Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

10 hours ago, firstlove said:

το πρωτο μου ειναι κοριτσι 3,5 χρονων μια τρελλα σκετη θα θελα παλι κοριτσι βεβαια ο αντρας μου θελει αγορι αντε να μαθω τα αποτελεσματα γιατι πραγματικα σκαω την προηγουμενη φορα ολα γιναν γρηγοροτερα rozali αυυες οι κρεμες ειναι λενε ακινδυνες για το μωρο βεβαια οι παλιες βαζαν κ βουτυρο... Calliope μη φοβασαι αλλωστε εγκυος εισαι να το ευχαριστηθεις αλλα καπου καπου να ανεβαινεις να ξερεις στο περιπου που εισαι ο γιατρος σου δε σε ρωταει;εμενα την πρπηγουμενη φορα μου εβαλε τις φωνες κ τωρα η πρωτη του ερωτηση ηταν ποσα κιλα θα παρεις... Προσπαθω να φανταστω το σπιτι μου με δυο παιδια κ δε μπορω με τιποτα κι ολο αναρωτιεμαι θα το αγαπαω σαν την μικρη μου κ τετοια χαζα εχω τρελλη αδυναμια στη μικρη μου !!

πω πω τις ίδιες "χαζομαρούλες" σκεφτόμαστε τελικά οι δευτερομάνες... :)

κι εγώ φουλ χαζομαμά στο μικρό μου είμαι και χτες εκεί που παίζαμε μαζί το απόγευμα κάτι τέτοιες σκέψεις έκανα... στο μωρό θα έχω τέτοια αδυναμία; Μήπως δεν θα του δίνω την προσοχή που έδινα στον γιο μου; Και για να δώσω την προσοχή στη μικρή πως θα βρίσκω χρόνο για το γιο;

Φίλες μου πάντως με 2 ή 3 παιδιά λένε ότι η αγάπη πολλαπλασιάζεται... Δεν ξέρω πώς γίνεται! 

Εγώ νομίζω ότι τα 2α είναι εξ ορισμού λίγο "ριγμένα"... Δεν θα έχουν ποτέ την ευκαιρία να έχουν την απόλυτη "αφοσίωση" μας όπως είχαν τα πρώτα παιδιά. Δεν ξέρω βέβαια μπορεί να είναι και για καλό τους αυτό να είναι πιο ανεξάρτητα ή πιο αυτόνομα... Ποιός ξέρει! Κοντός ψαλμός δλδ σε λίγο καιρό θα μάθουμε :)

 

Ζυγίστηκα σήμερα το πρωί και φρίκαρα έχω πάρει 5 ολόκληρα κιλά και δεν είμαι ούτε στα μισά ακόμα γμτ... ΔΕΝ ΘΕΛΩ να πάρω πάλι 20 κιλά :-(...

Αλλά μου έχει ανοίξει η όρεξη... Αφήστε που κάθε πρωί πάω και τσακίζω μια κρέπα σοκολάτα μπανάνα απο μια κρεπερί εδώ δίπλα δεν μπορώ να με ..συγκρατήσω με τπτ :-(

Σε μια εβδομάδα έχω πάλι γιατρό έχω αρχίσει να ανυπομονώ πάει ένας μήνας ακριβώς απ'ο την αυχενική και δεν έχω ξαναπάει από τότε... 

 

  • Μου αρέσει 1

Tsufp2.png0RVqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 3/3/2017 at 7:14 ΜΜ, HALEX είπε:

καλως σας βρηκα,ευχαριστω πολυ!

αυτο ειναι τραγικο...

