Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια μου!! Τι κανετε;;

Νινακι μου συνεχιστε ακαθεκτοι και το θαυμα θα ερθει!!! ποτε δεν περιμενεις;; 

Τονια μου νιωθω υπεροχαα!! Βασικα εχει πολυ πλακα!! Προς το παρον το αισθανομαι πιο πολυ το βραδυ που ξαπλωνω η καμια φορα και το μεσημερι μετα απο φαγητο!!

Αλεξ μου σ'ευχαριστω!! Κι εσυ καλα αποτελεσματα να χεις!! περιμενουμε νεα σου!!

Νανουκο συμφωνω με τα κοριτσια!! εσυ σε τι φαση βρισκεσαι για να μπορεσουμε να σε βοηθησουμε περισσοτερο;;


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Myrtoulita είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου!! Τι κανετε;;

Νινακι μου συνεχιστε ακαθεκτοι και το θαυμα θα ερθει!!! ποτε δεν περιμενεις;; 

Τονια μου νιωθω υπεροχαα!! Βασικα εχει πολυ πλακα!! Προς το παρον το αισθανομαι πιο πολυ το βραδυ που ξαπλωνω η καμια φορα και το μεσημερι μετα απο φαγητο!!

Αλεξ μου σ'ευχαριστω!! Κι εσυ καλα αποτελεσματα να χεις!! περιμενουμε νεα σου!!

Νανουκο συμφωνω με τα κοριτσια!! εσυ σε τι φαση βρισκεσαι για να μπορεσουμε να σε βοηθησουμε περισσοτερο;;

Έκανα τεστ αρνητικό περίοδο ακόμη όχι αλλά κάποια στιγμή θα εμφανιστεί...κ από ότι φαίνεται ανωμαλία κύκλου..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ALEX210 είπε:

Έκανα τεστ αρνητικό περίοδο ακόμη όχι αλλά κάποια στιγμή θα εμφανιστεί...κ από ότι φαίνεται ανωμαλία κύκλου..

Αλεξ δεν πειραζει! Τον επομενο μηνα!!!!

 

Μυρτουλιτα μου δεν περιμενω στις 20-21 του μηνα


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, nini84 είπε:

Αλεξ δεν πειραζει! Τον επομενο μηνα!!!!

 

Μυρτουλιτα μου δεν περιμενω στις 20-21 του μηνα

Καλημέρα ! Νινι84 ακόμα άφαντη η περίοδος...4-5 μέρες καθυστέρηση σήμερα.. υπάρχει περίπτωση να είναι λάθος το αρνητικο τέστ να μην έχω δέκατα κ να υπάρχει εγκυμοσύνη? γενικα έχω νορμάλ κύκλο..αλλά έχω κ εμπιστοσύνη στο clear blue..

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου χαθηκα.....αλεξ να το επαναλαβεις το τεστακι αφου συνεχιζει η καθυστερηση....τονακι τι κανεις?μυρτουλιτα?το σιττακι μπαινει καθολου?εμεις κοριτσια ακομη στην προσπαθεια....keep walking...

πουλακι μου να σου ζησει γερος κ καλοταξιδος ο αντρακλας σου.....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσια!! ηθελα να την αποψη σας.. ειμαι 20 χρονων και εδω και μια βδομαδα εχω τσιμπηματα κατω στην κοιλια, πρησμενο στηθος και την κοιλια μου οταν κουμπωσω το ψιλοκαβαλο παντελονι την νιωθω πρησμενη, στο στηθος εβγαλα αυτα τα ''montgomery'' (σαν σπυρακια ειναι σε εμενα, δεν ξερω) πολυ συχνα τουαλετα δεν κρατιεμαι, ενω πριν μπορει να το αφηνα ολο το βραδυ..  περιμενω περιοδο σημερα αλλα ακομη τιποτα.. υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος?? ο κυκλος μου ειναι σταθερος παντα..τελευταια περιοδο ειχα 11/05.. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου Καλημέρα! !! Τι κάνετε? ? Εγώ καλά. ..σχεδόν .. πριν λίγο πήρα buscopan και περιμένω. .γιατί έχω από το ξημέρωμα  πολύ πόνο στη μέση και πόνους περιόδου. Η γιατρός μου είπε ότι αν σε 2 ώρες δεν υποχωρήσει να πάω για τοκογραφημα.  Είναι και το έντερο μου όμως ερεθισμενο από χθες το βράδυ. . Δεν ξέρω από πού νιώθω τον πόνο.  Νιώθω όπως την πρώτη μέρα περιόδου που ποναμε παντού και έχουμε και διάρροια ταυτόχρονα.:oops: Το έχει πάθει καμιά μανούλα??


