματάκι που υπήρχε. Τώρα είμαι σίγουρη ότι τα πράγματα έχουν πάρει το δρόμο τους και πολύ σύντομα θα έρθει και το μπεμπέ!!!

Σε όλα τα άλλα κοριτσάκια χαίρομαι που σας ξαναβρίσκω μετά από τόσο καιρό!

Φιλιά πολλά


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χρύσα μου,με το καλό σου εύχομαι!!!!!Πραγματικά,κοριτσάρες,είστε η καλύτερη παρεούλα!!!!Νιώθω μεγάλη ασφάλεια με όλους αυτούς τους γιατρούς.Πρώτος απ όλους ο Χασιάκος που πραγματικά πιστεύω ότι είναι ο καλύτερος στην Αθήνα,δεύτερον,προσωπικά χρωστώ μεγάλη ευγνωμοσύνη στον Μουστακαρία,γιατί με τη δύναμη και την ελπίδα που μας έδωσε,αλλά και με το ελαφρύ του χεράκι,έχω με την πρώτη προσπάθεια εξωσωματικής το μωράκι μου στην κοιλιά μου και στον κ. Ελευθεριάδη βέβαια που ήδη μέσα στον υπέρηχο μας καθησύχασε ότι το μωράκι μας έχει αποτελέσματα αρνητικά για όλα τα σύνδρομα.Ε για να το λέει αυτός κάτι θα ξέρει,μπορώ να είμαι ήσυχη νομίζω...

Ήθελα να σας ρωτήσω,την άλλη Παρασκευή έχω ραντεβού με τον γιατρούλη μας και θα είμαι 17 εβδομάδων.Λογικά θα δει και το φύλο του ε?????:):):)

Egω πηγα 17η εβδομαδα αλλα μου ειπε με μεγαλη επιφυλαξη κοριτσακι

-και αφου επεμενε ο αντρας μου:-P


xtZRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Εχω κι άλλες απορίες για το Αρεταίειο. Μολις μίλησα με το τμήμα νοεγνών (μου έδωσε το τηλέφωνο ο γιατρός) και μου είπαν ότι πρέπει να φέρω:

φορμάκια για το μωρό

πετσέτες για το μωρό

πάνες για το μωρό

πετσέτες για μένα

σερβιέτες λοχείας

και πως τα μωρά τα κρατάνε μόνο 2-3 ώρες την ημέρα για να κάνουν τους απαραίτητους ελέγχους.

Αγχώθηκα.... :(

Θυμίστε μου σε ποιον όροφο να ζητήσω δωμάτιο εφόσον έχει διαθεσιμότητα;

Περνάνε οι μέρες και θέλω να καταλήξω πλέον...

Pik τον Ιούνιο του 2009 που γέννησα, το Αρεταίειο είχε ρουχαλάκια και πετσετούλες για το μωρό καθώς και πάνες ! Απο το σπίτι μου έφερα μόνο τις σερβιέτες λοχείας, πετσέτες για μένα, αφρόλουτρο, σαμπουάν κλπ ααααα και ρουχαλάκια για το μωρό για την μέρα που θα φεύγαμε. Τι έγινε, άλλαξε το σύστημα, θα μας τρελάνουν ! Επίσης στο έχω ξαναπεί, κανείς δεν μπορεί να σε πιέσει να έχεις συνέχεια το μωρό δίπλα σου, εγώ τα πρώτα βράδυα το έδινα για να το προσέχουν κατά την διάρκεια της νύχτας ! Κοίτα μην σε ψαρώσουν, βάλε και καμιά φωνή άμα σε πιέσουν να έχεις το μωρό συνέχεια δίπλα σου και δεν έχεις μαζί σου την μαμά σου ή τον άντρα σου !

Στον 1ο όροφο είναι τα μονόκλινα με δική τους τουαλέτα. Ευτυχώς εγώ βρήκα μονόκλινο και δεν ενοχλούσα κανέναν. Βλέπεις δεν απέφυγα την καισαρική ...........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Pik τον Ιούνιο του 2009 που γέννησα, το Αρεταίειο είχε ρουχαλάκια και πετσετούλες για το μωρό καθώς και πάνες ! Απο το σπίτι μου έφερα μόνο τις σερβιέτες λοχείας, πετσέτες για μένα, αφρόλουτρο, σαμπουάν κλπ ααααα και ρουχαλάκια για το μωρό για την μέρα που θα φεύγαμε. Τι έγινε, άλλαξε το σύστημα, θα μας τρελάνουν ! Επίσης στο έχω ξαναπεί, κανείς δεν μπορεί να σε πιέσει να έχεις συνέχεια το μωρό δίπλα σου, εγώ τα πρώτα βράδυα το έδινα για να το προσέχουν κατά την διάρκεια της νύχτας ! Κοίτα μην σε ψαρώσουν, βάλε και καμιά φωνή άμα σε πιέσουν να έχεις το μωρό συνέχεια δίπλα σου και δεν έχεις μαζί σου την μαμά σου ή τον άντρα σου !

