Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

18 hours ago, Τονι@ είπε:

Αγάπη μου αυτό το μήνα που είσαι ήρεμη μου φαίνεται ότι περνάει πιο γρήγορα η αναμονή σου. 5/ 3 δεν είναι μακριά.  Κι αν σκεφτείς ότι μεσολαβεί και το τριήμερο θα περάσει γρήγορα! !!

 

Τώρα θέλω να σας ανακοινώσω κάτι! ! Πριν λίγο ένιωσα κανονικά το μωρό μου. Κανονική κλωτσιά! ! Ας είναι γερό Παναγιά μου! !

καρδουλα μουυυυυ ψυχουλα μουυυυ...εχω συγκινηθει και εχω ανατριχιασει!!!!το μωρο σουυυυ!!!καρδουλα ειναι γερο υγιεστατο και ζωηροοοο!!!ψυχη μου!ποσο χαιρομαι για σενα!!!καλημερα!

13 hours ago, jane.austen είπε:

καλησπερα κοριτσαρες μου!!!

τονακι μου τι συγκινητικα αυτα που λες....ανυπομονω να τα ζησω κι εγω!!!!

τα υπολοιπα κοριτσακια πως ειστε? Τωρα ποια περιμενουμε...?

εγω κοριτσια μου με τοσα χαπια εχω μπλεξει τα μπουτια μου!χαχαχα 2 χαπια ασβεστιο, 2 μαγνησιο, σιδηρο,filicine...πραγματικα νιωθω φαρμακοντουλαπα...!!! τονακι εσυ παιρνεις τοσα?

οι ναυτιες εχουν χειροτερεψει αρκετα εδω και 2-3 μερες! ευτυχως δεν κανω εμετους...κατα τ αλλα αισθανομαι πολυ καλα!!! πολύ χαρουμενη!!! κλεισαμε τιε διακοπες μας για το καλοκαιρι...οι τελευταιες μας διακοπες χωρις μωρακι!

΄και ετσι για να σας φτιαξω τη διαθεση σας ανεβαζω μια φωτ απ το σπορακι μας απ τον υπερηχο!!!

16837941_10154229050300009_1911590857_n.jpg

αχ ενα παιδακι ομορφοοοοοο!!!!Τζεινακι μου!τι ομορφο μωρο βρε!!!!ποσο μαγικο ειναι!να ειστε καλα παιδακια μου να το κρατησετε στην αγκαλια σας!!!

7 hours ago, Abbot είπε:

Ζουζουνες μου αν κ θα κοιμαστε τωρα δε μπορω να μη δε σχολιασω τη φωτο της Τζειν κ τις υπεροχες εμπειριες της Τονιας!!! Μολις ξαπλωσα μετα απο πολυ τρεξιμο σημερα κ μπηκα να διαβασω τα νεα σας. Τζειν μου ειναι ονειρο, αυτο ειναι το θαυμα της ζωης!!!Φανταζομαι σε τι πελαγη ευτυχιας πλεετε!!! Το ιδιο κ εσυ Τονια μου, αχχχ ανυπομονω να νιωσω αυτο το εσωτερικο σκιρτημα πολυ συντομα κ ολα τα κοριτσακια που προσπαθουμε!!!! Εγω κραταω ακομα, περιοδος αφαντη, πονακια κ τσιμπηματα σημερα κυριως αριστερα... ηδη νιωθω μια αμυδρη χαρα οτι κατι γινεται εκει μεσα αλλα φοβαμαι πολυ να το παραδεχτω ακομη κ στον ιδιο μου τον εαυτο!!! Αν περασει κ η αυριανη μερα νομιζω οτι πρεπει να παω για χοριακη την Παρασκευη. Αυτο που με κανει να ειμαι αισιοδοξη ειναι οτι πρωτη φορα νιωθω τοσο εντονα τους τυπικους πονους περιοδου εδω κ τρεις ημερες χωρις να εχω σταγονα αιμα η καφε. Συνηθως οταν με επιαναν οι πονοι περιοδου αν οχι την ιδια μερα το πολυ την επομενη μου ερχοταν... βρε λετε????tYHNp2.png

Αμποτακι μου καλημερα!!!!οκριτσι μου γλυκοοοοοο!στο ευχομαι ολοψυχα!!!κοριτσαρα μου ελα να κανουμε παρτιιιιι!!!!σε φιλω γλυκα!περιμενουμε νεακια σου!

