Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 2

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Κοριτσακια μου τι κανετε, τα μωρακια σας??? χαθηκα λιγο αλλα επεστρεψα!!!

Εμεις καλα ειμαστε, η φμ κοιμαται και ο ανδρας μου πηγε στο προγλεντι του φιλου του που παντρευεται την κυριακη!!! Σημερα επλενα μπαλκονια γιατι με επιασαν τα νευρα μου με τον καιρο που συνεχεια βρεχει, δεν πηγαινε αλλο επρεπε να πλενω γιατι ο καιρος ειναι ικανος να βρεχει ολο το καλοκαιρι!!!

Αλλη παστοθοδωρα μας βρηκε!!!

αχαχαχχαχααχχααχχαχα!!!!!!!!

που σαι μαρηηηηη????

Η φμ καλα ειναι????

Μαναρι και εδω ο καιρος χαλιαααα!!!!!


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κορίτσια !

Agxomenh μου είπα να μοιραστώ και εγώ τη δική μου εμπειρία μήπως και βοηθήσω.

Καταρχήν και μένα η μικρή όσο θήλαζα έτρωγε κάθε 1-1.5 ώρα το πρωί και κάθε 2 ώρες το βράδυ. Αυτό όμως που μου είχαν μάθει οι μαίες είναι να μην την κρατάω πολύ στο στήθος... γιατί μαθαίνουν να το χρησιμοποιούν ως πιπιλα. Ότι και να μου είπε ο παιδίατρος ήταν αδύνατον να αυξήσω τα μεσοδιαστήματα. Όμως η μικρή μου έτρωγε 5-10 λεπτά το πολύ. Μόλις σταμάταγε, την τράβαγα ελαφρια σαν να της λέω ή φάε ή θα στο πάρω! Και αν το έκανα αυτό 2-3 φορές καταλάβαινα αν τρώει ή αν παίζει και το έβγαζα απο το στήθος... έτσι προσαρμόστηκε το μωρό να μην χρησιμοποιεί το στήθος ως πιπίλα. Και προλάβαινα να κοιμηθώ και εγώ λίγο... αν και με αρκετά διαλείμματα.

Επίσης αυτό που βοήθησε είναι ότι ξεκίνησα να της δίνω από μικρή χαμομήλι με το μπιμπερό.... προσαρμόστηκε στη πιπίλα.. και ξεχνιώταν λίγο. Και μπορούσε να της το δώσει και κάποιος άλλος να ξεκουραστώ λίγο...

Την πιπίλα στην αρχή δεν την ήθελε...αλλά τώρα δεν την αποχωρίζεται... και την προτιμώ, γιατί μόλις την χάσει τρώει τα χέρια της!!!!

Η πιο δύσκολη περίοδος ήταν η μετάβαση από το θηλασμό στο μπιμπερό...

γιατί δεν ήθελε το ξένο γάλα.... έτρωγε 30 ml τη φορά... και όλη μέρα έφτιαχνα γάλα που το πέταγα ή την είχα πάνω στο στήθος... που όμως αμέσως άρχισε να μειώνεται το γάλα μου.. με το που πήγα στην δουλειά...

Ειδικά το βράδυ ήταν ξύπνια κάθε ώρα... και δεν την έφτανε το στήθος... αλλά δεν έτρωγε και ξένο να χορτάσει. Τώρα με τις τροφές δεν τρώει πολύ... έχουμε αρχίσει μόνο κρέμες. Πρωί φρουτόκρεμα... και το πολύ πολύ να φάει 1 αχλαδάκι... και το απόγευμα βανίλια ρυζάλευρο... και τρώει από 50 έως 100 ml το πολύ!!! Οπότε δεν μπορώ να πω ότι χορταίνει. Και το βράδυ εξακολουθεί και ξυπνάει για φαγητό 3 φορές... αλλά ξυπνάει και άπειρες φορές απλά επειδή έχασε την πιπίλα της...

