Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ναι αυτό θα πούμε κάθε 10 μέρες μέχρι την 12 εβδομάδα που θα κάνουμε το nipt test . Να σε ρωτήσω κάτι με βάση τον υπέρηχο είναι σήμερα 5 εβδομάδων και 6 ημερών. Με βάση όμως το πρόγραμμα που υπολογίζει την κύηση με την βλαστοκυστες λέει 6 και 3 λες να υπάρχει θέμα;; Ναι το παιδάκι μασ προσπάθησε από την πρώτη στιγμή άρχισε με χοριακη 27 η ψυχούλα μας

      Ότι λέει ο υπέρηχος...και γω σύμφωνα με το ίντερνετ είμαι σήμερα 6 εβδομάδων και 3 ημερών αλλά είμαι σίγουρη ότι ο υπέρηχος θα μας πει κάτι άλλο. Εσείς επειδή ξεκινήσατε με χαμηλή χοριακη αυτό σημαίνει ότι η εμφυτευση έγινε πιο μετά (η χοριακη ξεκινάει και ανεβαίνει μετά την εμφυτευση) άρα σίγουρα θα είστε τέλος 5ης εβδομαδας. Αυτές οι 4 μέρες διαφορα δεν είναι κάτι κακό...ίσα ίσα είναι πιο λογικό και συμβατό με τη χοριακη που ξεκινήσατε. Άρα μη σας προβληματίζει καθόλου. 

      πρίν από 43 λεπτά , Nima21 είπε:

      Ναι την έκανα χθες.. όλα καλα! Αναμεικτα συναισθήματα,συγκίνηση, φόβος, περιέργεια.. και φυσικά αγχος υποσυνείδητα.. αλλα θα χαλαρωσω τωρα στο σπιτακι μου, θα ξεκουραστω και θα περιμένω τη χοριακή!! 🙏♥️

      Σε νιώθουμε όλες σε όλα αυτά που λες!!! Πότε έχεις χοριακη? Όλα θα πάνε τέλεια! 🙏Σου εύχομαι μια 3ψηφια χοριακη αν και οι 2ψηφιες χοριακες μια χαρά μωράκια έχουν δώσει!!!! 

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2014


Recommended Posts

Εγω ενα πράγμα δεν καταλαβαίνω και με έχει λίγο αγχωσει. Διαβάζω οτι πολλές περιπτωσεις λόγω διαβήτη κύησης οι γιατροί περνούν τα μωρακια στις 38εβδομαδες , δεν αφήνουν να φτάσουν τα μωρακια μέχρι τις 40. Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί;;;

Εμένα γιατί με παει στις 40??? Με τι κριτήρια;;; σε αλλες περιπτώσεις είναι επικίνδυνο και σε αλλες όχι;;;;


eNortjKzUjIyMjY2MFWyBlwwFWECzA,,65.png

eNortjKzUjIyMjG2MFKyBlwwFX4C0g,,83.png

Ο Πελαργός έφτασε!

Mariren 3/09

MARYPOPINS 18/09

magdaTS 2/10

nimrodel 5/10

tassoula 6/10

Vanz 7/10

Tatkono 8/10

afroditoula 13/10

Georgiana 14/10

neraidoyla 16/10

effie.k 17/10

Hope! 17/10

gigitsa 20/10

kitty805 21/10

domino 23/10

Αγάπη Αγάπη 29/10

anath 10/11

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κορίτσιαααααα, γύρισε η μπέμπα!!! Τι χαρά έχω δεν περιγράφεται! Και πήρε και 500 γρ. σε 3 εβδομάδες, απ'ότι λέει ο γιατρός! Βέβαια αυτό δεν μας πολυαπασχολούσε, πιο πολύ η θέση ήταν ζήτημα. Αχ! Ελπίζω να μείνει έτσι, με το κεφαλάκι κατω!!

Μπράβο Μαριακι!!!! Έτσι θα μείνει να δεις.


eNortjKzUjIyMjY2MFWyBlwwFWECzA,,65.png

eNortjKzUjIyMjG2MFKyBlwwFX4C0g,,83.png

Ο Πελαργός έφτασε!

Mariren 3/09

MARYPOPINS 18/09

magdaTS 2/10

nimrodel 5/10

tassoula 6/10

Vanz 7/10

Tatkono 8/10

afroditoula 13/10

Georgiana 14/10

neraidoyla 16/10

effie.k 17/10

Hope! 17/10

gigitsa 20/10

kitty805 21/10

domino 23/10

Αγάπη Αγάπη 29/10

anath 10/11

Link to comment
Share on other sites

Τασουλα αυτοι οι γιατροι πανε εκ του ασφαλους. Γιατι ο διαβητης.μπορει.μετα τις 38βδομ.να κανει αποτομη ληψη βαρους η και μη ληψη βαρους η και σε σπανιε; πςριπτωσεις.ενδομητριο θανατο. Οποτε σου λεει αφου 38.θεωρειται τελειομηνο ας εχουμε το κεφαλι.μας ησυχο. Ομως με καλα ρυθμισμενο σακχαρο κ παρακολουθηαη εισαι ενταξει.