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ALEX210 είπε:

Καλημέρα ! Νινι84 ακόμα άφαντη η περίοδος...4-5 μέρες καθυστέρηση σήμερα.. υπάρχει περίπτωση να είναι λάθος το αρνητικο τέστ να μην έχω δέκατα κ να υπάρχει εγκυμοσύνη? γενικα έχω νορμάλ κύκλο..αλλά έχω κ εμπιστοσύνη στο clear blue..

 

Αλεξ σιγουρα πρεπει να το επαναλαβεις το τεστ γιατι καμια φορα μπορει να εχει γινει καθυστερημενη συλληψη. Αν παλι βγει αρβητικο το πιθανοτερο ειναι οτι υπηρξε καπιια διαταραχη στον κυκλο σου. Αυτα συμβαινουν. Πες μας παντως τα νεα σου. 

2 ώρες πρίν, ranki23 είπε:

γεια σας κοριτσια!! ηθελα να την αποψη σας.. ειμαι 20 χρονων και εδω και μια βδομαδα εχω τσιμπηματα κατω στην κοιλια, πρησμενο στηθος και την κοιλια μου οταν κουμπωσω το ψιλοκαβαλο παντελονι την νιωθω πρησμενη, στο στηθος εβγαλα αυτα τα ''montgomery'' (σαν σπυρακια ειναι σε εμενα, δεν ξερω) πολυ συχνα τουαλετα δεν κρατιεμαι, ενω πριν μπορει να το αφηνα ολο το βραδυ..  περιμενω περιοδο σημερα αλλα ακομη τιποτα.. υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος?? ο κυκλος μου ειναι σταθερος παντα..τελευταια περιοδο ειχα 11/05.. 

Γεια σου Ranki. Υποθετω οτι για να υποπτευεσαι εγκυμοσυνη ειχες ελευθερες επαφες τις γονιμες  ημερες..τωρα σε οτι αφορα τα συμπτωματα καθε κοπελα εχει διαφορετικα και πολλεσφορες τα συμπτωματα πριν την περιοδο μοιαζουν με της εγκυμοσυνης. Μπορεις να κανεις ενα τεστακι για να δεις. 

1 hour ago, Τονι@ είπε:

Κορίτσια μου Καλημέρα! !! Τι κάνετε? ? Εγώ καλά. ..σχεδόν .. πριν λίγο πήρα buscopan και περιμένω. .γιατί έχω από το ξημέρωμα  πολύ πόνο στη μέση και πόνους περιόδου. Η γιατρός μου είπε ότι αν σε 2 ώρες δεν υποχωρήσει να πάω για τοκογραφημα.  Είναι και το έντερο μου όμως ερεθισμενο από χθες το βράδυ. . Δεν ξέρω από πού νιώθω τον πόνο.  Νιώθω όπως την πρώτη μέρα περιόδου που ποναμε παντού και έχουμε και διάρροια ταυτόχρονα.:oops: Το έχει πάθει καμιά μανούλα??

Τόνια μου ευχομαι να εχει ηδη περασει ο πονος!!! Εγω ξερεις οτι δεν μπορω να σε βοηθησω σε αυτο...Φιλακια!!!


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια μου !!!! τονια τι γινεται εισαι καλυτερα;;;; πιστευω να ξεκουραζεσε ετσι;;;; μπορει να μην ειναι και τιποτα απλα το σωμα σου να ξεκιναει να προσαρμοζετε σιγα σιγα για να ειναι ετοιμο για τον τοκετο..!!! εγω αυτο που θυμαμαι ειναι οτι απο τον εκτο μηνα ειχα πολες συσπασεις ειχε και ζεστη και δε μπορουσα να αναπνευσω..


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Εντάξει ευτυχώς είμαι καλύτερα.  Η γιατρός είπε ότι αφού πέρασε με buscopan  μάλλον ήταν το έντερο γιατί οι πόνοι τοκετού δεν περνάνε με buscopan.  Μα μου το είχε κάνει κορδέλες η μπεμπουλα όλο το βράδυ από το πάτημα.  Τέλος πάντων.  Ευτυχώς γλίτωσα το τοκογραφημα.  

