Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Στην αρχή απλά είδαμε την καρδιά και λέει η γιατρός κάτσε μπασ και ακούσουμε αλλά δεν και λέει κάτσε άλλη μια φορά και απλά έκανε 3 φορές νταβ νταβ νταβ τίποτε άλλο δεν ξέρω άγχος γενικά αν θα πάει καλά η αν έχει χρωμόσωμα μετά άγχος που γράφει 5 εβδομάδων και 1 ημέρας. Γενικά ένα άγχος στο Δαφνί με βλέπω αχααχαχαχα. Η γιατρός λέει δεν έχει ακούσει ξανά καρδιά σε 5+1 τόσο νωρίς. Ελπίζω να μην το πείραξε το μωράκι που προσπαθήσαμε να το ακούσουμε. Νομίζω ότι δεν είχα ποτέ στην ζωή μου τόσο άγχος σε καμία εμβρυομεταφορα σε τίποτα βασικά αχααχαχαχα 

      Πότε έκανες τον υπέρηχο και πότε θα κάνεις ξανά 

      Έχω την φωτογραφία από τον υπέρηχο στο ψυγείο και του μιλάω γενικά του τρελού είμαι αχααχαχαχα 

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

Σας ευχαριστω ολες πολυ <3

Οι μερες περνανε βασανιστικα αργα, σα φανταρος νιωθω.. να περασουν οι " επικινδυνες" λογω εξετασης, να βγουν κ τ αποτελεσματα... ελπιζω ολα να ειναι καλα κ επιτελους ν απολαυσω κι εγω την εγκυμοσυνη του μηνες που μενουν.

Ας πουμε κ τπτ αλλο ομως....για τα μπεμπακια σας, τα ψωνια, ρουχαλακια, κουνες κτλ.

Να χαρουμε :))))

Αlovesa μου τα δικά μας πρώτα ψώνια για τονμπέμπη ήταν φτωχά μεν, συναισθηματικά δε. Πήραμε έναν φωτεινούλη (αγκαλίτσα) επειδή είχα εγώ μικρή και τον λάτρευα και ένα παπάκι μέσα στο νερό το οποίο λάτρευε ο άντρας μου σαν μωρο. Μακάρι να τα αγαπήσει όπως εμείς και να αποκτήσει γλυκές αναμνήσεις! Η κούνια θα έρθει λογικά μέσα στον επόμενο μήνα. Εχουμε αποφασίσει αλλά δεν την παραγγείλαμε ακόμα.


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοιλουμπίτσες!!πως είστε σήμερα??

καλημερα κοριτσακια!

my heart εαν εισαι πρησμενη να τσεκαρεις την πιεση σου!

την μετράω κάθε μέρα κ είναι μια χαρά! συνήθως 10-6 ή 11-7 εκεί κυμαίνεται!

Kαλημέρα σε όλες!

Μyheart από οτι ξέρω από εδώ και περα το πρήξιμο σε χέρια και πόδια είναι φυσιολογικό.

Σήμερα κορίτσια μου δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου και μου έρχεται να κοιμηθώ επάνω στο γραφείο. Απίστευτη εξάντληση. Κάνω κι εγώ βλακείες, γυρίζω από την δουλειά και έχω και το σπίτι. Εχθες έκατσα στις 20,45 για ξεκούραση. Ο μπέμπης μόλις μου είπε την καλημέρα του και σας στέλνει κλωτσιδίστικα χαιρετίσματα!:-P

Τον εβλεπα στον ύπνο μου, ότι ειχα γεννήσει και ότι ήταν βρέφος μονο για μια μέρα. Οτι δεν μπορούσα να πάρω άδεια από την δουλειά και όταν τα κατάφερα το παιδί μου ήταν ήδη 3,5 χρονών και τον μεγάλωνε η πεθερά μου. Ξύπνησα με φοβερό βάρος!

το ελπίζω να είναι φυσιολογικό! καλά δεν είναι πολύ αλλά ελαφρώς πρησμένα χέρια-πόδια! βέβαια κουράστηκα πολύ το σ/κ!θα δούμε σήμερα μιας κι έδωσα αίμα-ούρα! ελπίζω να είναι οκ!

να μην κουράζεσαι τόσο! εγώ το σπίτι το κάνω σε ρυθμούς χελώνας τα πολύ βασικά..για πιο καλές δουλειές έρχεται η μαμά μου :D κ βοηθάει κι ο άντρας μου!

