Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

2 minutes ago, firstlove είπε:

εγω εκανα τροφοβλαστη κ λογω ηλικιας αλλα το πιο σημαντικο ειναι ενα αλλο προβλημα που μας δινει 1 στα 4 το παιδι να εχει προβλημα ευτυχως ολα καλα δεν ποναει πιο πολυ ειναι το ψυχολογικο κομματι δυσκολο εσυ γιατι εχεις τρομαξει; μην σε αγχωνει η εξεταση σαν διαδικασια να σκεφτεσαι οτι ειναι κατι που πρεπει να γινει

ετοιμαζεσαι να γινεις μανουλα την ανησυχια θα την εχεις μονιμη ...ψυχραιμια κ ολα αντιμετωπιζονται!!!!

ναι έχεις δίκιο! Ευχαριστώ πολύ! Η αδερφή μου είχε κάνει λήψη τροφοβλάστη και τότε έτρεμα πάλι! Όλα καλά όμως..! Εύχομαι και για μένα! Το πρώτο σου είναι και εσένα?

14 hours ago, Quinsey είπε:

Παρόμοια ηλικια εχουμε εγω το Μάιο γίνομαι 36...

ειμαι αρχη 18ης, 17w+1d σήμερα (το λεει το τικερΑκι μου αν δεις την υπογραφή μου), μια εβδομαδα ακριβως πιςω απο σενα :)

Μα πώς να βάλω το τικεράκι μου? Το έφτιαξα αλλά δε ξέρω πως να το βάλω...


WGhap2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας,με τον θηλασμο παει οπως ο νομος της ζητησης κ της προσφορας(εκτος λιγες περιπτωσεις που για καποιο λογο δεν εχει γαλα η μαμα).εγω δεν ειχα κανενα προβλημα,ειχα παντα γαλα,απο οταν γεννηθηκε ο 1ος,κ οταν εμεινα εγκυος στην 2η ηταν 8μηνων,κ οταν πηγα στον γιατρο μου ειπε να κοψω τον θηλασμο,εγω το εψαξα το θεμα κ αλλαξα γιατρο,δεν υπηρχε κανενας λογος να σταματησω να τον θηλαζω.Απο οταν γεννηθηκε η μικρη πινανε και οι 2 μαζι μεχρι τωρα!Την 1η φορα μου ηρθε περιοδος μετα απο 2 μηνες κ  την 2η φορα μετα απο εναν χρονο.Ειναι και τα 2 πολυ γερα παιδακια κ σπανια αρρωσταινουν.Το πιο κουραστικο στην υποθεση ειναι ολοι οι αλλοι που λενε"ως ποτε θα πινει γαλα,θα παει φανταρος κ ακομα?""πρεπει να σταματησει ειναι πολυ μεγαλος.κλπ.Η μαμα ειναι η μονη που θα αποφασισει ποσο θα θηλασει.Ενα πραγμα που μειωνει τον θηλασμο ειναι αν δωσετε ξενο γαλα,ειδικα απο τις πρωτες μερες,οταν γεννηθει το μωρο εχουμε το πρωτογαλα που ειναι οτι καλυτερο υπαρχει για το νεογεννητο,κ επειδη ειναι λιγο νομιζουν (η τις λενε ενα αισχρο ψεμα)οτι δεν φτανει αυτο κ πρεπει να δωσουν ξενο,μη το κανετε,το μονο καταλληλο για το στομαχακι του κ τον οργανισμο του ειναι το μητρικο γαλα!οι εταιριες με τα βρεφικα γαλατα ειναι πολυ επικερδης επιχειρηση που στηριζεται στην αγνοια καθως κ οτι ειναι ευαλωτες οι πρωτοτοκες,εμπιστευτειτε τον εαυτο σας!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, sogno223 said:

 

Μα πώς να βάλω το τικεράκι μου? Το έφτιαξα αλλά δε ξέρω πως να το βάλω...

Αχ κάπου εχει οδηγιες στο φορουμ δεν θυμαμαι...

