Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Nima21 είπε:

      Και εγώ την Πέμπτη η πρώτη μου προσπαθεια! Εχεις τπτ συμπτωματα; Εγω σχεδον τπτ.. και παει να με παρει απο κατω , αλλα προσπαθώ να το μην το σκέφτομαι...κατι ψιλοπονακια περιοδου και λιγο πρησμενο στηθος..

      Καλή μας επιτυχία!! 😍

      Καλησπέρα κορίτσι μου.Μην ψάχνεις για σύμπτωματα.Τα συμπτώματα της περιόδου μοιάζουν με της εγκυμοσύνης.Ειναι τόσα πολλά τα φάρμακα που τα περισσότερα είναι από εκεί.Σου εύχομαι καλή επιτυχία 🙏❤️🙏

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

Συνεγκυούλες μου γειά σας!! γυρίσαμε κι εμείς απ'τον γιατρό!! όλα καλά! τα ζουζούνια μας είναι μια χαρά κ μεγαλώνουν!! ο υπέρηχος τα βγάζει καμιά βδομάδα μεγαλύτερα αλλά μας είπε αυτό είναι φυσιολογικό!! γραμμάρια δεν ξέρουμε γιατί μας είπε ότι το μηχάνημα του μπορεί κ τα μετράει απ'την 28η εβδ. κ μετά...οπότε την άλλη φορα...μου έγραψε τις μηνιαίες εξετάσεις κ ραντεβού πάλι σ'ένα μήνα!!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

xelonitsa καλή σου μέρα... παίρνεις ασπιρίνη??? κάνεις αντιπηκτικές????Να χεις το νου σου με την πίεση είχα και γω αυξημένες αντιστάσεις μητριαίας στο πρώτο και μου δωσε σ αυτό salospir από την αρχή...

Οχι δεν μου ειπε τιποτα για σαλοσπιρ και ενεσειε??θα επρεπε??εχω την μια μονο αυξημενη!!αγχοθηκα τωρα!!!γιατι δεν μου ειπε κατι??

Link to comment
Share on other sites

Συνεγκυούλες μου γειά σας!! γυρίσαμε κι εμείς απ'τον γιατρό!! όλα καλά! τα ζουζούνια μας είναι μια χαρά κ μεγαλώνουν!! ο υπέρηχος τα βγάζει καμιά βδομάδα μεγαλύτερα αλλά μας είπε αυτό είναι φυσιολογικό!! γραμμάρια δεν ξέρουμε γιατί μας είπε ότι το μηχάνημα του μπορεί κ τα μετράει απ'την 28η εβδ. κ μετά...οπότε την άλλη φορα...μου έγραψε τις μηνιαίες εξετάσεις κ ραντεβού πάλι σ'ένα μήνα!!

Μπραβο κοριτσι!!αντε να μας πανε ολα τελεια μεχρι το τελος!!

Link to comment
Share on other sites

Συνεγκυούλες μου γειά σας!! γυρίσαμε κι εμείς απ'τον γιατρό!! όλα καλά! τα ζουζούνια μας είναι μια χαρά κ μεγαλώνουν!! ο υπέρηχος τα βγάζει καμιά βδομάδα μεγαλύτερα αλλά μας είπε αυτό είναι φυσιολογικό!! γραμμάρια δεν ξέρουμε γιατί μας είπε ότι το μηχάνημα του μπορεί κ τα μετράει απ'την 28η εβδ. κ μετά...οπότε την άλλη φορα...μου έγραψε τις μηνιαίες εξετάσεις κ ραντεβού πάλι σ'ένα μήνα!!

Mπράβο myheart! Με το καλό να τα αγκαλιάσουμε κιόλας. Είναι όντως φυσιολογικό, κι εμένα μου τον βρήκε 2 βδομάδες μεγαλύτερο αλλά μου είπε και γρ. Πωπωπω όσο σκέφτομαι πόσο μικρούλια θα είναι όταν γεννηθούνε? Θα είναι δεν θα είναι όσο ο βραχίονάς μας, έτσι δεν είναι?

Από κινητικότητα πως τα πάτε? Εμένα έχει αρχίσει και μου δίνει το παρών πολλές φορές την μέρα, και την νυχτα σήμερα το βράδυ! Μάλιστα στο σημείο που χαιδεύω την κοιλιά μου μόλις σταματήσω καταλαβαίνω κλωτσίτσα εδώ και δυο μέρες! Το πρωί έφερνε σβούρες!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου είμαι σε σκέψεις. Δεν ξέρω τι να κάνω με το δωμάτιο. Να βάλω την κουνια του από την αρχή στο παιδικό ή να τη βάλω δίπλα στο κρεβάτι μας? Δεν την πήραμε ακόμα αλλά πρέπει πρώτα να αποφασίσω που θα μπει και μετα να την παρω και να την συναρμολογήσω! Οχι εγώ δηλαδή! χαχαχαχαχα


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οχι δεν μου ειπε τιποτα για σαλοσπιρ και ενεσειε??θα επρεπε??εχω την μια μονο αυξημενη!!αγχοθηκα τωρα!!!γιατι δεν μου ειπε κατι??

