Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Καλησπέρα σας!είμαι νέα στην παρέα σας και θέλω τη βοήθειά σας!με τον άντρα μου έχουμε ξεκινήσει τις προσπάθειες για μωρακι τον τελευταίο καιρό.εχω ήδη 11 μέρες καθυστέρηση αλλά έκανα πριν δύο μέρες τεστ και βγήκε αρνητικό.δν μπορώ να σας περιγράψω την απογοήτευση μου.εχω ελάχιστα πονακια και το στήθος μου δεν έχει πρηστεί καθόλου.η περίοδος μου ήταν πάντα σταθερή στις 30 μερες.μονο το καλοκαίρι έχω κάποια καθυστέρηση λόγω ζέστης αλλά ποτέ πάνω από μία εβδομάδα.τι γίνεται με εμένα πια? ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια και το χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , Hope girl είπε:

Καλησπέρα σας!είμαι νέα στην παρέα σας και θέλω τη βοήθειά σας!με τον άντρα μου έχουμε ξεκινήσει τις προσπάθειες για μωρακι τον τελευταίο καιρό.εχω ήδη 11 μέρες καθυστέρηση αλλά έκανα πριν δύο μέρες τεστ και βγήκε αρνητικό.δν μπορώ να σας περιγράψω την απογοήτευση μου.εχω ελάχιστα πονακια και το στήθος μου δεν έχει πρηστεί καθόλου.η περίοδος μου ήταν πάντα σταθερή στις 30 μερες.μονο το καλοκαίρι έχω κάποια καθυστέρηση λόγω ζέστης αλλά ποτέ πάνω από μία εβδομάδα.τι γίνεται με εμένα πια? ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια και το χρόνο σας!

Γιατι δεν κανεις μια χοριακη αυριο το πρωι? Κοστιζει γυρω στα 12-15 ευρω κ θα εχεις το αποτελεσμα μετα απο λιγες ωρες. Καμια φορα τα τεστ δεν δειχνουν. Βεβαια κ μια καθηστερηση συμβαινει που κ που λιγο το ανχος λιγο η ζεστη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο και τη βοήθειά σας!!

Προσπαθούμε με τον άντρα μου από τον φλεβαρη του 2017 για μωράκι.. τον Μάιο και τον Ιούνιο (ενώ πάντα είχα περίοδο 5-7 μέρες με πολύ πόνο και αιμα) η περίοδος μου κράτησε 3 μέρες εκ των οποίων η πρώτη και η τρίτη ήταν σταγόνες και η δεύτερη γεμίζε μόλις λίγα εκατοστά στο σερβιρτακι και δεν πονουσα καθόλου. Τώρα τον Ιούλιο περίμενα να μου έρθει στις 9 (πόνεσα μόνο στις 8 το βραδακι για λιγο και μετά τιποτα), τελικά σήμερα το απόγευμα (στις 10 του μηνα) είδα καφέ υγρα τα οποία μέχρι το βράδυ κατέληξαν να γεμίσουν μισό σερβιρτακι και είναι πολύ σκούρα. Πονάει πολυ η μέση μου όχι τόσο η κοιλιά.. Και επίσης να σημειωθεί ότι στο ενδιαμεσο απ την προηγούμενη περίοδο είχα συνέχεια πολλά κατασπρα υγρα, ζαλαδες, εντονα πρησμενη κοιλιά και ακαταπαυστη ποινα ενώ γενικά είμαι απ τους ανθρώπους που μπορεί και απλά να ξεχασουν να φάνε μια μέρα. Παρεπιπτοντως είχα κάνει ένα τεστ στις αρχές του μήνα το οποίο το θεώρησα αρνητικό επειδή η δεύτερη γραμμή ήταν σχεδόν αόρατη.. αν και διάβασα ότι αυτό ίσως και να είναι θετικό.. δεν ξερω τι να σκεφτώ δεν θέλω να χαρώ τσάμπα.. πείτε μου γνώμες παρακαλώ... :/

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου. Εγώ απόψε ξύπνησα από δυνατούς πόνους περιόδου σε μέση και κοιλιά . Δεν πηγαινοερχονταν. Ήταν συνεχομενοι.  Τώρα πονάει η μέση μου κυρίως. .για να δούμε. .


