Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Αυτά είναι άριστης ποιότητας,αλλά έχει κ άλλες κατηγορίες εμβρύων τα οποία δεν είναι ΑΑ και δίνουν εγκυμοσύνες

      Για τα ποσοστα του άρθρου έλεγα που λέει καλής ποιότητας ,το ότι δίνουν εγκυμοσύνες δίνουν το θέμα είναι να προχωρήσουν …

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

πρίν από 16 λεπτά , Dimitroulaa είπε:

Καλημέρα κορίτσι,  

Προλακτινη πρώτη φορά είναι ανεβασμένη γιατί έκανα συχνά ορμονολογικες, ο θυρεοειδης ήταν πάντα στο 3.5 με 3.7 και κανείς δεν τον σχολίασε. Ο τελευταίος γυναικολόγος που πήγα τώρα για να κάνω νέα προσπάθεια μου είπε να πάω ενδοκρινολογο για να ρίξουμε στο 2 την tsh  Όσον αφορά τα ανδρογονα πότε κ κανεις δεν μου τα ανέφερε. Ο ενδοκρινολογος με έβαλε να τα κάνω κ βγήκαν λίγο πάνω από το όριο. Το ζάχαρο είχε σκαμπανεβάσματα έντονα η καμπύλη ζαχαρου κ έτσι τώρα κάνω όσο μπορώ διατροφή,χαπακια κ βλέπουμε. 

σου ευχομαι να πανε ολα καλα τωρα! εχεις πολυκυστικες?  λενε οτι η tsh μεχρι 2,5 prepei να ειναι . στο λεω γτ κ εγω δεν ηξερα αλλα το εμαθα απο εδω κ  πηγα σε ενδοκρινολογο κ του ζητησα μονη μου ολες τις εξετασεις.. προσπαθειτε 8 χρονια? εχεις δοκιμασει αλλες μεθοδους με προκληση κτλ?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 5 λεπτά , ada32 είπε:

σου ευχομαι να πανε ολα καλα τωρα! εχεις πολυκυστικες?  λενε οτι η tsh μεχρι 2,5 prepei να ειναι . στο λεω γτ κ εγω δεν ηξερα αλλα το εμαθα απο εδω κ  πηγα σε ενδοκρινολογο κ του ζητησα μονη μου ολες τις εξετασεις.. προσπαθειτε 8 χρονια? εχεις δοκιμασει αλλες μεθοδους με προκληση κτλ?

Όχι δεν έχω πολυκυστικες. Εγώ προφανώς σε ότι γιατρό πήγα κοίταζε μόνο την επιφάνεια κ όχι το βάθος. 8 Χρόνια Ελευθερών επαφών συνολικά,τα τελευταία 5 με την συμβολή των γιατρών. Έχω κάνει 2 σπερματεγχυσεις κ 3 εξωσωματικες κ τώρα ετοιμάζομαι για την 4η , βασικά από το καλοκαίρι κ μετά το βλέπω αφού μου έβαλε φρένο ο ενδοκρινολογος. Άντε να δούμε τι θα δούμε. Και σε σένα όλα καλά εύχομαι κορίτσι μου, ταλαιπωρεισαι καιρό; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Dimitroulaa είπε:

Όχι δεν έχω πολυκυστικες. Εγώ προφανώς σε ότι γιατρό πήγα κοίταζε μόνο την επιφάνεια κ όχι το βάθος. 8 Χρόνια Ελευθερών επαφών συνολικά,τα τελευταία 5 με την συμβολή των γιατρών. Έχω κάνει 2 σπερματεγχυσεις κ 3 εξωσωματικες κ τώρα ετοιμάζομαι για την 4η , βασικά από το καλοκαίρι κ μετά το βλέπω αφού μου έβαλε φρένο ο ενδοκρινολογος. Άντε να δούμε τι θα δούμε. Και σε σένα όλα καλά εύχομαι κορίτσι μου, ταλαιπωρεισαι καιρό; 

