Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 29 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εύχομαι να πάτε 35!!! 🙏Μέχρι τότε θα είσαι στην κλινικη/νοσοκομείο για να σε παρακολουθούν?? 

      ναι δεν μπορώ να βγάλω καθόλου το όρο , 1 με πιάνουν πονοι και 2 θα εχω αίμα από την περιδεση 

      • Καλή τύχη! 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

Είναι πολύ καλό, το δίνω ήδη σε φίλες μου να ενημερωθούν.

Βιργινία μου ραγάδες στο γιο μου έκανε γύρω απο τον αφαλό, 5 μέρες πριν γεννήσω. Μετά αφού μαζεύτηκε η κοιλιά δεν φαινόντουσαν καν, τώρα περιμένω να δω, όλο και κάτι θα κάτω, αλλά τι να κάνουμε αυτό να είναι το λιγότερο μας πρόβλημα.


dYU4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μαριλού μου καλημερούδια, όλα θα πάνε μια χαρά μην αγχώνεσαι καθόλου, μαία δεν είχα, ότι συμβουλές μου έδωσε εκείνη την ώρα και όλα πήγαν μια χαρά. Βρες κάποια σχετική και με το θηλασμό, αν θέλεις να προσπαθήσεις τουλάχιστον, μη σου λέει αερολογίες.

http://mamalydia.wordpress.com/ ωραίο μπλογκ αυτό όπως και αυτό http://ariadni144.wordpress.com/2011/03/13/soste-tin-paidiki-fisiologiki-posthi/ έχουν πολύ ωραία θέματα για διάβασμα και αυτό για το μητρικό θηλασμό, μπορείτε να ρωτήσετε, ότι θέλετε, έχουνε σύμβουλους θηλασμού και παιδιάτρους http://www.mitrikosthilasmos.com/

Λοιπόν σας κλείνω, πάω να κάνω καμιά δουλειά.

Φιλάκια κοιλουμπίτσες μου.


dYU4p3.png
Link to comment
Share on other sites

μπλουμπλουδακι μου λες να φυγουν ? τι να πω δειχνουν οτι θα κοκκινισουν παντως ! Θα δειξει ! Εβγαλα στα σημεια που ενιωθα οτι θα σκιστει το δερμα μου ! Θυμαστε που σας το ελεγα ? ε να τα αποτελεσματα ! τεσπα!

Μαριλου σ ευχαριστω πολυ κουκλα μου !

Ωραιο ηταν το ονειρο μη σε τρομαζουν αυτα..... κ γω μελαχροινη την εχω δει την μπεμπιτσα μου !!!

κοριτσια βγαινω να ετοιμαστω λεω να πεταχτω εδω σε κανα δυο μαγαζια να χαζεψω λιγο κ να περπατησω να ξεπιαστω ! Σας φιλω θ ατ απουμε μετα !

Link to comment
Share on other sites

Μαριλου........βουρκωσα με το ονειρο........ τι καλο!!!!!!!

ολα θα ειναι μαι χαρα και εγω την ειδα στον υπνο μου τις προαλλες.... ηταν μια κουκλα.

ναι θα τα καμαρωσουμε αυριο τα μελιτζανακια μας!!

αλλα να σου πω μικρα δεν ειναι, ακομα μελιτζανες;

για μαια, εμενα δεν εχει δικη του ο γιατρος μου, και δεν ξερω που να την βρω..

Link to comment
Share on other sites

φιλακια μπλουμπλου μου!!!

για μαια το σκεφτομαι σοβαρα γιατι θα εχω 2 παιδια κ οπως καταλαβαινεται θα ειναι πολυ ζορικα τα πραγματα κ να μην ξερω που παν τα 4...με προβληματιζει πολυ ο θηλασμος γι'αυτο..

