Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

κατά φαντασίαν έγκυος;;;


Recommended Posts


Διαφημίσεις

χε χε πόσο μου θυμίζεις εμένα :)))))))))

λοιπόν φιλενάδα δεν θέλω να σε ξεσηκώσω, αλλά όταν είχα μείνει έγγυος στην μπουμπού μου είχα δει στον ύπνο μου οτι ήθελα να κάνω βουτιά σε μια πισίνα και ακριβώς από κάτω μου ήταν μια φίλη μου (που δυστυχώς έχει πεθάνει εδώ και 15 χρόνια περίπου) και μου άπλωνε το χέρι να με βοηθήσει γιατί "στην κατάστασή μου" (μου είπε) "δεν είναι να θέλεις και βουτιές" .

σε ξεσήκωσα καθόλου? ε? ε?

τες πα έχε πάντως υπόψη σου οτι ο οργανισμός όντως τρελένεται και τα συμπτώματα αλλάζουν σε κάθε περίπτωση γιατί, όπως μου λεγε και η μανούλα μου, τόσα χρόνια η μήτρα άδεια κάθε φορά χρειάζεται κι αυτή λίγο λάδι να λειτουργήσουν τα γρανάζια της...

telika βουτηξες?δε μας ειπες?αχαχχαχα

ελπιζω κοριτσι μου να εισαι εγκυος απλα να ηταν νωρις οταν εκανες τοτεστ!

στη θεματιθετρια αναφερομαι ελπιδακι!μη βαρας!


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!

Sorry για την αργοπορία, αλλά έχουμε τρελό πήξιμο στη δουλειά και τρέχουμε...

Λοιπόν να ενημερώσω ότι αδιαθέτησα τελικά στις 14/02/2013 (τι ωραία που πέρασα τη γιορτή των ερωτευμένων!!!!).

Τα διάφορα πονάκια δεξιά - αριστερά κλπ κλπ συνεχίστηκαν βέβαια.

Τέλος πάντων είπα να μην αποτρελαθώ και νομίζω ότι έχω και εξωμήτριο...

Και ναι, έχει προχωρήσει η κατάστασή μου...Το κακό είναι όταν googlάρεις για συμπτώματα υγείας, το πιο πιθανό είναι να θεωρήσεις ότι είσαι ένα βήμα πριν το τετελεσμένο...

Όποτε κορίτσια συνεχίζουμε τις προσπάθειες....Τουλάχιστον περνάμε ωραία με αυτές και ο άντρας μας ακόμα καλύτερα!!!! Και μιας και ο δικός μου είναι Σκορπιός, είναι η καλύτερή του!!!

Μ' αρέσει που νόμιζα που μπορώ να μείνω έγκυος από τους πρώτους μήνες προσπάθειας....Τρομάρα μου

40 ετών εγώ, 36 ο σύζυγος (ναι πήρα πιπίνι- λέμε τώρα), με καμιά 15 κιλά παραπάνω έκαστος, και με πρώτο σπερμοδιάγραμμα όχι καλό, πώς να γίνει αυτό...Να παίξω ΛΟΤΤΟ αν γίνει φυσιολογικά σύλληψη.

Βέβαια για το σπερμοδιάγραμμα επιφυλάσσομαι, γιατί άργησαν να το πάρουν στο διαγνωστικό κέντρο (μας είπαν να το πάμε μέσα σε 20 λεπτά και έτρεχε και όταν πήγε εκεί, τον είχαν αφήσει στο περίμενε και το πήραν μετά από κανά μισάωρο και...) και έκτοτε του δίνω και βιταμίνες και παίρνω και εγώ φυλλικό οξύ (το pregnacare conception).

Φιλάκια σε όλες!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια και απο μένα,

αυτό το κατα φαντασίαν έγκυος είναι και για γέλια αν το καλοσκεφτείς. Το ίδιο είμαι και εγώ κάθε μήνα χαχα. Κοιτάω να δω αν πονάω πουθενά, αν η θερμοκρασία μου είναι σταθερά ανεβασμένη και όλα τα παρελκόμενα χαχα. Δράμα η κατάσταση αλλα νομίζω ότι λίγο πολύ όλες έτσι νιώθουμε μέχρι να μας κάτσει το σποράκι. Φιλιά σε όλες και καλή μας επιτυχία σε όσες προσπαθούμε


yCnCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια και απο μένα,

αυτό το κατα φαντασίαν έγκυος είναι και για γέλια αν το καλοσκεφτείς. Το ίδιο είμαι και εγώ κάθε μήνα χαχα. Κοιτάω να δω αν πονάω πουθενά, αν η θερμοκρασία μου είναι σταθερά ανεβασμένη και όλα τα παρελκόμενα χαχα. Δράμα η κατάσταση αλλα νομίζω ότι λίγο πολύ όλες έτσι νιώθουμε μέχρι να μας κάτσει το σποράκι. Φιλιά σε όλες και καλή μας επιτυχία σε όσες προσπαθούμε

Καλημέρα!!!!