 

καλημερα σε ολο το παρεακι!χθες τρελη μερα και δεν καταφερα να μπω να σας διαβασω!

ειχαμε συναντηση με τους γειτονες για να δουμε τι θα γινει με την αυξηση και σημερα συναντηση με τον σπιτονοικοκυρη!δουλειες στο σπιτι μαγειρεματα,βαιμπερ χαχαχα,μια φιλη για τσαγακι!γεματη μερα!

σας φιλω ολες γλυκα!

  • Μου αρέσει 2

RyZa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

15 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

καρδουλα μουυυυυ ψυχουλα μουυυυ...εχω συγκινηθει και εχω ανατριχιασει!!!!το μωρο σουυυυ!!!καρδουλα ειναι γερο υγιεστατο και ζωηροοοο!!!ψυχη μου!ποσο χαιρομαι για σενα!!!καλημερα!

αχ ενα παιδακι ομορφοοοοοο!!!!Τζεινακι μου!τι ομορφο μωρο βρε!!!!ποσο μαγικο ειναι!να ειστε καλα παιδακια μου να το κρατησετε στην αγκαλια σας!!!

Αμποτακι μου καλημερα!!!!οκριτσι μου γλυκοοοοοο!στο ευχομαι ολοψυχα!!!κοριτσαρα μου ελα να κανουμε παρτιιιιι!!!!σε φιλω γλυκα!περιμενουμε νεακια σου!

 

καλημερα σε ολο το παρεακι!χθες τρελη μερα και δεν καταφερα να μπω να σας διαβασω!

ειχαμε συναντηση με τους γειτονες για να δουμε τι θα γινει με την αυξηση και σημερα συναντηση με τον σπιτονοικοκυρη!δουλειες στο σπιτι μαγειρεματα,βαιμπερ χαχαχα,μια φιλη για τσαγακι!γεματη μερα!

σας φιλω ολες γλυκα!

Καλημέρα Μουτζουριτσα μου! ! Σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ! ! Κοντεύει το τριήμερο και θα ηρεμήσεις. .όλοι μας δηλαδή! ! Αντε να δούμε τι θα πει κι αυτός. 

  • Μου αρέσει 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονι@ είπε:

Καλημέρα Μουτζουριτσα μου! ! Σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ! ! Κοντεύει το τριήμερο και θα ηρεμήσεις. .όλοι μας δηλαδή! ! Αντε να δούμε τι θα πει κι αυτός. 

καλημερα καλημεραααα!!!το ξαναενιωσες το λουλουδακι σου?

αχ ναιιιι θα παω κ σε αγαπημενα προσωπα και περιμενω πως και πως!

τουλαχιστον ολοι μαζι πιστευω να τον πεισουμε!για να δουμεεεεε!!!!

  • Μου αρέσει 2

RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια μου καλά!!!

Τονάκι μου!!! Μουτζουρίτσα και Σαμμερακι!! Σας φιλώ γλυκά!!! Εγώ πινω τον καφε μου..

Σήμερα θα παρω τηλεφωνο θεσνικη να μου πουν τα αποτελεσματα των αιματολογικων. Αμη και θυρεοειδους. 

Ααα και επειδη νομιζω οτι ξεχασα να σας το πω. Την αμη που μου προτεινε ο γιατρος να κανω την πληρωσαμε 45 ευρω!!Δεν γραφεται μου ειπαν τα κορίτσια εκει...

  • Μου αρέσει 3

k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

καλημερα καλημεραααα!!!το ξαναενιωσες το λουλουδακι σου?

