Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts


Διαφημίσεις

Αυγουστιάτικα (και φθινοπωρινά) μπεμπάκια 2017!!! Με το καλό!!!

Ritsalondon: ΠΗΤ 1/8 Αγοράκι

**Elena**: ΠΗΤ 1/8

Mellousa mama: ΠΗΤ 1/8 Αγοράκι

Rosali: ΠΗΤ 2/8 Αγοράκι

Moustokoulouro: ΠΗΤ 2/8 Κοριτσάκι

Spoina90: ΠΗΤ 3/8

Miss marple: ΠΗΤ 5/8 Διδυμάκια 

Karmaki: ΠΗΤ 9/8 Διδυμάκια - Κοριτσάκια

Titin: ΠΗΤ 9/8 Αγοράκι

Αλεξάνδρα 828: ΠΗΤ 11/8 Κοριτσάκι

Madlena: ΠΗΤ 13/8

Lika14: ΠΗΤ 14/8

Ariadne29: ΠΗΤ 15/8

Fuego7: ΠΗΤ 19/8

Zouzoumama: ΠΗΤ 20/8 Αγοράκι

Quinsey: ΠΗΤ 22/8 Κοριτσάκι

Nini8492: ΠΗΤ 25/8

Στελλινα 1987: ΠΗΤ 25/8

Firstlove: ΠΗΤ 26/8 Κοριτσάκι

Calliope*: ΠΗΤ 27/8 Κοριτσάκι

Maria050714: ΠΗΤ 28/8

Sirena: ΠΗΤ 30/8

Kat21: ΠΗΤ 30/8 Αγοράκι

Halex: ΠΗΤ 1/9 Κοριτσάκι

Βαλεντίνα30: ΠΗΤ ???

Pepe: ΠΗΤ ???

Leda Leda: ΠΗΤ ???

Sogno223: ΠΗΤ ???

Καλημέρα, κορίτσια! Τι κάνετε; Εγώ ψιλοχάλια είμαι. Πέρασε ο μικρός κάτι σαν γαστρεντερίτιδα (ευτυχώς τα περνάει πολύ εύκολα), όπου ανέβασε και πυρετό, και αμέσως μετά αρρωστήσαμε εγώ, ο άντρας μου και η γιαγιά. Δεν έχω προλάβει να συνέλθω (έχω ακόμα καταρροή) και χτες διαπίστωσα ότι ο μικρός ανέβασε πάλι πυρετό! Πρέπει να είναι δεύτερη ίωση! Φοβάμαι πολύ μην ανεβάσω κι εγώ πυρετό, λόγω της εγκυμοσύνης, αλλιώς όλα τα άλλα παλεύονται.

Εσείς πώς τα πάτε;;; Σήμερα έχω γιατρό το μεσημέρι και να δω πώς θα πάω που βρέχει έτσι.

  • Μου αρέσει 4

My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!

Κι ότι έψαχνα το πινακάκι και χάζευα τις σελίδες προς τα πίσω...

τσουπ το καινούριο ανανεωμένο :)

Περαστικά στο μικρούλι σου!! Ελπίζω να μην κολλήσεις τώρα, όντως ο πυρετός είναι ζόρικος!!

 

Εγώ ήρεμα, τον μικρό τον έχει πιάσει μια μαμακίαση τελευταία και θέλει όλα να τα κάνουμε μαζί αλλά ευτυχώς με μπόλικο μπλα μπλα και ηρεμία πείθεται να συνεργαστεί και με το μπαμπά αλλιώς μάλλον δεν θα την πάλευα από την κούραση!

Κατά τα άλλα μετράω ανάποδα για την επόμενη τετάρτη να δώ κι εγώ το ζουζούνι μου επιτέλους, το οποίο αν δεν κάνω τεράστιο λάθος έχω αρχίσει να το νιώθω σιγά-σιγά  :wub:

  • Μου αρέσει 2

Tsufp2.png0RVqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα σε ολες τις μανουλεςς!!!! Καλως ηρθαν τα καινουργια κοριτσια σε αυτην την ομορφη παρεα που λυνονται ολες οι αποριες χαχαχα!!! Να εχετε ομορφες τελειομηνες εγκυμοσύνες!! 

