Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Χριστίνα τι κανετε;; Σε σκεφτόμουν. Ο γιατρός σας τι λεει για τα κιλα; Με τισ κρεμουλες ισως βάλει το βάρος που δεν ειχε βάλει οταν ξεκινησες τη δουλεια. Ισως να μην τις αρέσουν οι αλλαγές και να αργεί να προσαρμοστεί. Οταν είχες παει στη δουλεια και είχες σταματήσει το θηλασμο θυμάμαι πως έπινε 150 μλ μετα το αύξησε; Επινε περισσοτερο; Μήπως χρειάζεται τον χρονο της σε αυτη τη νεα αλλαγη.

Οι υπόλοιπες κοπέλες τι κανετε;;


Οταν σε πρωτοειδα κατάλαβα πως τόσα χρονια ήμουν μιση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Χριστίνα τι κανετε;; Σε σκεφτόμουν. Ο γιατρός σας τι λεει για τα κιλα; Με τισ κρεμουλες ισως βάλει το βάρος που δεν ειχε βάλει οταν ξεκινησες τη δουλεια. Ισως να μην τις αρέσουν οι αλλαγές και να αργεί να προσαρμοστεί. Οταν είχες παει στη δουλεια και είχες σταματήσει το θηλασμο θυμάμαι πως έπινε 150 μλ μετα το αύξησε; Επινε περισσοτερο; Μήπως χρειάζεται τον χρονο της σε αυτη τη νεα αλλαγη.

Οι υπόλοιπες κοπέλες τι κανετε;;

Άστα!!! Ενώ είχαμε φτάσει τα 150 τουλάχιστον το μεσημέρι... με τις κρέμες μειώσαμε πάλι το γάλα. Κρέμα τρώει με το ζόρι 100μλ... και γάλα πίνει 90 με 120. Συνολικά πχ σήμερα ίπιε 130 τη νύχτα... πολύ λίγο αχλάδι το πρωί με 90 γάλα ... 120 το μεσημέρι... την κρέμα το απόγευμα... και 110 το βράδυ... και δεν νομίζω να προλάβει να πιει άλλο σήμερα! Αφού το κάθε μας γεύμα κρατάει 1 ωρα για να καταφέρουμε να το τελειώσουμε.

Πάντως δεν θυμάμαι ποια ρώτησε... αλλά και η κρέμα... και το γάλα... αλλά και μόνο νεράκι ... θέλει απαραίτητα 10 λεπτά βράσιμο....

Οποτε εγώ έχω παρει 2 θερμός και βράζω νερό κάθε βράδυ. Στο ένα είναι το καυτό και στο άλλο χλιαρό...


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Τι κανετε; Τα μωρα σας;

Κοαλακι μου κι εμεις τον νιώσαμε τον σεισμό. Φαντάζομαι πψς εσείς τον νιώσατε πιο έντονα. Ευτυχωσ η φμ σου δεν ηταν μονη.

Εγω ήμουν στο μπάνιο και ετριζε η καμπίνα. Λέω η φάντασμα η σεισμός!!! Φάντασμα αποκλείεται άρα.... Τρέχω παίρνω τον μικρο αγκαλια που κοιμόταν και βγαίνουμε έξω! Έξω δεν ειχε βγει κανεις άλλος και συνηδειτοποιω πως ο μικρός ειναι ιδρωμενος και φυσάει. Ελπίζω να μην το αρρώστησα το παιδι. Η καρδια μου κόντεψε να σπάσει. Χίλια δυο περασανε απο το μυαλο μου.

Χθες κάναμε το εμβολιο. Ολα πήγαν καλα. Το μονο κακό ειναι πως ο υπνος του εχει διαταραχθεί. Πλέον κοιμάται στο κρεβάτι του και δεν του αρέσει. Εχω να κοιμηθω απο την Πέμπτη και ειμαι ρακος. Δεν θελει να κατέβαινει απο την αγκαλια και εχουμε σοβαρό θεμα. Υπό φέρω. Που και να βαρύνει κι αλλο.

Πρωτη Ιουνίου ξεκινάμε κρεμες!! Μήλο,μπανάνα, αχλαδι και μια εβδομαδα μετα βάζουμε λαχανικά. Δεν θα φάμε καμια κρέμα του εμπορίου εκτος κι ν απορριψουμε οποιαδήποτε αλλη επιλογή! Αργοτερα κρέας και μετα ζυμαρικά!!!

Εχω αγωνία! Ελπίζω να τις δεχθεί καλα το μωράκι μου και να μην κανουμε και καμια αλλεργία. Το πιο δύσκολο απ ολα ειναι πως αυτη την εβδομαδα πρεπει να τον βάλω σε προγραμμα τροφής. Να πάψει να σπάει τα γεύματα σε μισάωρο και να τρώει καθε 2-2,5 ωρες. Δυστυχώς το παιδάκι μου θα περάσει δύσκολη εβδομαδα....

