Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Nima21 είπε:

      Και εγώ την Πέμπτη η πρώτη μου προσπαθεια! Εχεις τπτ συμπτωματα; Εγω σχεδον τπτ.. και παει να με παρει απο κατω , αλλα προσπαθώ να το μην το σκέφτομαι...κατι ψιλοπονακια περιοδου και λιγο πρησμενο στηθος..

      Καλή μας επιτυχία!! 😍

      Καλησπέρα κορίτσι μου.Μην ψάχνεις για σύμπτωματα.Τα συμπτώματα της περιόδου μοιάζουν με της εγκυμοσύνης.Ειναι τόσα πολλά τα φάρμακα που τα περισσότερα είναι από εκεί.Σου εύχομαι καλή επιτυχία 🙏❤️🙏

      • Καλή τύχη! 1

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

Οχι.δεν ειμαι απο Αθηνα. Την εκανα στην εμβρυολογο οπου εκανα την αυχενικη κ τη β επιπ. Ενιωθω ασφαλεια σ αυτη.

Αποτελεσματα σε 5 εργασιμες, αρα την επομενη παρασκευη το νωριτερο για το μοριακο καρυοτυπο κ λιγο αργοτερο για καποια επιπλεον που ζητησε.

Σ ευχαριστω παρα παρα πολυ... περισσοτερο κι απ τα αποτελεσματα.φοβαμαι.τις επιπλοκες... νιωθω κατι στην κοιλια κ δεν ξερω αν ειναι το μωρο η κατι αλλο... σαν την αισθηση που εχουμε οταν εχιυμε τικ στο ματι... σαν σφιξιμο ωρες ωρες... υποθετω αφου δεν ποναω ολα ειναι οκ αλλα φοβαμαι...

Ειχες κανει κ εσυ ε; για πες μου τι να περιμενω κ τι να φοβαμαι; μου ειπε τι σημαδια να μανησυχησουν αλλα εγω εχω κκαταντησει πολυ αηδια πια με το φοβο... δε μου το χα :P


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Οσο για το μπαμ μπαμ... αμα το αφηνα θα εχανα το κουραγιο μου κ θ αλλαζα γνωμη πολλεεεεες φορες!!! Θα τρελαινα κ εμενα κ τους αλλους... οποτε ειπα: η ταν η επι τας...


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γιατι μου βρηκαν αυξημενες αντιστασεις στη μια μητριαια αρτηρια και αυτο σημαινει οτι υπαρχει προδιαθεση για υπερταση οποτε πρεπει να περιορισω το αλατι και να τσεκαρω την πιεση μου!!;)αν ανεβει πρεπει να ενημερωσω!!

Γεια σας. Σας διαβάζω από καιρό, αλλά γράφω πρώτη φορά. Έχω ΠΗΤ 17/6. Χελωνίτσα κι εμένα μου βρήκαν τα ίδια στη β΄ επιπέδου, αλλά δεν μου είπαν κάτι για το αλάτι. Μόνο να μετράω την πίεση 2 φορές την εβδομάδα και είναι & λίγο παραπάνω από τη δική σου, καθώς και ότι θα κάνω νωρίτερα το doppler. Όταν λες τελείως κομμένο το αλάτι, εννοείς ούτε λίγο στο φαγητό; και με τα τυριά τι γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου γει σας!

Σημερα ηταν η επαναληψη β επιπ. Τα στοιχεια πανω κατω τα ιδια:οχι κατω αποντα ορια

Η αλλα στα κατωτατα ορια.

Μια λυση ηταν νανσυνεχισουμε να τονπαρακολοθουμε κ η αλλη η αμνιο. Με βαρια καρδι κατεληξα στην αμνιο. Με τρομαζε η προοπτικη να επιβεβαιωθει καποιο προβλημα αργοτερα, οταν θα ναι πλεον αργα.

Περιττο να πω ποσο φοβαμαι.... αλλα προσευχομαι στο Θεο κ την Παναγια να πανε ολα καλα...

Προσευχηθειτε κι εσεις ....

Τις καλυτερες και δυνατοτερες ευχες μου.την αμνιο θα κανα κ γω στη θεση σου.


ZZt2p3.png

JNFwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Οχι.δεν ειμαι απο Αθηνα. Την εκανα στην εμβρυολογο οπου εκανα την αυχενικη κ τη β επιπ. Ενιωθω ασφαλεια σ αυτη.

Αποτελεσματα σε 5 εργασιμες, αρα την επομενη παρασκευη το νωριτερο για το μοριακο καρυοτυπο κ λιγο αργοτερο για καποια επιπλεον που ζητησε.

Σ ευχαριστω παρα παρα πολυ... περισσοτερο κι απ τα αποτελεσματα.φοβαμαι.τις επιπλοκες... νιωθω κατι στην κοιλια κ δεν ξερω αν ειναι το μωρο η κατι αλλο... σαν την αισθηση που εχουμε οταν εχιυμε τικ στο ματι... σαν σφιξιμο ωρες ωρες... υποθετω αφου δεν ποναω ολα ειναι οκ αλλα φοβαμαι...