θα το ψαξω αυριο κ θα σου πω

  • Μου αρέσει 1

Tsufp2.png0RVqp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, sogno223 είπε:

ναι έχεις δίκιο! Ευχαριστώ πολύ! Η αδερφή μου είχε κάνει λήψη τροφοβλάστη και τότε έτρεμα πάλι! Όλα καλά όμως..! Εύχομαι και για μένα! Το πρώτο σου είναι και εσένα?

Μα πώς να βάλω το τικεράκι μου? Το έφτιαξα αλλά δε ξέρω πως να το βάλω...

οχι το δευτερο και στο πρωτο μου η ιδια διαδικασια κ παλι ημουν τυχερη τωρα ομως ημουν πολυ χειροτερα ψυχολογικα ακολουθεις τις οδηγιες κ κανεις το σταυρο σου δε μπορουμε να κανουμε κατι αλλο κ οπως μου ειπε κ ο μπαμπακας μου καλυτερα να ταλαιπωρηθεις λιγο τωρα παρα μια ζωη μετα.ευχομαι ολα να πανε καλα!!!!

9 hours ago, HALEX είπε:

Γεια σας,με τον θηλασμο παει οπως ο νομος της ζητησης κ της προσφορας(εκτος λιγες περιπτωσεις που για καποιο λογο δεν εχει γαλα η μαμα).εγω δεν ειχα κανενα προβλημα,ειχα παντα γαλα,απο οταν γεννηθηκε ο 1ος,κ οταν εμεινα εγκυος στην 2η ηταν 8μηνων,κ οταν πηγα στον γιατρο μου ειπε να κοψω τον θηλασμο,εγω το εψαξα το θεμα κ αλλαξα γιατρο,δεν υπηρχε κανενας λογος να σταματησω να τον θηλαζω.Απο οταν γεννηθηκε η μικρη πινανε και οι 2 μαζι μεχρι τωρα!Την 1η φορα μου ηρθε περιοδος μετα απο 2 μηνες κ  την 2η φορα μετα απο εναν χρονο.Ειναι και τα 2 πολυ γερα παιδακια κ σπανια αρρωσταινουν.Το πιο κουραστικο στην υποθεση ειναι ολοι οι αλλοι που λενε"ως ποτε θα πινει γαλα,θα παει φανταρος κ ακομα?""πρεπει να σταματησει ειναι πολυ μεγαλος.κλπ.Η μαμα ειναι η μονη που θα αποφασισει ποσο θα θηλασει.Ενα πραγμα που μειωνει τον θηλασμο ειναι αν δωσετε ξενο γαλα,ειδικα απο τις πρωτες μερες,οταν γεννηθει το μωρο εχουμε το πρωτογαλα που ειναι οτι καλυτερο υπαρχει για το νεογεννητο,κ επειδη ειναι λιγο νομιζουν (η τις λενε ενα αισχρο ψεμα)οτι δεν φτανει αυτο κ πρεπει να δωσουν ξενο,μη το κανετε,το μονο καταλληλο για το στομαχακι του κ τον οργανισμο του ειναι το μητρικο γαλα!οι εταιριες με τα βρεφικα γαλατα ειναι πολυ επικερδης επιχειρηση που στηριζεται στην αγνοια καθως κ οτι ειναι ευαλωτες οι πρωτοτοκες,εμπιστευτειτε τον εαυτο σας!

αυτο το πραγμα που ερχονται ολοι κ σου λενε οτι να ναι ειναι πραγματικα τοσο κουραστικο οντως μονο η μητερα ξερει κ εγω θυμαμαι μετα το 6μηνο ολοι με χαν πρηξει ποτε θα σταματησω λες και τους ενοχλουσα σε κατι...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααα!!! Τι κάνετε; Συγνώμη βρε κορίτσια, αλλά είχα πάρα πολλή δουλειά αυτές τις μέρες. Ή που δεν θα κάνω τίποτα ή που θα πνίγομαι. Πώς είστε; Μια χαρά φτιάξατε το πινακάκι, μπράβο!

