Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

Καλημερα ομορφοκοριτσα! Χθες ειχα το μηνιαιο ελεγχο στη γιατρο..ολα καλα! Γυρω στα 600 γραμμ.ειναι τ αγορι μου. Με προετοιμασε κ πως αυτο το μηνα θα χουμε την καμπυλη...φφφ παλι βελονες!! Εσεις καλα?!


ZZt2p3.png

JNFwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kαλημέρα μανούλες. Είδαμε τον μπόμπιρα εχθές. 827γρ μας είπε ο γιατρός ότι είμαστε και με μεγάλα προσόντα! Χαχαχαχαχα! Πολύ γέλασα. ΜΟυ έχει αλλάξει την πίστη στις κλωτσιες. Κάθεται συνέχεια με ανοιχτα τα ποδια και ρίχνει! Αυτες τις καούρες να μην είχα ολη μέρα και θα ήταν τέλεια τα πράγματα!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια τα πέρασα κ στην πρωτη εγκυμοσύνη αλλα δεν με πηραζε τόσο. Τωρα με νοιάζει μόνο ο μικρός μου που πρέπει να μένει μέσα μαζι μου :(

Ρανια μου εγω συσπασεις έχω απο 17 εβδομάδων...

Κορίτσι μου δνε μπορώ να φανταστώ πως είναι γιατί δεν έχω συσπάσεις. Σου εύχομαι όμως να πάνε όλα καλα και να είναι το τελευταίο πράγμα που θα θυμάσαι από τις εγκυμοσύνες σου. Η μάνα μου είχε πολλές και σε μένα και στον αδερφό μου.Τετραγώνιζε η κοιλιά της μου έχει πει. ΑΠό ότι ξέρω θέλει ξεκούραση πολύ ή μάλλον για να το λέω σωστα, θέλει πολύ ηρεμία! Δεν πιστεύω να σε αγχώνει κανείς, αν είναι πες μας να επέμβουμε. Μηνμας βλέπεις μεγαλόκοιλες! Μπορούμε να δείρουμε κόσμο!:D:D:D:D:D:D:D:razz:


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ομορφοκοριτσα! Χθες ειχα το μηνιαιο ελεγχο στη γιατρο..ολα καλα! Γυρω στα 600 γραμμ.ειναι τ αγορι μου. Με προετοιμασε κ πως αυτο το μηνα θα χουμε την καμπυλη...φφφ παλι βελονες!! Εσεις καλα?!
Kαλημέρα μανούλες. Είδαμε τον μπόμπιρα εχθές. 827γρ μας είπε ο γιατρός ότι είμαστε και με μεγάλα προσόντα! Χαχαχαχαχα! Πολύ γέλασα. ΜΟυ έχει αλλάξει την πίστη στις κλωτσιες. Κάθεται συνέχεια με ανοιχτα τα ποδια και ρίχνει! Αυτες τις καούρες να μην είχα ολη μέρα και θα ήταν τέλεια τα πράγματα!
Κορίτσι μου δνε μπορώ να φανταστώ πως είναι γιατί δεν έχω συσπάσεις. Σου εύχομαι όμως να πάνε όλα καλα και να είναι το τελευταίο πράγμα που θα θυμάσαι από τις εγκυμοσύνες σου. Η μάνα μου είχε πολλές και σε μένα και στον αδερφό μου.Τετραγώνιζε η κοιλιά της μου έχει πει. ΑΠό ότι ξέρω θέλει ξεκούραση πολύ ή μάλλον για να το λέω σωστα, θέλει πολύ ηρεμία! Δεν πιστεύω να σε αγχώνει κανείς, αν είναι πες μας να επέμβουμε. Μηνμας βλέπεις μεγαλόκοιλες! Μπορούμε να δείρουμε κόσμο!:D:D:D:D:D:D:D:razz:

Καλημέρα κορίτσια ! Όλα καλα διαβάζω κ χαίρομαι!! Μεγαλώνουν τα μπεμπακια!!!:P:p

Δήμητρα εγω καμπύλη έχω απο εβδομάδα! Σου είπε ποια θα κανεις; Εγω τη δίωρη 5 μετρήσεις ειναι 75 γρ γλυκοζη...

Ρανια μου ευτυχώς δεν με αγχωθει κανεις κ απο τον άντρα μου έχω πολυ κατανόηση ευτυχώς κ βοήθεια όσο μπορεί!! Αλλα αν γίνει κατι θα σας έχω στο νου μου χαχαχαχα :tongue::tongue::tongue:


b1xOp2.png

nOElp2.png

OaK8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια :)

Μπηκα για ενα γρηγορο χαιρετισμο.... ειμαι εντελως ξαπλα στο κρεβατι, μιας κ απο δευτερα ειχα βαρος κ σφιξιμο στην κοιλια κ την τριτη ενοχλησεισ στη μεση... θελω να οιστευω οτι δεν ειναι κατι υποπτο αλλα η γιατρος μου πε ξαπλα, utrogestan, trofocard, μ αντιβιωση καλου κακου...