Ροζαλι μου αμα θες προσθεσε στο πινακακι ενα αντρακι σε μενα παρακαλώ!!!!

  • Μου αρέσει 4

ES6aEIw.jpgES6ap2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!Rosali περαστικούς θα σε όλους σας....Για το πυρετό μην σε ανχονει...Στη φάση που είσαι δεν υπάρχει μεγάλος κίνδυνος για το μωράκι σου πλέων...Quinsey πως το αισθάνεσαι το μπεμπέ σου??Εγώ σαν ελαφριά χτυπήματακια!Αν και 3 εγκυμοσύνη πάντα στην αρχή δεν είμαι σίγουρη αν αυγό που νιώθω είναι το μωρό ή το έντερο ή κάτι άλλο!!Να σας ρωτήσω ρε κορίτσια .Έχει καμία στομαχόπονο  η διάρροιες συχνά στην εγκυμοσύνη???Υποφέρω από αυτά τα συμπτώματα εδώ και 1 μήνα.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Στελλινα 1987 είπε:

Καλημεραααα σε ολες τις μανουλεςς!!!! Καλως ηρθαν τα καινουργια κοριτσια σε αυτην την ομορφη παρεα που λυνονται ολες οι αποριες χαχαχα!!! Να εχετε ομορφες τελειομηνες εγκυμοσύνες!! 

Ροζαλι μου αμα θες προσθεσε στο πινακακι ενα αντρακι σε μενα παρακαλώ!!!!

με το καλο το αντρακι σου!!

Link to comment
Share on other sites

Αυγουστιάτικα (και φθινοπωρινά) μπεμπάκια 2017!!! Με το καλό!!!

Ritsalondon: ΠΗΤ 1/8 Αγοράκι

**Elena**: ΠΗΤ 1/8

Mellousa mama: ΠΗΤ 1/8 Αγοράκι

Rosali: ΠΗΤ 2/8 Αγοράκι

Moustokoulouro: ΠΗΤ 2/8 Κοριτσάκι

Spoina90: ΠΗΤ 3/8

Miss marple: ΠΗΤ 5/8 Διδυμάκια 

Karmaki: ΠΗΤ 9/8 Διδυμάκια - Κοριτσάκια

Titin: ΠΗΤ 9/8 Αγοράκι

Αλεξάνδρα 828: ΠΗΤ 11/8 Κοριτσάκι

Madlena: ΠΗΤ 13/8

Lika14: ΠΗΤ 14/8

Ariadne29: ΠΗΤ 15/8

Fuego7: ΠΗΤ 19/8

Zouzoumama: ΠΗΤ 20/8 Αγοράκι

Quinsey: ΠΗΤ 22/8 Κοριτσάκι

Nini8492: ΠΗΤ 25/8

Στελλινα 1987: ΠΗΤ 25/8 Αγοράκι

Firstlove: ΠΗΤ 26/8 Κοριτσάκι

Calliope*: ΠΗΤ 27/8 Κοριτσάκι

Maria050714: ΠΗΤ 28/8

Sirena: ΠΗΤ 30/8

Kat21: ΠΗΤ 30/8 Αγοράκι

Halex: ΠΗΤ 1/9 Κοριτσάκι

Βαλεντίνα30: ΠΗΤ ???

Pepe: ΠΗΤ ???

Leda Leda: ΠΗΤ ???

Sogno223: ΠΗΤ ???

Το πρόσθεσα, Στελλίνα! Με το καλό!

Ζουζουμαμά, εγώ δεν είχα τέτοια πράγματα σε καμία εγκυμοσύνη. Υποθέτω όμως ότι είναι από τις ανακατατάξεις και την πίεση που ασκείται στα όργανα.