Ακούω για αμνιοπαρακέντηση... Ο δικός μου γιατρός μου πρότεινε να κάνω, όχι τόσο λόγω ηλικίας (αν και είμαι 34) ή επειδή βγήκαν κακές οι εξετάσεις (βγήκαν πολύ καλές), αλλά επειδή λέει πάντα προτείνει στις γυναίκες να κάνουν είτε είναι 45 χρονών είτε είναι 20, ανεξαρτήτως εξετάσεων! Εμένα δεν μου πολυάρεσε αυτό, γιατί ήδη με έχει βάλει να κάνω ένα σωρό εξετάσεις συν του ότι μου πρότεινε κι άλλες για διάφορα σπάνια νοσήματα (τις οποίες δεν έκανα γιατί κοστίζουν πάρα πολύ και δεν τις είχα ξανακούσει κιόλας). Αν είναι έτσι, τότε ποιος ο λόγος να τα κάνω όλα αυτά και να μην πάω κατευθείαν για αμνιο;;; Τέλος πάντων, για να μην τα πολυλογώ, αμνιο δεν θα κάνω. Πιστεύω ότι ο Θεός θα προστατεύσει το παιδάκι μου και θα είναι μια χαρά.

Halex, δεν ξέρω τι ισχύει τελικά με τον θηλασμό. Κι εγώ ήθελα στο πρώτο μου να κάνω αποκλειστικό, αλλά δεν μπορούσα. Το μωρό, παρόλο που ήταν συνέχεια στο στήθος, έκλαιγε ασταμάτητα και έτρωγε τα χέρια του συνέχεια. Έχανε βάρος (οκ, φυσιολογικό στην αρχή), αλλά αυτό συνεχιζόταν και έβλεπα ότι δεν ηρεμούσε με τίποτα. Στο τέλος αναγκάστηκα να του δώσω συμπλήρωμα. Κι εκεί ηρέμησε πλέον.

Τώρα που γέννησε η αδελφή μου, τήρησε ακόμα πιο αυστηρά το πρωτόκολλο του αποκλειστικού θηλασμού. Πίστευα ότι θα τα κατάφερνε τουλάχιστον αυτή, γιατί εγώ μάλλον είχα κάνει κάτι λάθος. Πέρασε μια δραματική πρώτη εβδομάδα (8-9 μέρες, για την ακρίβεια), όπου το μωρό έκλαιγε συνέχεια, το είχε παρ' όλα αυτά 20 ώρες στο στήθος τη μέρα και τις ελάχιστες ώρες που δεν το είχε, χρησιμοποιούσε θήλαστρο. Δηλαδή όλη μέρα είχε κλειστεί και έκανε αυτή τη δουλειά. Λοιπόν, μετά από 9 μέρες το μωρό ήταν κατάχλωμο, το είδε η παιδίατρος, είχε χάσει πάρα πολύ βάρος και της είπε οπωσδήποτε να δώσει συμπλήρωμα. Εκεί το μωρό ησύχασε και μετά από μερικές μέρες έφτιαξε και το χρώμα του και άρχισε να παίρνει τα πάνω του. Πλέον βγάζει πολύ περισσότερο γάλα, αλλά και πάλι δεν του αρκεί και του δίνει συμπλήρωμα. Ίσως είναι και θέμα οργανισμού, τι να πω...


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια...

Κ εγω όσον αφορά τον θηλασμο δεν ειχα σταγόνα τι θηλαστρο εβαλα τι πηγαινα στη κλινική να μου βάλουν το επαγγελματικό τπτ μηδέν γαλα τλκ επειδη ο μικρος ειχε έντονο πρόβλημα χάλινου δεν μπορούσε να ρύθμιση παραγωγή οποτε κ το έκοψα γτ μεχρι να παρω το οκ να κοπεί ο χάλινος το παιδι θα ειχε πεθάνει στη πείνα....

Θεωρω οτι κοιτάς να κανεις το καλύτερο για το παιδι σου με οτι συνεπάγεται αυτο αποκλειστικό θηλασμο ή ξενο γαλα.

  • Μου αρέσει 2

 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Calliope* είπε:

Καλημερα κοριτσια...