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κ απο μενα !!!μαριακι μπραβο τωρα λογικα ετσι θα μεινει δυσκολο να ξαναγυρισει.τασουλα και μενα οι θηλες μου καπως ετσι ειναι και μου εδειξε η μαια τι να κανω για να τις προετοιμασω και επισης πως να κανω και μασαζ στο στηθος μου με ελαιολαδο.και μου ειπε να πινω καθε μερα τσαι βουνου με κανελλα.δεν ξερω γιατι αυτο αλλα για να το λεει κατι καλο θα κανει.αυριο στις 1 εχω γιατρο να δουμε πως τα παει ο μπεμπης.εχω 20 μερες να τον δω..αυτα...φιλακια πολλα ονειρα γλυκα σε ολες!!!


slsop3.pngPAsip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τασουλα αυτοι οι γιατροι πανε εκ του ασφαλους. Γιατι ο διαβητης.μπορει.μετα τις 38βδομ.να κανει αποτομη ληψη βαρους η και μη ληψη βαρους η και σε σπανιε; πςριπτωσεις.ενδομητριο θανατο. Οποτε σου λεει αφου 38.θεωρειται τελειομηνο ας εχουμε το κεφαλι.μας ησυχο. Ομως με καλα ρυθμισμενο σακχαρο κ παρακολουθηαη εισαι ενταξει.

Με τρομαξες λίγο η αλήθεια είναι....... Αλλά έχεις δίκιο, ο γιατρός ξέρει καλύτερα.


eNortjKzUjIyMjY2MFWyBlwwFWECzA,,65.png

eNortjKzUjIyMjG2MFKyBlwwFX4C0g,,83.png

Ο Πελαργός έφτασε!

Mariren 3/09

MARYPOPINS 18/09

magdaTS 2/10

nimrodel 5/10

tassoula 6/10

Vanz 7/10

Tatkono 8/10

afroditoula 13/10

Georgiana 14/10

neraidoyla 16/10

effie.k 17/10

Hope! 17/10

gigitsa 20/10

kitty805 21/10

domino 23/10

Αγάπη Αγάπη 29/10

anath 10/11

Link to comment
Share on other sites

Ιοαννακι εχε υποψη σου οτι η κανελα ειναι απο τα βοτανα που δεν επιτεεπονται στην εγκυμοσυνη σε μεγαλη ποσοτητα. Δεν ξερω ποσο ειναι αυτη αλλα φανταζομαι η μαια το γνωριζει ηδη..

Τασουλα δεν στα ειπα να σε τρομαξω. Εφοσον παρακολουθεις τι; κινησει; του παιδιου εισαι ενταξει..


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ, κι εγώ ελπίζω να μείνει έτσι και να καταφέρουμε Vbac. Τασούλα, ο γιατρός σου τα λέει μια χαρά. Το ζάχαρο είναι μια πολύ ωραία δικαιολογία για προγραμματισμένο τοκετό, για να βολεύονται οι γιατροι. Οπότε καλά σου λέει ο άνθρωπος. Εξάλλου, άλλαξε ο ορισμός του τελειόμηνου τοκετού πρόσφατα και θεωρείται μόνο αυτός που γίνεται ανάμεσα στις 39 και 41 εβδομάδες εγκυμοσύνης. Σε αυτό το διάστημα τα νεογέννητα έχουν τις μέγιστες πιθανότητες να είναι καλά μετά την γέννηση. :eek:


oTpap3.png

cHzLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τασσουλα μην αγχωνεσαι, ο γιατρος σου ξερει σιγουρα καλυτερα! Μια φιλη μου με διαβητη κυησης (με ινσουλινες κλπ κλπ) γεννησε με προγραμματισμενη καισαρικη μεν αλλα 2 η 3 μερες πριν την ΠΗΤ κ αυτο γιατι τοτε εφημερευε ο γιατρος της αλλιως θα την αφηνε να παρει κ αυτες τις 2-3 μερες. Ολα μια χαρα πηγαν κ το μωρακι υγιεστατο!


hX6Jp2.png

lq1hp2.png9mUyp2.png

Link to comment
Share on other sites

εμεις πηγαμε γιατρο σημερα ειμαστε 3100 κιλα και το πολυ την αλλη δευτερα γενναμε!!!μου εδωσε να πινω τροφοκαρντ 2 την ημερα και μου ειπε να μην κανω τιποτα να παρουμε αλλη μια εβδομαδα γιατι ο μικρος ειναι πανετοιμος να βγει...!!!εχω αγχωθει!!! :D αλλα χαιρομαι!!!! τα τροφοκαρντ τα εχει παρει καμια σας ξερει τι ειναι?ειναι ακινδυνα ε?μεχρι τις 20 λοιπον γενναμε!!!στο ιασω!!!γενναει καμια αλλη εκει αυτες τις μερες?


slsop3.pngPAsip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εμεις πηγαμε γιατρο σημερα ειμαστε 3100 κιλα και το πολυ την αλλη δευτερα γενναμε!!!μου εδωσε να πινω τροφοκαρντ 2 την ημερα και μου ειπε να μην κανω τιποτα να παρουμε αλλη μια εβδομαδα γιατι ο μικρος ειναι πανετοιμος να βγει...!!!εχω αγχωθει!!! :D αλλα χαιρομαι!!!! τα τροφοκαρντ τα εχει παρει καμια σας ξερει τι ειναι?ειναι ακινδυνα ε?μεχρι τις 20 λοιπον γενναμε!!!στο ιασω!!!γενναει καμια αλλη εκει αυτες τις μερες?

Μπράβο μια χαρά όλα!!!τα τροφοκαρντ είναι μαγνήσιο! Δεν είναι επικίνδυνα. Ίσως σου τα έδωσε για να κρατηθεί άλλη μία βδομάδα το μωρό!


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

ονειρακι ετσι μου ειπε ο γιατρος για να κρατηθει το μωρο.τα πηρα και λεω να τ αρχισω αποψε μου ειπε να πινω ενα πρωι ενα βραδυ..οποτε αν πιω τωρα δεν ειναι τιποτα απλο μαγνησιο ε?


slsop3.pngPAsip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...