Κορίτσια, έχουμε φτάσει σχεδόν στα μισά της εγκυμοσύνης!!! Πώς πέρασε έτσι ο καιρός;;; Σε λίγο θα συζητάμε για τον τοκετό!


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Quinsey είπε:

καλημέρα!!

Κι ότι έψαχνα το πινακάκι και χάζευα τις σελίδες προς τα πίσω...

τσουπ το καινούριο ανανεωμένο :)

Περαστικά στο μικρούλι σου!! Ελπίζω να μην κολλήσεις τώρα, όντως ο πυρετός είναι ζόρικος!!

 

Εγώ ήρεμα, τον μικρό τον έχει πιάσει μια μαμακίαση τελευταία και θέλει όλα να τα κάνουμε μαζί αλλά ευτυχώς με μπόλικο μπλα μπλα και ηρεμία πείθεται να συνεργαστεί και με το μπαμπά αλλιώς μάλλον δεν θα την πάλευα από την κούραση!

Κατά τα άλλα μετράω ανάποδα για την επόμενη τετάρτη να δώ κι εγώ το ζουζούνι μου επιτέλους, το οποίο αν δεν κάνω τεράστιο λάθος έχω αρχίσει να το νιώθω σιγά-σιγά  :wub:

το χειροτερο μου η γαστρεντεριτιδα!!! Περαστικα να ειναι! Κ εμενα η μικρη μου με θελει συνεχως κ επειδη δε την παιρνω αγκαλια θελει χερι να της κραταω να μας δειτε πρωι πρωι χερακι χερακι να πηγαινουμε τουαλετα ...

δε νιωθω τπτ ακομα ελπιζω στην 18 να νιωσω τι ομορφο που ειναι..

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Zouzoumama said:

Καλημέρα κορίτσια!!Rosali περαστικούς θα σε όλους σας....Για το πυρετό μην σε ανχονει...Στη φάση που είσαι δεν υπάρχει μεγάλος κίνδυνος για το μωράκι σου πλέων...Quinsey πως το αισθάνεσαι το μπεμπέ σου??Εγώ σαν ελαφριά χτυπήματακια!Αν και 3 εγκυμοσύνη πάντα στην αρχή δεν είμαι σίγουρη αν αυγό που νιώθω είναι το μωρό ή το έντερο ή κάτι άλλο!!Να σας ρωτήσω ρε κορίτσια .Έχει καμία στομαχόπονο  η διάρροιες συχνά στην εγκυμοσύνη???Υποφέρω από αυτά τα συμπτώματα εδώ και 1 μήνα.

χαμηλά κάτω από τον αφαλό σαν κάτι να με χτυπάει από μέσα? κάπως έτσι να το πω...

 

Στομαχόπονο όχι αλλά διάρροιες συχνά πυκνά ναι... Δλδ βασικά δεν έχει στρώσει και καλά καλά καθόλου σε όλη την εγκυμοσύνη απλώς εντονότερα ή λιγότερο έντονα τα συμπτώματα κατά καιρούς.


Tsufp2.png0RVqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ουτε κ εγω ειχα αλλα εχω ακουσει αλλες εγκυουλες να εχουν η μητρα ανεβαινει σιγα σιγα κ σπρωχνει ολα τα οργανα ομως προσεξε κ στη διατροφη σου μηπως κατι σε πειραζει κ πες το κ στο γιατρο σου αυτος πρεπει να σου λυνει τις αποριες οσο χαζες κ αν ειναι

εγω ρε κοριτσια πρωτη φορα με το στηθος τετοιο βασανο πονο πρηξιμο πηγα χτες στα πρεναταλ κ πηρα ενα ωραιο σουτιεν

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Calliope* said:

Καλημερα 

Περαστικα στις άρρωστουλες....εγω σημερα εχω ζαλάδες ενω ολα μου εχουν περάσει σημερα δεν νοιωθω καλα...

