Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Bluee19 είπε:

      Μπορεί να είναι και από τα δυο αλλά μπορεί να είναι και το έντερο !!! Ακριβώς τα ίδια νιώθω και εγώ κάτι σαν τσιμπιματακια στην κοιλιά χαμηλά αλλά με τόσα φάρμακα που περνούμε δεν μπορούμε να συγκρίνουμε συμπτώματα !!!

      Μπα εντερο δεν ειναι! Τεσπα!! Λιγες μερες εμειναν ακομα!!!!

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2014


Recommended Posts

Ο γιατρός μου λείπει σε άδεια και μου είχε πει αν συμβεί κάτι να πάω νοσοκομείο. Θα γεννησω σε δημόσιο. Δεν θέλω να τρέχω στο νοσοκομείο τώρα αφού δεν έχω πόνους η δεν έχουν σπάσει τα νερά, είναι ταλαιπωρία και πιθανότατα θα με διώξουν. Θέλω να περάσω και τους πρωτους πόνους στο σπίτι. Αν δω κξατι ανησυχητικό θα τον πάρω αν και ξέρω θα μου πει να πάω να με δει ο εφημερευον.

Άντε να δούμε...... Πάντως εγω καλού κακού ετοιμάζομαι..... Κλείνω βαλίτσα, κάνω αποτρίχωση να είμαι έτοιμη, να φτιαξω λίγο και το σπίτι.…..


eNortjKzUjIyMjY2MFWyBlwwFWECzA,,65.png

eNortjKzUjIyMjG2MFKyBlwwFX4C0g,,83.png

Ο Πελαργός έφτασε!

Mariren 3/09

MARYPOPINS 18/09

magdaTS 2/10

nimrodel 5/10

tassoula 6/10

Vanz 7/10

Tatkono 8/10

afroditoula 13/10

Georgiana 14/10

neraidoyla 16/10

effie.k 17/10

Hope! 17/10

gigitsa 20/10

kitty805 21/10

domino 23/10

Αγάπη Αγάπη 29/10

anath 10/11

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

κοριτσακια καλημερα και απο μενα!!!ελλεανακι να σου ζησει το ζουζουνακι σου να ειναι υγειεστατο παντα!!!να το χαιρεσαι!!!τασουλα πολυ ψυχραιμη σε βρισκω!!!δε πηρες ακομη το γιατρο σου?αντε με το καλο να γεννησεις!!!βρε κοριτσια εμενα μεπλακωνει στο ξυλο ο μικρος μου φαινεται...νιωθω να κινειται συνεχεια και τεντωνεται και νομιζω θα σκιστει η κοιλια μου συνεχεια...τεντωνεται και αριστερα και δεξια ταυτοχρονα...εκτος αν εχω συσπασεις και δεν το εχω παρει χαμπαρι...δεν ξερω...

Λογικά είναι συσπάσεις αυτό που νιώθεις. Είναι ψηλά στην κοιλιά σου;;;και εγω έτσι νόμιζα οτι ηταν το παιδί και με πίεζε με κανέναν ποπο του αλλά νοσηλευτικα τελικά 2εβδομαδες για συσπάσεις πρόωρες και δεν το είχα καταλάβει. Από τι βλέπω μπαίνεις στον μήνα σου και εσύ. Άντε με το καλό και το δικο σου μωρακι!!!!!!


eNortjKzUjIyMjY2MFWyBlwwFWECzA,,65.png

eNortjKzUjIyMjG2MFKyBlwwFX4C0g,,83.png

Ο Πελαργός έφτασε!

Mariren 3/09

MARYPOPINS 18/09

magdaTS 2/10

nimrodel 5/10

tassoula 6/10

Vanz 7/10

Tatkono 8/10

afroditoula 13/10

Georgiana 14/10

neraidoyla 16/10

effie.k 17/10

Hope! 17/10

gigitsa 20/10

kitty805 21/10

domino 23/10

Αγάπη Αγάπη 29/10

anath 10/11

Link to comment
Share on other sites

Ελεανακι να σου ζησει η μπεμπουλα σου!!!! Να είναι γερή και καλοτυχη!!!!

