Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια! Τι κανετε; 

Οσο θηλαζεις οπως ειπαμε τοσο θα εχεις γαλα. Παλια υπηρχαν οι παραμανες που θηλαζαν και ξενα παιδακια οταν η μαμα δεν ειχε γαλα και δεν υπηρχε η φορμουλα. 

Απο οργανισμο σε οργανισμο διαφερει αλλες αδιαθετουν αλλες οχι. Δεν μπορεις να ξερεις ομως. 

 


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 hours ago, Mellousa mama said:

Καλημέρα κορίτσια. Πήγα  ήδη σε δύο καταστήματα και δεν είχαν της chicco, και εδώ που μένω δεν έχουμε ποικιλία. Θα πάω και στα υπόλοιπα να δω. Αν δεν έχουν θα το ρισκάρω και θα παραγγείλω.

Δεν είχαν το συγκεκριμένο ή δεν είχαν γενικα chicco?

Βρηκα αυτα στο ιντερνετ 

http://www.chicco.gr/makedonia8rakh/en_alexandroypolh_1.html

https://m.facebook.com/Βρεφικά-Βαλσαμίδης-Παναγιώτης-183401518455282/?locale2=el_G

οπως επισης κ τα λητω λενε οτι εχουν καν τους ενα τηλ ή πήγαινε απο κει (αν ειναο εθκολο δεν την ξερω την πολη καθολου :( )

ισως εχουν ;

  • Μου αρέσει 1

Tsufp2.png0RVqp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Quinsey είπε:

Δεν είχαν το συγκεκριμένο ή δεν είχαν γενικα chicco?

Βρηκα αυτα στο ιντερνετ 

http://www.chicco.gr/makedonia8rakh/en_alexandroypolh_1.html

https://m.facebook.com/Βρεφικά-Βαλσαμίδης-Παναγιώτης-183401518455282/?locale2=el_G

οπως επισης κ τα λητω λενε οτι εχουν καν τους ενα τηλ ή πήγαινε απο κει (αν ειναο εθκολο δεν την ξερω την πολη καθολου :( )

ισως εχουν ;

Σε ευχαριστώ πολύ! Θα πάω να το δω από κοντά. Ελπίζω να είναι ωραίο και πρακτικό και από κοντά.

Link to comment
Share on other sites

On ‎9‎/‎3‎/‎2017 at 7:57 ΠΜ, Rosali είπε:

Αυγουστιάτικα (και φθινοπωρινά) μπεμπάκια 2017!!! Με το καλό!!!

Ritsalondon: ΠΗΤ 1/8 Αγοράκι

**Elena**: ΠΗΤ 1/8

Mellousa mama: ΠΗΤ 1/8 Αγοράκι

Rosali: ΠΗΤ 2/8 Αγοράκι

Moustokoulouro: ΠΗΤ 2/8 Κοριτσάκι

Spoina90: ΠΗΤ 3/8

Miss marple: ΠΗΤ 5/8 Διδυμάκια 

Karmaki: ΠΗΤ 9/8 Διδυμάκια - Κοριτσάκια

Titin: ΠΗΤ 9/8 Αγοράκι

Αλεξάνδρα 828: ΠΗΤ 11/8 Κοριτσάκι

Madlena: ΠΗΤ 13/8

Lika14: ΠΗΤ 14/8

Ariadne29: ΠΗΤ 15/8

Fuego7: ΠΗΤ 19/8

Zouzoumama: ΠΗΤ 20/8 Αγοράκι

Quinsey: ΠΗΤ 22/8 Κοριτσάκι

Nini8492: ΠΗΤ 25/8

Στελλινα 1987: ΠΗΤ 25/8

Firstlove: ΠΗΤ 26/8 Κοριτσάκι

Calliope*: ΠΗΤ 27/8 Κοριτσάκι

Maria050714: ΠΗΤ 28/8

Sirena: ΠΗΤ 30/8

Kat21: ΠΗΤ 30/8 Αγοράκι

Halex: ΠΗΤ 1/9 Κοριτσάκι

Βαλεντίνα30: ΠΗΤ ???

Pepe: ΠΗΤ ???

Leda Leda: ΠΗΤ ???

Sogno223: ΠΗΤ ???