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλησπέρα γλυκιά μου.Οπως τα περιγράφεις θα μπορούσε να είναι εγκυμοσύνη ή κάποια κυστούλα.Γνώμη μου σήμερα κι όλας το απόγευμα πήγαινε για χοριακή να σιγουρευτείς και μετά επίσκεψη στο γυναικολόγο.Δεν είναι κάτι σοβαρό απλά αν είναι εγκυμοσύνη πρέπει να προσέχεις από δω και πέρα.Αν είναι κυστούλα να πας στον γιατρό να σε δεί γιατί 2 περιόδοι σου δεν ήταν νορμάλ για τα δικά σου δεδομένα!!Περιμένω νεάκια σουυυ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες..

Ειμαι εντελως καινουρια..διαβαζω καιρο αυτα που γραφεται αλλα τωρα καταφερα να γραψω και θελω τη βοηθεια σας..

Προσπαθω με το συζηγο μου περιπου εναμισι χρονο ειμαι 26 χρονων και εχω αρχισει και ανησυχω

Εχω απολητα σταθερο κυκλο 28 ημερων και λογο ελαχιστου χρονου ηρθαμε μια φορα σε επαφη την 11πςριπου μερα του κυκλου μου περιμενω να αδιαθετησω αυριο κανωνηκα νιωθω κατι σουβλιτσες αλλα μεχρη εκεί εχω καμια ελπιδα??

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα. ειμαι καινοθργια και δεν ξερω καν πως κανουν καινουργιο ποστ γιαυτο γραφω εδω χιλια συγνωμη θελω αν μπορειτε να με βοηθησετε.... εχω καθυστερηση 7 μερες και πριν καλα καλα ξεκινησει η καθυστερηση ειχα πονους στο στηθος. σε καμια περιοδο δεν ειχα πονους στο στηθος πρωτη φορα μου συμβαινει σε σημειο να μην μπορω να κοιμηθω μπρουμητα μερικες φορες... εχω πονους περιοδο αλλα τιποτα. εχω πονους στην πλατη και στην μεση. επισης 3 μερες τωρα καθε βραδυ 3 ηωρα τα μεσανυχτα με πιανει εντονος πονος χαμηλα σε σημειο που νομιζω οτι μου ηρθε περιοδος παω τουαλετα αλλα τιποτα. και πρεπει να ενεργηθω για να περασει ο πονος. το αναφερω σαν πληροφορια... κανουμε προσπαθειες... ποια ειναι η γνωμη σας. θα παω σε λιγες μερες για β χοριακη.. ειμαι 25 χρονων ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα. ειμαι καινουργια θελω αν μπορειτε να με βοηθησετε.... εχω καθυστερηση 7 μερες και πριν καλα καλα ξεκινησει η καθυστερηση ειχα πονους στο στηθος. σε καμια περιοδο δεν ειχα πονους στο στηθος πρωτη φορα μου συμβαινει σε σημειο να μην μπορω να κοιμηθω μπρουμητα μερικες φορες... εχω πονους περιοδο αλλα τιποτα. εχω πονους στην πλατη και στην μεση. επισης 3 μερες τωρα καθε βραδυ 3 ηωρα τα μεσανυχτα με πιανει εντονος πονος χαμηλα σε σημειο που νομιζω οτι μου ηρθε περιοδος παω τουαλετα αλλα τιποτα. και πρεπει να ενεργηθω για να περασει ο πονος. το αναφερω σαν πληροφορια... κανουμε προσπαθειες... ποια ειναι η γνωμη σας. θα παω σε λιγες μερες για β χοριακη.. ειμαι 25 χρονων ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Όταν θα κανεις μια χοριακη θα εισαι σιγουρη για το τι συμβαίνει. Δεν νομιζω οτι καποια απο εδώ μεσα θα ριςκαρει να σου πει αυτα ειναι συμπτώματα εγκυμοσύνης μάλλον εισαι εγκυος.

Καλα αποτελέσματα!


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας κορίτσια.  Γειά σου χαρούμενη μανούλα. .Καλά είμαι σε γενικές γραμμές.  Υποφέρω από την ζέστη και το πρήξιμο παρ όλα αυτά. Επίσης εχθές έκανα καρδιοτοκογραφημα το οποίο βγήκε φυσιολογικό κατά τα λεγόμενα του προσωπικού στο μαιευτήριο.  Την Τετάρτη έχω ραντεβού στη γιατρό.  Έχω αρχίσει και κουράζομαι λιγάκι.  Περνάω την περισσότερη μέρα στον καναπέ και προσπαθώ να κοιμάμαι γιατί τα βράδια δεν κοιμάμαι καλά. Εσύ τι κάνεις? 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...