βιργινακι μου υπομονη με τις ραγαδες....εμενα ο γιατρος μου δεν υποστηριζει καμια ειδικη κρεμα...καλο ειναι λεει να την ενυδατωνεις αλλα αμα δεν εχει ελλαστικοτητα...αστα...

μαρακι μου κ γω ξυπνησα με μια γαληνη κ με μια μεγαλη ανυπομονησια ...

οσο για τα μελιτζανακια μας κ μενα μου φαινονται μικρουλια αλλα δκεψου κατι τερατογεννεσης μελιτζανας που βλεπουμε στη λαικη...χαχαχαχαχα


2nTQp3.png

ziCWp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλα bloublou Πολύ χαιρομαι που οι απόψεις μας ταυτιζονται!!! Αυτά έλεγα στα κορίτσια και εγώ!!!!

Η κρεμούλα της medela ειναι απίθανη!

Κοριτσάκια μου σας λέω ότι αφου περάσετε 1 βδομαδα μέχρι να βρειτε τους ρυθμούς σας, μετά θα ειναι σαν να θηλάζατε ΧΡΟΝΙΑ!

Bloublou πόσο καιρό θήλασες;;;

Σας στέλνω μια φωτο...

marillou ειναι αγωνίες που σου βγαίνουν σε όνειρο! Ολα καλα θα πάνε!

post-15873-14825440731471_thumb.jpg


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

κατερινακι μου πεταει συνεχως η βλακεια...ππφφφφ

μωρε τι ωραια φουσκωμενη κοιλιτσα ειναι αυτη??φτου φτου...κ ειναι κ ψηλα...

ναι ναι ολες οι ανησυχιες στα ονειρα βγαινουν...

αληθεια εσεις οι μανουλες ποιο απορρυπαντικο μας προτεινεται να παρουμε για τα μικρα??κ μαλακτικο παιρνουμε?


2nTQp3.png

ziCWp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλα bloublou Πολύ χαιρομαι που οι απόψεις μας ταυτιζονται!!! Αυτά έλεγα στα κορίτσια και εγώ!!!!

Η κρεμούλα της medela ειναι απίθανη!

Κοριτσάκια μου σας λέω ότι αφου περάσετε 1 βδομαδα μέχρι να βρειτε τους ρυθμούς σας, μετά θα ειναι σαν να θηλάζατε ΧΡΟΝΙΑ!

Bloublou πόσο καιρό θήλασες;;;

Σας στέλνω μια φωτο...

marillou ειναι αγωνίες που σου βγαίνουν σε όνειρο! Ολα καλα θα πάνε!

χαχαχαχα!Κατερινακι...φτου φτου!Ειναι τοσο ομορφη η κοιλιτσα σου :P

Κι εσενα μυτερη οπως κ η δικη μου...δεξια κ αριστερα δεν εχω τπτ...

Αχ τωρα που ανοιγει κ ο καιρος, με εχει πιασει τετοια ανυπομονησια...ποτε θα παρουμε αγκαλια τα μπεμπακια μας??Πότε???

Ουφ...αργει αυτη τη φορα πολυ κ η επομενη επισκεψη μου στη γιατρο...19 Απριλιου θα παω...Μεγαλη Τριτη!Θα χουμε μπει κ στον 8ο!:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κατερινακι μου πεταει συνεχως η βλακεια...ππφφφφ

μωρε τι ωραια φουσκωμενη κοιλιτσα ειναι αυτη??φτου φτου...κ ειναι κ ψηλα...

ναι ναι ολες οι ανησυχιες στα ονειρα βγαινουν...

αληθεια εσεις οι μανουλες ποιο απορρυπαντικο μας προτεινεται να παρουμε για τα μικρα??κ μαλακτικο παιρνουμε?

Εγώ έβαζα το Proderm και στο χέρι το Αρκάδι(πράσινο σαπούνι)

Μαλακτικο δεν έβαζα. Νομίζω δεν κάνει. Ισως προκαλέσει αλλεργια!

