Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Angot είπε:

      καλησπερα κορίτσια , να ρωτησω αν έχετε εμπειρία  ή καμια γνωστή που γέννησε ενώ νοσουσε με κοβιντ !  βγάζω ακόμα αχνο θετικό αλλά αύριο θα πάμε για καισαρική με αποφαση  του ιατρού! όπως καταλαβαίνετε  35+3 πρόωρο μωράκι και μαζί  το άγχος του κοβιντ …..  

      Καλή επιτυχία, όλα να πάνε τέλεια. Ήρθε επιτέλους η ώρα. Περιμένουμε νέα σου 🥰

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

Ντορίτα λες εε?? Καλα 0μηνών δεν θα πάρω καν στον γιο μου δεν φόρεσα ποτέ βγήκε μεγάλος και ψηλός και έτσι ούτε γι αστείο. Λέω για το μαιευτήριο αν εχουν αιρ κοντίσιον μη πουντιάσουν. Θα πάρω ένα σετάκι 3-6μηνών. Ναι πρέπει να ντύνονται ακριβώς όπως εμείς

Κοίταξε, στο μαιευτήριο δεν τα φέρνουν με κουβερτούλα τυλιγμένα; Σίγουρα βγαίνοντας θα χρειαστείς ίσως ένα μακρυμάνικο... Μετά στο σπίτι αν έχεις σταθερή θερμοκρασία γύρω στους 22 νομίζω δεν θα χρειαστεί, ίσως πιο χρήσιμο να είναι να φοράει κορμάκι κοντομάνικο και ένα κολανάκι... Δεν ξέρω κιόλας, αυτά τα βλέπεις και στην πράξη...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας κορίτσια! Έχω μέρες να μπω, αλλά σας έκανα παρέα με την ίδια πεσμένη διάθεση απ' ότι είδα. Ορμονικό θα είναι τελικά για να μας πιάνει όλες μαζί!

Καρδούλα στο νετ είδα την Πατσούρου. Κι εγώ την έχω στα υπόψη, μας βλέπω να συναντιόμαστε. :)

Ιωάννα για τις καούρες με βοηθάει πολύ η μαντζουράνα. Πίνω ένα αφέψημα (αυτό που το βάζεις για 6΄στο βραστό νερό, όχι που το βράζεις) λίγη ώρα μετά το βραδινό.

Μαλόξ μια φορά που πήρα με ανακούφισε προσωρινά, αλλά μετά από 2-3 ώρες έγινα χειρότερα απ' ότι ήμουν και δεν το ξαναπήρα.

Φορμάκια εγώ μόνο μακρυμάνικα λέω να πάρω, αλλά πολύ λεπτά. Αν έχει ζέστη νομίζω αρκεί το κοντομάνικο φανελάκι, έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Χμ... Ναι θα κάνω μια χαζή εντελώς ερώτηση τώρα.... Συγχωρείστε με.... Πάμε ρούχα στο μαιευτήριο για το μωρό;;;;;;;;

Σίγουρα πάμε τα ρούχα της εξόδου, τους τα δίνουμε για να το ντύσουν και να μας το δώσουν. Στο babyspace για τη βαλίτσα του μαιευτηρίου όμως γράφει 4 φορμάκια και (αυτό που μου έκανε εντύπωση) 24 πάνες!

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα πάμε τα ρούχα της εξόδου, τους τα δίνουμε για να το ντύσουν και να μας το δώσουν. Στο babyspace για τη βαλίτσα του μαιευτηρίου όμως γράφει 4 φορμάκια και (αυτό που μου έκανε εντύπωση) 24 πάνες!

Ναι της εξόδου λογικό .... Μαλιστα... Νομίζω έχει λίστα και το μαιευτήριό μου θα μπω να δω... Για τις πάνες μου φαίνεται υπερβολικό!!! Έλεος θα τους δώσουμε ένα κάρο λεφτά θέλουν και πάνες!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χρονια πολλα κι απο μενα κοριτσια!!

Φαγητο στην πεθερα, βολτα με το αυτοκινητον το βραδακι βολτα για καφεδακι κ στην επιστροφη σουβλακια.. αραλικι μ αλλα λογια, δε θα πω οτι κουραστηκα φυσικα... εφτιαξε αρκετα η διαθεση μου :)

Εγω για το νοσοκομειο ζιπουνακια κ πανες-σεντονακια υπολογιζω να παρω... φορμακι υποθετω θα χρειαστω μονο στη μεγαλη εξοδο προς το σπιτι... με τοσες περικοπες θα μου κανε εντυπωση να χει κ αιρ κοντισιον στο νοσοκομειο....αλλα.βεβαια ποτε δεν ξερεις...

Οσο για το σπιτι... προς το παρον δεν εχω αιρ κοντισιον κ αν μετακομισω ως τοτε καιμπαλι δεν ξερω αν θα εχω... αλλα αν πχ εχει εξω 35 βαθμους, κατα ποσο ειναι εφικτοκαι υγιεινο να χουμε μεσα 22; με τις εναλλαγες θερμοκρασιας δε θα τα παιξουν τα μωρακια;;; πωπω.... ο γριφος του αινσταιν... βλεπω οσο ζυγωνςι ο ιουνιος να παιρνουμε.μολυβια κ χαρτια κ να κανουμε σχεδια επι χαρτου....


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Για τις καούρες έχω gaviscon για το σπιτι σιροπι, simeco χαπια για έξω! Και πιστέψτε με υποφέρω πάρα πολυ. Με βοηθάει το παγωτό πολύ! Είναι άθλια αίσθηση, ούτε να σκύψω δεν μπορώ. Το βράδυ ξυπνάω τουλάχιστον 3-4 φορές για φάρμακο.

