Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Να μαζευτούμε εμείς που προσπαθούμε!


elena37

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 114
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γειά σου elia μου!

Ελπίζω να είσαι καλά!

Σε σκεφτόμουνα αυτή τη βδομάδα...τι έδειξε η χοριακή σου?

Εγώ καλά, στις προσπάθειες, τον προηγούμενο μήνα δεν έγινε κάτι, τώρα θα δούμε μεγάλη εβδομάδα πως πήγε αυτός ο μήνας!


tt1d8ba2

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γειά σου elia μου!

Ελπίζω να είσαι καλά!

Σε σκεφτόμουνα αυτή τη βδομάδα...τι έδειξε η χοριακή σου?

Εγώ καλά, στις προσπάθειες, τον προηγούμενο μήνα δεν έγινε κάτι, τώρα θα δούμε μεγάλη εβδομάδα πως πήγε αυτός ο μήνας!

Elenaki μου πώς χαθήκαμε έτσι;

Έχεις χάσει αρκετά επεισόδια αλλά θα αφήσω την Elia μας να στα πεί ;).

Εύχομαι να πήγαν όλα καλά και να έισαι ήδη εγκυούλα.

Άμα δεν είσαι όμως ακόμη σου το εύχομαι απο καρδιάς σύντομα με αυτήν την ηλιοκαμμένη κοιλίτσα που λέγαμε και παλιότερα!!! :) :) :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελενακι μου!!!!! Έκανα εξωσωματική και ο Θεός μου χάρισε ένα σπορακι στην κοιλίτσα μου!!!! Ακούσαμε και καρδούλα!!!!!

Αντε τώρα σειρά σας!!!!!!

Σε τι φάση βρίσκεσαι κοριτσάκι μου!??? Σε έχασα τελείως!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μενα. Και εγώ προσπαθώ...

Καλησπέρα νινούλι.

Πόσο χαίρομαι που βλέπω νέα κοπέλα στο παρεάκι αυτό που έχει ερημώσει τελευταία!!

Σου εύχομαι απο καρδιάς να πετύχεις σύντομα το πολυπόθητο σποράκι.

Σε τι φάση είσαι εσύ;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας και την εμπειρία σας!προσπαθούμε εδώ και 3 μήνες για μωρακι όμως έχει λίγες μέρες που έχω ανεβασμένη θερμοκρασία σήμερα ειδικά έφτασε 37.5 και επίσης το πρωί είχα μία πολύ άχνη σταγόνα αίμα βέβαια περίοδο περιμένω στις 6/6 οπότε είναι νωρίς ακόμα να κάνω χοριακη.εσεις τι λέτε;μπορεί να είμαι έγκυος ή ακόμα είναι νωρίς για να υπάρχουν συμπτώματα;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας και την εμπειρία σας!προσπαθούμε εδώ και 3 μήνες για μωρακι όμως έχει λίγες μέρες που έχω ανεβασμένη θερμοκρασία σήμερα ειδικά έφτασε 37.5 και επίσης το πρωί είχα μία πολύ άχνη σταγόνα αίμα βέβαια περίοδο περιμένω στις 6/6 οπότε είναι νωρίς ακόμα να κάνω χοριακη.εσεις τι λέτε;μπορεί να είμαι έγκυος ή ακόμα είναι νωρίς για να υπάρχουν συμπτώματα;

Γειά σου Ματίνα!! :)

Καλωσήρθες κι εσύ :)

Λοιπόν εγώ δεν τα πάω καλά με τις θερμοκρασίες γιατί έχω θερμομετρηθεί ελάχιστες φορές και αυτό απο περιέργεια.

Οπότε άποψη μου είναι πως ναί μεν μπορεί να αποτελεί σύμπτωμα εγκυμοσύνης αλλά μπορεί να είναι και κάποια ιωσούλα.

Το αίμα πάλι απο την άλλη είναι πολύ θετικό διότι ίσως ήταν σημάδι εμφύτευσης.

