Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Αδύνατα μωρα - Ομάδα στήριξης/επικοινωνίας


bebaki-eva

Recommended Posts

Ελένη, ομολογώ πως μπαίνω στον πειρασμό να πάω μια βόλτα απ΄τα λητώ να πάρω ζυγαριά... Απλά δε θέλω να μπω μετά στο τρυπάκι να τη ζυγίζω συνέχεια...

Όχι, τη συγκεκριμένη εξέταση δεν την έχουμε κάνει. Δε μου έχει αναφέρει κάτι ο παιδίατρος για αλλεργία, ούτε όμως έχουμε και τίποτα συμπτώματα. Θα τον πιέσω την επόμενη φορά να μας γράψει πιο εξειδικευμένες εξετάσεις. Διαβασα και για "κοιλιοκάκη", τι ακριβώς είναι αυτό;;; :confused:

Γατούλα, αν μοιάσει σε μένα δε θα της αρέσουν τα τακούνια, αλλά τι να κάνουμε;;;;; Θα τα συνηθίσει!!!! χαχαχαχαχα!

Πριν λίγο της έδωσα ψωμάκι και παραλίγο να πνιγεί... τα είδα όλα... Βρε λες να δοκιμάσω εκείνα τα bake rolls; :tongue::tongue:


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 883
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ελένη, ομολογώ πως μπαίνω στον πειρασμό να πάω μια βόλτα απ΄τα λητώ να πάρω ζυγαριά... Απλά δε θέλω να μπω μετά στο τρυπάκι να τη ζυγίζω συνέχεια...

Όχι, τη συγκεκριμένη εξέταση δεν την έχουμε κάνει. Δε μου έχει αναφέρει κάτι ο παιδίατρος για αλλεργία, ούτε όμως έχουμε και τίποτα συμπτώματα. Θα τον πιέσω την επόμενη φορά να μας γράψει πιο εξειδικευμένες εξετάσεις. Διαβασα και για "κοιλιοκάκη", τι ακριβώς είναι αυτό;;; :confused:

Η εξεταση για την κοιλιοκακη ειναι αυτη που σου εγραψα.Δυσανεξια στην γλουτενη λεγεται αλλιως κ εμφανιζεται γυρω στους 6-7 μηνες με την εισαγωγη των στερεων τροφων.Η αναιμια καθως κ η ελλειψη ασβεστιου,σιδηρου ή βιταμινων μπορει να ειναι συμπτωμα κοιλιοκακης.Κανε την εξεταση κ μια επισκεψη σε γαστρεντερολογο για να εισαι σιγουρη.Κ ο δικος μου παιδιατρος ελεγε πως δεν χρειαζοταν,αλλα νομιζω οτι σε παιδια που εχουν τοσο χαμηλο βαρος ενας ελεγχος για να αποκλειστουν παθολογικες καταστασεις ειναι απαραιτητος.


tBwt.png
Link to comment
Share on other sites

και αν και τρωει το υψος λαλαλαλα καλα αστο, 103.5 αυτη, 113 αυτος!

Ρε εσύ Γατούλα σίγουρα έχουν τόσο μεγάλη διαφορά?Στις φωτό δεν φαίνεται τόσο.Εμένα ο Β δίπλα στον Α είναι σαν μύγα!!!(Ίσως βέβαια να μην φταίνε μόνο οι 11π αλλά κ τα 6 κιλά διαφορά χαχα!!!!)


tBwt.png
Link to comment
Share on other sites

εμ το ιδιο εχουμε και εμεις χαχχα, 9 π και 5 κιλα! αλλα λες ειναι κορη χαχαχχα

οσο για το αν ειμαι σιγουρη τι λες ρε....με ακριβεια δεκατου μετριωμαστε χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμ το ιδιο εχουμε και εμεις χαχχα, 9 π και 5 κιλα! αλλα λες ειναι κορη χαχαχχα

οσο για το αν ειμαι σιγουρη τι λες ρε....με ακριβεια δεκατου μετριωμαστε χαχαχαχα

Ε ναι ρε συ Γατούλα!!!Μια γυναίκα μικροκαμωμένη είναι χαριτωμένη,ένας άντρας όμως????Δεν πήρε κ τα γαλανά μάτια του μπαμπά του το σκασμένο!!!:evil:Κ αδύνατος κ κοντός κ καστανομάτης!!!χαχα:tongue:


tBwt.png
Link to comment
Share on other sites

Ελένη, ομολογώ πως μπαίνω στον πειρασμό να πάω μια βόλτα απ΄τα λητώ να πάρω ζυγαριά... Απλά δε θέλω να μπω μετά στο τρυπάκι να τη ζυγίζω συνέχεια...