τι αγχωτικό όνειρο είδες βρε κορίτσι :shock:

εμείς πήγαμε χθες κ πήραμε τα έπιπλα!! τώρα μένει να τα στήσουμε!!!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγκυουλες!! Ελπίζω όλες να είστε καλα!! Δεν έχω διαβάσει νεα σας, όσες φορές εμπαινα κατι γινόταν και πριν προλάβω να γράψω έβγαινα. Εγω τα ίδια ποτε καλα ποτε με τα προβλήματα μου! Σήμερα πρωι ξανα είδα καφε βλενη έχω βαρεθει πραγματικα έχω αγανακτήσει ουφ!!


b1xOp2.png

nOElp2.png

OaK8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου γει σας!

Σημερα ηταν η επαναληψη β επιπ. Τα στοιχεια πανω κατω τα ιδια:οχι κατω αποντα ορια

Η αλλα στα κατωτατα ορια.

Μια λυση ηταν νανσυνεχισουμε να τονπαρακολοθουμε κ η αλλη η αμνιο. Με βαρια καρδι κατεληξα στην αμνιο. Με τρομαζε η προοπτικη να επιβεβαιωθει καποιο προβλημα αργοτερα, οταν θα ναι πλεον αργα.

Περιττο να πω ποσο φοβαμαι.... αλλα προσευχομαι στο Θεο κ την Παναγια να πανε ολα καλα...

Προσευχηθειτε κι εσεις ....

Alovesa εύχομαι καλα αποτελέσματα απο την καρδιά μου!!!

καλημερα ομορφιες μου! καλα ειστε; πως σας βρισκω;;

εχω ερωτηση.. ραγαδες εχετε κανει;;;

Δήμητρα εγω έκανα στο πρωτο πολυ λίγες χαμηλα στην κοιλια στο τέλος που δεν έβαζα συχνα κρέμα!!

Κοριτσάκια μου είμαι σε σκέψεις. Δεν ξέρω τι να κάνω με το δωμάτιο. Να βάλω την κουνια του από την αρχή στο παιδικό ή να τη βάλω δίπλα στο κρεβάτι μας? Δεν την πήραμε ακόμα αλλά πρέπει πρώτα να αποφασίσω που θα μπει και μετα να την παρω και να την συναρμολογήσω! Οχι εγώ δηλαδή! χαχαχαχαχα

Εγω θα το έχω μαζι μου τους πρώτους μήνες σίγουρα!!!

Συνεγκυούλες μου γειά σας!! γυρίσαμε κι εμείς απ'τον γιατρό!! όλα καλά! τα ζουζούνια μας είναι μια χαρά κ μεγαλώνουν!! ο υπέρηχος τα βγάζει καμιά βδομάδα μεγαλύτερα αλλά μας είπε αυτό είναι φυσιολογικό!! γραμμάρια δεν ξέρουμε γιατί μας είπε ότι το μηχάνημα του μπορεί κ τα μετράει απ'την 28η εβδ. κ μετά...οπότε την άλλη φορα...μου έγραψε τις μηνιαίες εξετάσεις κ ραντεβού πάλι σ'ένα μήνα!!

Μπράβο κοριτσάκι έτσι ευχάριστα νεα να διαβάζουμε!!!!!


b1xOp2.png

nOElp2.png

OaK8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα :)

Thokos να ζησετε και νανευτυχησετε!!!!

Κοριτσια με τους β επιπ υπεροχα τα νεα σας:)

Χελωνιτσα μας κοψοχολιασες!!!θα σε μαλωναμε αλλα εισαι εγκυουλα :P

Εγω μοιραζω τις μερες μου μεταξυ γυναικολογων, αιματολογων, ενδοκρινολογων, διαιοτολογων κ εμβρυολογων ( ο πλυθηντικος για εμφαση στις περισσοτερος ειδικοτητες :P )

Επισης η κουβερτουλα πτοχωραει :D

Φιλιαααα!!!

Ξέρεις να πλεκεις;;; Τι καλα!!!! Μπράβο!!!:P

Εγώ τρελαίνομαι να κοιτάω την φωτογραφία του! Φαντάσου μια απλή και όχι τοσο καθαρή πρόωρη φωτογραφία του με κάνει να κάνω τόσα όνειρα!