Θα σε συμβούλευα είτε κάνεις χοριακή είτε τέστ, να περιμένεις ως την πρώτη μέρα της καθυστέρησης ή τουλάχιστον (αν είσαι ανυπόμονη) ως την μέρα που περιμένεις περίοδο, διότι αυτά που ακούγονται ότι δείχνουν 5 με 10 μέρες πριν μερικά τέστ ή και η χοριακή δεν στέκει σε όλες τις περιπτώσεις, διότι μερικές ίσως κάνουμε σύλληψη καθυστερημένα και έτσι το αποτέλεσμα πιο νωρίς θα είναι αρνητικό ενώ θα είμαστε εγκυούλες!!

Σου εύχομαι ολόψυχα να είσαι εγκυούλα.

Θα περιμένω να γράψεις νέα σου!! :) :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Marina σε ευχαριστω πολυ ευχομαι ολα να μας πανε καλα....η αληθεια ειναι πως ουτε εγω τα παω καλα με τις θερμοκρασιες αλλα με βαλανε ολοι στο τρυπακι οτι πρεπει να μετραω καθε πρωι με καπου εκει βρηκα μια ακρη απλα το αιματακι εχθες με εβαλε σε σκεψη και ειπα μηπως χαρουμε αυτο το μηνα γιατι περιμενουμε πως και πως.θα περιμενω να εχω τουλαχιστων μια μερα καθυστερηση και θα παω βουυυυυρρρ για χοριακη

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια και εγω προσπαθω εχω ενα παιδακι 2,5 χρονων(μετα απο 6μηνες προσπαθιων) και απο αυτον τον μηνα αρχισαμε για δευτερο περιμενω να ΜΗΝ μου ερθει περιοδος σε 3 μερες

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσι μου σου ευχομαι τα καλυτερα. Οσο η θερμοκρασια σου ειναι ανεβασμενη δεν θα σου ερθει η περιοδος εγω ετσι εβλεπα οταν περιμενα περιοδο ποτε θα μου ερθει οταν εκανα προσπαθεια στο 1ο μου παιδακι η θεμοκρασια σου θα αρχισει να πεφτει απο μια εως τρεις μερες πριν να σου ερθει περιοδος που σου ευχομαι να μην σου πεσει οστε να μην σου ερθει περιοδος οσο για το αιματακι που ειδες ειναι παρα πολυ θετικο

Link to comment
Share on other sites

Marina σε ευχαριστω πολυ ευχομαι ολα να μας πανε καλα....η αληθεια ειναι πως ουτε εγω τα παω καλα με τις θερμοκρασιες αλλα με βαλανε ολοι στο τρυπακι οτι πρεπει να μετραω καθε πρωι με καπου εκει βρηκα μια ακρη απλα το αιματακι εχθες με εβαλε σε σκεψη και ειπα μηπως χαρουμε αυτο το μηνα γιατι περιμενουμε πως και πως.θα περιμενω να εχω τουλαχιστων μια μερα καθυστερηση και θα παω βουυυυυρρρ για χοριακη

Ματινάκι μου όλα θα μας πάνε καλά που θα πάει χιχι :)

Κι εμένα έτσι μου ξεκίνησε η ιδέα θερμοκρασίας!

Με έβαλαν στο τρυπάκι άλλα κοριτσάκια εδώ στο φόρουμ χιχιχι:P

Ξέχασα να αναφέρω ότι και εγώ παρατήρησα αυτο που λέει η Fani, δηλαδή ότι πριν έρθει η "κοκκινομούρα" πέφτει η θερμοκρασία κάπως απο εκεί που είχε φτάσει.

Εκτός κι αν είναι ιωσούλα που παραμένει σταθερή ή ανεβαίνει:P.

Μιάς και είπα Fani καλωσήρθες και εσύ γλυκιά μου σε αυτό εδώ το ψηλο ξεχασμένο παρεάκι!!

Εύχομαι σύντομα με ένα σποράκι στην κοιλίτσα σου!! :)

Κορίτσια δεν σας κρύβω ότι ψηλοσυγκινούμαι που βλέπω κίνηση ξανά σε αυτό εδώ το τόπικ.

Εύχομαι να είναι σε όλες μας γουρλίδικο!! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...