Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 18 λεπτά , Me-Lenia είπε:

Ναι Γεωργια μου οντως εχω καιρο για ψωνια. Ειναι το μοναδικο που δε με αγχωνει. Εξαλλου στον 7ο υπολογιζω να ξεκινησω. Στο χωριο ηταν ωραια! Ηρεμια, ζεστη, η μανουλα να μαγειρευει. Την Κυριακη εψησε ο αντρας μου εξω γενικα περασαμε ομορφα. Το μονο κακο ειναι οτι ξεφυγα στο φαγητο κ αυριο εχω διατροφολογο κ θα με ζυγισει :?. Απο σημερα ξαναμπηκα στο προγραμμα!

Sevoulaki καλως μας ηρθες. Ευχομαι μια τελεια εγκυμοσυνη!

Ευχαριστω Δημητρουλονι μου!!! ♡♡♡

Ε, μαμαδίστικο φαγητο και να μην ξεφυγεις, γινεται; Δε γινεται! Έλα μωρε, ποσο να εχεις παρει;

Να σε ρωτησω με την ευκαιρια, μαξιλαρακι στα βρεφακια απο ποτε βαζουμε και τι ειδους;

Miss Sunny, τι κανεις; Έχεις καποια αλλαγη στο πλανο σου; Κατι συντομοτερο;


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Ε, μαμαδίστικο φαγητο και να μην ξεφυγεις, γινεται; Δε γινεται! Έλα μωρε, ποσο να εχεις παρει;

Να σε ρωτησω με την ευκαιρια, μαξιλαρακι στα βρεφακια απο ποτε βαζουμε και τι ειδους;

Miss Sunny, τι κανεις; Έχεις καποια αλλαγη στο πλανο σου; Κατι συντομοτερο;

Οντως δεν γινεται. Οσο για το ποσο μπορει να εχω παρει... δεν τολμαω να ανεβω στη ζυγαρια! Οποτε δεν ξερω. :-D

Το καλυτερο ειναι να μην χρησιμοποιηθει καθολου μαξιλαρι ανεξαρτητου ηλικιας.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μαρία1430 είπε:

αφου το ειχαμε πει μαζι θα αγωνιουμε....

Κοριτσια βγηκε.... 107,29!!!!!!!!!!!!!!

Συγχαρητήρια Μαράκι μου!!! Κ εμένα κάπου εκεί ήταν! Καλούς διπλασιασμους!

πρίν από 21 λεπτά , Markella30 είπε:

Καλημέρα κορίτσια πάει καιρός  που εχω να γραψω με όλα τα θέματα που είχα αλλα ολα καλα δοξα ο Θεός και η μπεμπα μου καλα . Συγχαρητήρια Μαρία με το καλό ... 

Δήμητρα μου περιμένουμε και τα δικά σου νέα σε λίγες μέρες χιχι 

Μαρκέλλα μου τι κάνεις? Πώς είναι η μπέμπα σ??? Σε χάσαμε!!! Ελπίζω όλα να πήγαν πολύ καλά!


OFubp3.png

TyB7p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Georgia1972 said:

Ε, μαμαδίστικο φαγητο και να μην ξεφυγεις, γινεται; Δε γινεται! Έλα μωρε, ποσο να εχεις παρει;

Να σε ρωτησω με την ευκαιρια, μαξιλαρακι στα βρεφακια απο ποτε βαζουμε και τι ειδους;

Miss Sunny, τι κανεις; Έχεις καποια αλλαγη στο πλανο σου; Κατι συντομοτερο;

Καλα Georgia! Συντομοτερα αποκλειεται, ηθελα μεσα στο Πασχα αλλα η περιοδος επαθε τα τρελα της κ μου το χαλασε. Θα δουμε τωρα προς το παρον χαλαρωνω κ θα δω για Μαρτη ισως υστεροσκοπηση..

