Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, DizzyツMommy είπε:

      Ναι μεν αλλά από την άλλη το αφήνεις από Σεπτέμβριο - Οκτωβρίο; Αυτά σκέφτομαι, και θα το δούμε αν όλα πάνε καλά. Σου εύχομαι να είναι καλύτερα τότε και ας είναι κ κατακαλόκαιρο!

      Κ αυτό που λες σκέφτομαι ! Γενικά όλα Μ φταίνε κ μένα τώρα .  Έχεις δίκιο ας είναι όλα καλά κ ας είναι όποτε θέλει

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

Ναʼμαι παλι!! Πηρα το λαπτοπ στο κρεβατι. Μα ζαλαδες στον εβδομο μηνα;;:rolleyes::rolleyes:

Κι εγω θα ηθελα να μαθω απο τις ηδη μανουλες τα πρωτα καλλυντικα για τα μωρακια μας. :D

Βιργινια μου, ξεχασα να σου πω οτι τι δωματιο σας θα γινει τελειο!! Πολυ ωραιες επιλογες!!

Κοριτσια, ο μπεμπης με χτυπαει πολυ στα πλαινα και απο τις δυο μεριες, ειναι φυσιολογικο αυτο;

χααχαχαχαχα........ναι Κατερινάκι.......

χεράκια και ποδαράκια σε κίνηση.........:D απολαυσέ το.... εμένα ο γιος μου είχε και λόξυγγα στην κοιλιά μου και ήταν απίστευτη κατάσταση.:D

εγώ τις πρώτες μέρες έβαζα μόνο φαρμακευτικά καλλυντικά που μου τα είχε δώσει ο νεογνολόγος και μετά η παιδιατρός μου γιατι ο καυμένος μου είχε στεγνώσει στην κοιλιά μου και μετά είχε απίστευτη ξηροδερμία...

Μετά όμως έπερνα τα Proderm και του κάθησαν καλά...

Αυτά δεν είναι πόλυτα γιατί το δερματάκι τους έχει πολλές ιδιαετερότητες και ειναι πολύ πολύ τρυφερό.:tongue:


.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

μα τα ακουμε, ειναι και αυτο ενα θαυμα..

εγω γελαω σαν χαζη οταν την καταλαβαινω να κουνιεται...

Κι εγω το ιδιο!!!!!!

Γεια σου, Λιζακι!!

Οζαλινα μου, τι εννοεις οτι χτυπαει καμπανακια τι σωμα μου; Λες να παθω τιποτα; Μωρε, δεν εχω βοηθεια απο κανεναν, μονο απο τον αντρα μου που και αυτος ο καημενος εχει και τη δουλεια του..


IAL5p2.png

u83tp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ozalina μου, ναι ειναι θαυμασια..

εσυ θηλασες?

ευτυχως που εχουμε και εσας τις ηδη μανουλες για να μας βοηθησετε..

Κατερινακι, εγω εχω απο χτες το βραδυ κατι καουρες... αστα να πανε..

και τι εφαγα σαλατα μαρουλι.

καούρες ασταμάτητες Μαράκι....να τρως μήλο.και εμένα κάποια φίλη από εδώ μου το είπε και με βοηθάει πολύ.

Θήλασα 6 μήνες αποκλειστικά και θα θήλαζα περισσότερο αλλα μαράθηκαν τα βυζάκια μου.:rolleyes:......χαχαχαχαχα.όμως και αυτό ήταν πολύ καλό. και τώρα πάλι θα θηλάσω αποκλειστικά όσο περισσότερο μπορέσω και έχω γάλα.


.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως οταν ξαπλωνω στο πλαι τον πλακωνω τον μπεμπη και δε βολευεται;;

Μαρακι, καουρες, ε; Και δεν μπορεις να πιεις και καμια κοκα κολα να περασουν φανταζομαι.. Εγω ευτυχως δεν εχω, μονο ζαλαδες εχουν αρχισει.:rolleyes:


IAL5p2.png

u83tp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγω το ιδιο!!!!!!

Γεια σου, Λιζακι!!

Οζαλινα μου, τι εννοεις οτι χτυπαει καμπανακια τι σωμα μου; Λες να παθω τιποτα; Μωρε, δεν εχω βοηθεια απο κανεναν, μονο απο τον αντρα μου που και αυτος ο καημενος εχει και τη δουλεια του..

ΤΙΠΟΤΑ δεν θα πάθεις........θέλω να σου πω ότι πρέπει να ακούς το σώμα σου και να ξεκουράζεσαι.Ούτε εγώ έχω βοήθεια απο ΚΑΝΕΝΑΝ.η μαμά μου είναι σχεδον 400χλμ μακριά και ο άντρας μου δουλεύει όλη μέρα και εγώ δουλεύω σε μια δουλειά που όταν το λέω όλοι λένε και πως αντέχεις??????

Βέβαια τώρα έχω αδεια αλλά πάλι θα γυρίσω για λίγες μέρες μέχρι να σταματήσω εντελώς.Και έχω και ένα γλυκο τύραννο 6 χρονών να με τρέχει :D οπότε σκέψου θετικά.........και να σου πω και κάτι? καλύτερα που είστε οι δυό σας.πίστεψε με.


.

Link to comment
Share on other sites

Kατερινάκι μου θέλει ξεκούραση, είσαι και ψυχολογικά πεσμένη και είναι λογικό να σε έχει καταβάλει. Όλα θα πάνε καλά όμως, ο μπεμπάκος σου μεγαλώνει και θεριεύει!!