Sophia1 καλώς ήρθες στο club!!! προς το παρόν το έχω πάρει χαλαρά αυτό το μήνα...κάτσε να περάσει η ωορρηξία βέβαια και να δούμε αν θα μου γυρίσει το μάτι και αρχίσω πάλι να νιώθω συμπτώματα...

Καλή προσπάθεια σε όλες μας!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια

Όσον αφορά τα τεστακια ωορηξίας αν δείτε στο ιντερνετ έχει και λιπάντικα βοηθήματα για τη σύλληψη:shock:. να ισχύει κάτι τέτοιο ή είναι για διαφημιστικούς λόγους μόνο;


yCnCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Sophiα1Δεν ξέρω για αυτά τα λιπαντικά. Εγώ παίρνω το pregnacre conception http://www.pharmacyone.gr/vitabiotics-pregnacare-conception-30-tabs.html#.UTSnITd5dSM

που υποτίθεται ότι βοηθάει στη σύλληψη.

περιέχει και 400gr φολλικού οξέος που πρέπει να παίρνουμε τουλάχιστον 3 μήνες πριν την σύλληψη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Αν και σας παρακολουθώ πολύ καιρό ήρθε η στιγμή να σας γράψω και εγώ για μια συμβουλή!!! :-D

Λοιπόν είπαμε με τον σύζυγο μου να βάλουμε μπρος για δεύτερο παιδάκι μετά από από 2 χρονια που ήρθε στον κόσμο η μικρή μου πεταλούδα!!!!<3

Στις 31/1 ήταν η τελευταία περίοδος στις 14/2 βάλαμε βέβαια προφυλακτικό τελευταιά στιγμή ( δεν το είχαμε πάρει απόφαση ακόμη) και άλλη μια στις 27/2 ο κύκλος μου ειναι 30-32. Έχω τρεις μέρες που πονάω παρά πολύ την μέση και χαμηλά στην κοιλιά πρώτη φορά τόσο! Νόμιζα ότι θα μου ερχόταν περίοδος αλλά τπτ!!!

Δεν πιστεύω ότι μπορεί και να είμαι έγκυος αν και την μικρή μου την έπιασα με την πρώτη! Βοήθεια τι

λέτε μπορεί να είμαι έγκυος η να αρχίσω να ανησυχισω για κάτι πιο σοβαρό!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Αν και σας παρακολουθώ πολύ καιρό ήρθε η στιγμή να σας γράψω και εγώ για μια συμβουλή!!! :-D

Λοιπόν είπαμε με τον σύζυγο μου να βάλουμε μπρος για δεύτερο παιδάκι μετά από από 2 χρονια που ήρθε στον κόσμο η μικρή μου πεταλούδα!!!!<3

Στις 31/1 ήταν η τελευταία περίοδος στις 14/2 βάλαμε βέβαια προφυλακτικό τελευταιά στιγμή ( δεν το είχαμε πάρει απόφαση ακόμη) και άλλη μια στις 27/2 ο κύκλος μου ειναι 30-32. Έχω τρεις μέρες που πονάω παρά πολύ την μέση και χαμηλά στην κοιλιά πρώτη φορά τόσο! Νόμιζα ότι θα μου ερχόταν περίοδος αλλά τπτ!!!

Δεν πιστεύω ότι μπορεί και να είμαι έγκυος αν και την μικρή μου την έπιασα με την πρώτη! Βοήθεια τι

λέτε μπορεί να είμαι έγκυος η να αρχίσω να ανησυχισω για κάτι πιο σοβαρό!!!

Καλησπέρα!!!

Ελπίζω κοπέλα μου να μην σου έχει έρθει ακόμα η περίοδος και να περιμένεις και το 2ο παιδάκι!!!!

Αλλιώς κάνε μια χοριακή και στον γιατρό σου μετά....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 months later...

Καλημερα κοριτσια,

Χρειαζομαι τα φωτα σας

Ειχα τελευταια περιοδο, στις 25/4.. Γενικα ο κυκλος μου ειναι ακαταστατος, μετα απο μια αποβολη τον φεβρουαριο, αυτοματη

εχτες 12η μερα μερα μετα την ωορρηιξια, την καταλαβα γιατι ειχα αφορητους πονους σε μσεση,ναυτιες κ.α..εκανα λοιπον μια χοριακη η οποια ηταν αρνητικη,κανονικα δεν περιμενω την τρισκαταρατη την παρασκευη

Τεσπα, ολες αυτες τις μερες(12) εχω πονακια χαμηλα, ζαλαδες, αναφουλες, ναυτιες,πονους στην μεση δυνατουε, και πρησμενο στηθος, που καποιες φορες ποναει πολυ (το στηθος μου πρηζετε μονο στην εγκυμοσυνη,οπως επισης και νυχια μου εχουν σκληρυνει παρα μα παρα πολυ,απο μικρη εσοαγαν με το παραμικρο, με αποτελεσμα, να τα τρωω τοσα χρονια, οποτε ειναι σε αθλια κατασταη..

Εχω μια παλλινδρομη την 12η βδομαδα περυσι, και μια αυτοματη αποβολη.