Κοριτσια ξεχασα να σας πω! Χρονια πολλα για την ημερα, παντα ερωτευμενες κ ευτυχισμενες με τους αντρουληδες!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 51 λεπτά , Me-Lenia είπε:

Οντως δεν γινεται. Οσο για το ποσο μπορει να εχω παρει... δεν τολμαω να ανεβω στη ζυγαρια! Οποτε δεν ξερω. :-D

Το καλυτερο ειναι να μην χρησιμοποιηθει καθολου μαξιλαρι ανεξαρτητου ηλικιας.

Για την αρχη ηξερα για καθολου, αλλα και για αργοτερα δεν το ηξερα! Και ποτε βαζουμε;

Μαρακι τι κανεις; Τι κανει το ταρζανακι σου; Το μπεμπακι στην κοιλιτσα;

Miss Sunny, δεν πειραζει, θα περασει γρηγορα ο καιρος. Αρκει να μπει το γκολ! Να χαιρεστε κι εσεις ο ένας τον αλλον!

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ειστε ολες υπεροχες!!! Πραγματικα νιωθω οτι εχετε χαρει με τη χαρα μου σιγουρα κι ευχομαι ολοψυχα ολες να παρετε τη χαρα που ενιωσα εγω σημερα!!! Σας ευχαριστω τοσο πολυ για την υπομονη που εχετε δειξει μεχρι στιγμης και να ειστε σιγουρες οτι θα συνεχιζω να σας πρηζω (απειλη ηταν αυτο :P

@DIMITRAS την Παρασκευη θα κανουμε τα καρναβαλοδαχτυλακια αλλα εμενα με κοβω να καρναβαλιστω και το Σαββατο σε ενα παρτυ μασκε που εχουμε σε ενα φιλικο σπιτι.... Δλδ θα πιασω καναπε γωνια. Εχω κανονισει και ανετη στολη να μην ζοριζομαι

@Georgia1972 δεν μπορεις να φανταστεις πως κανει ο αντρας μου σημερα... Θα σχολασει νωρις σημερα λεει γτ θελει να κατσει παρεα μας. Να πανε λεει να γ... οι δουλειες

@Elma86, @Lia21, @Me-Lenia, @marakiinlove, @Miss Sunny κι οποια αλλη κοπελα εχω ξεχασει σας ευχαριστω πολυ πολυ πολυ

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι μου πολλά πολλά συγχαρητήρια!!!!!!! Το καλύτερο δωράκι για του Αγίου Βαλεντίνου!!! Χιχι χιχιχιιχιχ. Παρά πολύ χάρηκα! Τριψηφιο δεν είναι να ανησυχείς!!!!! ❤ 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Ειστε ολες υπεροχες!!! Πραγματικα νιωθω οτι εχετε χαρει με τη χαρα μου σιγουρα κι ευχομαι ολοψυχα ολες να παρετε τη χαρα που ενιωσα εγω σημερα!!! Σας ευχαριστω τοσο πολυ για την υπομονη που εχετε δειξει μεχρι στιγμης και να ειστε σιγουρες οτι θα συνεχιζω να σας πρηζω (απειλη ηταν αυτο :P

@DIMITRAS την Παρασκευη θα κανουμε τα καρναβαλοδαχτυλακια αλλα εμενα με κοβω να καρναβαλιστω και το Σαββατο σε ενα παρτυ μασκε που εχουμε σε ενα φιλικο σπιτι.... Δλδ θα πιασω καναπε γωνια. Εχω κανονισει και ανετη στολη να μην ζοριζομαι

@Georgia1972 δεν μπορεις να φανταστεις πως κανει ο αντρας μου σημερα... Θα σχολασει νωρις σημερα λεει γτ θελει να κατσει παρεα μας. Να πανε λεει να γ... οι δουλειες

@Elma86, @Lia21, @Me-Lenia, @marakiinlove, @Miss Sunny κι οποια αλλη κοπελα εχω ξεχασει σας ευχαριστω πολυ πολυ πολυ

Χαχαχα εγω ετσι θα είμαι την Κυριακή αν όλα είναι καλά..καλέ χοριακή εχω το Σάββατο εγω ξεχαστηκα εσυ επαναληπτική Παρασκευή οπότε έχουμε πράγματακια μπροστά μας

Link to comment
Share on other sites

Να μαι και εγώ!! Χάθηκα γιατί ταλαιπωρηθηκα πολύ με την ίωση. Τόσο μπούκωμα δεν είχα ποτέ στην ζωή μου. Τώρα είμαι κάπως καλύτερα.. 