Ειχες κανει κ εσυ ε; για πες μου τι να περιμενω κ τι να φοβαμαι; μου ειπε τι σημαδια να μανησυχησουν αλλα εγω εχω κκαταντησει πολυ αηδια πια με το φοβο... δε μου το χα :P

Με το καλό ν ακούσεις ευχάριστα νέα κοριτσάκι μου!!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οχι.δεν ειμαι απο Αθηνα. Την εκανα στην εμβρυολογο οπου εκανα την αυχενικη κ τη β επιπ. Ενιωθω ασφαλεια σ αυτη.

Αποτελεσματα σε 5 εργασιμες, αρα την επομενη παρασκευη το νωριτερο για το μοριακο καρυοτυπο κ λιγο αργοτερο για καποια επιπλεον που ζητησε.

Σ ευχαριστω παρα παρα πολυ... περισσοτερο κι απ τα αποτελεσματα.φοβαμαι.τις επιπλοκες... νιωθω κατι στην κοιλια κ δεν ξερω αν ειναι το μωρο η κατι αλλο... σαν την αισθηση που εχουμε οταν εχιυμε τικ στο ματι... σαν σφιξιμο ωρες ωρες... υποθετω αφου δεν ποναω ολα ειναι οκ αλλα φοβαμαι...

Ειχες κανει κ εσυ ε; για πες μου τι να περιμενω κ τι να φοβαμαι; μου ειπε τι σημαδια να μανησυχησουν αλλα εγω εχω κκαταντησει πολυ αηδια πια με το φοβο... δε μου το χα :P

ευχομαι να έχεις τα καλύτερα αποτελέσματα! σήμερα πως νιώθεις?? μη φοβασαι πάντως, και η αδερφή μου ήταν κάτω απο τα όρια σε όλες τις μετρήσεις, εκανε αμνιο, ολα καλά, γεννησε ενα υγιεστατο παιδάκι που απλά είναι μικρούλι.


KJO7p2.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολες πολυ πολυ!!

Πυζαμουλα καλα ειμαι σημερα. Βεβαια το πρωι που σηκωθηκα αγωνιουσα γιατι δεν ενιωθα το μωρο κ μετα που αρχισαν παλι οινδιεργασιες ( αυτο το σαν τικ στην κοιλια) παλι ανησυχω...ο,τι να ναι...

Το σημειο που με τρυπησε παντως δεν το νιωθω σημερα, ενω χθες με ενοχλουσε αρκετα..

Προσπαθω οσο μπορω να ειμαι ξαπλα να ξεκουραζεται η.μητρα...

Κατα τ αλλα περιμενω, αγωνιω κ προσευχομαι...


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ξεκουράσου κοριτσάκι και το μωράκι είναι μια χαρά και από την εξέταση και ως προς τ αποτελέσματα θα δεις!!!!! Απλά έγινε προληπτικά και καλύτερα να σου πω που την έκανες μπαμ μπαμ!!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αallovesaki ολα καλα θα πανε κοριτσάκι μου !! Ξεκουρασου !

Και χαλάρωσε όσο μπορεις !!!

Εγω καλα ειμαι ! Την Πέμπτη θα πάω πάλι ντοκ να με δει !

Μου την δίνει λίγο βέβαια που αποκριες και ειμαι μεσα !!

Ειναι η αγαπημένη μου περίοδος ! Αφου πήρα τον μπομπιρΑ κ γεμίσαμε στο σπίτι

Σερπατινες! Έφερα τις αποκριες το σπίτι αφου δεν πάω εγω :)

Επίσης έχω πολλές καουρες !! Και νεύρα απο το μεσα !!

Οπότε όπως καταλάβετε ειμαι με τα ψυχολογικά μου αυτες τις μέρες !!!!

Τον αντρουλη μου λυπάμαι που κανει οσηηηη υπομονη μπορει ;)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολες πολυ πολυ!!

Πυζαμουλα καλα ειμαι σημερα. Βεβαια το πρωι που σηκωθηκα αγωνιουσα γιατι δεν ενιωθα το μωρο κ μετα που αρχισαν παλι οινδιεργασιες ( αυτο το σαν τικ στην κοιλια) παλι ανησυχω...ο,τι να ναι...

Το σημειο που με τρυπησε παντως δεν το νιωθω σημερα, ενω χθες με ενοχλουσε αρκετα..

Προσπαθω οσο μπορω να ειμαι ξαπλα να ξεκουραζεται η.μητρα...

Κατα τ αλλα περιμενω, αγωνιω κ προσευχομαι...

Με το καλό τα αποτελέσματα που εύχομαι και προσεύχομαι να είναι τα καλύτερα.


x4uqp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σας ευχαριστω ολες πολυ πολυ!!

Πυζαμουλα καλα ειμαι σημερα. Βεβαια το πρωι που σηκωθηκα αγωνιουσα γιατι δεν ενιωθα το μωρο κ μετα που αρχισαν παλι οινδιεργασιες ( αυτο το σαν τικ στην κοιλια) παλι ανησυχω...ο,τι να ναι...

Το σημειο που με τρυπησε παντως δεν το νιωθω σημερα, ενω χθες με ενοχλουσε αρκετα..