οπότε ο ύπνος μου συνεχίζει να είναι με διαλείμματα... μόνο που τώρα μπορεί να βοηθήσει και ο άνδρας μου :-)

Φιλάκια... γιατι την ακούω... μάλλον ξυπνήσαμε :-)


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κανετε; Τα μωρακια σας τι κάνουνε;

Χριστινα σε ευχαριστω που μοιραστηκες την εμπειρία σου. Τελικα ποσο διαφορετικα τα λενε οι " ειδικοί" εμένα μου ειχε πει πως ειναι καλο να το κανει πιπιλα γιατι και θρεφεται αλλα και μαθαίνει το στήθος και εγω έκανα υπομονη!!

Χαμομηλι δεν με άφησαν να του δώσω! Κι εγω ήθελα να μάθει το μπιμπερο τόσο που ήμουν διατεθειμένη να αντλω αλλα δεν τα κατάφερα. Το ξέρω πως ειναι δύσκολη η μετάβαση. Ειναι το μονο που ξέρω!!! Οσο δύσκολα ειναι στην αρχή αλλο τόσο δύσκολα ειναι στο τέλος! Αυτο που ξέρω ειναι πως το καθε μωρο θελει τον χρονο του οπότε καλη μου θα προσαρμοστεί και η κουκλιτσα σου!

Εγω τα φρούτα τα πήρα και τα έκλεισα σε μια σακούλα γιατι τα μήλα βοηθούν στην ωρίμανση για να ειναι πιο γλυκα. Ο γιατροσ μου ειπε πωσ αν εχει μαυρισει η μπανανα θα ειναι καλυτερα. Θα δείξει αυριο πως θα του φανούν του αγκαλιτσα μου! Μήπως μαζι με το αχλαδακι βάλεις και καποιο αλλο πιο γλυκο φρούτο;


Οταν σε πρωτοειδα κατάλαβα πως τόσα χρονια ήμουν μιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια και ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!!!!

Καλα εισαστε?????

Εμεις μια χαρουλα σημερα!Πηγαμε και ψωνισαμε και στο μαρκετ

πηρα γαλατα της μικρης μου,και διαφορα αλλα που ηθελα!

Ο καιρος τρελαθηκε και με κουρασε απιστευτα!

θελω να πλυνω και κατι χαλακια αλλα με τετοιο καιρο

πουουουουουυουυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!

Κατα τα αλλα ησυχια και περασε σχετικα γρηγορα η μερα!

Ο συζηγος σε επαγγελματικο ταξιδι εξωτερικο και θα επιστρεψει σε 2 μηνες!

Εχω να κανω και μια ψηλοανακαινηση στο σπιτι αυτες της μερες

και φυσικα διακοσμηση να ανανεωθουμε και λιγακι!

Με τη Δεσποινα μου,μια χαρα!!!!

Καθε μερα και τρελαινομαι με τα ναζια και της ζουζουνιες της!!!!

ΧΑΖΟΜΑΜΑ ΜΕ ΟΛΗ ΤΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΗΣ ΛΕΞΕΩΣ!!!!!

Παω να κοιμηθω κοριτσια!!!καλο ξημερωμα φιλακια πολλα σε σας

και στα μωρουδελια σας!!!!


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσιααααααα!!!

Καλα εισαστε?????Πως κοιμηθηκατε????Εμεις μια χαρουλα!

Ξυπνησαμε στις 8,30 ηπιαμε το γαλα μας,ειδαμε παιδικα για κανα μισαωρο

και μετα ζουζουνιες!

Τωρα κοιμηθηκε η Δεσποινα μου,και θα κανω καμια δουλιτσα!!!

σε καμια ωριτσα φρουτοκρεμα!!!!!

Το μενου σημερα αγνωστο!!!!

Καμια μακαροναδα με κοβω να φτιαχνω....


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου καλο μηνα!!

Ειμαι πολυ χαρούμενη!!! Ο αγκαλιτσας μου ξετρελαθηκε με την φρουτοκρεμα!!!φαγαμε 150ml με πολλή λαιμαργια!!μακαρι να μην εμφανιστεί καμια αλλεργία και να τρώει ετσι καθε μερα!!!


Οταν σε πρωτοειδα κατάλαβα πως τόσα χρονια ήμουν μιση.