Τα υπολοιπα κορίτσια τι κανουν; πως πέρασαν τις γιορτές;

Έχω λίγο αγχωθει χθες το βράδυ ειμουνα πολύ ανήσυχη γιατί είχα συσπάσεις και μικρά πονακια ακανόνιστα. Κάθε μια ωρα ήθελα τουαλέτα. Στις 8 που πήγα παλι τουαλέτα είδα βλεννες με λίγο καφέ αιματακι. Είμαι σίγουρη οτι ηταν η τραχηλικη βλέννα. Αυτό τι σημαίνει;;; θα γεννησω σήμερα; οτι θα γεννησω σύντομα εντός των ημερών; δεν νιώθω έντονους πόνους μόνο ενοχλήσεις και έντονο βαρος χαμηλά όταν είμαι όρθια. Συσπάσεις έχω ακόμα αλλά απο χρόνους οτι να ναι. Παντος τον άντρα μου τον έστειλα για δουλειά τι να περιμένουμε μαζί και οι 2

Εσείς τι λέτε να περιμένω πόνους ή σπάσιμο νερών;;;

Απο την στιγμη που θα δεις το τραχηλικο πωμα μπορει να κανει απο 1 ωρα εως μια εβδομαδα μεχρι να ανοιξει ο τραχηλος.Κανονικα να ξερεις πρωτα ξεκινουν οι πονοι και μετα σπανε τα νερα...απλα καποιες γυναικες ειναι πιο ανθεκτικες στον πονο και δεν το παιρνουν χαμπαρι η δεν εχουν πονους και σπανε τα νερα κατευθειαν.Αντε πλησιαζεις μην αγχωνεσαι οπου ννααι θα γεννησεις και με το καλο!!!


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα εδώ είμαι με πονάκια που ερχονταικαι φεύγουν.Όλη την ημέρα έβγαζα βλεννες καφέ. Η αλήθεια είναι οτι τρομαξα. Πολλές βλεννες.....

Να ρωτησω κάτι; με την επαφή θα το βοηθήσω να ερθει μια ωρα γρηγορότερα αφού τώρα έφυγε και η τραχιλικη βλέννα; ή δεν κανει; παντος προσπαθώ να περπαταω αν και ποναω....

Μαρκέλλα η αναμονή αυτή είναι σκότωμα, θέλω να γεννησω!!!!!!!


eNortjKzUjIyMjY2MFWyBlwwFWECzA,,65.png

eNortjKzUjIyMjG2MFKyBlwwFX4C0g,,83.png

Ο Πελαργός έφτασε!

Mariren 3/09

MARYPOPINS 18/09

magdaTS 2/10

nimrodel 5/10

tassoula 6/10

Vanz 7/10

Tatkono 8/10

afroditoula 13/10

Georgiana 14/10

neraidoyla 16/10

effie.k 17/10

Hope! 17/10

gigitsa 20/10

kitty805 21/10

domino 23/10

Αγάπη Αγάπη 29/10

anath 10/11

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα!

Η επαφη προκαλει συσπασαααααρεεεεες!

Δεν υπαρχει!!

αμεσο αποτελεσμα σας το λεω εκ πειρας(φυσικα ελευθερη επαφη με εκσπερματιση,αφου το σπερμα την κανει την δουλεια!)

Οσο για το περπατημα,εμενα το ελαφρυ καθημερινο περπατημα δεν με βοηθησε ιδιαιτερα...αλλα το ξεπατωμα απο μεγαρο μουσικης μεχρι λιμανι κ ξανα πισω μια μερα πριν την πητ μου κ σπασαν τα νερα(τα εφτυσα φυσικα!!!)

Να δω τωρα που κ η κοιλια μου ειναι χαμηλοτερα απο την πρωτη φορα κ ο τραχηλος λιγοτερο"παχυς" τι θα γινει....εχω βεβαια καιροοοο ακομα...

Παντως Τασσουλα εσενα ετσι οπως τα ακουω καρακοντευεις...αν δεν εισαι ηδη νοσοκομειο δηλαδη....αντε με το καλο!!!περιμενουμε νεα σου!!!