Κ εγω όσον αφορά τον θηλασμο δεν ειχα σταγόνα τι θηλαστρο εβαλα τι πηγαινα στη κλινική να μου βάλουν το επαγγελματικό τπτ μηδέν γαλα τλκ επειδη ο μικρος ειχε έντονο πρόβλημα χάλινου δεν μπορούσε να ρύθμιση παραγωγή οποτε κ το έκοψα γτ μεχρι να παρω το οκ να κοπεί ο χάλινος το παιδι θα ειχε πεθάνει στη πείνα....

Θεωρω οτι κοιτάς να κανεις το καλύτερο για το παιδι σου με οτι συνεπάγεται αυτο αποκλειστικό θηλασμο ή ξενο γαλα.

Eννοειται οτι αν υπαρχει προβλημα κανεις οτι μπορεις για το καλο του μωρου σου,δε λεω για αυτες τις περιπτωσεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 15/3/2017 at 2:10 ΜΜ, sogno223 είπε:

Λόγω ηλικίας... Είμαι 36 ακριβώς. Η αυχενική ήταν πολυ καλη αλλα θέλω κι εγω να την κάνω την αμνιοπαρακεντηση... Βέβαια φοβάμαι πολυ...  σε ποια εβδομάδα είσαι quinsey?

Kαλημερα sogno!!Ειχα καιρο να μπω ,γι αυτο δεν προλαβα και το σχλιο σου!!Πηγες για αμνιο??Εκανα και γω πριν 11 μερες ,και λογω ηλικιας,και γω 36 ,αλλα γιατι το αποφασισα και γω μονη μου.Ειναι το τριτο παιδι.Τα αποτελεσματα τα πηραμε χθες ,ειχαμε κανει την μοριακη με τα 120 γονιδια.Το μωρο ειναι μια χαρα ,και επιβαιβεωσαμε και το αγορι!!Εσυ,προφανως αναμενεις αποτελεσματα???

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (NKYE)Lilypie - (4Ura)Lilypie - (oz5q)

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!!!

 

Αυγουστιάτικα (και φθινοπωρινά) μπεμπάκια 2017!!! Με το καλό!!!

RitsalondonΠΗΤ 1/8 

**Elena**: ΠΗΤ 1/8

Mellousa mama: ΠΗΤ 1/8 

Rosali: ΠΗΤ 2/8 

Moustokoulouro: ΠΗΤ 2/8 

Spoina90: ΠΗΤ 3/8

Miss marple: ΠΗΤ 5/8 Διδυμάκια 

KarmakiΠΗΤ 9/8 Διδυμάκια 

TitinΠΗΤ 9/8 

Αλεξάνδρα 828ΠΗΤ 11/8 

MadlenaΠΗΤ 13/8 

Lika14ΠΗΤ 14/8

Ariadne29ΠΗΤ 15/8

Sogno223ΠΗΤ 15/8 

Fuego7: ΠΗΤ 19/8

Zouzoumama: ΠΗΤ 20/8 

Quinsey: ΠΗΤ 22/8 

Nini8492: ΠΗΤ 25/8

Στελλινα 1987: ΠΗΤ 25/8

Firstlove: ΠΗΤ 26/8 

Calliope*ΠΗΤ 27/8 

Maria050714ΠΗΤ 28/8

SirenaΠΗΤ 30/8

Kat21ΠΗΤ 30/8 

HalexΠΗΤ 1/9 

Βαλεντίνα30ΠΗΤ ???

PepeΠΗΤ ???

Leda Leda: ΠΗΤ ???


Tsufp2.png0RVqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 3/16/2017 at 9:45 AM, Quinsey said:

Άλλαξα λίγο το πινακάκι αλλά αν θέλει η Rosali ας το γυρίσει στην αρχική εκδοχή :)

 

Αυγουστιάτικα (και φθινοπωρινά) μπεμπάκια 2017!!! Με το καλό!!!