κανει να παρω gaviscon? εγω το βραδυ υποφερω δεν μπορω να κοιμηθω με τιποτα.και απο χαπια μου εχει δωσει να παιρνω 2 την ημερα μαλοξ και δεν με βοηθανε καθολου.


3Xump2.png
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα κι απο μενα κοριτσια!!

Φαγητο στην πεθερα, βολτα με το αυτοκινητον το βραδακι βολτα για καφεδακι κ στην επιστροφη σουβλακια.. αραλικι μ αλλα λογια, δε θα πω οτι κουραστηκα φυσικα... εφτιαξε αρκετα η διαθεση μου :)

Εγω για το νοσοκομειο ζιπουνακια κ πανες-σεντονακια υπολογιζω να παρω... φορμακι υποθετω θα χρειαστω μονο στη μεγαλη εξοδο προς το σπιτι... με τοσες περικοπες θα μου κανε εντυπωση να χει κ αιρ κοντισιον στο νοσοκομειο....αλλα.βεβαια ποτε δεν ξερεις...

Οσο για το σπιτι... προς το παρον δεν εχω αιρ κοντισιον κ αν μετακομισω ως τοτε καιμπαλι δεν ξερω αν θα εχω... αλλα αν πχ εχει εξω 35 βαθμους, κατα ποσο ειναι εφικτοκαι υγιεινο να χουμε μεσα 22; με τις εναλλαγες θερμοκρασιας δε θα τα παιξουν τα μωρακια;;; πωπω.... ο γριφος του αινσταιν... βλεπω οσο ζυγωνςι ο ιουνιος να παιρνουμε.μολυβια κ χαρτια κ να κανουμε σχεδια επι χαρτου....

Ναι το 22 δεν ξέρω κατα πόσο ειναι εφικτό τον Ιούνιο, δηλαδή εφικτό ειναι αλλα θα ειναι πολυ κρύο με το air condition... Λέω 22 όπως το νιώθουμε τώρα ας πούμε που ειναι μια νορμαλ θερμοκρασία... Το προσαρμόζεις ανάλογα την εποχή... Πάντως και το 35 ειναι ένα θέμα...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας πιέζουν καθόλου στην κυστη; Με έχει ξετιναξει δεν μπορω να κοιμηθώ!!! Ειναι μαλλον χαμηλα και κουνιέται κ νομίζω θα βγει απο κατω πεταγομαι στην κυριολεξία!!!! Φφφφφφφ


b1xOp2.png

nOElp2.png

OaK8p2.png

Link to comment
Share on other sites

κανει να παρω gaviscon? εγω το βραδυ υποφερω δεν μπορω να κοιμηθω με τιποτα.και απο χαπια μου εχει δωσει να παιρνω 2 την ημερα μαλοξ και δεν με βοηθανε καθολου.

Μου το είχε προτείνει ο γυναικολόγος, ή το simeco ή το gaviscon. Tι να σου πω. Εγώ να φανταστείς καούρες έχω από το πρώτο τρίμηνο και μονο επιδηνόνονται!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια σας πιέζουν καθόλου στην κυστη; Με έχει ξετιναξει δεν μπορω να κοιμηθώ!!! Ειναι μαλλον χαμηλα και κουνιέται κ νομίζω θα βγει απο κατω πεταγομαι στην κυριολεξία!!!! Φφφφφφφ

Χαχαχαχα προχθές ειλικρινά υπέφερα. Δεν κλωτσούσε απλώς την κύστη μου, νόμιζε οτι ήταν ταμπούρλο μάλλον!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι το 22 δεν ξέρω κατα πόσο ειναι εφικτό τον Ιούνιο, δηλαδή εφικτό ειναι αλλα θα ειναι πολυ κρύο με το air condition... Λέω 22 όπως το νιώθουμε τώρα ας πούμε που ειναι μια νορμαλ θερμοκρασία... Το προσαρμόζεις ανάλογα την εποχή... Πάντως και το 35 ειναι ένα θέμα...

Πραγματι ειναι αλλα αν εχει εχω 35 μεσα δε θα χει τοσο... αν αρχισει κι ανεβαινει κι αλλο ..... θα παρουμε τα βουνα!!!


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα προχθές ειλικρινά υπέφερα. Δεν κλωτσούσε απλώς την κύστη μου, νόμιζε οτι ήταν ταμπούρλο μάλλον!

Εσένα τι θέση έχει ρανια; Εμένα ειναι πολ χαμηλα γι αυτο αγχωνομαι....:(

Καλημέρα κορίτσια. Τα ίδια εγω σήμερα . Δε με αφήνει καθόλου ειναι χαμηλα και πιέζει νομίζω θα πάω τουαλέτα και θα την κατουρησω τόσο πολυ..... Τι άγχος Θεέ μου..


b1xOp2.png

nOElp2.png

OaK8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι το 22 δεν ξέρω κατα πόσο ειναι εφικτό τον Ιούνιο, δηλαδή εφικτό ειναι αλλα θα ειναι πολυ κρύο με το air condition... Λέω 22 όπως το νιώθουμε τώρα ας πούμε που ειναι μια νορμαλ θερμοκρασία... Το προσαρμόζεις ανάλογα την εποχή... Πάντως και το 35 ειναι ένα θέμα...

Εγω όταν ήταν 7 μηνών τον Ιούλιο ο μικρός μου το είχα 26-27 να χτυπάει ψηλά αν είμασταν στον ίδιο χώρο. Τ βραδιά αναβάθμιση το απέναντι δωμάτιο χαμηλα και να χτυπάει κάτω και δροσίζε εμάς απέναντι. Στον ίδιο χώρο που κοιμομασταν δεν το ήθελα .


b1xOp2.png

nOElp2.png

OaK8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...