Μηπως κοριτσια εκανα νωρις την χοριακη;;; δεν ξερω αλλα εμενα το προαισθημα μου, μου λεει οτι ειμα... Εσεις τι πιστευετε;;;;

Να σας πω οτι εγω ποτε δεν ειχα συπτωματα πριν την περιοδο, οαντα μολις καταλαβαινα πονο κατεβαινε κιολας..

Εσεις τι πιστευετε;;; οτι η χοριακη εγινε νωρις;;;

Α να σας πω επισης, οτι εχω συχνοουρια... Και απο εχτες το βραδυ αρχισαννα με ανακατευουν τα αρωματα... Οποτε τι γινετε;;;

Ολα αυτα ειναι η ιδεα μου;;;;


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γιωργία μου γειά σου,

η δική μου γνώμη είναι ότι έκανες πολύ γρήγορα την χωριακή και μπορεί οι τιμές της να ήταν πολύ χαμηλές ακόμη. Ελπίζω να έχω δίκιο και να έχουμε σύντομα ευχάριστα νέα σου, γιατί έχεις βλέπω κάτι ενδείξεις. Ξανακάνε χωριακή απο Δευτέρα και εύχομαι θετικά αποτελέσματα.

Φιλιά Σοφία


yCnCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γιωργία μου γειά σου,

η δική μου γνώμη είναι ότι έκανες πολύ γρήγορα την χωριακή και μπορεί οι τιμές της να ήταν πολύ χαμηλές ακόμη. Ελπίζω να έχω δίκιο και να έχουμε σύντομα ευχάριστα νέα σου, γιατί έχεις βλέπω κάτι ενδείξεις. Ξανακάνε χωριακή απο Δευτέρα και εύχομαι θετικά αποτελέσματα.

Φιλιά Σοφία

Σε ευχαριστω πολυ σοφια μου.. Μακαρι το ευχομαι..

εαν βεβαια δεν ερθει την Παρασκευη, που να μην ερθει.. τοτε ξερω οτι σιγουρα ειμαι... Οποτε στανταρ θα παω την δευτερα.. Οποτε βλεπουμε.. Μακαρρρρριιιιι... Μακαριιιιι


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ σοφια μου.. Μακαρι το ευχομαι..

εαν βεβαια δεν ερθει την Παρασκευη, που να μην ερθει.. τοτε ξερω οτι σιγουρα ειμαι... Οποτε στανταρ θα παω την δευτερα.. Οποτε βλεπουμε.. Μακαρρρρριιιιι... Μακαριιιιι

Καλησπέρα σε όλες!!!

Σου εύχομαι με όλη μου την καρδιά να έχεις ευχάριστα νέα αύριο με τη χοριακή!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Κορίτσια καλησπερα. Είμαι τελειως καινουργια στα αναγνωσματα και στο φορουμ.

δεν ξερω αν γραφω στο σωστό τοπικ, αλλα θελω να σας πω το προβλημά μου.

με τον αντρα μου προσπαθουμε για μωρακι εδώ και 8 μήνες. Στην αρχή πολύ χαλαρα, τους τελευταίους 2 μήνες όμως τσεκαρουμε την ωοριξια με βαση υπολογισμό ημερών και από πονους και υγρα δικά μου. εχω κυκλο σταθερό, 29-30 μερες. πρώτη μερα τελευταία περιόδου ήταν στις 20-09-13. με βάση λοιπον τις 14 μερες που αφαιρουμε από την επομενη περιοδο, λεγαμε ότι θα εχω ωοριξια στις 5,6,7 καπου εκει του Οκτώβρη. στις 3 όμως του Οκτώβρη αρχισα να εχω καφε υγρα τα οποία κρατησαν μεχρι τις 6 του ιδιου μηνα. Λογω ταξιδίου του αντρα μου ελευθερες επαφες εκεινες τις ημερες είχαμε στις 5 και 6, παρολου που είχα καφε υγρα. κι όταν λεω καφε υγρα εννοώ να γεμίζω σερβιετακια συνεχεια. Είχα ενημερωσει τον γιατρό μου ο οποίος μου είπε ότι συμβαίνει καμια φορα λογω αγχους ή στρες.Πρωτη φορα το παθαίνω εγώ στην ζωή μου. ελευθερες επαφες είχαμε φυσικα και τις επομενες μερες του μηνα. περιοδο κανονικα περιμενα το σαββατο 19 ή την κυριακή 20 οκτώβρη. Αλλα τίποτα....και το θεμα είναι ότι δεν εχω και κανενα συμπτωμα, ουτε πόνο, ουτε πρησμενο στηθος, ουτε τσιμπηματα, τίποτα! Λετε ότι υπαρχει πιθανότητα να είμαι εγκυος ή παιζει να είναι καμια ανωμαλία του κυκλου??? αααα, επίσης δεν εχω καθόλου υγρα αυτες τις μερες, δεν ξερω αν παίζει ρολο αυτό. Ποτε λετε να κανω ενα τεστ? Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...