Όχι, τη συγκεκριμένη εξέταση δεν την έχουμε κάνει. Δε μου έχει αναφέρει κάτι ο παιδίατρος για αλλεργία, ούτε όμως έχουμε και τίποτα συμπτώματα. Θα τον πιέσω την επόμενη φορά να μας γράψει πιο εξειδικευμένες εξετάσεις. Διαβασα και για "κοιλιοκάκη", τι ακριβώς είναι αυτό;;; :confused:

Η εξεταση για την κοιλιοκακη ειναι αυτη που σου εγραψα.Δυσανεξια στην γλουτενη λεγεται αλλιως κ εμφανιζεται γυρω στους 6-7 μηνες με την εισαγωγη των στερεων τροφων.Η αναιμια καθως κ η ελλειψη ασβεστιου,σιδηρου ή βιταμινων μπορει να ειναι συμπτωμα κοιλιοκακης.Κανε την εξεταση κ μια επισκεψη σε γαστρεντερολογο για να εισαι σιγουρη.Κ ο δικος μου παιδιατρος ελεγε πως δεν χρειαζοταν,αλλα νομιζω οτι σε παιδια που εχουν τοσο χαμηλο βαρος ενας ελεγχος για να αποκλειστουν παθολογικες καταστασεις ειναι απαραιτητος.

Θα το κοιτάξω! Ελπίζω να μην είναι κάτι τέτοιο, γιατί φαντάζομαι η διατροφή της θα πρέπει να αλλάξει πολύ... Εσείς την έχετε κάνει την εξέταση;

Γατούλα, για να την κάνω στο παίδων έχει μεγάλη αναμονή; Πάντως είναι τρελή η διαφορά στις τιμές που αναφέρεις, τελικά ο καθένας ζητάει ότι θέλει...


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

τωρα με τον εοπυυ μπορει να εχουν αλλαξει πολλα (θετικα ισως) γιατι μπορεις να πας και σε συμβεβλημενα νοσοκομεια ιδιωτικα (πχ μητερα αν τις κανουν)

σαν εξεταση απλα αιματος ειναι αλλα σε διαφορα τμηματα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


igf1 -igfbp3

τις βαζεις και αυτες μεσα για ελεγχο χεχε

και εναν παιδοενδοκρινολογο ισως για πιο εξιδικευμενη αποψη

παντως το ρεζουμε απο τη κοντουλα μου ειναι οτι ειναι αστεραρα τους βαζει ολους κατω απλα δε πειθουν πια οτι ειναι διδυμα χαχχαχα

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ καλά να είναι κι ας είναι λίιιιγο πιο κοντούλες, τι να κάνουμε!

Ξερεις κανέναν καλό παιδοενδοκρινολόγο;

Πάντως θα πάω διαβασμένη στον παιδίατρο! Γιατρέ, γράψτε μου αυτές τις εξετάσεις σας παρακαλώ! χαχαχαχα! Θα με κοιτάξει κάπως έτσι :shock::shock:

Ελπίζω μόνο να μη με κράξει ότι είμαι υπερβολική, γιατί σίγουρα δεν είμαι!!!!! Τουλάχιστον στο συγκεκριμένο θέμα!


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

απλα δε πειθουν πια οτι ειναι διδυμα χαχχαχα

Εμενα ολοι νομιζουν οτι εχουν 1 με εναμιση χρονο διαφορα!Το κορυφαιο το ακουσα πριν λιγες μερες που ειχαμε παει σε εναν παιδοτοπο. Μου λεει μια κυρια "Δικα σας;Τι χαριτωμενα!Μοιαζουν πολυ παντως,ουτε διδυμα να ηταν".Διδυμα ειναι της λεω.Ε,δεν ξανακουσα την φωνη της!Καλο ε;χαχα.Που να καταλαβει η γυναικα οτι ειναι διδυμα με τετοια διαφορα!


tBwt.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...