Στον 1ο όροφο είναι τα μονόκλινα με δική τους τουαλέτα. Ευτυχώς εγώ βρήκα μονόκλινο και δεν ενοχλούσα κανέναν. Βλέπεις δεν απέφυγα την καισαρική ...........

Σε ευχαριστώ ηλιαχτιδα μου για την άμεση απάντησή σου και τις συμβουλές σου! Με εξέπληξαν όλα αυτά που μου είπαν στο τηλέφωνο, σαν να λένε ελα να γεννήσεις αλλά θα σε αφήσουμε μετά αβοήθητη!

Τα μονόκλινα είναι μόνο 3 σωστά; Τα δίκλινα είναι επίσης στον 1ο όροφο; Οταν με το καλό πάω να γεννήσω να ζητήσω κατευθείαν δωμάτιο στον 1ο όροφο; Για τα του τοκετού (αναπνοές, θέσεις κτλ) πότε τα είχες συζητήσει και με ποιον; Με τον γιατρό ή με την Αννα-Μαρία; Εχω μπει ήδη στον 8ο και δεν έχω ιδέα... :(


vrowp3.png

cwGLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες σας, γνωρίζετε αν ο doc μας είναι υπέρ της αμνιοπαρακέντησης ή όχι σε ηλικίες άνω των 35; Ξέρω ότι υπάρχουν γιατροί που τη συνιστούν ανεξαρτήτως των τιμών της αυχενικής αν η εγκυμονούσα είναι άνω των 35 ενώ άλλοι αποφασίζουν βάσει των τιμών αυτών και μόνο. Έχω προβληματιστεί πολύ παρότι είχα καλά ποσοστά... Θα το συζητήσω και μαζί του βέβαια αλλά μέχρι το επόμενο ραντεβού θα ήθελα μια πρώτη εικόνα...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες σας, γνωρίζετε αν ο doc μας είναι υπέρ της αμνιοπαρακέντησης ή όχι σε ηλικίες άνω των 35; Ξέρω ότι υπάρχουν γιατροί που τη συνιστούν ανεξαρτήτως των τιμών της αυχενικής αν η εγκυμονούσα είναι άνω των 35 ενώ άλλοι αποφασίζουν βάσει των τιμών αυτών και μόνο. Έχω προβληματιστεί πολύ παρότι είχα καλά ποσοστά... Θα το συζητήσω και μαζί του βέβαια αλλά μέχρι το επόμενο ραντεβού θα ήθελα μια πρώτη εικόνα...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αθηνά, καλημέρα. Πόσων χρόνων είσαι?

Δεν ξέρω αν τη συστήνει την αμνιοπαρακέντηση σε ηλικίες άνω των 35 ανεξαρτήτως από τα αποτελέσματα της αυχενικής, αλλά εγώ προσωπικά θα την έκανα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ ηλιαχτιδα μου για την άμεση απάντησή σου και τις συμβουλές σου! Με εξέπληξαν όλα αυτά που μου είπαν στο τηλέφωνο, σαν να λένε ελα να γεννήσεις αλλά θα σε αφήσουμε μετά αβοήθητη!

Τα μονόκλινα είναι μόνο 3 σωστά; Τα δίκλινα είναι επίσης στον 1ο όροφο; Οταν με το καλό πάω να γεννήσω να ζητήσω κατευθείαν δωμάτιο στον 1ο όροφο; Για τα του τοκετού (αναπνοές, θέσεις κτλ) πότε τα είχες συζητήσει και με ποιον; Με τον γιατρό ή με την Αννα-Μαρία; Εχω μπει ήδη στον 8ο και δεν έχω ιδέα... :(

Pik, με το που θα σε πιάσουν οι πόνοι και θα πας στο Αρεταίειο, ο σύζυγος θα πάει να κανονήσει τα της εισαγωγής. Εκεί να ζητήσει δωμάτιο μονόκλινο ή δίκλινο κατά προτίμηση στον 1ο όροφο ...... ε ..... ας δώσει διακριτικά κάτι στις προισταμένες του ορόφου ....... κατάλαβες ......

Τώρα για τα του τοκετού, δεν είχα συζητήσει με κανέναν, γιατί κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης έκανα yoga και pilates και με βοήθησαν πάρα πολύ. Να φανταστείς ότι με έπιασαν οι πόνοι 12 το βράδυ, εγώ ατάραχη δεν ξύπνησα κανέναν και έκανα όλο το βράδυ μόνη μου τις αναπνοές της yoga και τις ασκήσεις του pilates και κατά τις 6 το πρωί, όταν πια κουράστηκα μόνη μου, τους ξύπνησα όλους (!), ενώ τον γιατρούλη μας τον πήρα τηλέφωνο κατά τις 7 για να μην τον ανησυχήσω νωρίτερα !