Καλημέρα, κορίτσια! Τι κάνετε; Εγώ ψιλοχάλια είμαι. Πέρασε ο μικρός κάτι σαν γαστρεντερίτιδα (ευτυχώς τα περνάει πολύ εύκολα), όπου ανέβασε και πυρετό, και αμέσως μετά αρρωστήσαμε εγώ, ο άντρας μου και η γιαγιά. Δεν έχω προλάβει να συνέλθω (έχω ακόμα καταρροή) και χτες διαπίστωσα ότι ο μικρός ανέβασε πάλι πυρετό! Πρέπει να είναι δεύτερη ίωση! Φοβάμαι πολύ μην ανεβάσω κι εγώ πυρετό, λόγω της εγκυμοσύνης, αλλιώς όλα τα άλλα παλεύονται.

Εσείς πώς τα πάτε;;; Σήμερα έχω γιατρό το μεσημέρι και να δω πώς θα πάω που βρέχει έτσι.

ΠΗΤ 15/8/2017 ΚΟΡΙΤΣΆΚΙ!

Την άλλη εβδομάδα πάω για αμνιοπαρακέντηση? Θα κάνει καμία άλλη από εσάς?

Την άλλη εβδομάδα πάω για αμνιοπαρακέντηση? Θα κάνει καμία άλλη από εσάς?


WGhap2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 minutes ago, Mellousa mama said:

Δεν είχαν chicco. 

 

:(

1 hour ago, sogno223 said:

ΠΗΤ 15/8/2017 ΚΟΡΙΤΣΆΚΙ!

Την άλλη εβδομάδα πάω για αμνιοπαρακέντηση? Θα κάνει καμία άλλη από εσάς?

ΜΠΡΑΒΟ!!!

Γιατί αμνιοπαρακέντηση? Λόγω ηλικίας ή έδειξε κάτι η αυχενική/β' επιπέδου (έχεις κάνει; )

εγώ δεν έχω προγραμματίσει εκτός κι αν μου πει ο γιατρός ότι υπάρχει λόγος όταν κάνω τη β' επιπέδου.


Tsufp2.png0RVqp2.png

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Quinsey είπε:

:(

ΜΠΡΑΒΟ!!!

Γιατί αμνιοπαρακέντηση? Λόγω ηλικίας ή έδειξε κάτι η αυχενική/β' επιπέδου (έχεις κάνει; )

εγώ δεν έχω προγραμματίσει εκτός κι αν μου πει ο γιατρός ότι υπάρχει λόγος όταν κάνω τη β' επιπέδου.

Λόγω ηλικίας... Είμαι 36 ακριβώς. Η αυχενική ήταν πολυ καλη αλλα θέλω κι εγω να την κάνω την αμνιοπαρακεντηση... Βέβαια φοβάμαι πολυ...  σε ποια εβδομάδα είσαι quinsey?

  • Μου αρέσει 1

WGhap2.png

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, sogno223 said:

Λόγω ηλικίας... Είμαι 36 ακριβώς. Η αυχενική ήταν πολυ καλη αλλα θέλω κι εγω να την κάνω την αμνιοπαρακεντηση... Βέβαια φοβάμαι πολυ...  σε ποια εβδομάδα είσαι quinsey?

Παρόμοια ηλικια εχουμε εγω το Μάιο γίνομαι 36...

ειμαι αρχη 18ης, 17w+1d σήμερα (το λεει το τικερΑκι μου αν δεις την υπογραφή μου), μια εβδομαδα ακριβως πιςω απο σενα :)

  • Μου αρέσει 1

Tsufp2.png0RVqp2.png

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Quinsey είπε:

Παρόμοια ηλικια εχουμε εγω το Μάιο γίνομαι 36...

ειμαι αρχη 18ης, 17w+1d σήμερα (το λεει το τικερΑκι μου αν δεις την υπογραφή μου), μια εβδομαδα ακριβως πιςω απο σενα :)

Αααα ναι! Κι εχεις ήδη ενα παιδάκι! Εμένα είναι το πρώτο κι εχω τρομαξει αρκετά...! 


WGhap2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Άλλαξα λίγο το πινακάκι αλλά αν θέλει η Rosali ας το γυρίσει στην αρχική εκδοχή :)

 

Αυγουστιάτικα (και φθινοπωρινά) μπεμπάκια 2017!!! Με το καλό!!!