  • Μου αρέσει 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 10/6/2017 at 11:59 ΠΜ, Τονι@ είπε:

Νινακι μου και χαρουμενομανουλα σας ευχαριστώ πολύ! ! Πείτε μου εσάς πότε γύρισαν τα μωρά σας γιατι έχω αγχωθει αρκετά 

Καλησπέρα ! εμένα γύρισε την ημέρα της γέννας..!

On 11/6/2017 at 3:57 ΜΜ, alexia92 είπε:

Γεια σας και από εμένα εγώ περιμένω νέα για το τρίτο έχω ήδη 2.... 6 Ιουνίου είχα ωορρηξία και επαφή οπότε είναι αρκετά νωρίς για τεστ η χοριακη αν δεν μου έχει έρθει μέχρι το Σάββατο θα πάω στο γένέσίς στη Θεσσαλονίκη να κάνω μια χοριακη σε μια ώρα βγαινουν τα αποτέλεσματα και το κόστος είναι μικρό 12 ευρώ νομίζω ..εχω κάποια διάφανα υγρά τπτ άλλο 

Καλησπέρα με το καλό να έχεις ευχάριστα νέα ! είναι νωρίς για τεστ αλλά έχεις καλά σημάδια...για την ώρα.. μακάρι !

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Τονι@ είπε:

Κορίτσια Εντάξει ευτυχώς είμαι καλύτερα.  Η γιατρός είπε ότι αφού πέρασε με buscopan  μάλλον ήταν το έντερο γιατί οι πόνοι τοκετού δεν περνάνε με buscopan.  Μα μου το είχε κάνει κορδέλες η μπεμπουλα όλο το βράδυ από το πάτημα.  Τέλος πάντων.  Ευτυχώς γλίτωσα το τοκογραφημα.  

τελος καλο ολα καλα..!!!!!!! χαρηκα πολυ..!!!!!

  • Μου αρέσει 2

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ALEX210 είπε:

Καλησπέρα ! εμένα γύρισε την ημέρα της γέννας..!

Καλησπέρα με το καλό να έχεις ευχάριστα νέα ! είναι νωρίς για τεστ αλλά έχεις καλά σημάδια...για την ώρα.. μακάρι !

ALEX σε ευχαριστώ για την απάντηση.  Την ώρα της γέννας εννοείς στη φάση των ωδινων? 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Τονι@ είπε:

Κορίτσια μου Καλημέρα! !! Τι κάνετε? ? Εγώ καλά. ..σχεδόν .. πριν λίγο πήρα buscopan και περιμένω. .γιατί έχω από το ξημέρωμα  πολύ πόνο στη μέση και πόνους περιόδου. Η γιατρός μου είπε ότι αν σε 2 ώρες δεν υποχωρήσει να πάω για τοκογραφημα.  Είναι και το έντερο μου όμως ερεθισμενο από χθες το βράδυ. . Δεν ξέρω από πού νιώθω τον πόνο.  Νιώθω όπως την πρώτη μέρα περιόδου που ποναμε παντού και έχουμε και διάρροια ταυτόχρονα.:oops: Το έχει πάθει καμιά μανούλα??

Τονακι πως εισαι;δ πας ενα τοκογραφο;

Link to comment
Share on other sites

Πόσες μέρες καθυστέρηση δειχνει πιο σίγουρα αποτελέσματα;; ήταν χωρίς προφυλάξεις οι επαφές αλλά χωρίς προσπάθειες..

4 ώρες πρίν, nini84 είπε:

Αλεξ σιγουρα πρεπει να το επαναλαβεις το τεστ γιατι καμια φορα μπορει να εχει γινει καθυστερημενη συλληψη. Αν παλι βγει αρβητικο το πιθανοτερο ειναι οτι υπηρξε καπιια διαταραχη στον κυκλο σου. Αυτα συμβαινουν. Πες μας παντως τα νεα σου. 

Γεια σου Ranki. Υποθετω οτι για να υποπτευεσαι εγκυμοσυνη ειχες ελευθερες επαφες τις γονιμες  ημερες..τωρα σε οτι αφορα τα συμπτωματα καθε κοπελα εχει διαφορετικα και πολλεσφορες τα συμπτωματα πριν την περιοδο μοιαζουν με της εγκυμοσυνης. Μπορεις να κανεις ενα τεστακι για να δεις. 

Τόνια μου ευχομαι να εχει ηδη περασει ο πονος!!! Εγω ξερεις οτι δεν μπορω να σε βοηθησω σε αυτο...Φιλακια!!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...