Προσπαθω οσο μπορω να ειμαι ξαπλα να ξεκουραζεται η.μητρα...

Κατα τ αλλα περιμενω, αγωνιω κ προσευχομαι...

Θα πάνε όλα καλά. Λίγη υπομονή μεχρι τα αποτελέσματα.

Ξεκουρασου όσο μπορεις.


KJO7p2.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σε όλες τις μέλλουσες μανούλες! Alovesa μου σου εύχομαι να είναι η τελευταία αγωνία που θα έχεις με το μωρό! Ειλικρινά πιστεύω ότι θα πάνε όλα καλά. Ασχημο πράγμα το άγχος! Σου έυχομαι τα καλύτερα με όλη μου την ψυχή!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολες πολυ <3

Οι μερες περνανε βασανιστικα αργα, σα φανταρος νιωθω.. να περασουν οι " επικινδυνες" λογω εξετασης, να βγουν κ τ αποτελεσματα... ελπιζω ολα να ειναι καλα κ επιτελους ν απολαυσω κι εγω την εγκυμοσυνη του μηνες που μενουν.

Ας πουμε κ τπτ αλλο ομως....για τα μπεμπακια σας, τα ψωνια, ρουχαλακια, κουνες κτλ.

Να χαρουμε :))))


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!! τι κάνουν οι κοιλίτσες? :D

Κοριτσάκια μου είμαι σε σκέψεις. Δεν ξέρω τι να κάνω με το δωμάτιο. Να βάλω την κουνια του από την αρχή στο παιδικό ή να τη βάλω δίπλα στο κρεβάτι μας? Δεν την πήραμε ακόμα αλλά πρέπει πρώτα να αποφασίσω που θα μπει και μετα να την παρω και να την συναρμολογήσω! Οχι εγώ δηλαδή! χαχαχαχαχα

εγώ θα βάλω την 1 στο δωμάτιο μας κ θα τα έχω κ τα 2 σε μια κούνια στην αρχή..

καλημερα ομορφιες μου! καλα ειστε; πως σας βρισκω;;

εχω ερωτηση.. ραγαδες εχετε κανει;;;

προς το παρόν όχι κι ελπίζω κ προς το μέλλον :P

Κοριτσακια μου γει σας!

Σημερα ηταν η επαναληψη β επιπ. Τα στοιχεια πανω κατω τα ιδια:οχι κατω αποντα ορια

Η αλλα στα κατωτατα ορια.

Μια λυση ηταν νανσυνεχισουμε να τονπαρακολοθουμε κ η αλλη η αμνιο. Με βαρια καρδι κατεληξα στην αμνιο. Με τρομαζε η προοπτικη να επιβεβαιωθει καποιο προβλημα αργοτερα, οταν θα ναι πλεον αργα.

Περιττο να πω ποσο φοβαμαι.... αλλα προσευχομαι στο Θεο κ την Παναγια να πανε ολα καλα...

Προσευχηθειτε κι εσεις ....

καλά αποτελέσματα κοπέλα μου!!να δεις όλα καλά θα είναι!!

Γεια σας. Σας διαβάζω από καιρό, αλλά γράφω πρώτη φορά. Έχω ΠΗΤ 17/6. Χελωνίτσα κι εμένα μου βρήκαν τα ίδια στη β΄ επιπέδου, αλλά δεν μου είπαν κάτι για το αλάτι. Μόνο να μετράω την πίεση 2 φορές την εβδομάδα και είναι & λίγο παραπάνω από τη δική σου, καθώς και ότι θα κάνω νωρίτερα το doppler. Όταν λες τελείως κομμένο το αλάτι, εννοείς ούτε λίγο στο φαγητό; και με τα τυριά τι γίνεται;

καλώς ήρθες κ με το καλό το μωράκι σου!! τα τυριά είναι στ'απαγορευμένα αν έχεις θέμα με την πίεση..

κορίτσια έχουν αρχίσει σε καμία να πρήζονται χέρια-πόδια?κάποιες μέρες τα νιώθω ελαφρώς πρησμένα κι ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό παρά απλό πρήξιμο...


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σε όλες!

Μyheart από οτι ξέρω από εδώ και περα το πρήξιμο σε χέρια και πόδια είναι φυσιολογικό.

Σήμερα κορίτσια μου δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου και μου έρχεται να κοιμηθώ επάνω στο γραφείο. Απίστευτη εξάντληση. Κάνω κι εγώ βλακείες, γυρίζω από την δουλειά και έχω και το σπίτι. Εχθες έκατσα στις 20,45 για ξεκούραση. Ο μπέμπης μόλις μου είπε την καλημέρα του και σας στέλνει κλωτσιδίστικα χαιρετίσματα!:-P

Τον εβλεπα στον ύπνο μου, ότι ειχα γεννήσει και ότι ήταν βρέφος μονο για μια μέρα. Οτι δεν μπορούσα να πάρω άδεια από την δουλειά και όταν τα κατάφερα το παιδί μου ήταν ήδη 3,5 χρονών και τον μεγάλωνε η πεθερά μου. Ξύπνησα με φοβερό βάρος!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...