Και εγώ δεν πρόκειται να δώσω φρουτόκρεμα έτοιμη... Την κρέμα όμως βανίλια την δίνω :-)

Νομίζω ότι τα μικρά μας ειναι σχεδόν συνομήλικα αν θυμάμαι καλά.. Άργησε να σας δώσει κρέμα... και εμάς θα αργήσει να μας δώσει λαχανικά κτλ! Όχι αυτό το μήνα.

Πάντως και εμένα το τελευταίο διάστημα του θηλασμού έτρωγε κάθε 2 με 2,5 ώρες οπότε ήμασταν μια χαρά... η προσαρμογή στο ξένο ήταν δύσκολη... γιατί ήθελε κάθε μία ώρα 30 μλ... και μετά μειώθηκε και το δικό μου (ή αδυνάτισε)... οπότε το μωρό δεν χορταινε.


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλησπερα τι κανετε;;

Σας ευχαριστω όλες για τις ευχές κ ανταποδίδω! Ο Αντρας μου είχε παει ταξίδι ετσι πήγαμε για 2 μερες στους δικούς μου! Ωραία ήταν αν κ το βραδυ το πρώτο δεν πολυ κοιμηθήκαμε! Ασε που η μπουκιτσα μου οταν απομακρύνουν οταν άρχιζε την γκρινιτσα!! Μολις φάγαμε την κρεμα λερώνοντας 3 σαλιαρες, φορμάκια, χέρια γιατι όσο την ταΐζω βάζει χέρια και σαλιαρες στο στόμα κ κουνιέται! Επίσης κοιμήθηκε! Κ δεν ήθελα να της το χάλασε κ της βγει γκρίνια αλλα δεν ξερω πως θα κοιμηθεί το βραδυ!

Γιατι λέμε διαστάσεις; Θα ραφτουμε; Εγω ειναι 1-78 και φοράω 39 νούμερο παπούτσι!

Αυριο λεω να την ξεκινήσω φρουτάκια !! Μήλαρακι για αρχή κ βλεπουμε! Να της δωσω όλο το Μήλο βρε κορίτσια η δυο τρεις κουταλιτσες για αρχή όπως κάναμε με την κρεμα;

χρόνια πολλά και από μένα.

Εμένα ο παιδίατρος μου είπε πρώτα αχλάδι... μετά προσθέτω πολύ λίγο μήλο... και μετά μπανάνα... και μετά βγάζω ένα βάζω άλλο... αν θέλω πχ να δοκιμάσω πεπόνι, καρπούζι κτλ...

Μήλο μου είπε δεν τους αρέσει συνήθως.... για αυτό είπε λίγο.

Αν της αρέσει... πρόσθετω περισσότερο... ούτως ή αλλιώς μου είπε ότι θα χρειαστούν αρκετές δοκιμές γιατί συνήθως δεν τους αρέσουν πολύ τα φρούτα!!!!


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου καλημερα!εμεις περασαμε δυσκολα και αυτο το βραδυ.η μικρη να ξυπναει συνεχεια για αγκαλια,γαλα και πιπιλισμα,εγω να μη μπορω να ανασανω(το μπουκωμα αρχισε να γινετε καταροη,γμτ),να ποναει ο λαιμος μου,γενικα ενα χαλι.

παρ'ολα αυτα το παιδακι μου γουσταρει τα εξοτικα φρουτα.ειναι η τριτη μερα(δηλαδη λιγο μεγαλυτερη ποσοτητα) που βαζουμε αβοκαντο στη φρουτοκρεμα και εφαγε αβιαστα 120gr.γιουπι!

εντωμεταξυ η αγαπη μου ειναι ενα μικρο "νουμερακι" ,τρωει το βραδυ την παω στην κουνια της και τη νανουριζω και εκεινη αντι να κοιμηθει σηκωνει τα χερια ψηλα και κανει κουπε-πε στο περιστρεφομενο με τα σκυλακια πανω απο το κρεβατι της και γελαει κι ολας.αντε μετα να την κοιμησεις.ειναι μουτρο,η πολυλογου μου!

μποτσακι ενα θα σου πω...υπεροχο ονομα .λενε το μπαμπα μου ετσι και θα ηθελα πολυ αν κανω ποτε αγορακι να το πω ετσι.

τα υπολοιπα κοριτσακια τι κανετε?τα μπεμπε?

Μια χαρά τα 120!!!!! Εμείς κάνουμε πάρτι με τα 120 σε γάλα!!!!