Κ εγω την κοιτουσα μερες ολόκληρες!!! Στο πρωτο μου δεν είχα καλη φωτο καμία!


b1xOp2.png

nOElp2.png

OaK8p2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο μενα !!!

σημερα εχω το μηνιαιο ραντεβου με τη γιατρο κ μετα θα δεξιωθουμε τους φιλους του Boyfriend γιατι εχει μπαλα λεει.............χμ.....!!!!

εσεις τι κανετε; σημερα το μωρο κατα τις 6μιση το πρωι με τσακισε στις κλωτσιες...εφαγα κατι καλες!!\

εσεις;; τα μωρακια σας;;


ZZt2p3.png

JNFwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Πολυ συννεφιά σήμερα!! Και μαρεσει. Έχω απο εχθές τη μαμα μου εδω να βγάλει και καμία βόλτα τον μικρο κρίμα ειναι. Εγω όσο μπορω καναπε και Άγιος ο θεός. Μου την έχει βαρεσει φοβερά στα νεύρα όλη αυτη η κατάσταση,..


b1xOp2.png

nOElp2.png

OaK8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Πολυ συννεφιά σήμερα!! Και μαρεσει. Έχω απο εχθές τη μαμα μου εδω να βγάλει και καμία βόλτα τον μικρο κρίμα ειναι. Εγω όσο μπορω καναπε και Άγιος ο θεός. Μου την έχει βαρεσει φοβερά στα νεύρα όλη αυτη η κατάσταση,..

Αναστασια μου γιατι στον καναπε; θυμησε μου


ZZt2p3.png

JNFwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εκτός απο τις συσπασεις που έχω απο πολυ νωρίς εχθές πρωι είδα πάλι καφε βλενες... :-(

Yπομονή κορίτσι μου! Μια γνωστή μου είχε τα ίδια με σένα, γεννησε βεβαια πιο νωρίς, ομως έκανε έναν παιδαρο απίστευτο και μεγάλο μωρο. Η κακομοίρα όμως είχε συσπάσεις από τον 4ο μήνα! Το παιδί ειναι ένας κούκλος. Υπομονή! Θα πανε όλα καλα! Δεν λες παλι καλά που δεν ειναι καλοκαίρι??? Να μου θες και μπάνια στην θάλασσα???? Χαχαχαχα!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καναπες τοτε κ μη μιλας καθολου! Μαζεψε τις φιλες για μανικιουρ!! Aντε να ξεμπερδευεις κ με αυτο
Yπομονή κορίτσι μου! Μια γνωστή μου είχε τα ίδια με σένα, γεννησε βεβαια πιο νωρίς, ομως έκανε έναν παιδαρο απίστευτο και μεγάλο μωρο. Η κακομοίρα όμως είχε συσπάσεις από τον 4ο μήνα! Το παιδί ειναι ένας κούκλος. Υπομονή! Θα πανε όλα καλα! Δεν λες παλι καλά που δεν ειναι καλοκαίρι??? Να μου θες και μπάνια στην θάλασσα???? Χαχαχαχα!

Αχ κορίτσια τα πέρασα κ στην πρωτη εγκυμοσύνη αλλα δεν με πηραζε τόσο. Τωρα με νοιάζει μόνο ο μικρός μου που πρέπει να μένει μέσα μαζι μου :(

Ρανια μου εγω συσπασεις έχω απο 17 εβδομάδων...


b1xOp2.png

nOElp2.png

OaK8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Σας διαβάζω από καιρό, αλλά γράφω πρώτη φορά. Έχω ΠΗΤ 17/6. Χελωνίτσα κι εμένα μου βρήκαν τα ίδια στη β΄ επιπέδου, αλλά δεν μου είπαν κάτι για το αλάτι. Μόνο να μετράω την πίεση 2 φορές την εβδομάδα και είναι & λίγο παραπάνω από τη δική σου, καθώς και ότι θα κάνω νωρίτερα το doppler. Όταν λες τελείως κομμένο το αλάτι, εννοείς ούτε λίγο στο φαγητό; και με τα τυριά τι γίνεται;

Γεια σου κοπελα μου χιλια συγνωμη που αργησα να απαντησω!!μου ειπαν να μειωσω κατα πολυ το αλατι οχι στη δετα και να μετραω την πιεση μου!!και ντοπλερ πιο νωρις!!εγω αγχοθηκα!!εσυ??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...