Τώρα βέβαια που το σκέφτομαι δεν θα το ξαναέκανα, γιατί είναι επικίνδυνο, βλέπεις στο σπίτι δεν μπορείς να ελέγξεις την κατάσταση του εμβρύου, ενώ στο νοσοκομείο, αμέσως σε βάζουν στο μηχάνημα που ανα πάσα στιγμή ελέγχεται η καρδιακή κατάσταση του μωρού.

Πάντως όλες οι μαίες που είναι στην αίθουσα τοκετού στο Αρεταίειο είναι πολύ καλές και σε βοηθάνε, οπότε μην αγχώνεσαι γι' αυτό.Εγώ όταν πήγα ήταν Τρίτη πρωί και μαζί με την προισταμένη μαία ήταν και μία ομάδα 7-8 κοριτσιών που κάνανε την πρακτική τους από τα ΤΕΙ. Καλά πολύ πλάκα, το τι κουβέντα πιάσαμε, τι γέλιο ρίξαμε δεν λέγετε, έτυχε να είμαι και μόνη μου (!) στην αίθουσα τοκετών, όπως μου είπε η προισταμένη πρώτη φορά γίνονταν αυτό, ο γιατρός μας να μπαινοβγάινει, αφού δεν ήξερα αν πονάω από τα πολλά γέλια ή από τις συσπάσεις. Βέβαια τα κορίτσια φύγανε κατά τιει 12 και τότε συνειδητοποίησα πόσο είχα κουραστεί από τις αναπνοές. Πάντως αν θέλεις δική σου μαίανα ασχολείται απολκλειστικά μαζί σου, πες στα κορίτσια στο γραφείο του γιατρού μας να στο κανονίσουνε, αλλά θα πρέπει να ξέρεις ότι θα την πληρώσεις, νομίζω μία φίλη την πλήρωσε 500 Ευρώ, αλλά ήταν μαζί της και τις 13 ώρες του τοκετού.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες σας, γνωρίζετε αν ο doc μας είναι υπέρ της αμνιοπαρακέντησης ή όχι σε ηλικίες άνω των 35; Ξέρω ότι υπάρχουν γιατροί που τη συνιστούν ανεξαρτήτως των τιμών της αυχενικής αν η εγκυμονούσα είναι άνω των 35 ενώ άλλοι αποφασίζουν βάσει των τιμών αυτών και μόνο. Έχω προβληματιστεί πολύ παρότι είχα καλά ποσοστά... Θα το συζητήσω και μαζί του βέβαια αλλά μέχρι το επόμενο ραντεβού θα ήθελα μια πρώτη εικόνα...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Εγω ειμαι 33 και εχω και την πρωτη μου ξαδερφη με συνδριμο down

Μου ειπε αναλογα με το τι θα δειξει η αυχενικη Τωρα μετα τα 35 δεν γνωριζω ..πιστευω οτι δινει μεγαλη σημασια στα αποτελεσματα της αυχενικης


xtZRp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Pik, με το που θα σε πιάσουν οι πόνοι και θα πας στο Αρεταίειο, ο σύζυγος θα πάει να κανονήσει τα της εισαγωγής. Εκεί να ζητήσει δωμάτιο μονόκλινο ή δίκλινο κατά προτίμηση στον 1ο όροφο ...... ε ..... ας δώσει διακριτικά κάτι στις προισταμένες του ορόφου ....... κατάλαβες ......

Τώρα για τα του τοκετού, δεν είχα συζητήσει με κανέναν, γιατί κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης έκανα yoga και pilates και με βοήθησαν πάρα πολύ. Να φανταστείς ότι με έπιασαν οι πόνοι 12 το βράδυ, εγώ ατάραχη δεν ξύπνησα κανέναν και έκανα όλο το βράδυ μόνη μου τις αναπνοές της yoga και τις ασκήσεις του pilates και κατά τις 6 το πρωί, όταν πια κουράστηκα μόνη μου, τους ξύπνησα όλους (!), ενώ τον γιατρούλη μας τον πήρα τηλέφωνο κατά τις 7 για να μην τον ανησυχήσω νωρίτερα !

Τώρα βέβαια που το σκέφτομαι δεν θα το ξαναέκανα, γιατί είναι επικίνδυνο, βλέπεις στο σπίτι δεν μπορείς να ελέγξεις την κατάσταση του εμβρύου, ενώ στο νοσοκομείο, αμέσως σε βάζουν στο μηχάνημα που ανα πάσα στιγμή ελέγχεται η καρδιακή κατάσταση του μωρού.

