Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Angot είπε:

      καλημερα κορίτσια σήμερα μπήκα 30η εβδομάδα! 🙏

      το θέμα είναι ότι μάλλον είμαι θεότρελη … εχω προσπαθήσει τόσο γι αυτό το μωρο και τώρα που κοντεύω να τα καταφέρω , νιώθω ότι δε μπορώ να το χαρώ και ειμαι καθηλωμένη στο κρεβάτι και ένα σωρό αλλά! πχ μου εστειλε πριν ένα βιντεάκι ο άντρας μου με αναμνήσεις από τις διακοπές μας κλπ τα τελευταία χρόνια και αντί να χαρώ και να πω κοιτα τα καταφέραμε , εγώ έκλαιγα με μαύρο δάκρυ ότι κοιτα τι καλα περνούσαμε και τώρα δεν περναμε και δεν κάνουμε τπτ, και πως είναι κλπ ! ε αφού ηρέμησα τώρα πάλι κλαίω γιατί εχω τύψεις που το σκέφτηκα, αμαρτία !  😔 και δεν ξέρω  πφφφ 

      Καλημέρα κορίτσι μου! Δεν είσαι καθόλου τρελή,έχεις περάσει πολλά,είσαι στο κρεβάτι ζώντας με την αβεβαιότητα.Μολις έρθει ο μπέμπης,θα δεις πόσο πιο όμορφη θα γίνει η ζωή σας και όλα αυτά ούτε που θα τα θυμάσαι.Με το καλό να περάσουν οι εβδομάδες και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου τον μπέμπη ❤️

Αδύνατα μωρα - Ομάδα στήριξης/επικοινωνίας


bebaki-eva

Recommended Posts

Πάντως θα πάω διαβασμένη στον παιδίατρο! Γιατρέ, γράψτε μου αυτές τις εξετάσεις σας παρακαλώ! χαχαχαχα! Θα με κοιτάξει κάπως έτσι :shock::shock:

Ελπίζω μόνο να μη με κράξει ότι είμαι υπερβολική, γιατί σίγουρα δεν είμαι!!!!! Τουλάχιστον στο συγκεκριμένο θέμα!

Ετσι πρεπει!Κανεις δεν ξερει τα παιδια μας καλυτερα απο εμας.Κ εγω αν περιμενα απο τον παιδιατρο,παρολο που ειναι πολυ καλος,δεν θα ειχα κανει τις εξετασεις που επρεπε για να σιγουρευτω οτι δεν οφειλεται σε κατι σοβαρο η χαμηλη του αναπτυξη.Γαστρεντερολογικα κ ορμονικα ειναι σιγουρα τα πρωτα που πρεπει να ελεγξεις.Εμας η κοιλιοκακη ηταν αρνητικη.Εχουμε βεβαια ενα θεματακι με τον θυροειδη...


tBwt.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 883
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

η Α χοληστερινη και πιθανο στιγμα...δεν το αποφασιζουν ποτε να μου πουν ναι η οχι !

οσο για το διδυμαααααα καλα χαχαχα

μεταξυ μας εχουμε ενα θετικο......την περναω για τριχρονο στο αττικο χεχεχεχχεε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πήγαμε χθες στον παιδίατρο για εμβόλιο της μικρής και του ζήτησα να μας γράψει εξετάσεις λόγω χαμηλού βάρους. Μου είπε για γενική αίματος και θυρεοειδή, έχουμε κάνει του λέω, θα ήθελα να μας γράψετε πιο εξειδικευμένες εξετάσεις. Αφού κοίταξε τις καμπύλες και είδε ότι είμαστε πλέον εκτός :( , μας παρέπεμψε σε παιδοενδοκρινολόγο. Έκλεισα για την άλλη Παρασκευή (στη γιατρό που μου σύστησε η Γατούλα) και περιμένω με αγωνία να δω τι έχει να μας πει...


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πήγαμε χθες στον παιδίατρο για εμβόλιο της μικρής και του ζήτησα να μας γράψει εξετάσεις λόγω χαμηλού βάρους. Μου είπε για γενική αίματος και θυρεοειδή, έχουμε κάνει του λέω, θα ήθελα να μας γράψετε πιο εξειδικευμένες εξετάσεις. Αφού κοίταξε τις καμπύλες και είδε ότι είμαστε πλέον εκτός :( , μας παρέπεμψε σε παιδοενδοκρινολόγο. Έκλεισα για την άλλη Παρασκευή (στη γιατρό που μου σύστησε η Γατούλα) και περιμένω με αγωνία να δω τι έχει να μας πει...