αχ ναιιιι θα παω κ σε αγαπημενα προσωπα και περιμενω πως και πως!

τουλαχιστον ολοι μαζι πιστευω να τον πεισουμε!για να δουμεεεεε!!!!

Μακάρι να μην ξεβολευτειτε.  Αλλά να του πείτε ότι αν συμφωνήσει τώρα μην έρθει πάλι σε 6 μήνες ή ένα χρόνο που εσείς θα έχετε νινί να σας αναστατώνει.  Κάνετε συμφωνία και τέλος.  

Δεν το έχω νιώσει σήμερα.  Εντάξει. Νομίζω όσο περνάνε οι μέρες θα μεγαλώνει και θα το καταλαβαίνω καλύτερα.  

  • Μου αρέσει 3

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 minutes ago, nini84 είπε:

Καλημερα κορίτσια μου καλά!!!

Τονάκι μου!!! Μουτζουρίτσα και Σαμμερακι!! Σας φιλώ γλυκά!!! Εγώ πινω τον καφε μου..

Σήμερα θα παρω τηλεφωνο θεσνικη να μου πουν τα αποτελεσματα των αιματολογικων. Αμη και θυρεοειδους. 

Ααα και επειδη νομιζω οτι ξεχασα να σας το πω. Την αμη που μου προτεινε ο γιατρος να κανω την πληρωσαμε 45 ευρω!!Δεν γραφεται μου ειπαν τα κορίτσια εκει...

Νινακι  μου γλυκο καλημερα!!!να μας πεις αποτελεσματα!και εγω καφε αλλα στο γραφειοοοοο!!!!

εμενα μου την ειχε γραψει...τι να πω?

2 minutes ago, Τονι@ είπε:

Μακάρι να μην ξεβολευτειτε.  Αλλά να του πείτε ότι αν συμφωνήσει τώρα μην έρθει πάλι σε 6 μήνες ή ένα χρόνο που εσείς θα έχετε νινί να σας αναστατώνει.  Κάνετε συμφωνία και τέλος.  

Δεν το έχω νιώσει σήμερα.  Εντάξει. Νομίζω όσο περνάνε οι μέρες θα μεγαλώνει και θα το καταλαβαίνω καλύτερα.  

οχι θα συμφωνησουμε μια κ καλη!εχει αναστατωσει τρεις οικογενειες τοσες μερες!

ναιιιιι και θα το δεις κιολας σε λιγες μερες αγαπη μου!εσυ θα φας σοκολατα στον υπερηχο?αχαχαχα  μου τα λενε οι τρελες στο βαιμπερ οτι γυρνανε σαν τρελα  τα μωρα με σοκολατα κ δεν τις πιστευα....

  • Μου αρέσει 1

RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

Νινακι  μου γλυκο καλημερα!!!να μας πεις αποτελεσματα!και εγω καφε αλλα στο γραφειοοοοο!!!!

εμενα μου την ειχε γραψει...τι να πω?

οχι θα συμφωνησουμε μια κ καλη!εχει αναστατωσει τρεις οικογενειες τοσες μερες!

ναιιιιι και θα το δεις κιολας σε λιγες μερες αγαπη μου!εσυ θα φας σοκολατα στον υπερηχο?αχαχαχα  μου τα λενε οι τρελες στο βαιμπερ οτι γυρνανε σαν τρελα  τα μωρα με σοκολατα κ δεν τις πιστευα....

Αλήθεια είναι αυτό!  Κι εγώ γι αυτό δεν μπόρεσα να δω φύλο την προηγούμενη φορά.  Είχα φάει περισσότερο από όσο χρειαζόταν μάλλον και δεν σταμάτησε δευτερόλεπτο.  Τώρα λέω να μην φάω καθόλου μπας και κάτσει να το δούμε.  Θα πάρω κανένα σοκολατακι μαζί μου κι αν χρειαστεί -που δεν νομίζω- θα το φάω εκείνη την ώρα. 