Βρε μην τρελαίνεσαι....... ρώτησα απλά γιατί αν έκανες ήδη θεραπεία και είχες θέμα με τις μητριαίες θα ταν πρόβλημα...... δεν το είπα για να σε αγχώσω... Ο γιατρός σου ξέρει..... Κόψε το αλάτι και να ηρεμήσεις!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ομορφιες μου! καλα ειστε; πως σας βρισκω;;

εχω ερωτηση.. ραγαδες εχετε κανει;;;

καλημέρα, αυτο με απασχολουσε και εμενα πριν λιγες μερες. νομιζα οτι ειδα τα πρωτα σημαδια ραγαδων και αρχισα να βαζω πρωι και βραδυ ελαιολαδο ή αμυγδαλελαιο ή κάποιες φορες κεραλοιφή. ο γιατρος με διαβεβαιωσε οτι δεν εχω ραγαδες αλλά δεν μπορει κιολας να μου εγγυηθεί οτι δεν θα κάνω ακομη και αν βάζω τα σχετικα λάδια. εσυ εχεις κανει?


KJO7p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, αυτο με απασχολουσε και εμενα πριν λιγες μερες. νομιζα οτι ειδα τα πρωτα σημαδια ραγαδων και αρχισα να βαζω πρωι και βραδυ ελαιολαδο ή αμυγδαλελαιο ή κάποιες φορες κεραλοιφή. ο γιατρος με διαβεβαιωσε οτι δεν εχω ραγαδες αλλά δεν μπορει κιολας να μου εγγυηθεί οτι δεν θα κάνω ακομη και αν βάζω τα σχετικα λάδια. εσυ εχεις κανει?

oχι , ακομα τουλαχιστον. βαζω την αδελφη μου στο φως της ημερας κ με κοιταει καλα καλα. εγω βαζω απ τον 3ο μηνα κρεμα για ραγαδες κ ελπιζω να πιανουν τοπο τα λεφτα!!


ZZt2p3.png

JNFwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου γει σας!

Σημερα ηταν η επαναληψη β επιπ. Τα στοιχεια πανω κατω τα ιδια:οχι κατω αποντα ορια

Η αλλα στα κατωτατα ορια.

Μια λυση ηταν νανσυνεχισουμε να τονπαρακολοθουμε κ η αλλη η αμνιο. Με βαρια καρδι κατεληξα στην αμνιο. Με τρομαζε η προοπτικη να επιβεβαιωθει καποιο προβλημα αργοτερα, οταν θα ναι πλεον αργα.

Περιττο να πω ποσο φοβαμαι.... αλλα προσευχομαι στο Θεο κ την Παναγια να πανε ολα καλα...

Προσευχηθειτε κι εσεις ....


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοιλιτσομορφουλάκια μου!!!

Τι κάνετε??

Είχαμε οικογενειακώς μια μεγάαααλη εβδομάδα θα έλεγα με πολλά θεματάκια αλλά ευτυχώς όλα είναι καλά. Εχτες Πέμπτη πήγα για τη βββββ που τόσο με άγχωνε να περάσω. όλα πήγαν καλά!! Είμαστε και μεγαλώνουμε όσο είμαστε με βάση τη Πητ δεν έχει αλλάξει τίποτα. Και στη πρώτη μου εγκυμοσύνη πάντα πηγαίναμε κατά γράμμα. Αυτό σημαίνει ότι θα τον φάμε τον μήνα μας!! χιχιχιχι

Θώκι μου αγαπουλίνι μου αχ δεν είδα το μνμ σου νωρίτερα. Εφυγα λίγο λίγο στεναχωρημένη ούτε βίντεο όπως στον μικρούλη μου ούτε 3D photo μόνο κάτι άθλιες φώτο ειλικρινά...τεσπα ειλικρινά το μόνο που με έκανε ευτυχισμένη είναι ότι είναι καλά το μωράκι μου και μας ευχήθηκε ο γιατρός καλή λευτεριά!!! Τον συγχωρώ :P :P

Ξεκουράσου όσο κουραστικό κι αν είναι. Κι εγώ κλεισμένη μέσα είμαι αλλά έχω και τον μικρούλη οπότε οι μετακινήσεις μου είναι δύσκολες μαζί του. όμως ακόμα και όταν δεν τον είχα ακόμη και ήμουν έγκυος πάλι μέσα ήμουν λόγω φόβου και συμβουλή του γιατρού πάντα. Και στις δυο περιπτώσεις είναι κουραστική η κλεισούρα και να εξαρτάσαι από τρίοτυς για μια βόλτα ή κάτι που χρειάζεσαι. όλα όμως σε αποζημιώνουν όταν έρθει με το καλό το μωράκι και είναι καλά κι εσύ κι αυτό!