Πάντως όλες οι μαίες που είναι στην αίθουσα τοκετού στο Αρεταίειο είναι πολύ καλές και σε βοηθάνε, οπότε μην αγχώνεσαι γι' αυτό.Εγώ όταν πήγα ήταν Τρίτη πρωί και μαζί με την προισταμένη μαία ήταν και μία ομάδα 7-8 κοριτσιών που κάνανε την πρακτική τους από τα ΤΕΙ. Καλά πολύ πλάκα, το τι κουβέντα πιάσαμε, τι γέλιο ρίξαμε δεν λέγετε, έτυχε να είμαι και μόνη μου (!) στην αίθουσα τοκετών, όπως μου είπε η προισταμένη πρώτη φορά γίνονταν αυτό, ο γιατρός μας να μπαινοβγάινει, αφού δεν ήξερα αν πονάω από τα πολλά γέλια ή από τις συσπάσεις. Βέβαια τα κορίτσια φύγανε κατά τιει 12 και τότε συνειδητοποίησα πόσο είχα κουραστεί από τις αναπνοές. Πάντως αν θέλεις δική σου μαίανα ασχολείται απολκλειστικά μαζί σου, πες στα κορίτσια στο γραφείο του γιατρού μας να στο κανονίσουνε, αλλά θα πρέπει να ξέρεις ότι θα την πληρώσεις, νομίζω μία φίλη την πλήρωσε 500 Ευρώ, αλλά ήταν μαζί της και τις 13 ώρες του τοκετού.

Σε ευχαριστώ ηλιαχτίδα μου! Πάντα πολύ αναλυτική και καθησυχαστική είσαι. Μέχρι πόσες είναι οι κλίνες στα δωμάτια; Το ανώτερο 3; Εγώ βέβαια μονόκλινο θα προτιμήσω και αν δεν υπάρχει διαθεσιμότητα (λογικό αφού ειναι πολύ λίγα) δίκλινο.

Δεν έχω τόση αγωνία για την γέννα και τους πόνους (να πω την αλήθεια πως δεν έχω καθόλου αγωνία) αλλά για τα μετά, για την φροντίδα του μωρού... Αυτό που είπαν όταν τηλεφώνησα: θα το έχεις δίπλα σου 20-21ώρες το 24ωρο και να έχεις και όλα τα ρούχα, πάνες, πετσέτες κτλ του μωρού που θα χρειαστείς κατά τη διάρκεια της παραμονής. Από την άλλη σκέφτομαι: τόσες κοπέλες γεννούν καθημερινά στο Αρεταίειο, γιατί να μην τα καταφέρω κι εγώ;

Σωστά δεν τα λέω;


vrowp3.png

cwGLp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΠΙΚ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΑΡΚΕΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΠΟ ΤΙΣ ΝΟΣΟΚΟΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΞΗΠΥΡΕΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΒΟΗΘΑΝΕ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ..ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΣΕ 2ΚΛΙΝΟ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΟΡΟΦΟ.ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΕ Φ.Τ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4ΩΡΕΣ ΜΟΥ ΦΕΡΑΝΕ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ Κ ΤΟΝ ΚΡΑΤΗΣΑ ΟΛΟΜΟΝΑΧΗ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΤΟ ΒΡΑΔΥ..ΣΕ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΟΥΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΦΩΝΑΖΑ ΤΗΝ ΝΟΣΟΚΟΜΑ..ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΠΟΝΟ..


:-D

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια μου!

Πολύ ευχάριστα τα νέα σας και χαίρομαι πολύ για σας!!

ΙΟΛΗ μου, άντε κορίτσι μου με το καλό.

Σύντομα θα διαβάσουμε και απο σένα τα χαρμόσυνα!!!!!!!!!!!!!

Οι τελειόμηνες μανούλες μην ανυσηχείτε και μην αγχώνεστε. Αρκεί να ξέρετε τι ζητάτε και με την υπομονή και την επιμονή σας, όλα θα έρθουν έτσι όπως τα θέλετε!

Το σπουδαιότερο σε έναν τοκετό, είναι φυσιολογία του και όχι οι αναπνοές!!!!!

Οι αναπνοές είναι πάντα ανάλογες με την διάθεση και τους πόνους σας, αλλά και πολύ σημαντικές για την καλή και επαρκή οξυγόνωση του μωρού σας, όταν αυτό ζορίζεται από τις συσπάσεις της μήτρας και της δικής του προσπάθειας να βρεί το δρόμο της αγκαλιάς σας!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σας εύχομαι υγεία ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΌ ΝΑ ΈΡΘΟΥΝ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΑς!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...