Αχ, το ξερω, το νιωθω!! Η μονη χαρα μου αυτη ειναι!!:D:D:D Εσενα τι κανει το μπεμπακι σου;


IAL5p2.png

u83tp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα τι εννοεις, Οζαλινα μου. Κι εγω λεω καλυτερα που ειμαστε οι δυο μας, αλλα η αληθεια ειναι οτι θα ηθελα και τη μανουλα μου, αλλα δεν μπορει η καημενη, ειναι συνεχεια στο νοσοκομειο. Που θα παει, θα περασει και αυτο..


IAL5p2.png

u83tp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μηπως οταν ξαπλωνω στο πλαι τον πλακωνω τον μπεμπη και δε βολευεται;;

Μαρακι, καουρες, ε; Και δεν μπορεις να πιεις και καμια κοκα κολα να περασουν φανταζομαι.. Εγω ευτυχως δεν εχω, μονο ζαλαδες εχουν αρχισει.:rolleyes:

λοιπόν κάτι σημαντικό.Ξαπλώνουμε ΜΟΝΟ στο αριστερό πλευρό γιατί η μήτρα και κατ'επέκταση ο πλακούντας και τα τα πόδια μας αιματώνονται απο την κοιλιακή αορτή και αν καθήσουμε ανάσκελα την πιέζει το βάρος της κοιλιάς μας,πράγμα που μπορεί να προκαλέσει ζάλη ή τάση λιποθυμίας και αν καθήσουμε δεξιά μειώνεται η ροή του αίματος.

Μην σας ζαλίσω τώρα με λεπτομέριες αλλά να προτιμάτε να κοιμάστε αριστερά:tongue:


.

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα τι εννοεις, Οζαλινα μου. Κι εγω λεω καλυτερα που ειμαστε οι δυο μας, αλλα η αληθεια ειναι οτι θα ηθελα και τη μανουλα μου, αλλα δεν μπορει η καημενη, ειναι συνεχεια στο νοσοκομειο. Που θα παει, θα περασει και αυτο..

θα περάσει κούκλα μου.......να έχεις πίστη και όλα θα πάνε καλά ........θα δείς.


.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναʼμαι παλι!! Πηρα το λαπτοπ στο κρεβατι. Μα ζαλαδες στον εβδομο μηνα;;:rolleyes::rolleyes:

Κι εγω θα ηθελα να μαθω απο τις ηδη μανουλες τα πρωτα καλλυντικα για τα μωρακια μας. :D

Βιργινια μου, ξεχασα να σου πω οτι τι δωματιο σας θα γινει τελειο!! Πολυ ωραιες επιλογες!!

Κοριτσια, ο μπεμπης με χτυπαει πολυ στα πλαινα και απο τις δυο μεριες, ειναι φυσιολογικο αυτο;

Κατερινακι μου ειναι απολυτα γυσιολογικο...κ εγω το ιδιο νιωθω κ ανυσυχουσα γτ ενιωθα κ πιεση χαμηλα κ οταν τον ειδαμε στον υπερηχο ειχε ορθανοιχτα τα χερακια του δεξια κ αριστερα μπουνιτσες κ τα ποδαρακια σφινομενα χαμηλα κ βαραγε απ'ολες τις μεριες:tongue:

γι'αυτο κ που κ που ανα 5 λεπτα πηγαινα τουαλετα κ εκανα απο μια σταγονιτσα...μου ειπε η γιατρος οτι μου πιεζει την ουροδοχο κυστη κ σε λιγο θα ξυπναω συνεχως κ τα βραδυα:confused:

οποτε μην ανυσηχεις για τπτ!ολα καλα ειναι...απλα ειναι κ εσενα υπερδραστηριο μπεμπακι!!

Link to comment
Share on other sites

καλα bloublou Πολύ χαιρομαι που οι απόψεις μας ταυτιζονται!!! Αυτά έλεγα στα κορίτσια και εγώ!!!!

Η κρεμούλα της medela ειναι απίθανη!

Κοριτσάκια μου σας λέω ότι αφου περάσετε 1 βδομαδα μέχρι να βρειτε τους ρυθμούς σας, μετά θα ειναι σαν να θηλάζατε ΧΡΟΝΙΑ!

Bloublou πόσο καιρό θήλασες;;;

Σας στέλνω μια φωτο...

marillou ειναι αγωνίες που σου βγαίνουν σε όνειρο! Ολα καλα θα πάνε!

KATERINA μου αν κοιτ'αξεις τικερακι 2,5 χρονια, τον Οκτωβρη σταματησαμε. Η κοιλιτσα ειναι τελεια, αν τα καταφερω θα βαλω το απογευμα, να δειτε τι δικια μου, τεραστια.

Για απορρυπαντικο και εγω το προδερμ χρησιμοποιουσα αυτο θα παρω και τωρα και για το μπανιο τους προτεινε weleda αφρολουτρο και μαλλακια και μια κρεμουλα για το σωμα και αυτη για το ποπο ειναι φοβερη. http://shopping-mommy.blogspot.com/2010/10/online-weleda.html Δειτε εδω σαιτ εξωτερικου σε πολυ καλες τιμες.


dYU4p3.png
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν κάτι σημαντικό.Ξαπλώνουμε ΜΟΝΟ στο αριστερό πλευρό γιατί η μήτρα και κατ'επέκταση ο πλακούντας και τα τα πόδια μας αιματώνονται απο την κοιλιακή αορτή και αν καθήσουμε ανάσκελα την πιέζει το βάρος της κοιλιάς μας,πράγμα που μπορεί να προκαλέσει ζάλη ή τάση λιποθυμίας και αν καθήσουμε δεξιά μειώνεται η ροή του αίματος.

Μην σας ζαλίσω τώρα με λεπτομέριες αλλά να προτιμάτε να κοιμάστε αριστερά:tongue:

ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ Μ Π Ρ Ο Υ Μ Η Τ Α ! ! ! ! :confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...