Λες να δοκιμάσω και εγώ εξωτικά φρούτα :cool:????


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια!

χριστινακι μου με το καλο και εσας η βαπτιση σας,ωραιο ονομα διαλεξατε για το μπουμπουκι σας!για το φαι αστο μεγαλο θεμα!τα 120 τελικα ηταν εντελως τυχαιο γεγονος επιστρεψαμε στα 60-70 φρουτο και αυτο με δυσκολια.το μεσημερι λιγο καλυτερα απο 120-170 στα κεφια μας και απογευμα αν εχει κρεμα φτανει τα 110 αλλιως αν εχει φρουτο η φαγητο παμε στα 60-70.τωρα γαλατακι δε ξερω γιατι ολο το βραδυ μεχρι της 8-9 το πρωι με "στραγγιζει "κανονικα.

εμας τα νεα μας σημερα ειναι οτι μαλλον τη κολλησαμε τη Ζωη γιατι εκτος απο μενα που εχω καταροη εχει και ο μπαμπας μας δυο μερες δεκατα 37-37,5.μου εκανε το πρωι 38,1 αλλα ευτυχως το γλιτωσαμε το depon προς το παρον γιατι επεσε στο 37,6 και τωρα κοιμαται.θα θουμε καλοκαιριατικα μας επιασε κ εμας,ημαρτον!

τα αλλα κοριτσακια τι κανουν?agxomeni?koalaki?patoysitsa?elenababis?μποτσακι? φιλια!

δε νομιζω να ξεχασα καμια!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσιαααα!!!!καλα εισαστε???

τι κανουν τα μπουμπουκακια σας????

Εμεις καλα ειμαστε.Ξυπνησαμε στις 7,30 το πρωιηπιαμε το γαλατακι μας

120 γραμμαρια,μετα τα φρουτακια μας τα καλοφαγαμε,μετα παλι γαλατακι

αλλα 180 γραμμαρια και πριν κανενα μισαωρο ρυζαλευρο και προσθεσα μεσα

και ενα αχλαδακι που το εβαλα στον ατμο!

Λουκουμι!!!!

μου εφαγε μια χαρα!

Σε κανενα μισαωρο θα παμε εκκλησια!

Αυριο ειναι του Αγιου Ιωαννου Ρωσσου!

Μεγαλη η Χαρη του,και θα παμε αυριο το πρωι να ακουσουμε και λειτουργια!

Χθες το βραδυ εριξε ΚΑΡΑΚΛΕΣ!!!!ΠΟΛΥ ΒΡΟΧΑ!!!!

Σημερα σκαμε!!!!!!!!

κοριτσια εχετε ξεκινησει με λαχανοσουπες και κρεατοσουπες????

Σε λιγες μερες ξεκιναμε εμεις!


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανουλες!! Τι κανετε; Τα παιδάκια σας;

Εμεις ειμαστε συνεχεια αγκαλια και δεν προλαβαίνω να κανω τιποτα!!!

Τρελαινομαιιιιιιιιιιιι!!!!!! Και κάθεται σαν πασας! Ορθιο το κεφάλι και χαζεμα μην του ξεφύγει τιποτα!!! Ποναωωω λεμεεεε!!! Η ζέστη απίστευτη και ειμαστε και οι δυο παπακια!!!!εχουμε ξεμείνει απο ρουχα! Δραμαααααα!

Εύχομαι να είστε ολοι σας καλα!

Σας φιλω!


Οταν σε πρωτοειδα κατάλαβα πως τόσα χρονια ήμουν μιση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσακια μου τι κανετε??? επιτελους σημερα δεν εβρεξε!!!

Εμεις καλα ειμαστε, πηγα το πρωι λαικη να παρω φρουτα και οοολο το απογευμα τη βγαλαμε κατω στον κηπο, προλιγο ανεβηκαμε, πλυθηκαμε, ηπιαμε γαλα και νανι!!!

ΑΓΧΩΜΕΝΗ ΜΟΥ υπομονη, πολλα ρουχακια και κλιματιστικο!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου τι κανετε ;; Είστε όλες καλα; Τα μπεμπακια σας;