Μπράβο!Καλά νέα να έχετε σου εύχομαι!!!


tBwt.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
και υψος κυρια μου?

ευγε για τα 3 κιλακια

αντε και στα 5 4 παραπανω χαχαχα

Ρε εσύ Γατούλα γιατί είσαι τόσο κακιά????Αφού βλέπεις οτι δεν το θίγω το θέμα του ύψους,γιατί δεν με αφήνεις να χαρώ λίγο???(πλάκα κάνω!:D)Ο κοντούλης μου είναι γύρω στους 93π!!!(αν μετράω σωστά)Τέλος του μήνα που θα πάω ενδοκρινολόγο θα ξέρω ακριβώς.Παίρνει τους πόντους που πρέπει,αλλά γεννήθηκε 41π,οπότε...Ας εστιάσουμε στο βάρος παρακαλώ!!!χαχα.


tBwt.png
Link to comment
Share on other sites

41 ρε συ!!! ποσο κουτσικακι θα ηταν!!!!!!η Α ηταν η ψηλη μπουχαχαχα οταν γεννηθηκε! 49 π!!!!! και ηταν 95 στα 4 για να ισιωσεις! και εγω αποφασισα οτι θα ειναι ενα ετος κοντυτερη και τελος κατα τα αλλα ψηλωνει κανονικα και στο αττικο την περναω για 3χρονο χιχιχιχιχι (δωρεαν)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


41 ρε συ!!! ποσο κουτσικακι θα ηταν!!!!!!η Α ηταν η ψηλη μπουχαχαχα οταν γεννηθηκε! 49 π!!!!! και ηταν 95 στα 4 για να ισιωσεις! και εγω αποφασισα οτι θα ειναι ενα ετος κοντυτερη και τελος κατα τα αλλα ψηλωνει κανονικα και στο αττικο την περναω για 3χρονο χιχιχιχιχι (δωρεαν)

Κ ο Α τόσο γεννήθηκε.41,5 για την ακρίβεια,αλλά μέσα στο πρώτο 6μηνο μπήκε στις καμπύλες.Ο Β δεν μας την έκανε την χάρη!!!Δεν μπορείς ούτε να φανταστείς πόσο μικρούλια ήταν.Σαν κούκλες!Κ ο Β είναι 1,5 χρ. τουλάχιστον πίσω σε ανάπτυξη(όσο κ η οστική του):D


tBwt.png
Link to comment
Share on other sites

ελενη ειναι και στο παιδι παντως ο Β μικροτερος ηταν για 3 μηνες 2,200 βγηκε

σκεψου της φιλης μου το παιδι που γεννηθηκε 560γρ!!!!!

ειναι και αυτος στην Χ...... απο εκεινη την ξερω

τωρα ο μικρος ειναι κανονικος σε υψος αλλα αδυνατος παντα

αεικινητος και μια χαρα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χθες είχαμε γενέθλια!Κ σίγουρα είναι κ στο παιδί!Παίζουν πολλά ρόλο.Κ διατροφή κ γονίδια κ τα πάντα.Ο Α είναι σαν τον άντρα μου σε μικρογραφία.Ψηλός κ αφρατούλης.Ο Β είναι σαν τον πατέρα μου.Κοντούλης κ αδύνατος.Ο πατέρας μου να φανταστείς κοντεύει τα 60,είναι γύρω στο 1,67 και 50 κιλά!!!!!!!!!


tBwt.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Πήγαμε στην ενδοκρινολόγο τις προάλλες και μας έγραψε εξετάσεις για θυρεοειδή, κοιλιοκάκη και κάποιες που σχετίζονται με την αυξητική. Θα πηγαίναμε χθες στο παίδων υποτίθεται να τις κάνουμε, αλλά η μικρή αρρώστησε και παίρνουμε και αντιβίωση για το αυτάκι της, οπότε οι εξετάσεις αναβλήθηκαν ώσπου να αναρρώσει τελείως...

Πολύ καλή μου φάνηκε η γιατρός και θέλω να σ' ευχαριστήσω, γατούλα, που μας τη σύστησες. Έβαλε τις μετρήσεις στις καμπύλες και μας βρήκε ότι στο ύψος είναι στην τελευταία, ενώ στο βάρος κάτω από την τελευταία... Αφήστε που δεν έτρωγε καλά αυτές τις μέρες, ήταν που ήταν μικροκαμωμένη, νομίζω πως έχασε και λίγο... παλιοιώσεις, έχω βαρεθεί...:(

Ελένη, να σου ζήσουν τα παιδάκια σου! Να τα χαίρεσαι και να τα καμαρώνεις!


Qutyp3.png

mF5Fp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...