μακαρι να σου πανε καλα τα πραγματα . αλλα πρωτα να φτιαξεις τα ορμονικα..σαγχαρο κτλ.. λενε οτι οταν εχεις ανεβασμενα ανδρογονα κ σαγχατο εχεις πολυκυστικες. εγω δεν ταλαιπωρηθηκα πολυ μεχρι στιγμης. με λγια λογια η ιστορια μου: ξεκηνισαμε χαλαρα απο τον 03/2017  . τον Μαιο εκανα εγω αρκετες εξετασεις ορμονικες κ υπερηχο . και σπερμοδιαγραμμα . βγηκαν καλα εκτος απο προλακτινη 30-40 εβγαινε. κ μου εδωσε χαπι.  κ σπερμοδιαγραμμα με χαμηλη κινητικοτητα , 30% συνολο. ( που το ηξερα κ απο παλια) . πηρα χαπι για προλακτινη αλλα με χαλασε κ το αφησα , ειχα κανει κ μαγνητικη στην υποφυση . ολα αυτα τα ζητουσα εγω απο τον ενδοκρινολογο . γτ αυτος μου ελεγε να μην κανω τιποτα .. γενικα επαφες ειχαμε αρκετες μεσα στον μηνα κ στις γονιμες.. τον 08/2017 εκανα κ σαλπιγγογραφια κ εμεινα εγκυος αμεσως αλλα βιοχημικη. μετα πηρα τεστακια ωορηξιας και ξανα χαπι για την προλακτινη .  κ στον 2 ο μηνα σωστων προσπαθειων ( δηλ. ειχαμε επαφη 10η-14η μερα καθε μερα το βραδυ κ την 11η και το πρωι) με τεστ ωορηξιας την 11η μερα θετικο , εμεινα εγκυος.  βεβαια ειμαι νωρις ακομα , θα δειξει πως θα παει ..

βεβαια εσυ για να εχεις κανει κ εξωσωματικες  εχεις κανει αρκετες εξετασεις κ σου εχουν πει τι φταιει κ δεν πετυχαινουν?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ada32 είπε:

μακαρι να σου πανε καλα τα πραγματα . αλλα πρωτα να φτιαξεις τα ορμονικα..σαγχαρο κτλ.. λενε οτι οταν εχεις ανεβασμενα ανδρογονα κ σαγχατο εχεις πολυκυστικες. εγω δεν ταλαιπωρηθηκα πολυ μεχρι στιγμης. με λγια λογια η ιστορια μου: ξεκηνισαμε χαλαρα απο τον 03/2017  . τον Μαιο εκανα εγω αρκετες εξετασεις ορμονικες κ υπερηχο . και σπερμοδιαγραμμα . βγηκαν καλα εκτος απο προλακτινη 30-40 εβγαινε. κ μου εδωσε χαπι.  κ σπερμοδιαγραμμα με χαμηλη κινητικοτητα , 30% συνολο. ( που το ηξερα κ απο παλια) . πηρα χαπι για προλακτινη αλλα με χαλασε κ το αφησα , ειχα κανει κ μαγνητικη στην υποφυση . ολα αυτα τα ζητουσα εγω απο τον ενδοκρινολογο . γτ αυτος μου ελεγε να μην κανω τιποτα .. γενικα επαφες ειχαμε αρκετες μεσα στον μηνα κ στις γονιμες.. τον 08/2017 εκανα κ σαλπιγγογραφια κ εμεινα εγκυος αμεσως αλλα βιοχημικη. μετα πηρα τεστακια ωορηξιας και ξανα χαπι για την προλακτινη .  κ στον 2 ο μηνα σωστων προσπαθειων ( δηλ. ειχαμε επαφη 10η-14η μερα καθε μερα το βραδυ κ την 11η και το πρωι) με τεστ ωορηξιας την 11η μερα θετικο , εμεινα εγκυος.  βεβαια ειμαι νωρις ακομα , θα δειξει πως θα παει ..

βεβαια εσυ για να εχεις κανει κ εξωσωματικες  εχεις κανει αρκετες εξετασεις κ σου εχουν πει τι φταιει κ δεν πετυχαινουν?

Συγχαρητήρια κορίτσι μου, να πάνε όλα καλά, να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και να κρατήσεις αγκαλιά το θαυματακι σου! !! Σε εμάς στην αρχή τα έριξαν στον άντρα μου, κυρσοκηλη, παρά την ύπαρξη της όμως είχαμε σχετικά καλά σπερμοδιαγραμματα. Καλο αριθμο κ κινητικότητα από 20 έως και 45%. Μέσο όρο σου λέω γιατί έχει κάνει κ μπόλικα.  Αφού ψάξαμε για την κυρσοκηλη, μας απαγόρεψαν το χειρουργείογιατί πρώτον στο βαθμό που είναι δεν ενοχλεί κ δεύτερον στην ηλικία που είναι δεν ωφελεί γιατί δεν θα έχει κάποια βελτίωση (45). Και ασχολούνται με εμένα τώρα.Τον τελευταίο χρόνο μας ενταξαν κ στο φάσμα της ανεξηγητης υπογονιμότητας. Ότι να ναι ο καθένας τα δικά του, τους βαρέθηκα όλους τους γιατρούς. Τώρα απλά χορεύουμε στον ρυθμό που μας προτείνουν. Σου εύχομαι τα καλύτερα!!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααααααα 

και ναι εκανα παλι χοριακη και περιμενω αποτελεσμα! Κοπηκε το ρευμα και δεν το εχει βγαλει ακομη αλλα μου ειπε συντομα...