Εμεις είχαμε παει το πρωί καρότσαδα για λίγα μικροψωνακια κ αγοράσαμε κ τ πρώτα μας βιβλία! Ενα με χρώματα κ ενα παραμυθακι!! Τα χάζευαμε κ το μεσημεράκι! Μια χαρουλα! Σημερα η μπεμπα κοιμήθηκε πολυ! Ενα δυομισαωρο το μεσημέρι κ κανα δυο μικρά υπνακια το απόγευμα που πήγαμε στα μαγαζιά βολτούλα με τον μπαμπά μας!! Μάλλον απο την ζέστη τι να πω! Το πρωί φάγαμε κ κουτσά στραβά ενα μηλαρακι κ μια χαρουλα! Δεν αγχώνομαι ! Ας παρει τον χρονο του το μωρακι μου σιγα σιγα να προσαρμοστεί!! Πάντως κορίτσια όσο περνάει ο καιρός ο έρωτας μου για την κόρη μου γιγαντωνεται!! Λιώνω πεθαίνω λέμε!!!!!! Εχει αρχίσει εντωμεταξύ κ βγάζει κατι στρινγκλιες σαν γκρινιτσα αλλα με ολη της την δύναμη!! Χαχαχα!! Το μονο που με ανησυχεί ειναι οτι πολλες φορες της κόβεται η ανάσα!! Αφού το ηχογράφησα να το δείξω στην παιδίατρο! Ο Αντρας μου λέει οτι παίζει!!!

Την κάναμε μπανακι πριν απο λιγο, τα κορίτσια κάτσαμε να πιούμε γαλατακι κ ο Μπαμπας μας πήγε τον Μπούλη βόλτα!! Πολυ ζέστη ρε παιδάκι μου!! Πήραμε την παιδίατρο να την ρωτήσουμε για κλιματιστικό κ μας ειπε με μετρό κ οταν το μωρο δεν ειναι στο δωμάτιο!!!! Θα βγάλουμε την μπεμπελη!!

Πάντως απο τότε που ένωσα την κούνια με το κρεβάτι νομίζω οτι κ οι δΰ μας κοιμόμαστε καλύτερα!!!

Φιλακια πολλα

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα κοριτσια και απο εμας!!!

Καλα εισαστε οοολες???τι κανουν τα μικρουλια σας???

Εμεις ξυπνησαμε στις 7,30 το πρωι ηπιαμε το γαλα μας

μετα φρουτοκρεμουλα,και σημερα για πρωτη φορα

φαγαμε μεσημεριανο φαγητουλι!Λαχικα!

καροτακι,πατατουλα καλοκυθακι και 2 φυλλαρακια σελινο!

10 κουταλιτσες της εδωσα,γλυφωτανε!!!!τρελαθηκε!!!

Αλλα μετα της εδωσα συμπληρωμα γαλατακι...

απο αυριο το ιδιο!

Και μετα οσο θελει θα τρωει!!!!

Σε 15 μερες μας ειπε κοτοπουλακι και εναλλαξ μοσχαρακι!

Αυτα τα νεακια μας!!!


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου. Τι κανετε; Τα παιδάκια σας τι κάνουνε;

Εμεις προσπαθούμε -ανεπιτυχώς- να μπούμε σε ενα προγραμμα φαγητού μιας και έρχονται οι στέρεες και πλέον δεν γινεται να τρώει καθε μιση με μια ωρα.

Έψαχνα στο Ίντερνετ για τρόπους γιατι στερεψα απο ιδέες και δεν θέλω να τον αφήνω νηστικο και διαβάζω για μαμάδες που τα μωρα τρώνε απο νεογέννητα ανα τρεις ωρες και δεν ξυπνουν το βραδυ και έχουν παράπονα κι εγω πεντε μηνες τωρα ειμαι μόνιμα με το στήθος απ έξω χωρις να μπορω να κανω οτιδήποτε αλλο και αναρωτιέμαι... Εγω έκανα λάθος έξ αρχής;; Μήπως επρεπε να εμπιστευθω μονο το ένστικτο και οχι συμβούλους και παιδιατρους; Το μωρο αδύνατον να παρει πιπιλα για να ξεγελαστει. Μιασ και μου ειπανε να μην τη βαλω οταν τη ζητουσε. Απόψε οπως και τα περισσότερα βραδια κοιμήθηκε στις 21:30 καο μεχρι τωρα εχει ξυπνήσει ηδη τρεις φορες. Ειμαι αυπνη εφτα μηνες. Μήπως κανω υπερβολική υπομονη και θα επρεπε να λαβω δραστικά μετρα όσο ηταν πιο μικρός; Τελικα πρεπει να ακούς το μωρο η να το " εκπαιδευεις"; Μήπως με το να του ικανοποιω καθε απαίτηση τον μετατρεπω σε κακομαθημενο; Εχει τόση καλοσύνη στα ματακια του και τετοια ηρεμία στο πρόσωπο του που πραγματικά προβληματιζομαι για το τι πρεπει να κανω. Μήπως η υπερβολική πληροφόρηση δημιουργεί προβληματα τελικα;


Οταν σε πρωτοειδα κατάλαβα πως τόσα χρονια ήμουν μιση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...