P3VMm7.png
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είμαι ακόμα. Χθες το βράδυ κοιμηθηκα σαν πουλάκι. Βρε κορίτσια έχω ακόμα καφέ βλεννες κάθε φορά που πάω τουαλέτα και στο σερβιετακι. Να αρχίσω να ανησυχω; είναι φυσιολογικό να έχω ακόμα;

Πήγα με τον άντρα μου στο κέντρο για περπάτημα και καφεδακι και όταν γύρισα σπίτι το σερβιετακι μου ηταν όλο βρεγμένο. Πως θα καταλάβω αν σπασαν τα νερά; το πιο πιθανό είναι να είναι απο το περπάτημα, ενιωθω οτι κυλούσαν υγρά και είχα και πολλές βλενες που σας είπα. Τώρα έχω βγάλει το σερβιετακι και ειμαι μονο με το εσώρουχο εδώ και μια ώρα. Έχω υγρά αλλά τα φυσιολογικά, αν είχαν σπάσει τα νερά δεν θα είχα γεμίσει; δεν θα κυλούσαν συνέχεια; σας έχω πριξει το ξέρω αλλά φοβάμαι λίγο.......

Έχω να πάω και σε εναν γαμο σήμερα του ξαδέλφου μου και φοβάμαι μην μου συμβεί τίποτα εκεί ή στο τραπέζι.Έχετε ακούσει περιπτώσεις που μπορεί να ξεκινήσει ο τοκετός χωρίς να το καταλάβουν;;;


eNortjKzUjIyMjY2MFWyBlwwFWECzA,,65.png

eNortjKzUjIyMjG2MFKyBlwwFX4C0g,,83.png

Ο Πελαργός έφτασε!

Mariren 3/09

MARYPOPINS 18/09

magdaTS 2/10

nimrodel 5/10

tassoula 6/10

Vanz 7/10

Tatkono 8/10

afroditoula 13/10

Georgiana 14/10

neraidoyla 16/10

effie.k 17/10

Hope! 17/10

gigitsa 20/10

kitty805 21/10

domino 23/10

Αγάπη Αγάπη 29/10

anath 10/11

Link to comment
Share on other sites

Η ρηξη υμενων(σπανε τα νερα)μπορει να γινει μια κ εξω,μπορει σιγα σιγα κ υπαρχει περιπτωση να γινετε κ με πολυυυυ αργους ρυθμους.

Οπως κ να εχει παρε τηλ στον γιατρο σου κ αν σε συμβουλεψει να πας στον εφημερευον γιατρο του νοσοκομειου μην το αμελησεις!


P3VMm7.png
Link to comment
Share on other sites

Τασουλσ καμια μας δεν ειναι γιατρος. Μπορει οντως να ειναι αμνιακα που χανονται σιγα σιγα σλλα μπορει να δυσφορει το μωρο για καποιο λογο. Θα ελεγα να πας μια βολτσ νοσοκ να ενημερωσεις κ να μην πας στον γαμο


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εδώ είμαι ακόμα. Χθες το βράδυ κοιμηθηκα σαν πουλάκι. Βρε κορίτσια έχω ακόμα καφέ βλεννες κάθε φορά που πάω τουαλέτα και στο σερβιετακι. Να αρχίσω να ανησυχω; είναι φυσιολογικό να έχω ακόμα;

Πήγα με τον άντρα μου στο κέντρο για περπάτημα και καφεδακι και όταν γύρισα σπίτι το σερβιετακι μου ηταν όλο βρεγμένο. Πως θα καταλάβω αν σπασαν τα νερά; το πιο πιθανό είναι να είναι απο το περπάτημα, ενιωθω οτι κυλούσαν υγρά και είχα και πολλές βλενες που σας είπα. Τώρα έχω βγάλει το σερβιετακι και ειμαι μονο με το εσώρουχο εδώ και μια ώρα. Έχω υγρά αλλά τα φυσιολογικά, αν είχαν σπάσει τα νερά δεν θα είχα γεμίσει; δεν θα κυλούσαν συνέχεια; σας έχω πριξει το ξέρω αλλά φοβάμαι λίγο.......