  • Μου αρέσει 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Τονι@ είπε:

Αλήθεια είναι αυτό!  Κι εγώ γι αυτό δεν μπόρεσα να δω φύλο την προηγούμενη φορά.  Είχα φάει περισσότερο από όσο χρειαζόταν μάλλον και δεν σταμάτησε δευτερόλεπτο.  Τώρα λέω να μην φάω καθόλου μπας και κάτσει να το δούμε.  Θα πάρω κανένα σοκολατακι μαζί μου κι αν χρειαστεί -που δεν νομίζω- θα το φάω εκείνη την ώρα. 

αχαχαχαχαχα δεν φανταζεσαι τι γελιο εχω κανει!εεε τα ζουζουνια με τη σοκολατα!

ναι καλυτερα εχε μαζι να το ελεγχεις!μην κανει παλι ολο τουμπιτσες!!!!

  • Μου αρέσει 3

RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, nini84 είπε:

Πήρα τηλέφωνο αλλά δεν έχουν βγει ακόμη. Θα με πάρουν οι ίδιοι όταν βγουν. Μπορεί και αύριο μου είπε.

οι ορμονικες θελουν λιγες μερες οντως!μια χαρα θα ναι τα αποτελεσματα νικακι μου!ποτε αδιαθετεις τωρα?


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γύρω στις 5 Φεβρουαρίου Μουτζουρίτσα μου.

Κι εγώ ελπίζω ότι θα είναι καλές. Αλλά το συγκεκριμένο θεμα δεν με αγχώνει καθόλου. Γιατί νομίζω ρυθμίζεται εύκολα με θεραπεία.

Απλά δεν του άρεσε μία ορμόνη η tsh σε κάτι ορμονικές που είχα κάνει το 2009. Δεν ήταν αυξημένη πέρα από τα όρια αλλά μου είπε ότι τη θέλουμε πιο κάτω όταν προσπαθούμε για μωρό. Νομίζω ήταν 3,3 και το ανώτατο φυσιολογικό όριο είναι 4,2. Οπότε γιαυτό με έβαλε να τη δούμε γιατί λέει μπορεί να έχω Χασιμότο. Αυτός λέει τη θέλει να είναι από 2 μέχρι 2,5. Δεν πτοούμαι όμως. Καθόλου. Αν έχω και Χασιμότο θα παίρνω ακόμη ένα χαπάκι. Ο γαστρεντερολόγος μου μείωσε ένα από την αγωγή μου οπότε στα ίσια θα έρω πάλι. χαχαχα.

  • Μου αρέσει 1

k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nini84 είπε:

Γύρω στις 5 Φεβρουαρίου Μουτζουρίτσα μου.

Κι εγώ ελπίζω ότι θα είναι καλές. Αλλά το συγκεκριμένο θεμα δεν με αγχώνει καθόλου. Γιατί νομίζω ρυθμίζεται εύκολα με θεραπεία.

Απλά δεν του άρεσε μία ορμόνη η tsh σε κάτι ορμονικές που είχα κάνει το 2009. Δεν ήταν αυξημένη πέρα από τα όρια αλλά μου είπε ότι τη θέλουμε πιο κάτω όταν προσπαθούμε για μωρό. Νομίζω ήταν 3,3 και το ανώτατο φυσιολογικό όριο είναι 4,2. Οπότε γιαυτό με έβαλε να τη δούμε γιατί λέει μπορεί να έχω Χασιμότο. Αυτός λέει τη θέλει να είναι από 2 μέχρι 2,5. Δεν πτοούμαι όμως. Καθόλου. Αν έχω και Χασιμότο θα παίρνω ακόμη ένα χαπάκι. Ο γαστρεντερολόγος μου μείωσε ένα από την αγωγή μου οπότε στα ίσια θα έρω πάλι. χαχαχα.

στις 5 Μαρτιου περιμενεις αν καταλαβα καλα Νινακι η 5 Φεβρουαριου αδιαθετησες?