Μαρακι μου συγχαρητήρια!!!!! Πραγματικά χάρηκα πάρα πολύ!!!! 

Δημητρουλα έρχεται και η σειρά σου!!! Είμαι σίγουρη ότι θα πανηγυριζουμε πάλι σε λίγες μέρες!!! 

Μελενια Γεωργία Sugaraki και σε όλα τα κορίτσια φιλάκια πολλά!!! 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Για την αρχη ηξερα για καθολου, αλλα και για αργοτερα δεν το ηξερα! Και ποτε βαζουμε;

Μαρακι τι κανεις; Τι κανει το ταρζανακι σου; Το μπεμπακι στην κοιλιτσα;

Miss Sunny, δεν πειραζει, θα περασει γρηγορα ο καιρος. Αρκει να μπει το γκολ! Να χαιρεστε κι εσεις ο ένας τον αλλον!

Γεωργια μου προτεινουμε μετα τα δυο ετη ή οταν το παιδι αρχισει να κοιμαται στο παιδικο κρεβατι κ οχι στο βρεφικο. Συνηθως οταν φτασει η ωρα του μαξιλαριου το ιδιο το παιδι το ζηταει ειτε λεκτικα, ειτε με τη συμπεριφορα του.

Σιγουρα παντως μετα τα δυο ετη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

να συμπληρώσω κι εγώ μετά τη Μελένια από τη λίγη εμπειρία που έχω με τον γιο μου!

μαξιλάρι δε βάλαμε στον μικρό μέχρι τα 2 του χρόνια, όπως είχε πει ο παιδίατρος. Κάπου στα 3 του χρόνια τον βλέπαμε να παίρνει στο υ΄πνο το αγαπημένο του κουβερτάκι, το έκανε μπαλάκι και το έβαζε κάτω από το κεφάλι του. έτσι του βάλαμε μαξιλάρι και ανακουφίστηκε! το ήθελε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Mελένια μου, Lia μου, σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Βλέπω που στην βρεφικη προικα βαζουν και μαξιλαρι και αναρωτήθηκα κι εγω αν ξερω κατι λαθος.

Pingu μου, ταλαιπωρήθηκες, ε;... Που θα παει, θα περασει.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα κοριτσακια.....να χαιρεστε τον ερωτα σας κ να απολαμβανετε καθε στιγμη...

Μαρακι τι ευτυχια ειναι αυτη σημερα.....αντε με το καλο κ με μια τελειομηνη εγκυμοσυνη κοριτσακι μου...

Γεωργια μου εγω ειχα παρει ενα μαξιλαρι της chicco που ηταν για 0+ .επιπεδο κ το χρησιμοποιουσα στη Σοφια λογω του οτι εβγαζε συνεχως κ ηθελα να ειναι λιγο πιο ορθιο το κεφαλι της.

Καλο βραδυ κοριτσακια μου....

  • Μου αρέσει 2

VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ ΜΑΡΊΑ! Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!

Κορίτσια τι όμορφα νέα έχει η συζήτησή μας?!?!?!

Δημητρούλα περιμένουμε και τα δικά σου ευχάριστα. 

Eamo πως τα πας? Θα επιστρέψεις δουλειά σιγά σιγά? Τι σκέφτεσαι?

Γεωργία μου πόσες ερωτήσεις? Ένας καινούριος νέος κόσμος! Η προίκα των μωρών μας...

Εγώ γεμάτη άγχος. Πρώτη φορά θα κάνω να δω το μωράκι μου 3 εβδομάδες περιμένοντας για την αυχενική. Ολο πονακια εχω. Με ενοχλεί το έντερο μου και κάνει σπασμούς. Αλλά δεν ξέρω, είναι το έντερο? Με γρατζουναει και λίγο ο λαιμός μου. Έχω βγάλει και κάτι απαίσια σπυράκια... προσπαθώ όμως να διατηρήσω την αισιοδοξία μου.

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

nPyGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...