διαβαζα οτι οι περισσοτερες πατε καθε 2 η 3 βδομαδες στο γιατρο,γιατι τοσο συχνα?εχετε καποιο θεμα?(προβλημα?)κανετε κ υπερηχο καθε φορα?εγω τωρα πηγα πρωτη φορα για την αυχενικη κ θα ξαναπαω για την β'επιπεδου.Στην 1η μου εγκυμοσυνη πηγαινα καθε 1 ή 2 μηνες,στην 2η πηγα 4 φορες,μια στην αρχη,μετα αυχενικη,β επιπ.κ μια τελευταια στον 7ο.παρεπιπτοντως γεννησα στο σπιτι την 2η φορα(απο επιλογη)κ θα το ξανακανω κ αυτη τη φορα,οποτε δεν εχω γιατρο αλλα μια μαια που θα ερχεται να με βλεπει.ακομα ειναι νωρις κ δε χρειαζεται,μιλαμε στο τηλ.αν ειναι οτιδηποτε.

Halex παμε για να βλεπουμε το παιδι και οτι ολα ειναι οκ. Δεν ειχες αγωνια να δεις αν ειναι ολακαλα; 

Στο σπιτι πως και το πηρες αποφαση να γεννησεις; Αν κατι δεν πηγαινε καλα; 


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

κ εγω δεν εχω βαλει ποτε τιποτα στις θηλες,πιστευω οτι μονο αν εχεις καποιο προβλημα βαζεις κατι.

 

στην 1η μου εγκυμοσυνη ειχα πραγματι ενα αγχος αν ειναι ολα οκ.στην 2η που τα εψαχνα ολα περισσοτερο διαβασα κ εμαθα οτι δεν ειναι κ τοσο καλο να κανεις πολλους υπερηχους(ας μας λενε οτι ειναι ακινδυνοι,λεφτα παιρνουν  κ δεν μπορουν να προδωσουν το συστημα τους),ειδικα τους πρωτους μηνες.επισης αν ειναι να συμβει κατι θα συμβει..,εμεις πρεπει να προσεχουμε τον εαυτο μας,να κανουμε αυτα που ξερουμε οτι κανουν καλο στο μωρακι κ ολα θα πανε καλα.

στο σπιτι αποφασησα να γεννησω γιατι η 1η μου εμπειρια της γεννας σε δημοσιο νοσοκομειο ηταν ασχημη,κ ειπα δεν ξαναγενναω σε νοσοκομειο.μου ετυχαν οι χειροτερες μαιες που με καναν να αισθανθω απαισια,σαν ενα κομματι κρεας,δεν μου δωσαν καμια σημασια,λιγο κουραγιο,κατι,οτιδηποτε που χρειαζεται μια ετοιμογεννη,μονη της χωρις τον αντρα της για συμπαρασταση,μου χαλασαν ολη την ψυχολογια,τι να σας λεω τωρα,ευχομαι να μη το ζησει καμια σας...Η 2η μου γεννα,στο σπιτι,με τον αντρα μου,κ τον 1μιση χρονων μικρο(ξυπνησε κ αυτος κ ηταν μαζι μας)κ 2 υπεροχες μαιες,εμπειρες,κ με βοηθησαν ολοι τους παρα πολυ.ηταν μια υπεροχη εμπειρια,που δεν την αλλαζω με τιποτα,τετοια ηρεμια,αρμονια,ευτυχια,ηταν φανταστικα,κ ηταν κ για τον αντρα μου επισης μια υπεροχη εμπειρια.Δεν σκεφτηκα στιγμη οτι κατι θα παει στραβα,.αλλα και αν πηγαινε θα τρεχαμε στο νοσοκομειο.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν θα το διακινδυνευα με τιποτα να γεννησω σπιτι. Χαρα στο κουραγιο σου!

Μαια εχω κανονισει ηδη να ειναι της γιατρου μου και οχι του νοσοκομειου. Στο πρωτο ηταν ο συζυγος μεσα και θα ειναι και στο δευτερο.

Το ειχα διαβασει και εγω περι υπερηχων αλλα δεν εχει αποδειχτει κατι ειναι μια απλη θεωρια. 

Περι χρηματων δεν ειναι ολοι οι γιατροι το ιδιο. Εμενα μου παιρνει 40 ευρω το τριμηνο οσες φορες και να παω. Εχθες της ειπα οτι ειχα αγχος περασαν 3 εβδομαδες, μου ειπε να ερχεσαι οποτε θες! Ετσι ηταν και στο πρωτο. 