ναι το λενε αυτο για την tsh θελει να ναι κατω απο 2,5-2 για να μην προκαλεσει αποβολη...μου αρεσει ο τροπος που σε παει σαν γιατρος νινακι!βλεπει το μωρο που ερχεταιιιιι και θελει ολα να ναι ρυθμισμενα!

χαχαχα ναι κοβεις ενα απο εδω βαζεις ενα απο εκει...ισορροπια να υπαρχει!το πρωι εγω στην κουζινα...βιταμινες ...felicin...inofert...ο αντρας μου profertil..ολα σε παραταξη...βρε του λεω κανενα χαπι δεν παιρνουμε!!!αχαχαχαχα!

  • Μου αρέσει 1

RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nini84 είπε:

Γύρω στις 5 Φεβρουαρίου Μουτζουρίτσα μου.

Κι εγώ ελπίζω ότι θα είναι καλές. Αλλά το συγκεκριμένο θεμα δεν με αγχώνει καθόλου. Γιατί νομίζω ρυθμίζεται εύκολα με θεραπεία.

Απλά δεν του άρεσε μία ορμόνη η tsh σε κάτι ορμονικές που είχα κάνει το 2009. Δεν ήταν αυξημένη πέρα από τα όρια αλλά μου είπε ότι τη θέλουμε πιο κάτω όταν προσπαθούμε για μωρό. Νομίζω ήταν 3,3 και το ανώτατο φυσιολογικό όριο είναι 4,2. Οπότε γιαυτό με έβαλε να τη δούμε γιατί λέει μπορεί να έχω Χασιμότο. Αυτός λέει τη θέλει να είναι από 2 μέχρι 2,5. Δεν πτοούμαι όμως. Καθόλου. Αν έχω και Χασιμότο θα παίρνω ακόμη ένα χαπάκι. Ο γαστρεντερολόγος μου μείωσε ένα από την αγωγή μου οπότε στα ίσια θα έρω πάλι. χαχαχα.

Νινι μου όντως πρέπει η TSH να είναι πιο χαμηλή όχι μόνο όταν προσπαθούμε για μωρό αλλά γενικά.  Εγώ έχω από τα 15 μου χασιμοτο.  Δεν σε ενοχλεί πουθενά αν το έχεις ρυθμισμένο.  Απλά παίρνεις ένα χαπάκι κάθε πρωί. 

  • Μου αρέσει 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 Μαρτίου εννούσα Μουτζουρίτσα ότι περιμένω. Μπερδέυτηκα.

Ναι κορίτσια μου το ξέρω ότι δεν είναι τίποτα ιδιαίτερα σημαντικό γι' αυτό και δεν στεναχωρέθηκα. Θα ρυθμιστεί και αυτός αν υπάρχει.

  • Μου αρέσει 3

k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάμετε ;;;; Πώς πάει η αναμονή και η εγκυμοσύνη στις υπόλοιπες :D:D

Αχ κορίτσια μου σήμερα ετοιμάστηκα να πάω γυμναστήριο αλλά δεν πήγα τελικά ... πονεί η μέση μου μαμώτοοοοοοοοοοοοοοοο ....Λίγο οι δουλειές στο σπίτι .... μαγειρέματα ένα σωρό ...καθώς έρχεται η μέρα που θα πάω στην πανέμορφη Καβάλα μου και δεν θέλω να αφήσω το αντράκι μου χωρίς εμένα (κάπως δλδ  ^_^ ) .... Κουράστηκα και κουράζομαι πάρα πολύ !! Χθες σκεφτείτε μαγείρεψα 3 φαγητά !!!

Τα δικά σας νέα ;;;

Κάπου διάβασα πως έχουμε μια μεγάλη αναμονή ναι ;;; @Abbot να έχεις τα πιο όμορφα νεάκια όποτε αποφασίσεις να κάνεις την χοριακούλα :)

  • Μου αρέσει 3

ukSwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...