 

Πωπω... Πώς την παλεύεις βρε Καλλιόπη με τον μικρό; Δε θέλει τα δικά του; Φαντάζομαι πώς είναι να ζαλίζεσαι και αυτός πχ να γκρινιάζει και να θέλει βόλτα.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, firstlove said:

καλημερα μανουλες μολις εμαθα οτι εχουμε κοριτσι!!!!!!!πεταω απο τη χαρα μου!!!!

Συγχαρητηρια!!!!!!!!!!!!! 

18 hours ago, Madlena said:

αααα..και γω θελω ,η ασχετη..πως να βαλω τετοιοοοοοοο???

να βαλω και τα αλλα δυο!!

τα πέτυχες πάντως! πολύ ωραία!

21 hours ago, moustokoulouro said:

Ποοοο βλέπω την υπογραφή μου ... Κοντευω να φτάσω στη μέση.. Ελπίζω να περνάει πιο εύκολα ο καιρός απο τώρα και στο εξής ..

ελα ντε... στη μέση... πωπωωωωωωωωωωω

18 hours ago, HALEX said:

γεια σας

ωχ εγω ψιλοαρρωστησα,δεκατα,φταρνισματα κ τρεχει η μυτη κ ο λαιμος ποναει,ουφ,και τα 2 μικρα μου εχουν  μπουκωμα.

εγω εχω παρει 3 κιλα μεχρι τωρα.στην 1η ειχα παρει 18,αλλα ημουν κ πολυ αδυνατη,κ στο 2ο καπου 12 αν θυμαμαι καλα.τα ειχα χασει ολα πολυ γρηγορα κ τις 2 φορες γιατι θηλαζα κιολας,βασικα ακομα θηλαζει η μικρη.καλο απογευμα!

Περαστικά σου!!!
 

3 hours ago, Quinsey said:

καλημέρα!!

Κι ότι έψαχνα το πινακάκι και χάζευα τις σελίδες προς τα πίσω...

τσουπ το καινούριο ανανεωμένο :)

Περαστικά στο μικρούλι σου!! Ελπίζω να μην κολλήσεις τώρα, όντως ο πυρετός είναι ζόρικος!!

 

Εγώ ήρεμα, τον μικρό τον έχει πιάσει μια μαμακίαση τελευταία και θέλει όλα να τα κάνουμε μαζί αλλά ευτυχώς με μπόλικο μπλα μπλα και ηρεμία πείθεται να συνεργαστεί και με το μπαμπά αλλιώς μάλλον δεν θα την πάλευα από την κούραση!

Κατά τα άλλα μετράω ανάποδα για την επόμενη τετάρτη να δώ κι εγώ το ζουζούνι μου επιτέλους, το οποίο αν δεν κάνω τεράστιο λάθος έχω αρχίσει να το νιώθω σιγά-σιγά  :wub:

και γω εχω αρχίσει να το νοιωθω... και τρελαινομαι!!!!!!!!!!

3 hours ago, Rosali said:

Κι εγώ το νιώθω. Στη 18η ξεκίνησα να το καταλαβαίνω, ενώ την προηγούμενη φορά στην 20η.

Εγω πολύ νωρις σε αυτη την εγκυμοσυνη... απο την 15η 

2 hours ago, firstlove said:

ουτε κ εγω ειχα αλλα εχω ακουσει αλλες εγκυουλες να εχουν η μητρα ανεβαινει σιγα σιγα κ σπρωχνει ολα τα οργανα ομως προσεξε κ στη διατροφη σου μηπως κατι σε πειραζει κ πες το κ στο γιατρο σου αυτος πρεπει να σου λυνει τις αποριες οσο χαζες κ αν ειναι

εγω ρε κοριτσια πρωτη φορα με το στηθος τετοιο βασανο πονο πρηξιμο πηγα χτες στα πρεναταλ κ πηρα ενα ωραιο σουτιεν

αχ το στηθος... πονεμένη ιστορία... εχω ηδη ανεβει ενα νουμερο και ενα cup Και πόνοοοοοοοοοος!


nzQbp2.png fxUip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...