Link to comment
Share on other sites

Μαρηηηηηηη πατουσιτσα τι κανεις; Θα είσαι μοναχουλα δυο μηνες; Έχεις κανεναν κοντα σου αν θελήσεις κατι; Η ζουζουνα σου τι κόλπα σου κανει;; Για λέγε για λέγε!! Εμεις ερχόμαστε μετα αλλα τα κορίτσια ειναι και πιο γρήγορα! Ειναι ναζιαρα;; Αχχχχ τρελαινομαι!! Ο δικός μας ξεκίνησε να μας χαϊδεύει και τον εχουμε συνεχεια αγκαλια για να μας χαϊδεύει!!!!

Μας φαγουριζουν πολυυυυυ τα ουλακια. Καημενα μωρακια!


Οταν σε πρωτοειδα κατάλαβα πως τόσα χρονια ήμουν μιση.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλο μηνα!!

Ειμαι πολυ χαρούμενη!!! Ο αγκαλιτσας μου ξετρελαθηκε με την φρουτοκρεμα!!!φαγαμε 150ml με πολλή λαιμαργια!!μακαρι να μην εμφανιστεί καμια αλλεργία και να τρώει ετσι καθε μερα!!!

Καλησπερα αγχωμενη μου!!!!

Αχ τελειααα!!!μπραβο!!!!!!!!!!!!!!!!καλες μασες!!!!!!

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαααααα!!!!

μην αγχεσαι για αλεργια!

τι του εβαλες μεσα?

μπανανα,μηλ,αχλαδι?


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλα πατουσιτσα μου! Χαιρομουν τη δική σου που ειναι φαγανη μακάρι και ο δικός μου να συνεχίσει ετσι!!

Ναι μήλο αχλαδι μπανάνα! Αν ειχε αλλεργία δεν θα ειχε φανεί;

Ποσο τον χάρηκα!! Επαιρνε το κουταλι και εγινε χάλια!!! Ανοιγε το στόμα πριν καν ετοιμασω αλλη κουταλια! Τον έβγαλα φωτο και ηταν χάλια απο πανω μεχρι κατω το χαρήκαμε ομως!!!

Βρε κορίτσια μου κανει εντύπωση το ποσά πολλα αντιλαμβανοναι τα μωρα μας!

Οι νέες γενιές ειναι πιο έξυπνες! Εμεις κάναμε σαράντα μερες να ανοίξουμε τα ματια μας!!!


Οταν σε πρωτοειδα κατάλαβα πως τόσα χρονια ήμουν μιση.

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλα πατουσιτσα μου! Χαιρομουν τη δική σου που ειναι φαγανη μακάρι και ο δικός μου να συνεχίσει ετσι!!

Ναι μήλο αχλαδι μπανάνα! Αν ειχε αλλεργία δεν θα ειχε φανεί;

Ποσο τον χάρηκα!! Επαιρνε το κουταλι και εγινε χάλια!!! Ανοιγε το στόμα πριν καν ετοιμασω αλλη κουταλια! Τον έβγαλα φωτο και ηταν χάλια απο πανω μεχρι κατω το χαρήκαμε ομως!!!

Βρε κορίτσια μου κανει εντύπωση το ποσά πολλα αντιλαμβανοναι τα μωρα μας!

Οι νέες γενιές ειναι πιο έξυπνες! Εμεις κάναμε σαράντα μερες να ανοίξουμε τα ματια μας!!!

χαχαχχαχαχαχαχαχα!!!!

Απ τη στιγμη που σου ανοιγει και το στομα μην αγχεσαι μια!!!

Φαγανουλης θα σου ειναι ο μπεμπακος!!!!

σε 2 με 3 μερες αν εχει αλεργια.

Αλλα πολυ σπανιο σε αυταα τα 3 φρουτα!


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσακια!

Anxomeni μου,μπραβο στο αγορι σου!ειδες ολα θα φτιαξουν .θα γεμισει το στομαχακι του με φαγακι και δε θα κανει τη μαμα πιπιλα.μονο χαδακια!!!αληθεια απο την πρωτη μερα σογ ειπε τοσο μεγαλη ποσοτητα?

