Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 2

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Αγχωμενη μου,καλημερα!!!!

Πριν κανα μισαωρο επλενα τη βεραντα!χχαχαχχαχαχαχαχαχαχα!!!!

Κοιταξε οπως καταλαβες ο θηλασμος θελει υπομονη και επιμονη!

Οπως σε παει το μωρο σου,θα κινηθεις και εσυ!

Το καθε μωρακι ειναι διαφορετικο!

10 μαναδες να ρωτησεις 10 διαφορετικες αποψεις και τροπους

θα ακουσεις!

Ο Θηλασμος δεν ειχει προγραμμα,και οπως ειπες και εσυ

με το στηθος συνεχεια εξω.Δεν πειραζει κοπελα μου,οσο μπορεις

και αντεχεις θηλασε τον μπεμπακο σου.

Εγω κοντα στους 3 μηνες της εδωσα δικο μου γαλα,και καθε βραδυ

της εδινα ξενο για να κοιμαται και εκεινη,και φυσικα να κοιμαμαι

και να ξεκουραζομαι και εγω!

Ειναι αγωνας ο θηλασμος και καλα κανεις στο φιναλε!

Εγω προσωπικα δεν θα πιεζα τον εαυτο μου αν δεν αντεχα αλλο.

Και οπως εκανα δλδ.μεχρι 3 μηνες ημουν.

Δεν ξεπερναω τα ορια μου,γιατι μετα δεν κανω καλο σε μενα.

Πανω απ ολα να ειναι καλα η μανα και η ψυχολογια της για να ανταπεξελθει

σε ολα!

Συμβουλη μου,μην ακους καμια!πραξε οπως νιωθεις εσυ!

Ασε τον μπεμπη σου,να σε οδηγησει!

Για να ειμαι ειλικρινης η Δεσποινα μου,ειναι 6 μηνων κοντα και δεν καταλαβα

πως περασαν οι μηνες!!!!

Ειμαι ηρεμη και εγω,και με παει οπου θελει εκεινη!

Εχει το δικο της προγραμμα!

Στο φαι και στον υπνο της!

Αυτα απο μενα!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!!!!!!

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΣΑΣ!!!!!!!!


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Οσο για της στερεες τροφες μη σκας!!!!

Σιγα σιγα!!!!!!

Θα τα καταφερετε!!!!!!!


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πατουσιτσα μου! Σε ευχαριστω πολυ που μου απαντησες!

Σύμφωνα με προτροπή του γιατρού μπαίνουμε σε προγραμμα για να πειναει και να τρώει τις κρεμες και να μην ειναι συνεχεια χόρτα τος. Η δική του συμβουλή ηταν για μια εβδομαδα να τον αφήσω να κλαίει γι αυτο έψαχνα αλλες λύσεις!

Το ξέρω πως δεν υπαρχει προγραμμα αλλα με εχει τσακισει η κούραση! Οι ανάγκες του αυξάνονται και οι αντοχές μου έχουν ηδη μειωθεί πολυ. Κανω τρομερη υπομονη αλλα καποιες φορες λυγίζω. Και εκει έρχονται οι τύψεις..

Έχεις δίκιο σε αυτα που λες αλλα σκέφτομαι μήπως λυγίζω τωρα που τα πραγματα θα αρχίσουν να γίνονται πιο εύκολα..

Είδες καποια αλλαγη στον ύπνο της σε σχέση θηλασμου και φόρμουλας;


Οταν σε πρωτοειδα κατάλαβα πως τόσα χρονια ήμουν μιση.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα ενα βίντεο που αφορούσε ενα ζευγάρι και την κορούλα τους. Να μην αναφέρω ποιους. Μολις ξέχασα οποιαδήποτε κούραση και εσφιξα στην αγκαλια μου τον Γιωργακη μου. Ειμαι γκρινιαρα.