RitsalondonΠΗΤ 1/8 

**Elena**: ΠΗΤ 1/8

Mellousa mama: ΠΗΤ 1/8 

Rosali: ΠΗΤ 2/8 

Moustokoulouro: ΠΗΤ 2/8 

Spoina90: ΠΗΤ 3/8

Miss marple: ΠΗΤ 5/8 Διδυμάκια 

KarmakiΠΗΤ 9/8 Διδυμάκια 

TitinΠΗΤ 9/8 

Αλεξάνδρα 828ΠΗΤ 11/8 

MadlenaΠΗΤ 13/8

Lika14ΠΗΤ 14/8

Ariadne29ΠΗΤ 15/8

Sogno223ΠΗΤ 15/8 

Fuego7: ΠΗΤ 19/8

Zouzoumama: ΠΗΤ 20/8 

Quinsey: ΠΗΤ 22/8 

Nini8492: ΠΗΤ 25/8

Στελλινα 1987: ΠΗΤ 25/8

Firstlove: ΠΗΤ 26/8 

Calliope*ΠΗΤ 27/8 

Maria050714ΠΗΤ 28/8

SirenaΠΗΤ 30/8

Kat21ΠΗΤ 30/8 

HalexΠΗΤ 1/9 

Βαλεντίνα30ΠΗΤ ???

PepeΠΗΤ ???

Leda Leda: ΠΗΤ ???

Βάλε και στελλινα μπλε και sirena γαλάζια... εμεις λογικά θα μάθουμε 28/3 που εχουμε ραντεβου στην εμβρυολόγο

On 3/16/2017 at 10:16 AM, Calliope* said:

Καλημερα κοριτσια

Πως ειστε τι κανετε;

Ερώτηση εγω αυριο θα μπω στην 17η εβδομαδα οποτε 17+1 σημαίνει οτι διανυω την 18η εβδομαδα; οποτε μπαινω στον 5ο;

Όχι, εγώ προτιμώ με την ΠΗΤ, είναι το πιο αξιόπιστο, οχι με τις βδομάδες

On 3/16/2017 at 2:33 PM, HALEX said:

Γεια σας,με τον θηλασμο παει οπως ο νομος της ζητησης κ της προσφορας(εκτος λιγες περιπτωσεις που για καποιο λογο δεν εχει γαλα η μαμα).εγω δεν ειχα κανενα προβλημα,ειχα παντα γαλα,απο οταν γεννηθηκε ο 1ος,κ οταν εμεινα εγκυος στην 2η ηταν 8μηνων,κ οταν πηγα στον γιατρο μου ειπε να κοψω τον θηλασμο,εγω το εψαξα το θεμα κ αλλαξα γιατρο,δεν υπηρχε κανενας λογος να σταματησω να τον θηλαζω.Απο οταν γεννηθηκε η μικρη πινανε και οι 2 μαζι μεχρι τωρα!Την 1η φορα μου ηρθε περιοδος μετα απο 2 μηνες κ  την 2η φορα μετα απο εναν χρονο.Ειναι και τα 2 πολυ γερα παιδακια κ σπανια αρρωσταινουν.Το πιο κουραστικο στην υποθεση ειναι ολοι οι αλλοι που λενε"ως ποτε θα πινει γαλα,θα παει φανταρος κ ακομα?""πρεπει να σταματησει ειναι πολυ μεγαλος.κλπ.Η μαμα ειναι η μονη που θα αποφασισει ποσο θα θηλασει.Ενα πραγμα που μειωνει τον θηλασμο ειναι αν δωσετε ξενο γαλα,ειδικα απο τις πρωτες μερες,οταν γεννηθει το μωρο εχουμε το πρωτογαλα που ειναι οτι καλυτερο υπαρχει για το νεογεννητο,κ επειδη ειναι λιγο νομιζουν (η τις λενε ενα αισχρο ψεμα)οτι δεν φτανει αυτο κ πρεπει να δωσουν ξενο,μη το κανετε,το μονο καταλληλο για το στομαχακι του κ τον οργανισμο του ειναι το μητρικο γαλα!οι εταιριες με τα βρεφικα γαλατα ειναι πολυ επικερδης επιχειρηση που στηριζεται στην αγνοια καθως κ οτι ειναι ευαλωτες οι πρωτοτοκες,εμπιστευτειτε τον εαυτο σας!