RitsalondonΠΗΤ 1/8 

**Elena**: ΠΗΤ 1/8

Mellousa mama: ΠΗΤ 1/8 

Rosali: ΠΗΤ 2/8 

Moustokoulouro: ΠΗΤ 2/8 

Spoina90: ΠΗΤ 3/8

Miss marple: ΠΗΤ 5/8 Διδυμάκια 

KarmakiΠΗΤ 9/8 Διδυμάκια 

TitinΠΗΤ 9/8 

Αλεξάνδρα 828ΠΗΤ 11/8 

MadlenaΠΗΤ 13/8

Lika14ΠΗΤ 14/8

Ariadne29ΠΗΤ 15/8

Sogno223ΠΗΤ 15/8 

Fuego7: ΠΗΤ 19/8

Zouzoumama: ΠΗΤ 20/8 

Quinsey: ΠΗΤ 22/8 

Nini8492: ΠΗΤ 25/8

Στελλινα 1987: ΠΗΤ 25/8

Firstlove: ΠΗΤ 26/8 

Calliope*ΠΗΤ 27/8 

Maria050714ΠΗΤ 28/8

SirenaΠΗΤ 30/8

Kat21ΠΗΤ 30/8 

HalexΠΗΤ 1/9 

Βαλεντίνα30ΠΗΤ ???

PepeΠΗΤ ???

Leda Leda: ΠΗΤ ???


Tsufp2.png0RVqp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Calliope* said:

Καλημερα κοριτσια

Πως ειστε τι κανετε;

Ερώτηση εγω αυριο θα μπω στην 17η εβδομαδα οποτε 17+1 σημαίνει οτι διανυω την 18η εβδομαδα; οποτε μπαινω στον 5ο;

εγώ έτσι νομίζω...

Βασικά κάποια site μέχρι και 17+6 το λένε 4ο μήνα κάποια από 17+1 το λένε 5ο μήνα...

Εγώ όταν με ρωτάνε λέω ότι τώρα αυτή τη (ημερολογιακή) βδομάδα κλείνω τον 4ο και μπαίνω στον 5ο.

Λέω από την Κυριακή (17+5) να δηλώνω 5ο μήνα επισήμως... έτσι να το "σπάσω" στη μέση χαχα!


Tsufp2.png0RVqp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Quinsey είπε:

εγώ έτσι νομίζω...

Βασικά κάποια site μέχρι και 17+6 το λένε 4ο μήνα κάποια από 17+1 το λένε 5ο μήνα...

Εγώ όταν με ρωτάνε λέω ότι τώρα αυτή τη (ημερολογιακή) βδομάδα κλείνω τον 4ο και μπαίνω στον 5ο.

Λέω από την Κυριακή (17+5) να δηλώνω 5ο μήνα επισήμως... έτσι να το "σπάσω" στη μέση χαχα!

Κ εγω αυτο διαβάζω κ για αυτο μπερδευομαι κ θυμαμαι οταν ειχα ρωτήσει τον γυναικολόγο μου ειχε πει για να μην μπερδευομαι να θεωρώ οτι αλλαζω μηνα με βάση την πητ....

τωρα ομως η πητ δεν κολλάει με το ποτε αλλαζω μηνα γτ στις 28/8 που μου εχει δωσει τελική θα διανυω την 19η


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, sogno223 είπε:

Αααα ναι! Κι εχεις ήδη ενα παιδάκι! Εμένα είναι το πρώτο κι εχω τρομαξει αρκετά...! 

εγω εκανα τροφοβλαστη κ λογω ηλικιας αλλα το πιο σημαντικο ειναι ενα αλλο προβλημα που μας δινει 1 στα 4 το παιδι να εχει προβλημα ευτυχως ολα καλα δεν ποναει πιο πολυ ειναι το ψυχολογικο κομματι δυσκολο εσυ γιατι εχεις τρομαξει; μην σε αγχωνει η εξεταση σαν διαδικασια να σκεφτεσαι οτι ειναι κατι που πρεπει να γινει

ετοιμαζεσαι να γινεις μανουλα την ανησυχια θα την εχεις μονιμη ...ψυχραιμια κ ολα αντιμετωπιζονται!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...