Οταν σε πρωτοειδα κατάλαβα πως τόσα χρονια ήμουν μιση.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολα τα κοριτσακια!

agxomeni μου μην εχεις τυψεις για τιποτα μια χαρα τα κανεις ολα ,απλα καποια μωρακια (βαζω και τη δικια μου μεσα)εχουν την αναγκη να κανουν πιο μικρα και συχνα γευματα.θα δεις τωρα με τις τροφες η πρωτη εβδομαδα θα σε παιδεψει λιγο,μετα θα ειναι και εκεινος πιο χορτατος την ημερα οποτε δε θα καταφευγει συνεχεια στο στηθος.αληθεια εχεις δοκιμασει ποτε να βγαλεις με θηλαστρο και να του δωσεις μπουκαλι,να δεις μηπως αν φαει κατευθειαν μεγαλυτερη ποσοτητα ειναι πιο ησυχος?προσπαθησε και εσυ οσο μπορεις οταν γκρινιαζει μη καταφευγεις αμεσως στο στηθος(αυτο εκανα και εγω στην αρχη σαν λυση και μετα μαλλον με ψιλο εκμεταλευοταν)προσπαθησε να τον ξεγελασεις με καποιο παιχνιδι,να χορεψετε ,να δει εξω απο το παραθυρο,να πατε στο καθρευτη να κανετε γκριματσες η' οτι αλλο μπορει να του αποσπασει τη προσοχη μεχρι να αρχισετε να αυξανετε την ωρα μεταξυ των γευματων.

ευχομαι να σε βοηθησει κατι απ'ολα αυτα εστω και λιγο.περιμενω νεα σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια μ τι κανετε;;

Αγχωμένη μου κουράγιο κοριτσάκι μου !! Με τις κρεμουλες θα μπείτε σε μια τάξη σιγα σιγα! Εγω έκανα κ θα σου πρότεινα αυτό που λέει κ η ζωη παραπάνω! Σταδιακή αύξηση των διάστημα των στα γεύματα!!θα τον απασχολείται με παιχνιδακια κ γελακια σημερα ενα τέταρτο αυριο ενα μισάωρο μεχρι να φτάσετε στις 2,5 με 3 ωρες περίπου !! Ασε που τωρα με τις κρεμουλες θα σου ειναι κ πιο εύκολο γιατι σε ενα μηνακι περίπου θα θηλάζει πρωί βραδυ !! Η ουρά έμεινε!! Μην το βάζεις κατω!! Και φυσικά συμφωνώ κ με την πατούσα οτι αν παρόλα αυτα θες να διακόψεις τον θηλασμο ολα καλα!! Έκανες κ θα κανείς το καλύτερο για το μωρακι σου άσχετα απο τον θηλασμο!! Και μην ξεχνάμε οτι μια ευτυχισμένη μαμα συνεπάγεται ένα ευτυχισμένο μωρο!!!

Οι υπόλοιπες τσουπρες τι κανετε;; Εμεις ρίξαμε ενα μικρό υπνάκο !! Το πρωί φάγαμε μηλαρακι κ αχλάδα κι!!και λογικα απο την επόμενη βδομάδα θα ξεκινήσουμε τα λαχανικά!!εχω τρελό σίδερο κ τρελό διάβασμα!!!! Θα τα πουμε!!! Φιλιααα

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα κοοορες!!!

καλα εισαστε???εμεις μια χαρουλα!!!

ΚΟΜΜΑΤΙΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!

αχαχαχαχαχαχαχαχαχααααααααα!!!!!

Πριν λιγο ξυπνησε και η Δεσποινα μου,και μονολογει!!!

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαααααα!!!!

Και παραλληλα βλεπουμε το ''Καφε της Χαρας''

Αγχωμενη μου,μην αγχωνεσαι!!!!!χχαχαχαχαχααχχααχχα!!!!

Ποτε θα αισθανεσαι οτι θες να τα παρατησεις,και αλλωτε να συνεχισεις!

Συνεχισε τους θηλασμους σου,απο δω και περα θα ειναι πιο ευνοεικα τα

πραγματα!

Θα μπουνε και τα γευματα πιο εντατικα και μια χαρα!!!

Ζωη μου,καλησπερα καλα εισαι????????

τι κανει η μπεμπουλα σας????

Που εισαστε καλε οοοοολες??????????

Μαρηηηηηηη συμπεθερααααααααααααα!!!!!

που σαι μαρηηηηηηηηηηη???????????????????


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites

καλα κ εμεις πατουσιτσα!μου εχει παρει τα αυτια το αστερι μου 3 μερες τωρα με το α...μπα...μπα...μπα... ολη μερα δε σταματαει και καπου στο ασχετο της ξεφευγει και κανενα α...μα.........μα.....!ο μπαμπας μας βεβαια δε χρειαζεται να σας πω..."κατουριμενος" απο τη χαρα του,λες και των φωναζει .θα χρειαστω συντομα και για εκεινον pampers.xixixixi!!!