Έχω να πάω και σε εναν γαμο σήμερα του ξαδέλφου μου και φοβάμαι μην μου συμβεί τίποτα εκεί ή στο τραπέζι.Έχετε ακούσει περιπτώσεις που μπορεί να ξεκινήσει ο τοκετός χωρίς να το καταλάβουν;;;

Κι γω γίνομαι μούσκεμα αλλά είναι παχύρευστα τα υγρά και μου είπε ο γιατρός δεν είναι αμνιακό. Το αμνιακό είναι σαν ούρα, ζεστό και πολύ νερουλό.


90QEm7.png
Link to comment
Share on other sites

38+4 είμαι ρε κορίτσια και ακόμα εμπέδωση δεν έγινε. Γιατί έτσι?Τι πρέπει να κάνω?Περπατάμε με τον σύζυγο αλλά βλέπω δεν γίνεται τπτ...Πόσο πιο πολύ πια?Ανησυχώ...


90QEm7.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω τον πρωτο τον γεννησα μια μερα πριν την προκληςη με φτ χωρις εμπεδωση,γυρισμενο στο πλαι,χωρις εξαληψη τραχηλου,ουτε συσπασεις!!!

Ο γιατρος μου ειχε πει οτι θα βαλουμε υποθετο που μαλακωνει τον τραχηλο κ τεχνητους πονους.

Μετα απο μια τεραααααστια βολτα απλα σπασαν τα νερα!

Επειτα ηρθαν οι συσπασεις κ η διαστολη(ολα τελευταια στιγμη μεσα στην αιθουσα τοκετου)

Μου βαλανε μια μασκα οξυγονου κ με γυρνουσαν συνεχεια για να παρει θεση,τελικα μπλεχτικε με τον λωρο και χρειαστικε βεντουζα αλλα σιγα το πραγμα!!!

Μια βδομαδα πριν ειχα κανει καρδιοτοκογραφημα με ΚΑΘΟΛΟΥ συσπασεις!

Μεχρι τις τελευταιες στιγμες(λεπτά)την ωρα του τοκετου αλλαζουν πολλα πραγματα.

Μην αγχωνεσαι!

Οσο για τις επαφες μια φορα ειχαμε στις 39βδομαδες κ δεν κοιμηθηκα απο τους πονους αλλα μετα ξανα ηρεμια...ειχαμε πει μα ξανακανουμε γιατι ειχε αποτελεσμα αλλα δεν προλαβαμε εκεινο το βραδυ σπασαν τα νερα.


P3VMm7.png
Link to comment
Share on other sites

Gallidoula μπηκες 39η εβδομάδα, άντε κοντευεις αν δεν εχεις ήδη γεννήσει.

Εγώ Μίλησα χθες με τον γιατρό μου και με καθησύχασε για τις βλεννες τις καφέ που έχω ακόμα. Ετοιμαζομαι μου είπε..... Και είναι απο το κεφαλακι του μωρού που κατεβαίνει!!!

Αύριο έχω ραντεβού και μου είπε οτι θα μου βάλει χέρι.... άντε να δουμε αν κατέβηκε η μικρή και αν έχω ξεκινήσει καθόλου διαστολή. Θα σας ενημερωσω!!!

Οι υπόλοιπες τι κάνετε;


eNortjKzUjIyMjY2MFWyBlwwFWECzA,,65.png

eNortjKzUjIyMjG2MFKyBlwwFX4C0g,,83.png

Ο Πελαργός έφτασε!

Mariren 3/09

MARYPOPINS 18/09

magdaTS 2/10

nimrodel 5/10

tassoula 6/10

Vanz 7/10

Tatkono 8/10

afroditoula 13/10

Georgiana 14/10

neraidoyla 16/10

effie.k 17/10

Hope! 17/10

gigitsa 20/10

kitty805 21/10

domino 23/10

Αγάπη Αγάπη 29/10

anath 10/11

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...