Οποτε συνεχιζω να ασκουμαι στην αρετη της υπομονης....

Φιλια πολλα!!


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!! τι κάνετε?? Εγώ τρέχω με τη δουλειά και δεν πολυμπαίνω.... Όλα καλά????? Πώς θα περάσετε το 3ήμερο???? Εμείς καλά... την άλλη Παρασκευή θα πάμε για επαναληπτικό dopler λόγω ιστορικού, τη μεθεπόμενη βδομάδα μηνιαία επίσκεψη στο γιατρό και από κιε και μετά ίσως πάρουμε μια μεγάλη ανάσα.....

Εσείς??????

Alovesa μου υπομονή, πότε παίρνεις τ αποτελέσματα?????

anastasaki_melisaki και γω τη 2ωρη έκανα αλλά με 3 μετρήσεις, νηστεία, στην ώρα και στο 2 ωρο....εσύ γιατί 5???????


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!! τι κάνετε?? Εγώ τρέχω με τη δουλειά και δεν πολυμπαίνω.... Όλα καλά????? Πώς θα περάσετε το 3ήμερο???? Εμείς καλά... την άλλη Παρασκευή θα πάμε για επαναληπτικό dopler λόγω ιστορικού, τη μεθεπόμενη βδομάδα μηνιαία επίσκεψη στο γιατρό και από κιε και μετά ίσως πάρουμε μια μεγάλη ανάσα.....

Εσείς??????

Alovesa μου υπομονή, πότε παίρνεις τ αποτελέσματα?????

anastasaki_melisaki και γω τη 2ωρη έκανα αλλά με 3 μετρήσεις, νηστεία, στην ώρα και στο 2 ωρο....εσύ γιατί 5???????

Γεια σου moody! Και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου αυτές τις μετρήσεις έκανα . Ανα μισάωρο με τρηπουσαν δηλαδη, και είχα και ανεβασμένη τιμη στην τελευταία μέτρηση. Και ακολούθησα διατροφή και το παρακολουθούσα καθημερινά με μηχανηματακι. Με διαβητολογο.

Alovesa σε ποια εβδομάδα είσαι; Υπομονη τι αλλο να κάνουμε;;;; :rolleyes:


b1xOp2.png

nOElp2.png

OaK8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα βγήκε προβληματικό το νηστείας χάλια...την έκανα στην 6η εβδομάδα... και από τότε είμαι με ινσουλίνη... είναι το άτιμο ένα θέμα.....

Κατευθείαν ινσουλινη; Τι τιμη είχες; Είχες ιστορικό κ έκανες τόσο νωρίς καμπύλη;

Φαντάζομαι τη δυσκολία σου κοπέλα μου !!!


b1xOp2.png

nOElp2.png

OaK8p2.png

Link to comment
Share on other sites

προσπαθήσαμε κανα 20ημερο με διατροφή αλλά το νηστείας έφτανε έως και 115 ...τέρας!!!!! Είχα ενδομήτριο θάνατο χωρίς κανένα δείγμα χρωμοσωμικής ή θρομβοφιλίας... ούτε μας είχε δείξει ανεβασμένες τιμές στο νηστείας την προηγούμενη φορά... τη μέρα που μας μίλησε ο γιατρός για την καμπύλη, εκείνη τη μέρα διαπιστώσαμε το κακό οπότε δεν την έκανα.

Αυτή τη φορά ήταν η πρώτη εξέταση που μ έβαλε να κάνω μόλις ακούσαμε καρδιά. Και όντως ήταν παθολογική... Τώρα κάνω και προγευματική μεσημέρι, βράδυ γιατί και με τη διατροφή τσίμπαγε....

Η "ταλαιπωρία" είανι μόνο κάτι λιχουδιές που με πιάνουν ώρες ώρες και δεν κάνει να φάω... Διαφορετικά δε με νοιάζει...η μπουμπού να ναι καλά κι ας τρυπιέμαι εγώ όλη την ώρα!!!! Απλά μ έχει εντυπωσιάσει μ αυτή την ασθένεια το πόσο ύπουλη είναι..... Τρέμω πλέον μόλις ακούω διαβήτη!!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


προσπαθήσαμε κανα 20ημερο με διατροφή αλλά το νηστείας έφτανε έως και 115 ...τέρας!!!!! Είχα ενδομήτριο θάνατο χωρίς κανένα δείγμα χρωμοσωμικής ή θρομβοφιλίας... ούτε μας είχε δείξει ανεβασμένες τιμές στο νηστείας την προηγούμενη φορά... τη μέρα που μας μίλησε ο γιατρός για την καμπύλη, εκείνη τη μέρα διαπιστώσαμε το κακό οπότε δεν την έκανα.