εσεις καπελιτσες μου ολα καλα?τα βλασταρια σας?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντήσεις σας και για το κουράγιο που μου δίνετε. Η αληθεια ειναι πως με εχει κουράσει το ξενυχτι. Βέβαια απο την αλλη σκέφτομαι πως στο κατω κατω ξυπνάει γιατι πειναει και ας πειναει συχνα δουλεια μου ειναι να τον φροντιζω. Με παρέσυρε η κούραση.

Ζωη μου το στήθος μου δεν ανταποκρίνεται στο θηλαστρο. Βγάζω σταγόνες. Δεν ξέρει και το μπιμπερο... Ελπίζω πως θα το μάθει με το νεράκι.. Το μασάει.

Αυτο παλεύω εδω και καιρο να τον απασχολω για να ξεχνιέται και αυτο που κατάφερα τελικα ειναι να θελει συνεχεια αγκαλια και περπάτημα ακομη και οταν τρώει. Δεν ειναι η ανάγκη του για μικρότερα γεύματα ωτον βλέπω πως μπορει να φάει κανονικά και να αδειάσει το στήθος αλλα χαζευει συνεχεια και μένει στο στήθος ακομη και μια ωρα και μετα απο μιση ωρα ξαναθελει. Σταματαει ξαναρχιζει, τραβαει τη θηλη και γελαει! Τι να πω ελπίζω πω σ ειναι μια φάση αυτη της περιεργειας παντού και θα φτάσουμε κι εμεις στο σημείο να τρώμε γρήγορα. Σκέφτηκα να το φορεσω σε μαρσιπο για να χαζευει και να κανω κι εγω κανενα φαγητο αλλα ειμαι τόσο ατσουμπαλη που θα το χτύπησε πουθενα και θα εχουμε δράματα.

Ελενα μου έχεις δίκιο η ουρά έμεινε.. Ισως να αργησα να πάρω απόφαση να του φτιάξω κάπως το προγραμμα και τωρα δυσκολευομαι. Ετσι το παλεύω να το κανω κι εγω. Σε ευχαριστω! Η μικρούλα σου τρώει εύκολα τα φρουτάκια της; Το διάβασμα πω παει;

Πατουσιτσα μου ετσι ειναι απο τη μια θελω να αυνεχισω και απο την αλλη μου μπαινουν ιδεεσ... οχι πωσ ειναι πιο ευκολο μεσα στα μαυρα μεσανυχτα να ετοιμαζεισ γαλα! μου φαινεται πιο δυσκολο τελικα! η Δέσποινα σου τι λεει;; Τι κουβεντιαζει;;

Ζωη μου αν θυμάμαι καλα είσαστε στον 7ο μηνα;;; Ο δικός μου απο τον δεύτερο μηνα του λεει " πες μπαμπάς! Μπα-μπάς" αναρωτιέται γιατι το παιδι ακομη δεν τον εχει φωνάξει!!!! Πρεπει να βγάλει η εταιρία μεγάλα μεγέθη που θα γράφει " το παιδι μου με ειπε μπαμπα"!!!!


Οταν σε πρωτοειδα κατάλαβα πως τόσα χρονια ήμουν μιση.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια που τα μπεμπακια μας ειναι κοντα ήθελα να σας ρωτήσω αν κάθονται τα παιδάκια σας. Ο δικός μου δεν θελει καθολου ξαπλα και αν τον βάλεις στον καναπε κάθεται χωρις στήριγμα. Σκέφτομαι να πάρω τον γιατρο τηλ να τον ρωτήσω αν κανει αλλα διστάζω.