χαχαχαχα!Κατερινακι...φτου φτου!Ειναι τοσο ομορφη η κοιλιτσα σου :P

Κι εσενα μυτερη οπως κ η δικη μου...δεξια κ αριστερα δεν εχω τπτ...

Αχ τωρα που ανοιγει κ ο καιρος, με εχει πιασει τετοια ανυπομονησια...ποτε θα παρουμε αγκαλια τα μπεμπακια μας??Πότε???

Ουφ...αργει αυτη τη φορα πολυ κ η επομενη επισκεψη μου στη γιατρο...19 Απριλιου θα παω...Μεγαλη Τριτη!Θα χουμε μπει κ στον 8ο!:tongue:

Αχ οι κοιλίτσες μας!!! τζινάκι εδώ εγώ ειναι να πώ 21/3 και μου φαίνεται μακρια! Οχι 19 Απριλίου που θα πας εσυ!!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

κατερινακι μου πεταει συνεχως η βλακεια...ππφφφφ

μωρε τι ωραια φουσκωμενη κοιλιτσα ειναι αυτη??φτου φτου...κ ειναι κ ψηλα...

ναι ναι ολες οι ανησυχιες στα ονειρα βγαινουν...

αληθεια εσεις οι μανουλες ποιο απορρυπαντικο μας προτεινεται να παρουμε για τα μικρα??κ μαλακτικο παιρνουμε?

Καλημερα διδυμομανουλιτσα!!!!

Βαλε μας κ εσυ μια φωτο να δουμε κ μια κοιλιτσα με 2 θαυματακια μεσα....

Κι εγω βλεπω συνεχως ονειρα...καλα ομως..βασικα ισως κ να μην ειναι ονειρα απλα να σκεφτομαι ολη νυχτα στον υπνο μου τον μπεμπακο μας κ τη ζωη μας γενικοτερα...ααχχχχ....

Οσο για το απορρυπαντικο..μου χουν πει ειτε το Αρκάδι είτε το Προδερμ κ τα 2 ειναι για μπεμπακια κ μυριζουν πολυ ομορφα:tongue:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα τζινα...αχ μωρε οντως πολυ αργα το επομενο ραντεβου...

κ γω ανυπομονω σαν τρελη να ερθει εκεινη η ωρα..οσο κ να την φανταζομαι πιστευω δεν θα εχει καμια σχεση με αυτα που σκεφτομαι

αυτη ειναι η κρεμα για τις θηλες που λετε??κανει να την βαζουμε προοληπτικα?


2nTQp3.png

ziCWp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα τζινα...αχ μωρε οντως πολυ αργα το επομενο ραντεβου...

κ γω ανυπομονω σαν τρελη να ερθει εκεινη η ωρα..οσο κ να την φανταζομαι πιστευω δεν θα εχει καμια σχεση με αυτα που σκεφτομαι

αυτη ειναι η κρεμα για τις θηλες που λετε??κανει να την βαζουμε προοληπτικα?

http://www.pharmacy4u.gr/product_info.php?manufacturers_id=240&products_id=9702&language=gr&sesId=974b0e1e4dbd9f7cad4d2c0cb0f87a9f


2nTQp3.png

ziCWp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα τζινα...αχ μωρε οντως πολυ αργα το επομενο ραντεβου...

κ γω ανυπομονω σαν τρελη να ερθει εκεινη η ωρα..οσο κ να την φανταζομαι πιστευω δεν θα εχει καμια σχεση με αυτα που σκεφτομαι

αυτη ειναι η κρεμα για τις θηλες που λετε??κανει να την βαζουμε προοληπτικα?

Δεν ξέρω αν κάνει για πριν. Βάλε όμως. Θεωρητικά τις μαλακώνει. Ναι βάλε!!!

Αχ καλε αυτή την κρέμα ήθελα να σας πω. ΣΥΓΝΩΜΗ! PURELAN! kataplhktikh!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...