Συμφωνώ... και γω είμαι πολύ υπερ του μητρικού θηλασμου, ειδικά τον πρώτο χρόνο
απλά η αληθεια ειναι οτι την πρωτη δομάδα με 10 μερες ειναι πάρα πολύ δύσκολο... αν ξεπεραστει κι αυτό... εμένα μου φάνηκε μετα το 10 ημερο παιχνιδάκι! 
Μετά τον χρόνο ξεκίνησα να του δίνω και φρέσκο... και 19 μηνών αποθηλάσαμε... πιο πολύ γιατι εγώ δεν μπορούσα να ξαναμείνω εγκυος όσο θηλαζα (αυτο διαφέρει απο γυναικα σε γυναικα) ειχα θέμα με την προλακτίνη... αλλά ο απογαλακτισμός έγινε πολύ σταδιακα, χωρις πιεση και ήρθε ομαλά...
Θελω παρα πολυ να θηλάσω τοσο και το δευτερο αλλά φοβάμαι οτι επειδη κατα 80% θα ειναι προωράκι δε θα πιάσει ποτέ... και με αντλήσεις δε θα την παλέψω...
 

  • Μου αρέσει 1

nzQbp2.png fxUip2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!!!

 

Αυγουστιάτικα (και φθινοπωρινά) μπεμπάκια 2017!!! Με το καλό!!!

RitsalondonΠΗΤ 1/8 

**Elena**: ΠΗΤ 1/8

Mellousa mama: ΠΗΤ 1/8 

Rosali: ΠΗΤ 2/8 

Moustokoulouro: ΠΗΤ 2/8 

Spoina90: ΠΗΤ 3/8

Miss marple: ΠΗΤ 5/8 Διδυμάκια 

KarmakiΠΗΤ 9/8 Διδυμάκια 

TitinΠΗΤ 9/8 

Αλεξάνδρα 828ΠΗΤ 11/8 

MadlenaΠΗΤ 13/8 

Lika14ΠΗΤ 14/8

Ariadne29ΠΗΤ 15/8

Sogno223ΠΗΤ 15/8 

Fuego7: ΠΗΤ 19/8

Zouzoumama: ΠΗΤ 20/8 

Quinsey: ΠΗΤ 22/8 

Nini8492: ΠΗΤ 25/8

Στελλίνα 1987:ΠΗΤ 25/8

Firstlove: ΠΗΤ 26/8 

Calliope*ΠΗΤ 27/8 

Maria050714ΠΗΤ 28/8

Sirena: ΠΗΤ 30/8

Kat21ΠΗΤ 30/8 

HalexΠΗΤ 1/9 

Βαλεντίνα30ΠΗΤ ???

PepeΠΗΤ ???

Leda Leda: ΠΗΤ ???

 

 

9-9 το "σκορ" αγόρια - κορίτσια (με τα δίδυμα του karmakiou) fuego αναμενουμε να δούμε που θα γύρεις την πλάστιγγα :)

  • Μου αρέσει 3

Tsufp2.png0RVqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Το ίδιο σκέφτομαι και εγώ... 

Στον μικρό μου φαινόταν αιώνες ο χρόνος τώρα ούτε που προλαβαίνω να το σκεφτώ πότε περνάνε οι μέρες από το ένα ραντεβού στο άλλο!

 

Όλα να είναι καλά στην αυχενική εύχομαι, να μας ενημερώσεις!!! :)

  • Μου αρέσει 1

Tsufp2.png0RVqp2.png

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Rosali είπε:

Καλημέρα, κορίτσια! Καλή εβδομάδα! Τι κάνετε; Εμείς έχουμε την Τετάρτη β επιπέδου και ανυπομονώ! Πότε φτάσαμε ως εδώ;;;

Kαλημέρα σε όλες! Μα πραγματικά πως φτάσαμε ως εδώ?? Ευχηθείτε μου καλή τύχη - κάνω την αμνιοπαρακέντηση την Τετάρτη θα σας ενημερώσω για τα αποτελέσματα! Πολύ άγχος όμως!

  • Μου αρέσει 1

WGhap2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...