Εμενα κοριτσια μαλλον το παιδι μου ειναι ιδιαιτερη περιπτωση εκτος απο τη πρωτεινη γαλακτος μου εκανε αλλεργια και στο μηλο.εμεις εντωμεταξυ την ιωση δε τη γλιτωσαμε το κολλησαμε το αστερακι μου και εχει ενα βηχα αλλο πραγμα.ευτυχως την ειδε ο γιατρος και δεν εχει ακροαστικα και τα αυτακια της ειναι καθαρα οποτε δεν ανησυχουμε.ουφ!

Link to comment
Share on other sites

Ζωη μου καλημέρα! Περαστικά σας βρε κορίτσι μου! Να γινει γρήγορα καλα η Ζωουλα σας! Τη μυτουλα να καθαρίζεις συνεχεια για να μη κατεβούν οι μυξουλες. Αν και ειμαι απόλυτα σίγουρη πως το ξέρεις αλλα επειδη εγω την πατησα στο υπενθυμίζω! Ο γιατρός μου ειπε πω τα παιδάκια που θηλαζουν κανουν πιο δύσκολα ωτιτιδες και γαστρεντεριτιδες. Πως ειναι; Γκρίνιαζει εκτος απο τον βηχα; Εχετε και πυρετό;αχ να μου την φιλησεις!

Ναι, μας ειπε 150-180 αν και λεει σιγά μην φάει παραπανω απο δυο τρεις κουταλες! Τον πήρα τηλ οταν έτρωγε για επιβεβαίωση κι εμένα μου φάνηκε πολυ.


Οταν σε πρωτοειδα κατάλαβα πως τόσα χρονια ήμουν μιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!σ'ευχαριστω πολυ γλυκο μου κοριτσακι!ευτυχως εκτος απο το βηχα ειναι οκ.δεν εχει ξανακανει πυρετο και η διαθεση της ειναι πολυ καλη αλλα οταν ακουω ενα τοσο δα ανθρωπακι να βηχει τοσο πολυ στεναχωριεμαι.ετσι οπως τα λες μονο ορο μου ειπε να βαζω στη μυτουλα της συνεχεια!

για την ποσοτητα σε ρωτησα γιατι και εμενα μου ειχε πει στην αρχη 100-150gr αλλα την 1η μερα δυο κουταλακια+γαλα,τη 2η 4+γαλα,τη 3η 6+γαλα και τη 4η ολη τη ποσοτητα!αυτο το κανω μεχρι και τωρα για τις αλλεργιες σταδιακη αυξηση καθε νεου υλικου!μαλλον ο καθενας εχει το συστημα του.αφου στο ξανα ειπε!

Φιλια πολλα τα λεμε το πρωι!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!

Καλα εισαστε????Εμεις μια χαρουλα!

Πηγαμε στη λαικη πηραμε ταφρουτολαχανικα μας και επιστροφη!

ο καιρος γκκκκρρρρρρρρ!!!!!!!!!!

Ζωη μου περσατικα στην κορουλα σου!!!!!!!!!

Μα καιρος ειναι αυτος??????

Ελεος πια!!!!ποσο ακομη!!!!!

αγχωμενη μου καλα εισστε?????????


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites

τι κανετε κοριτσακια μου ?τα μπεμπακια?

σ'ευχαριστω patoysitsa!εμεις ευτυχως ειμαστε λιγο καλυτερα!ο βηχας παραμενει εντονος αλλα οχι τοσο τακτικος μεσα στην ημερα!ουφ!

χτες το βραδυ το καμαρι μου την ωρα που θηλαζε την πηρε ο υπνος και μαλλον κατι τη τρομαξε και μου πατησε μια δαγκωνια και το τραβηξε τοσο εντονα και δυνατα ....δε μπορω να σας περιγραψω τον πονο νομιζα οτι θα της εμενε κομματι στο στομα αφου εβαλα κατευθυαν τα κλαματα δεν αντεξα!ακομα ποναω μου εχει κανει σημαδακι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...