Οταν σε πρωτοειδα κατάλαβα πως τόσα χρονια ήμουν μιση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


anxomeni μου καλησπερα!κουραγιο κοριτσακι μου θα στρωσει συντομα!θυμησε μου ποτε ξεκινατε στερεες?εμεις ειμαστε 7 μηνων και μιας εβδομαδας.καθεται κανονικα χωρις βοηθεια απλα οταν την εχω μεσα στο παρκο της βαζω ενα μαξιλαρι πισω απο την πλατη της γιατι οταν τραβιεται να πιασει κανενα παιχνιδι μπορει να τουμπαρει αποτομα.ειναι μαμουνι δε καθεται σε ενα σημειο γυρναει γυρω γυρω συνεχεια.εγω την εβαζα και καθοταν σχεδον απο τον τεταρτο,δεν ηθελε ξαπλα με τιποτα.ο παιδιατρος μου ειχε πει οτι εφοσον το θελει μονη της (οποτε μπορει σωματικα)και δεν την πιεζω,δεν υπαρχει προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ζωη μου σε ευχαριστω! Ηρεμησα λιγο γιατι νόμιζα πως του κανω κακό. Ο γιατρός μου ειχε πει να κάθεται αλλα δεν είχαμε γινει πιο συγκεκριμένοι.

Την Κυριακή ξεκινάμε πρωτα ο Θεός!


Οταν σε πρωτοειδα κατάλαβα πως τόσα χρονια ήμουν μιση.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μουυυυυυυυυυ!!!!!!!τι κανετε καλεεεεεεεεεεεεε?

Εμεις καλα ειμαστε εγω νοκ αουτ κι ο μπεμπης αλωνιζει!!!!!!!!!χαχαχχχαχαχαχαχχαχ!!!!!!!!!!

Τρωμε φαγακι απο την Δευτερα και τα παμε καλα γενικα με το φαγητο οχι οτι ειχαμε και προβλημα ποτε καθ'οτι μοσχαρακια!!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:

Απλα δυσκολευομαστε λιγο με την φρουτοκρεμα αλλα μου ειπε η συμπεθερα μου να τα βραζω και τα τρωει πιο ευκολα.Επισης τα πανω δοντακια μας εχουν αλαξει τα φωτα μεχρι να βγουν να ησυχασουμε!Μπαινουμε στην στρατα και φευγουμε αεροποριαολη μερα συζηταμε κουβεντιαζουμε τραγουδαμε ξεκαρδιζομαστε και γενικα δεν στεκομαστε σε χλωρο κλαρι!!!!!Κοριτσια χωρις πλακα για να αλαξω το μωρο ιδρωνωωωωωωωωωω!!!!!!!!

εχουμε λιωσει και στις βολτες αυτες τις μερες αλλα απο χθες ο καιρος αρχισε να μας τα χαλαει οποτε εκανα και την κρεβατοκαμαρα αποψιλωση και τωρα εχουν μεινει ντουλαπες μονο.Ευτυχως!!!

ΑΓΧΩΜΕΝΗ μου προσπαθησε να ηρεμησεις!Εχεις δικιο αλλα σιγα σιγα το παιδι θα σταθεροποιηθει και θα μπει σε ρυθμο κι ολα θα τα ξεχασεις.Η διαφορα μας ειναι οτι δεν θηλαζω κι οτι κοιμαται το βραδυ.Διαφορετικα ολη μερα δεν ευχαριστιεται πουθενα κι ο δικος μου αλλα που θα παει θα μαθουν.Κι εγω τον βασω κανονικα και καθεται απλα επειδη κανει σαν σβουρα γερνει στο πλαι και πεφτει.Ολα θα γινουν!

Και μην ξεχνας ηρεμη μανουλα ισον ηρεμο μωρο!!!!

Τα αλλα κοριτσακια τι κανετε?Τα μωρακια σας?

ΣΥΜΠΕΘΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ μαρηηηηηηηηηηη τι κανει η νυφουλα μου?????


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ω,ρε μανα μου σεντοναρες!!!!!

Ειστε τρελες αν νομιζεται οτι θα προλαβω να τα διαβασω!!!!

Μπηκα να σας πω μια καλησπερα!!!!

Εμεις καλα ειμαστε!!!!

Ο καιρος τρελαθηκε!!!!


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου τι κανετε, τα μωρακια σας??? χαθηκα λιγο αλλα επεστρεψα!!!

Εμεις καλα ειμαστε, η φμ κοιμαται και ο ανδρας μου πηγε στο προγλεντι του φιλου του που παντρευεται την κυριακη!!! Σημερα επλενα μπαλκονια γιατι με επιασαν τα νευρα μου με τον καιρο που συνεχεια βρεχει, δεν πηγαινε αλλο επρεπε να πλενω γιατι ο καιρος ειναι ικανος να βρεχει ολο το καλοκαιρι!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...