@DIMITRAS συμφωνω με τη Γεωργια να περιμενεις αλλα το πιθανοτερο ειναι να πηγαινα κι εγω απο σημερα....

                                                                                                                     

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 28 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Καλημερααααααααα 

και ναι εκανα παλι χοριακη και περιμενω αποτελεσμα! Κοπηκε το ρευμα και δεν το εχει βγαλει ακομη αλλα μου ειπε συντομα...

@DIMITRAS συμφωνω με τη Γεωργια να περιμενεις αλλα το πιθανοτερο ειναι να πηγαινα κι εγω απο σημερα....

                                                                                                                     

Μωρε θα περιμενωωω ωχου αλλα σημερα νευρικοτητα μεχρι κ σπυρι πεταξα απο χθες βραζωωωωωω....αντε να βγει κ η τριπλασιασμενη σου για παμεεεε μη πω τίποτα κ για το ρευμα που κόπηκε άντε

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Μωρε θα περιμενωωω ωχου αλλα σημερα νευρικοτητα μεχρι κ σπυρι πεταξα απο χθες βραζωωωωωω....αντε να βγει κ η τριπλασιασμενη σου για παμεεεε μη πω τίποτα κ για το ρευμα που κόπηκε άντε

Τριπλασιασμενη οχι αλλά νομίζω καλη είναι... 264,25

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα βρήκε να κοπει το ρευμα βρε Μαράκι;;; Πφφφφ!.... Υπομονη...

Ωωωωπ! Μολις εγραψα, εδωσες αποτελεσμα! Τελειαααααα!!! Πας πολυ καλα Μαρακιιιιι!!! Μπραβο!!!

  • Ευχαριστώ 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει την δέχομαι 2 εικοσιτετράωρα είναι τι να κάνει κ αυτή η ορμόνη?? Βάλε εαν κάνω επαναληπτική εγώ θα είναι την Τρίτη κ τώρα αναμονή Μαράκι μου?? Μιλησες με ντοκ?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια μου!

Μαρακι τελεια ειναιιι... το μπεμπακι αναπτυσσεται μια χαρα!!! :)

Δημητρουλονι ετοιμαζουμε τα βεγγαλικα γιουχουου ...!!! Ολα τελεια θα ειναι!

Γεωργια μου το "σφηνακι" δεν το εχω ακουσει σαν εκφραση. Οσον αφορα τις αναγωγες το μονο που προτεινουμε ειναι ηπια ανακληση στο στρωμα.

Pingudaki μου πως εισαι? Βελτιωθηκες????

Φιλακια σε οοοοολες!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Μελένια μου, έτσι το λένε οι εμποροι. Ειναι ένα επικληνές μαξιλαρι (ίσως απο λατεξ, δεν ξερω ακριβως) και μοιαζει με μεγαλη σφήνα. Ίσως αυτό να βοηθαει το στρωμα να παιρνει την ανακληση που χρειαζεται, όπως λες.

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Μελένια μου, έτσι το λένε οι εμποροι. Ειναι ένα επικληνές μαξιλαρι (ίσως απο λατεξ, δεν ξερω ακριβως) και μοιαζει με μεγαλη σφήνα. Ίσως αυτό να βοηθαει το στρωμα να παιρνει την ανακληση που χρειαζεται, όπως λες.

Αααα... μαλιστα. Τωρα καταλαβα πως ειναι. Χαχαχα...

Δε θελουμε να προσαρμοζεται στην επιφανεια του στρωματος αλλα κατω απο το στρωμα ωστε να ειναι ενιαια η επιφανεια που βρισκεται το σωματακι του μωρου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά η χοριακη Μαράκι! Τώρα με το καλό ο υπέρηχος!

Γεωργία αυτό το σφηνάκι είναι καν δύο αφρολεξ από τη μία κ από την άλλη όπου το μωρό σφηνώνει ανάμεσα τους ώστε να μην γύριζει ανάσκελα!!! Κ εγώ εγώ ακούσει ότι σε περίπτωση αναγωγων κάνουμε ήπια κλίση στο στρώμα! Δίπλα στο μωράκι τπτ! Σίγουρα μπορείς να βρεις ημερίδες για την φροντίδα του νεογέννητου, τον τοκετό κ τον θηλασμό! Βοηθούν πάρα πολύ! 

  • Μου αρέσει 1

OFubp3.png

TyB7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...