Οι θηλες απο γυναικα σε γυναικα διαφερουν, ειχα θεμα επρεπε να ξεκινησω προετοιμασια, δεν το εκανα και την πατησα, τωρα ομως θα κανω μαζι με την μαια.


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια qinsey αυτην κρεπα να της κοψεις καλυτερα να τρως μια μπανανα κ μετα μια μαυρη σοκολατα αλλα σε καταλαβαινω απολυτα τωρα για τα κιλα ξερεις καποια θα φυγουν ευκολα καποια δυσκολα το θεμα ειναι να μη δημιουργησουν προβλημα στην εγκυμοσυνη κ εγω μια φορα το μηνα παω στο γιατρο  επισης ωραια γλυκασια ειναι αυτα τα καινουργια τα kelogs με φουντουκι κ σοκολοτα

μπραβο σου halex για την γεννα σου στο σπιτι κ εγω πιστευω στη φυση γενικα κ οτι μια γυναικα μπορει να γεννησει σπιτι της εφοσον βεβαια εχει καλη εγκυμοσυνη κ νοσοκομειο κοντα της ειμαι ομως κατα να γενναει καποια μακρυα σε ενα χωριο σε ενα νησι καπου τελος παντων δυσβατα οι μαιες εχουν εξελιχθει παρα πολυ πια κ προσπαθουν να μειωσουν τις καισαρικες χωρις λογο.εγω δυστυχως κ ασκημο ιστορικο εχω κ ειμαι κ πολυ κοτα για να γεννουσα ετσι κ παλι τωρα δε θελω να προσπαθησω για φυσιολογικο μετα απο καισαρικη φοβαμαι παρα πολυ

εσεις που θα γεννησετε;εγω στο αττικο τη πρωτη φορα μου εκατσε καλα κ γεννησα σε ιδιωτικο κ κοντα στο σπιτι μου τωρα δε το νομιζω κ μενω στην αλλη ακρη αυτο παλι που θα κανω να δω το παιδι μου τοσες μερες δε θελω να το σκεφτομαι καθολου ευτυχως ειναι νωρις ακομη...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 3/6/2017 at 4:04 PM, firstlove said:

ευχαριστω για το καλοσωρισμα!!!οταν θηλαζα ειδικα στην αρχη μου ηταν απαραιτητη η κρεμα γιατι μαλακωνει τις θηλες λενε πως καλο ειναι να κανεις κ προετοιμασια πιο πριν.εχετε δει αυτο το κινεζικο ημερολογιο που λεει το φυλο του παιδιου;

Καλώστην!!!!!!!!!!!!
καλε χαμός τον Αυγουστο από μπεμπάκια!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

nzQbp2.png fxUip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 hours ago, moustokoulouro είπε:

Ποοοο βλέπω την υπογραφή μου ... Κοντευω να φτάσω στη μέση.. Ελπίζω να περνάει πιο εύκολα ο καιρός απο τώρα και στο εξής ..

αααα..και γω θελω ,η ασχετη..πως να βαλω τετοιοοοοοοο???

να βαλω και τα αλλα δυο!!


Lilypie - (NKYE)Lilypie - (4Ura)Lilypie - (oz5q)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

ωχ εγω ψιλοαρρωστησα,δεκατα,φταρνισματα κ τρεχει η μυτη κ ο λαιμος ποναει,ουφ,και τα 2 μικρα μου εχουν  μπουκωμα.

εγω εχω παρει 3 κιλα μεχρι τωρα.στην 1η ειχα παρει 18,αλλα ημουν κ πολυ αδυνατη,κ στο 2ο καπου 12 αν θυμαμαι καλα.τα ειχα χασει ολα πολυ γρηγορα κ τις 2 φορες γιατι θηλαζα κιολας,βασικα ακομα θηλαζει η μικρη.καλο απογευμα!

 

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...