Αυτή τη φορά ήταν η πρώτη εξέταση που μ έβαλε να κάνω μόλις ακούσαμε καρδιά. Και όντως ήταν παθολογική... Τώρα κάνω και προγευματική μεσημέρι, βράδυ γιατί και με τη διατροφή τσίμπαγε....

Η "ταλαιπωρία" είανι μόνο κάτι λιχουδιές που με πιάνουν ώρες ώρες και δεν κάνει να φάω... Διαφορετικά δε με νοιάζει...η μπουμπού να ναι καλά κι ας τρυπιέμαι εγώ όλη την ώρα!!!! Απλά μ έχει εντυπωσιάσει μ αυτή την ασθένεια το πόσο ύπουλη είναι..... Τρέμω πλέον μόλις ακούω διαβήτη!!!!

Ωχ τι λες τωρα!!!! :(:( δηλαδη μπορει να οφειλόταν σε αυτο;;; Λυπάμαι κοπέλα μου. Εννοείται να προσεχείς ξέρω ειναι δύσκολο αλλα και τι να κανεις καλα που το ανακαλύψεις απο την αρχη δε λες;;;;


b1xOp2.png

nOElp2.png

OaK8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Η λογική και 2 γιατροί λένε ότι μάλλον έφταιγε αυτό. Το παιδί δεν κινούνταν καθόλου 26η εβδομάδα και δεν το χα νιώσει, άρα μάλλον οι τρελές αυξομοιώσεις που έκανα χτύπησαν κεντρικό νευρικό σύστημα και όσο άντεξε άντεξε... Τέλος πάντων.. Είναι κρίμα μόνο που αυτές οι εξετάσεις, καμπύλη και θρομβοφιλικός έλεγχος, δε γίνονται από νωρίς... Θα χαμε γλυτώσει πολλά μωρά... Να ναι καλά ο ντοκ μου που το μυρίστηκε...


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Η λογική και 2 γιατροί λένε ότι μάλλον έφταιγε αυτό. Το παιδί δεν κινούνταν καθόλου 26η εβδομάδα και δεν το χα νιώσει, άρα μάλλον οι τρελές αυξομοιώσεις που έκανα χτύπησαν κεντρικό νευρικό σύστημα και όσο άντεξε άντεξε... Τέλος πάντων.. Είναι κρίμα μόνο που αυτές οι εξετάσεις, καμπύλη και θρομβοφιλικός έλεγχος, δε γίνονται από νωρίς... Θα χαμε γλυτώσει πολλά μωρά... Να ναι καλά ο ντοκ μου που το μυρίστηκε...

Κατάλαβα... Σωστά τα λες έπρεπε να γίνονται απο την αρχη. Αλλα στην γενική αίματος έχει κ ζαχαρο νηστειας .. Κατι θα φαινόταν απο εκει πιστεύω.

Κατι αλλο, εσυ έχεις κάνει καλλιέργεια κολπικου υγρού; Εμένα ούτε στην προηγούμενη μου ζήτησε ούτε τωρα,. Αλλα είδα εκείνα τα καφε κ λέω μήπως ειναι κανένα μικρόβιο, αλλα φοβάμαι μήπως πήραχτει ο τραχήλου κ προκαλεσουμε τίποτα .. Κατάλαβες; :rolleyes:


b1xOp2.png

nOElp2.png

OaK8p2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κορίτσια κ κοιλίτσες! πως είστε σήμερα? εγώ βγήκα για κάτι ψώνια κ ψιλοκουράστηκα η αλήθεια κ τώρα σκέφτομαι να κάνω ένα περιποιημένο ποδόλουτρο! τ'αγοράκια μου κλωτσάνε πότε λιγότερο πότε περισσότερο :rolleyes:

πήραμε κ τα έπιπλα αυτές τις μέρες κ τα στήσαμε αλλά ακόμη δεν τα βάλαμε στην θέση του..σιγά σιγά :D

εμένα δεν μου είπε κάτι για καμπύλη..απλά στις μηνιαίες εξετάσεις κοιτάμε το ζάχαρο πάντα (απ'τα ούρα κι όχι απ'το αίμα)..λέτε να μου πει αργότερα?

Anastasaki τώρα είδα ότι είσαι από σαλόνικα..που γεννάς με το καλό?βλέπω είμαστε πολύ κοντα στις μέρες!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...