Κουράγιο χρυσούλι μου!! Κουράγιο σε όλες ότι κι αν περνάμε...θα περάσει!!

Ραγάδες δεν έκανα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη. Καποιες που έχω είναι από αυξομείωση βάρους από πριν και όχι πολλές. Εχει να κάνει με την ελαστικότητα του δέρματος κάποιοι λένε και κληρονομικότητα. Δε βάζω συνέχεια ξεχνιέμαι..

Στο δωμάτιο αυτή τη φορά δε θα βάλω την κούνια. Στον μικρό μου που την είχα συναρμολογήσει εκεί είχε χρειαστεί να την ξαναξεστήσω για να την πάω μετά στο δωματιάκι του. Δε χωρούσε από τον διάδρομο που μεσολαβεί. Είχα λοιπό μετά ένα παρκοκρέβατο (την καλαθούνα τον πρώτο μηνα) μετα στο κρεβάτι δίπλα μου αν και πολλές φορές τον είχα αγκαλίτσα στο κρεβατάκι μαζί μου όχι το βράδυ όμως. Μετά το εξάμηνο -8μηνο πήγα την κούνια του στο δωματιάκι του. Κοιμόταν και μαζί μου και στο κρεβατάκι του. όποτε τα κατάφερνα να τον κοιμίσω εκεί. Μετά τον 1 1/2 χρόνο του πήρα κανονικό κρεβάτι μονό και έκτοτε κοιμάται εκεί και χουχουλιάζω κι εγώ μαζί του!!

Καλό Σαββατοκύριακο σε όλες!!!!!!


n3oUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου είμαι σε σκέψεις. Δεν ξέρω τι να κάνω με το δωμάτιο. Να βάλω την κουνια του από την αρχή στο παιδικό ή να τη βάλω δίπλα στο κρεβάτι μας? Δεν την πήραμε ακόμα αλλά πρέπει πρώτα να αποφασίσω που θα μπει και μετα να την παρω και να την συναρμολογήσω! Οχι εγώ δηλαδή! χαχαχαχαχα

Εγω ψηφιζω διπλα στο κρεβατι.μετα απο 9 μηνες στην κοιλιτσα σου δεν ειναι πολυ δραστικο δικο του δωματιο εξ αρχης;

Κ επειτα.. σκεφτομαι διπλα σου θα το νιωθεις αμεσως μολις παει να κλαψει.. αλλου μεχρι να το ακουσεις θα χει ξαγρυπνησει ισως...


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου γει σας!

Σημερα ηταν η επαναληψη β επιπ. Τα στοιχεια πανω κατω τα ιδια:οχι κατω αποντα ορια

Η αλλα στα κατωτατα ορια.

Μια λυση ηταν νανσυνεχισουμε να τονπαρακολοθουμε κ η αλλη η αμνιο. Με βαρια καρδι κατεληξα στην αμνιο. Με τρομαζε η προοπτικη να επιβεβαιωθει καποιο προβλημα αργοτερα, οταν θα ναι πλεον αργα.

Περιττο να πω ποσο φοβαμαι.... αλλα προσευχομαι στο Θεο κ την Παναγια να πανε ολα καλα...

Προσευχηθειτε κι εσεις ....

Αλοβεσίτσα μου καλημέρα!!! Θυμησέ μου καρδούλα γιατί σας στέλνει για αμνίο?? Πότε είναι να την κάνεις???


n3oUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γιατι το μηριαιο κ βραχιονιο οστο ειναι στην κατωτερη εκατοστιαια θεση. Περαν αυτου ειμαι 40.

Την εκανα σημερα επιτοπου...

Μπαμ μπαμ ε; Από Αθήνα είσαι; Που την έκανες;; Σε ποια εβδομάδα είσαι; Σε 3 μερούλες τα αποτελέσματα;; ευχομαι να είναι τα καλύτερα νέα που θα ακούσεις ετσι για να ανακουφισυείς! το πέρασα στην πρωτη εγκυμοσύνη και μετρούσα τα δευτερόλεπτα μέχρι να ακούσω τα θετικά αποτελέσματα!!! Όλες μου οι προσευχές για σένα και το μωράκι σου!!! Να σαι ξάπλαααα


n3oUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...